Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A PC-t tuti nem tenném rá, mert ha véletlenül leesik onnan, a gyártó majd mossa a kezeit, akkor is, ha bőven nem haladta meg annak a tömege a 20kg-ot. Perifériák az ok.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) #57018880


#57018880
törölt tag

15+ éve kb előadtam hasonló ötleteket mint üzleti lehetőség, engem persze körbe röhögtek, pedig mostanra egész jó biznisz lenne ez a PC komponensekre alkalmazható asztalbővítés.

Ah well, jó helyre és emberek közé kell születni :D.

(#3) ha3flt


ha3flt
tag

OK, utólag megnöveljük az asztal méretét tetszetős, modern eszközökkel, kicsengetjük az amúgy nem túl magas árát, és kapunk hozzá még néhány akasztót ajándékba. Ezzel csak az a baj, hogy bármekkora egy asztal, rövid idő alatt úgyis tele lesz megint a felülete (csak a függőleges állás lenne rá megoldás, de azt meg már nem nevezzük asztalnak). Úgyhogy nyereségként maradnak az akasztók. Azokat viszont néhány, a csavarboltból és esetleg a lapszabászatból beszerezhető alkatrészből percek alatt összerakom. : -) Egyébként a bővítményt is, de a gyári persze mindig izgalmasabb.

(#4) ha3flt válasza ha3flt (#3) üzenetére


ha3flt
tag

Egyébként mi ez a mánia egyes helyeken, hogy a PC-t az asztalra kell rakni? Nekem sosem volt ott... : -)

(#5) Televan74 válasza tibaimp (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nálam a Define 7 meg az alkatrészek bőven túllépik a 20Kg, az ilyen megoldások kiesnek. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) tibaimp válasza Televan74 (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jó kis ház!

Az én CM HAF932-es házam se férne rá, csak a ház önmagában vagy 20kg. Legjobb helye van a földön, onnan nem esik lejjebb.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) Astroboy


Astroboy
őstag

15k ezért? :Y
Tudom Thanko, de így inkább thanks no...

(#8) citkar válasza #57018880 (#2) üzenetére


citkar
addikt

Ha az megnyugtat, szerintem most is csak egy termék lesz az ezerből (vagy többől), nem sok haszna van, nem hiszem, hogy ebből lesz a gyártó fő bevétele.

(#9) olle


olle
senior tag

Ennek még értelmét is látom:
[link]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#10) Yodafon válasza ha3flt (#4) üzenetére


Yodafon
senior tag

kevesbe porosodik az asztalon. Nem rugsz bele veletlenul. Plusz a sok led-es szarsag.

I'm gangsta!

(#11) Cyberboy42 válasza ha3flt (#4) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Hát, amikor a csajoknak akarsz villogni vele, hogy az új RGB-s ventiket, meg világító ramokat lehessen már látni!

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#12) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Ha kevés a hely, nem az a megoldás hogy még egy hangfalat meg kontrollert is rakok rá foglalni. :D

(#13) Synthwave válasza ha3flt (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem szeretjük, ha minden szöszt és port felszív a padlóról az alsótápos konstrukció.

------------------------------------------------------------------------

(#12) Dr. Akula: Wat?

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14) Dr. Akula válasza Synthwave (#13) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Hát hogy alapból nincsenek ilyen dolgok az asztalomon, ha behozom ezeket, csak csökken a hely.

(#15) Synthwave válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt ugye látjuk, hogy egy asztalbővítő motyóról szóló cikk alatt ez miért furcsa hozzászólás? :DDD

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#16) tibaimp válasza olle (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na, ez már komolyabb cucc! Nem is lenne rossz :U

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) Dr. Akula válasza Synthwave (#15) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Mivel nincs semmi ilyenem, nem kell bővíteni. :P

(#18) Synthwave válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, hát ez sem válasz volt a kérdésre. :))

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#19) gulupeti


gulupeti
senior tag

Jópofának jópofa, de szerintem sok helyiségben maga az asztal szélessége a korlát, szóval ha lenne helyem oldal irányban, akkor lehet inkább másik asztalt vennék. Jelenleg jobb oldalon fal van, bal oldalon pedig 5 cm-re a jobb oldali front hangsugárzó.

(#20) ooloo


ooloo
őstag

"Egypálcás" céllövöldei bóvli.... kidolgozás , innováció zéró .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#21) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

"Remek" innováció. OBI, IKEA, Bauhaus. Persze ezekbe nincs integrált asztalosszorító...

A PC-t rögzíthetjük az asztal alatt is, nem csak rajta/mellette vagy a földön.

[ Szerkesztve ]

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#22) Synthwave válasza hardzsi2 (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha nem akarod hogy mélytorkozza a szöszmöszös porhegyeket, akkor szerintem inkább ne rakd a földre. Minimum valami kis gurulós platform célszerű.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#23) Rowon


Rowon
veterán
LOGOUT blog (1)

A számítógépet azért már nem tenném rá a tálcára.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#24) Dr. Akula válasza Synthwave (#22) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Inkább kell egy jófajta csendes kompresszor (#2, #3, #4), és időnként kipurgálni a dzsuvát a gépből. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Synthwave válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Valóban szeretnék 70-80 000-ért kompresszort venni azért, hogy félévente/évente egyszer kifújjam a gépet. Egy pill, mindjárt jövök, csak úgy látom, épp szüretelhető lett a dollárbokor, az olajteknő és a gyémántfa.

Amúgy meg a kettő nem zárja ki egymást.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#26) Dr. Akula válasza Synthwave (#25) üzenetére


Dr. Akula
félisten

A Keychron Q8-ad is 70 rongy, ezek szerint nálad is nő a dollárbokor. :P

(#27) Synthwave válasza Dr. Akula (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Postával együtt 42-be vettem, mikor elkezdődtek a brutális Keychron leárazások, de jóval többe van már, mint 70, mivel nem maradt gyári (sárgaréz plate, Kailh BOX Blackberry Ice Cream Pro kapcsolók, Cherry profilos Shenpo Retro Grey dye-sub PBT kupakok, fa csuklótámasz, akril porvédő, és hamarosan egy Alice-os Keebmat Premium Felt Edition – már csak egy aviátor kábel kell hozzá, meg majd valamikor idén még vágatok bele szénszálas plate-et, de a stabilizátorokat egyelőre nem macerálom).

Csak a miheztartás végett. ;] Mindenesetre szerintem nagyon-nagyon elszontyolódnál, ha pénztárcát cserélnénk, esetleg még aztán rendszeresítenénk is ezt.

Másrészt a Q8 főleg egy munkaeszköz (amellett, hogy egy hobbi része is; ezért nem maradt gyári), amit a hét mind a hét napján legalább 10-14 órát használok. Szóval kevered a szezont a fazonnal.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#28) Dr. Akula válasza Synthwave (#27) üzenetére


Dr. Akula
félisten

"Postával együtt 42-be vettem"

De már 1300-tól is van billentyűzet, ahhoz nem kell dollárbokor. :P

"Mindenesetre szerintem nagyon-nagyon elszontyolódnál, ha pénztárcát cserélnénk, esetleg még aztán rendszeresítenénk is ezt."

Ebben azért nem vagyok annyira biztos. Nem keresek átlag felett, csak mások a prioritások. Pl. nincs elektromos autó, meg családi nyaralás Tahitin. A maradékból futja 4090-re is. :)

"a Q8 főleg egy munkaeszköz (amellett, hogy egy hobbi része is; ezért nem maradt gyári), amit a hét mind a hét napján legalább 10-14 órát használok."

Én egy párezres gyári Dell keyboardon dolgozok, nem lehetetlen azon se. :) Te is a kényelem miatt vettél jobbat, más miért ne vehetne ugyanilyen alapon kompresszort mert szereti tisztán, jól működően tartani a gépét? Mégis dollárbokrot kiáltasz, pedig nem az. Ha aranyból lenne, gyémánt berakással, akkor talán.

(#29) Synthwave válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"De már 1300-tól is van billentyűzet, ahhoz nem kell dollárbokor."

Nem tudom, mit nem értesz azon, hogy munkaeszköz ÉS hobbi is. 1300 forintos ipari hulladékot használj te heti 90-110 órában, napi öt számjegyű karakter bevitelére – meg alkalmasint játszani. (A munkájára igényes építési vállalkozó/szakmunkás is minek vesz Hiltit, nem?) Én meg veszek egy flakon sűrített levegőt ennyiből, ami kitart vagy egy évig, ha nem tovább. ;)

"Ebben azért nem vagyok annyira biztos. Nem keresek átlag felett, csak mások a prioritások. Pl. nincs elektromos autó, meg családi nyaralás Tahitin. A maradékból futja 4090-re is."

Igen, eddig csak 117,8 százalékig voltam biztos benne, de most már 136 százaléknál járunk. Ezért posztoltam azt, amit, és itt sincs autó (nemhogy elektromos, hanem semmilyen) vagy akármilyen nyaralás (még belföldön sem).

Általában átgondolom a dolgokat, mielőtt leírok valamit, nem csak egy csövön keresztül bambulok naívan kifelé.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#30) Dr. Akula válasza Synthwave (#29) üzenetére


Dr. Akula
félisten

"A munkájára igényes építési vállalkozó/szakmunkás is minek vesz Hiltit, nem?"

Na ugyanezért kell a kompresszor is. A flakonos hegyilevegő után még egy hatalmas felhő fog kijönni a gépedből, amit a flakon nem szedett ki. :)

(#31) Rowon válasza Synthwave (#29) üzenetére


Rowon
veterán
LOGOUT blog (1)

Direkt csinálja, hogy felhúzzon. Engedd el, nálam már régen le van tiltva.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#32) Dr. Akula válasza Rowon (#31) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Már megint kezded?

(#33) Synthwave válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tényleg nem érted, hogy arra, amit heti 110 órát használok, arra költök 100 000-et, de amit évente legfeljebb egyszer vagy kétszer 15 percre, arra nem. Ahogy a legtöbb értelmes ember. Mert a maradékból nem 4090 van, hanem fél zacskó szotyi.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#34) Dr. Akula válasza Synthwave (#33) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Mindenki arra költ ami neki fontos. 70k-t te is el tudsz költeni arra ami neked fontos, gondolom akkor belátod hogy nem dollárbokor kategória ez. Azért mert neked nem fontos valami, miért ne lehetne másnak az? A 4090 árát meg simán elkéri egy autószerelő egy "check engine"-ért, de ennek legaláb látszatja is van. :)

(#35) Synthwave válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Mindenki arra költ ami neki fontos."

Pontosan. Amit egy évben minimum 5000 órát használok és bevételt generál, az fontos (számodra úgy látszik nem, ha 1300 forintos, meg munkahelyi gumidómos Dell billekkel dobálózol...mellé), amit összesen 15 percet és csak az OCD-met elégíti ki, az nem kifejezetten, főleg, hogy az altenatívája 10 évre előre vetítve is durván csak ~12 000 forintba kerül. Nem egy bonyolult koncepció, és úgy még egyszerűbb, ha nem hiszed azt, hogy mindenkinek is feneketlen zsebe van, mindenre is.

Ha állandóan kellene egy kompresszor, még régen a pincében lenne egy legalább 150 000-200 000-et érő darab, aminek a vásárlását egy-két hetes kutatómunka előzte volna meg.

"A 4090 árát meg simán elkéri egy autószerelő egy "check engine"-ért, de ennek legaláb látszatja is van."

És olyan is van, aki aranyporral megszórt fagylaltot eszik, mert kínjában nem tudja már, hogy mit csináljon. Ez nem igazán releváns a párbeszédünket illetően, főleg, hogy olyannak írod, akinek még autója sincs, ahogy egy 4090-nek sem lenne semmi látszata, mert nem játszom/dolgozom semmivel, amihez akár csak közelítőleg is efféle kártya kellene az élvezhető (100 fps+) szinthez. Másrészt nem tudlak sajnálni, ha olyan autód van, aminél ~1 millió egy check engine lámpa körberajzolása, de ez már más kérdés.

Ha pedig az életviteledhez/munkádhoz elengedhetetlen az autó, akkor is be fogod vinni a szerelőhöz, ha két 4090-et vehetnél a javítás árából (bár akkor már az is lehet, hogy veszel egy másik, nem épp határ fos járművet). Mert megtérül, és nem kell hozzá 60 év.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#36) Dr. Akula válasza Synthwave (#35) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Nem mindenki saját eszközzel dolgozik. Pl. egy tűzoltó se válogathat hogy milyen márkájú sisakot meg baltát szeretne. Kezébe nyomják és mehet. Én se mindig ugyanannál a gépnél ülök, minek költenék rá 70k-t? Otthonra persze, de az az enyém.

"nem tudlak sajnálni, ha olyan autód van, aminél ~1 millió egy check engine lámpa körberajzolása" >> Szerinted milyen értékű autónak kerül ez ennyibe? Ferrari? Elmondom, 2 millát se ért az autó. De attól még az alkatrészt nem adják olcsóbban a Bárdiban, és a szerelő se ingyen dolgozik. Itt a választási lehetőség csak annyi hogy megcsináltatom sok pénzért, vagy nem, de akkor meg kereken 0 Ft-ot ér az autó. Közelekedni meg kell, mert nem mindenki lakik 2 sarokra a munkahelyétől.

(#37) Synthwave válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, de egy irodai dolgozó viheti a saját billentyűzetét, főleg, ha produktívabb vele. Ne hasonlítsunk már ehhez tűzoltókat (akik amúgy nem fognak gagyi sisakot, meg baltát kapni)...

"minek költenék rá 70k-t?"

Mondjuk mert azzal dolgozol? Szerinted például nyunyu nem saját Akkót visz be (majd nap végén zár be szekrénybe/visz haza), mert mazochista hajlamai vannak? Amúgy már 40 000-ért is olyat veszel, aminek egyetlen kupakja ér annyit, mint a benti Dell. Jobb helyeken meg akár a főnök is megfinanszírozhatja, ha tudja, hogy jó vagy, és nem a kummantós mellébeszélés a szakterületed.

"Ferrari?"

Nem, azon kb. egy gumi kerül annyiba. Vagy két visszapillantó tükör. Talán nettó.

Bármi lehet, ami már hét számjegyű összegbe kerül, főleg, ha valami jó lehúzós helyre viszed és/vagy vásárlás előtt nem lett kellőképp utánanézve, majd belekalkuláva a különböző javítások/alkatrészek potenciális árképzése. Ez valószínűbbnek tűnik, ha a szórakozásra használt gépe(i)d (ugye nem home office van, szóval nem azo(ko)n dolgozol) többe kerül(nek) , mint az autód, amitől a megélhetésed függ. Ez már személyes választás és prioritások eredménye, mindenki ennek a gyümölcseit szüreteli. Nyilván én is.

Egyébként a bontó is opció lehet, és ha van alkatrész, akkor az nem annyi lesz, mint a Bárdiban. Meg aztán a szerelők sem egyforma tarifával dolgoznak. Ezért van az, hogy ha találunk egy jót, akkor azt megbecsüljük, bár azt nem tudom, hogy miért problémázol ennyit ezen, ha – a saját szavaiddal élve – még ezek után "a maradékból fut 4090-re is", és miért nem vagyok zacskó szotyival annyira igényes, hogy évi 10 percért nem veszek 80 000-es kompresszort a konkrét esetben nyolcvanad költséggel pont ugyanazt nyújtó sűrített levegős flakon helyett.

Így ez konkrétan a rossz gazdasági döntés(ek)ből eredő hattyú halála, és már kezdenek kupacban tornyosulni a zsebkendők. De nem féltelek, tudom, hogy akkor is átvészeled valahogy, ha fotoszintetizálnod kell hozzá. ;]

"Közelekedni meg kell, mert nem mindenki lakik 2 sarokra a munkahelyétől."

Mintha pont ugyanezt írtam volna az előző posztban, csak más szavakkal.

Mondom, átgondolom (a vásárlásokat is), és az olvasásom sem szelektív.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#38) Dr. Akula válasza Synthwave (#37) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Nem mindenki úgy dolgozik hogy reggel leül, este meg ugyanonnan áll fel. Nem vihetsz magaddal mindent, nem kábelezheted át mindig az összes gépet amihez hozzányúlsz. És akkor már vigyünk saját monitort meg széket is, mert hát arra is legyünk már igényesek. :) A lényeg viszont nem ez, csak annyit akartam mondani hogy attól hogy neked valami luxus, másnak még nem az. 70k-t te is ki tudsz adni számodra fontos dolgokra, közben nyilván látod a billentyűzetes topikban hogy sokan 10-20k-ért keresnek maguknak. Valószínűleg van annál nagyobb problémájuk hogy mechanikus vagy gumidómos-e egy billentyűzet, pl. miből lesz nekik a mai 1-2 millás négyzetméteres árakon lakásuk. Ők meg a mecha billentyűzetet vennék dollárbokorból. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.