Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Kevés 3dmark 2001? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Janika.Hu


Janika.Hu
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Radeon 9500 64megás kártyát, és legnyagyobb megdöbbenésemre csupán 5500 pontot adott a 3DMark2001. Mindezt Abit VH6T, 1400 Tcerka, és 512 SDRam mellett. Ja, és az ati2mtag.sy_ is cserélve vagyon már. Ötletek, tippek, tanácsok jöhetnek ezerrel, mit ronthattam el, mit nézzek meg stb...............
A válaszokat előre is köszönöm!

(#2) PeliScan válasza Janika.Hu (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Hehh, az én 1.7@2.0 cerka, MX440 270/400@360/513 konfigom is pont ennyit (5513) tejesít! :DDD

(#3) PeliScan


PeliScan
addikt

Amúgy szerintem a cerka nem bírja etetni a kártyát adatokkal, így nem számít, lehet bármilyen gyors az Ati. :(

(#4) MaUser válasza Janika.Hu (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Alaplapi drivereket felraktad?
Esteleg akkor van ilyen, ha előtte más kártyád volt és nem frissen telepítetted a win-t. Esetleg ütközés.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#5) beeboy válasza Janika.Hu (#1) üzenetére


beeboy
addikt

előtte milyen kártyád volt, és mennyit hozott 3dmark-ban?

nekem a régi konfigomban egy ti4200 7500 pontot csinált, főleg az alaplap volt a szűk, ahhoz képest ez is reális, főleg hogy celeron erőlködik mellette

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#6) anulu válasza Janika.Hu (#1) üzenetére


anulu
félisten

Milyen oprendszer? 330-as Patch fent van?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) anulu válasza anulu (#6) üzenetére


anulu
félisten

Senior lettem! WÁÁÁ!!! :)):))

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) beeboy válasza anulu (#6) üzenetére


beeboy
addikt

szvsz tudjuk meg, előtte milyen kártya mennyit csinált, mert lehet hogy nem is hibás, ennyit tud a gépe

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#9) Freezura válasza Janika.Hu (#1) üzenetére


Freezura
tag

Csáó!

Tényleg valamilyen gond lehet nálad, mert nálam 5200 pont egy GF4 MX440-el hasonló konfigon (ASUS TUSL2-C TUA CERKA 1300@1600, 512MB RAM)

(#10) beeboy válasza Freezura (#9) üzenetére


beeboy
addikt

szerintetek mennyi az elvárható pont egy 64 megás sima 9500-től?
azt tudom, mennyi egy 9500pro, de ezt nem ismerem.
Állítólag sokkal rosszabb mint egy ti4200. Igaz ez?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#11) Peat;) válasza beeboy (#10) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerintem nem rosszabb.Sokkal kevésbé csökken olyan drasztikusan az fps.pl.ut2003 lehet hogy alapból a g4 a gyorsabb,de élsimítással nagyobb felbontásban már az ati.Én így tudom,valahol olvastam.

(#12) beeboy válasza Peat;) (#11) üzenetére


beeboy
addikt

ez tökigaz a 9500pro-ra. szvsz erről olvastál.
de egy 64m-es sima 9500? annak még a mem-je is csak 128 bites!!!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#13) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Na. Elég ebből. Szóval:

A 3DMark2001 a gép 3Ds teljesítményét méri, nem CSAK a videokártyájét. Ezért a procid jelentősen visszafogja a Radeont, gondolj csak a high polygon count tesztre, ahol szinte tisztán a procin múlik az eredmény, és persze szinte az összes sceneben rengeteg poly van, ami könnyen túlterhel egy ekkora procit.

A 3DMark03 már érdekesebben pontoz, inkább az effektekre gyúr és hanyagolja a procit.

Úgyhogy procicsere vmi izmosabbra, és növekedni fog az a pont, gyakorlatilag nem tudsz emberi áron ma olyan procit venni ami ne lenne gátja a 3DMark2001nek egy Radeon 9500-tel párosítva.

(#14) Peat;) válasza beeboy (#12) üzenetére


Peat;)
veterán

sorry,lehet igazad van.Keresgélj teszteket ott talán kiderül.De úgyis jönnek mindgyárt az atis skacok és megmondják mi a jobb.Egyébként valami miatt csak drágább(nem hiszem hogy csak a directx9 miatt)Viszont most mindenképpen várjál,míg bejön az fx5900,mert így az ati is csökkenti az árakat,amit a 9500-ön is lehet majd érezni,meg mostanában kezdenek bejönni a 9600 és 9600prok is!

(#15) JulWCZar válasza Peat;) (#14) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Az 9500ös ATIk mindekképpen földbe döngölik a Gef4 nVidia kártyeszeket ha bekapcsolsz egynéhányszoros élsimítást meg néhányszoros anizotropikus szűrést. Az ATIs arcoknak pedig így igaza van, és ha figyelembe vesszük hogy már 2003 van, elvárható lenne hogy csak így teszteljenek...

Persze lehet hogy hamarosan jön az nVidia a 3Dfx marketing örök(ökör)séggel, ''Performance Rulz!'' :(((

(#16) Janika.Hu válasza Janika.Hu (#1) üzenetére


Janika.Hu
csendes tag

VIA chipset van, a drivert nem raktam még fel, rögtön pótolom, WinXP Prof az oprendszer, elötte Gef2MX kártya volt, azzal 2500 pont körül teljesített. Akkor most VIA 4in1-et installálom.

(#17) Janika.Hu válasza Janika.Hu (#16) üzenetére


Janika.Hu
csendes tag

Hurrá sikerült! Mostmár 5600 pontot ad. További tippek?

(#18) rog válasza Janika.Hu (#17) üzenetére


rog
addikt

szerintem a celeron miatt van.
bar en ugy 6500-7000-et azert kineztem ebbol a procibol.

(#19) AND1 válasza Janika.Hu (#1) üzenetére


AND1
őstag

Szvsz kevés a cerka hozzá, meg visszafogja gép teljeseitményét az sd ram. Nézd meg egy erősebb procis és ddr-ramos gépben hogy mennyivel jobban teljesit.
A 3D mark 2001 ennyire hardverfüggő, sokban függ milyen a körités hozzá a vga-n kivül. Nézd meg 3D mark 03-ban is, ott jobban kihozza a vga teljesitményét.

Egy régi PH-s.

(#20) _Volkovy_ válasza AND1 (#19) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

(Azért frankó hogy eddig Andinak néztem a nicked,és kiderül hogy Máté vagy,na sebaj :DD )

(#21) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

NEM vagyok teljesen biztos a cerka szukossegevel, de errol masj kesobb. Nalam tusl-2 +1400 + 8500le es ugyis fussa a 5900 pottyot xp alatt.
Mongyuk az is igaz, hogy a 694T lassabb mint a 815 b step, de szeritnem nem ennyivel.
MEg kene nezni tobb vidkartya tesztel is hohgy mit mond.
Hogy mirt nem vagyok biztos: mert 4200ti-vel meg siman hozta 7200 fole, de az is igaz, hogy ati igenbyesebb gepet kivan!
fol kene dobni egy csupasz rendszert es uj driver uj dx uj install es ott megnexni!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22) neduddki válasza neduddki (#21) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

1. Ja es termeszetesen nem hekkelt driverrral!
2. nezd meg a driverbanhogy tenyleg megy-e a 4xagp

udv

neduddki



https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23) AND1 válasza _Volkovy_ (#20) üzenetére


AND1
őstag

off :

:)

on :

Egy régi PH-s.

(#24) _Volkovy_ válasza AND1 (#23) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

off

Azért van ott hogy fura legyen :) Az And One miből ered ha szabad érdeklődnöm?

on

(#25) AND1 válasza _Volkovy_ (#24) üzenetére


AND1
őstag

Off :

[L]http://www.and1.com[/L] kosárlabda márka...szal kosarazom, és innen :)

On :

Egy régi PH-s.

(#26) _Volkovy_ válasza AND1 (#25) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Na most lebuktam,hogy milyen műveletlen vagyok kosárlabda területén:)

mostmár tényleg on :)

(#27) beeboy válasza JulWCZar (#15) üzenetére


beeboy
addikt

kivéve a sima 64 megást. az már vicc, az ára is mutatja: már láttam 21+sarcért is

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#28) pintyesz válasza Janika.Hu (#1) üzenetére


pintyesz
senior tag

Tudtommal a VHT6 nem támogatja a 8x AGP-t,ígyhát ez is rossz hatással lehet az ezt támogató videókártyádra.
A 8x-os AGP kb. 10-15%-ot dobna a ponton!

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#29) beeboy válasza pintyesz (#28) üzenetére


beeboy
addikt

a 8* nem számít szinte semmit. A mostani kártyák a saját memjüket használják, nem a rendszermemóriát (minek használná 64 v. 128 bőven elég)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#30) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

Simitások nincsenek véletlenül bekapcsolva?

(#31) Janika.Hu válasza Phantom Lord (#30) üzenetére


Janika.Hu
csendes tag

3dMark03 2535 pont. Ez most jó?? Megy a 4XAGP, minden élsimítást visszavettem, de semmi eredménye. Catalyst 3.5 a driver.

(#32) neduddki válasza Janika.Hu (#31) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ez ma aze jobbnak tunik a korabban irt konfigon ez ugy 800 potty!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33) Janika.Hu válasza neduddki (#32) üzenetére


Janika.Hu
csendes tag

Akkor nyugodt lehetek, a többi cuccom nem nőt fel a feladathoz?:-)

(#34) MrSummer válasza Janika.Hu (#33) üzenetére


MrSummer
aktív tag

A helyzet hogy haver gépe 1400 tua (12x fsb) 8000 felett nyom gef4 ti -vel szvsz vmi gáz lehet

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#35) Janika.Hu válasza MrSummer (#34) üzenetére


Janika.Hu
csendes tag

Alakulnak a dolgok, felhúztam a procit 1450-re, és egyből 6300 pontot adott. Érdekes módon a kártyát hiába húztam 325/310-re szemernyit sem változott. Ezek szerint ez a kártya a következő alaplapomban is fog majd szolgálni, egyelőre minden játék megy ezen is tökéletesen.
Köszönöm a segítséget mindenkinek!:-)

(#36) tildy


tildy
nagyúr

Nekem egy ősrégi geforce2 mx 100/200-asom van, a gépben 256mega ram +athlonxp proci nforce2es lapban, és 1216 az eredmény, ami szerintem nagyon kevés.Szerintetek?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) tildy válasza tildy (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

Jah 32 megás a kártya...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) Sav


Sav
tag

Szerintem nem kevés csak szar a kártya. Öreg. Fáradt. Gyenge.
Vegyél egy Radeon 9500 pro-t 2-3 hónap múlva, akkor majd lesz jó sok pontod!

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#39) tildy válasza Sav (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt akarok venni, de majd csak ha lentebb megy az ára:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) neduddki válasza tildy (#36) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha valoban 100-as akkor az kb. annyi, a mx(400) asok ugy 2700-3500-ig vittek a primet!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#41) Bálintosz válasza Sav (#38) üzenetére


Bálintosz
senior tag

2-3 hónap múlva már nem is lessz 9500/Pro, 9700/Pro! Na jó, talán sima 9500...

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#42) beeboy válasza Bálintosz (#41) üzenetére


beeboy
addikt

szerintem se
már most úgy kell vadászni

amúgy kijelentette az ATI: nem hülye ő, hogy egy drága 110 mollió tranyós chipet, szándékosan lebutítva olcsóbban adjon. ezért találták ki a 9600-os chipet, amit lényegesen olcsóbban lehet gyártani, úgymond ebben nincs fölösleges ficsőr.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#43) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!
A konfigom: ASUS A7N8X, 2x256Mb Hynix Ram (333Mhz), AMD 1700+ (nincs húzva),Sapphire Radeon 8500LE 64Mb 4ns (nincs húzva, gyárilag 250/230 az Aida32 szerint).
A konfig változatlan maradt: amikor legelőször összeszereltem (kb 3 hete), akkor (minden default) kb 5700 pontot értem el a 3DMark2001 SE-vel. Majd visszavettem a szorzóból (11->9)és emeltem az FSB-t 133-ról 166-ra (így a proci ugyanakkora frekvencián megy, csak gyorsabb az FSB), és így az eredmény már 6034 pont volt.
Azóta volt egy format C:, mindent újra felraktam, mint multkor, és most max 5700 pont körül teljesítek (vagy még annyi se). Mitől lehet? Annyi különbséget tapasztalok, hogy amikor bootol a Win98SE, akkor kiírja, hogy az EMM386 nincs telepítve és nyomjak egy bill., eltelik pár másodperc, és betölti az EMM386-t (kiírja, hogy ok, telepítve, majd betölti a Windowst). Ha megnyomok egy bill., amikor kéri, akkor u.úgy betölti, majd a Windowst. A config.sys-ben ott van, hogy C:WindowsEMM386.exe (így, ha jól emlékszem, a lényeg, hogy ott van).
Ez közrejátszhat? Amikor az Aida32-vel megnézem a Ramok olvasási-írási sebességét, u.az, mint még a format előtt.
Mitől lehet?

Elnézést, már egy másik topicból ide másoltam, de talán inkább ide való.
Azért aggódom, mert egy srác (PH!-s) haverjának ugyanez a konfig szinte (kivéve az alaplap, ami elvileg gyengébb, nem nForce2-es), és neki (minden default) 7700 pont.
Én most próbáltam újra feltenni az ALL-in-ONE-t (alaplap drivere), és épp, hogy majdnem eléri a 6000 pontot (5989 kb.). A vezérlőpultnál, a telepített programok listáján nem szerepel az alaplapi driver: ez normális? Nem is szokott?
DirectX 8.1, Catalyst 3.5
Ja: azóta már töröltem a config.sys-ből a HIMEM-et meg az EMM386-t, de nem változtatott semmin.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#44) DrSoul válasza DrSoul (#43) üzenetére


DrSoul
őstag

Ha az ATI iconra rámegyek a jobb egér gombbal klikkelve, és a ''Beállítások''-nál rámegyek az ''Ati megjelenítők beállításai''-ra, nem jelenik meg semmi. Miért?
Hol tudom megnézni (nem a Biosban), hogy megy-e a 4X AGP?(NEm azt, hogy támogatja-e, hanem hogy konkrét azt használom-e)

A ''Speciális'' résznél, a Direct3D beállításainál a Főbeállítás ''Mérleges''-re van rakva (default), ez alatt az Anizotóp szűrésnél van pipa az ''Alkalmazás szerint''-nél, és még lejebb a SMOOTHVISION ''minőségre'' van állítva, és pipa van szintén az ''Alkalmazás szerint''-nél.
Ezek így jók?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#45) DrSoul


DrSoul
őstag

Ha esetleg tudnátok segíteni... :U

Mindig az X jelöli a pontot...

(#46) DrSoul


DrSoul
őstag

Pedig törekedtem a helyes topicot kiválasztani... :O

Mindig az X jelöli a pontot...

(#47) Goose-T válasza Janika.Hu (#17) üzenetére


Goose-T
veterán

VIA chipset böszme lassú Intel alá. Talán WCPREDIT-tel lehetne egy kicsit dobni a memó-teljesítményen. Teszteléseim alapján: VIA/Intel memósebesség (PIII 550MHz, 100MHz FSB):99/310 MB/s. VIA WPCREDIT-tel meghackelve: 198 MB/s. (Asszem Sandra 99 v. 2000, még régen mértem.) Tutira a memó fogja le annyira.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#48) BlitzKrieg


BlitzKrieg
tag

Valaki el tudná mondani hogy hogy a rákba kell
képet betenni az áláirásba??????

Már mindent megpróbáltam de sehogy se megy!!!!!

Légyszi valaki mondjon valamit!!!!

Akarsz egy viccet hallani, amitől úgy nevetsz, hogy leesik a cicid? Ja, már hallottad?:D

(#49) PeliScan válasza BlitzKrieg (#48) üzenetére


PeliScan
addikt

(IMG)(/IMG)

csak persze szögleteszárójellel. :)

(#50) hobizoli válasza Janika.Hu (#16) üzenetére


hobizoli
nagyúr

LOL :DD ...hat 2500-t egy 850-n jaro Cerka2-566 is ki tud kohogni GF2MX-l. Fel ken tolni vmi drv-t...chipset drv van fent?


hobizoli

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Kevés 3dmark 2001? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.