Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ájvé
veterán
Ha már megint pangás van akkor leírom én is, városi alienhez hasonlóan szoktam GTG módszerrel gyakorlatokat csinál, ügye kettő ajánlott (kéz/kar/felsőtest és láb). Nekem kézen állva nyomás szokott menni és egy lábas guggolás persze, bár azt még nem szabadon, hanem ajtófélfába kapaszkodva. Utóbbi időben vesztettem az erőből és alig ment ki 3 kézen állva nyomás. Belekezdtem a TGU létra programba és sokkal simábban megy már. Azért közre játszott, hogy Szeptember végén és Október elején keveset edzettem, de viszont gyorsan szintre hozott a kis TGU program.
[ Módosította: radi8tor ]
-
Ájvé
veterán
válasz városi alien #5781 üzenetére
High pull swing (bár a pull vitatható benne, de azért valószínű nem kis súlyt lengethet). Egyébként igen, WKC az a "régi stílusú", nem olyan mint az RKC/SFG. Kicsit mondjuk belefordul, azt nem tudom mennyire egészséges. Máshol is láttam már, meg próbáltam, könnyebb kicsit, de kérdés mennyire helyes/káros ez a végrehajtás. Remélem aki jobban ismeri ezt az irányzatot majd válaszol
-
Ájvé
veterán
Technikája más csak. Nem hiszem, hogy Fedorenko is pont úgy csinálná rosszul.
-
Ájvé
veterán
Itt csak kicsit más a technika, semmilyen hátránnyal vagy veszéllyel nem jár. Amit linkeltem az is egy oktató videó és rengetegen így csinálják. Nálunk az RKC/SFG az elterjedt, még máshol a hagyományos Girya megy, egyik se rossz vagy káros, csak más egy kicsit. Semmi köze ahhoz, hogy ki mekkora vagy akár milyen szinten van. Nagy baj szerintem nem lehet ezzel a technikával, ha egy 63 kg-os csaj erre képes. Rá nem mondhatod, hogy nagy állat (mármint középen a csinos csajra, Dedyukhina), mégis elképesztő amit művel 24kg-os bellel a testsúlya közel felével, ez még egy férfinek is szép teljesítmény (felénk, nem az oroszoknál, de ez más kérdés). Ugyan ez a technikája, még se törik el a gerince vagy tudom is én. Ő elég szépen is csinálja valljuk (bár nem szebben, mint ő maga ).
Ezt is lehet ugyan úgy tanulni az alapoktól, attól, hogy picit eltérő a mozgása. Egyébként sok tekintetben nagyon is jó (vagy jobb, mint az RKC/SFG), ez a profi girya sport. Ők is elkezdték egyszer ezt a sportot, Denisov se így nézett ki mikor elkezdte és azt se hiszem ,hogy súlyemelés után kezdett volna girya sportot, mert hiába rohadt erős, technika se mindegy és ha nincs technika és nincs ilyen rohadt nagy állóképessége akkor soha nem éri el ezt a szintet ahol tart most.
Mellesleg abban sincs igazad, hogy csak a nagy súlyokon van a hangsúly. Lényeges a súly nagysága, de ez időre megy (10 perc). Nem tud nagyon nagy súllyal dolgozni, mert többet veszít vele, hiszen nem tudja 10 percig végig csinálni. Másrészt elképzelhető, hogy kicsit kisebb súllyal meg több ismétlést tud végezni (megvan a súlyoknak a szorzója). Szóval itt nem csak arról van szó, hogy fogjuk meg a lehető legnagyobb súlyt és lóbáljuk ahogy tudjuk. Ez egy nagyon komoly versenysport, technikailag a maga világába meg szerintem van olyan mélységű, mint az RKC/SFG csak egyszerűen itt máson van a hangsúly (szakítás, lökés), swing nincs versenyen, clean is lökéssel (long cycle press), TGU-t nem is használják (mondjuk tény, hogy nagyon hasznos). -
Ájvé
veterán
Ez igaz persze, bár a kis csaj a végén is szépen csinálja. Van egy formai követelménye a végrehajtásnak, mint felső lock pozíció megtartás nyújtott karral stb, de igen valamennyire biztos romlik formailag a fáradtság miatt.
Érdekes ahogy a videón csinálja, nekem is furcsa, de rossznak még mindig nem mondanám. Nem hiszem, hogy fáradtság miatt lenne ilyen a kivitelezés, ilyen a swingjük inkább, nézd a videót amit linkeltem.
Egyébként 50kg-os a bell, nem csoda, ha formailag nem a legjobb éppen.[ Szerkesztve ]
-
Ájvé
veterán
válasz Csarlee #5790 üzenetére
Ebből annyiban egyetértek, hogy versenysport nem egészséges.
Azt viszont nem hiszem, hogy káros lenne (vagyis izület kopáson felül, ami borítékolható). Ez az igazi "oldschool" technika, ezt használták régi erős emberek és ezt használja Valentin Dikul is aki egyébként rehabilitációs céllal is használja jelenleg is, nézd meg youtubeon. -
Ájvé
veterán
GS-t is lehet ígyis meg úgyis csinálni, amatőr szinten ez is hasznos és nem káros hosszú távon se szerintem. Egyszerűen más. Egészség megőrzésre én is jobbnak tartom az SFG-t, még rehabilitációs is használják a technikáit ( Valentin Dikul egy orosz klinikán ugyan ezek foglakozik, olyan embereken segít akiknek az orvosok egyébként nem sok jóval kecsegtetnek és ő is a hagyományos girjevik technikát használja).
-
Ájvé
veterán
válasz városi alien #5800 üzenetére
Minden kicsit más, pont erről volt eddig szó. Nézd meg Fedorenko pentathlonos oktató videóját, abból látszik. Eleve más a rendszer, nem feszítettségre épül hanem sokkal ballisztikusabbak, ügye leginkább lökések (jerk, pushpress) és snatch dominál, vezseny számok ezek, de még swing is más, mint lentebb a videón is volt. Snatch sokkal lassabb (rack pozició kitartás), de szerintem annyira nem is baj.
-
Ájvé
veterán
válasz városi alien #5802 üzenetére
Van 90Kg-os is. Bár ez már nagyon embertelen. Csávóról meg semmit nem mondanál meg ránézésre, nemhogy azt, hogy képes erre.
Szerintem is érdemes mindkét ággal foglalkozni. Mindkettőnek megvannak az előnyei. Leírásban amit bemásoltál szapulják az SFG-t, ezeket az ellentéteket szerintem figyelmen kívül kell hagyni. GS-t se kell profi szinten űzni, vannak amatőrök is a világon. Jó kihívások vannak benne, pl pentathlon, érdemes végigcsinálni, durva.
Van aki írta korábban, hogy azt nyilatkozta nagyrészt ebből áll az edzése Denisovnak. Személy szerint el is tudom képzelni, ha ebben akar jó lenni akkor ezt kell csinálni, így gyakorolhatja a technikát. Lehet hogy vannak más elemek is az edzésébe, mondjuk azért barbellt azért nem kizárt hogy játszik nála. Jó lenne tudni hogyan edz az biztos.
-
Ájvé
veterán
válasz Csarlee #5805 üzenetére
Magas colos ez igaz, látszik hogy nem sakkozik persze. De nincsen nagy izomzata, inkább magas és szikár. Denisov már ránézésre is egy állat, de ez a srác magasabb, szikárabb. Nyilván azért látni rajta, hogy van benne erő, de nem mondanám meg, hogy erre is képes. Na mindegy, nekem így tűnik.
Nyilván kell hozzá egy fizikum (mi az hogy), hogy ekkora súlyt megmozgass. Súlyemelőknek teljesen más a felépítése, Denisov fizikuma is ilyen (ezért gondolom, hogy súlyt is emel), de ez a magas szikár srác más kategória, ez ami nekem leginkább szemet szúrt. -
Ájvé
veterán
válasz Lacika_LP #5814 üzenetére
Itt nem erre gondoltunk. Arra hogy nagyon meg van terhelve a szervezet, izom még azért jól bírja (mondjuk azért azt is túl lehet terhelni), ízületek viszont még sokkal jobban kopnak. Szóval nagyon ki vagy téve terhelésnek. Én mondjuk rég óta karatézok és szét van kopva a térdem meg más ízületek, pedig csak amatőr szinten versenyeztem.
Persze egy sportolónak nagyon oda kell figyelni az egészségre, táplálkozásra stb ebből szempontból jó. -
Ájvé
veterán
Ezzel nem értek egyet. Én mikor megvettem a 24-est egyetlen szabályos nyomást sem tudtam vele megcsinálni. TGU, Jerk/Push Press meg jó néhány gyakorlat mentek viszont. Most már megy az 5-ös létra is.
Most 36-al tartok itt, nem megy egyetlen szabályos nyomás se (kis csalással olyan Bent Press szerűen vagy mondjuk szinte "anyhow" stílusban 1 még esetleg jobb kézzel), viszont TGU megy, Jerk megy.
Nem, még nem sérültem meg (max fejben, de az most úgy se számít). Igen így spóroltam, jó magyar szokás szerint.
Saját káromon? Nem hinném, mivel még nem sérültem meg.
Túl nagy lépcsőfok? Meglehet, de nem tudok 4 Kg-ként bellt venni és nem is fogok, meg szerintem felesleges is. 32-es egyébként még kb 2 hónapja egész jól kiment militaryba.
Ha meg nem akar valaki kockáztatni olyan súlyt kell venni amivel megy a TGU biztonságosan. Azzal már hozzá lehet erősödni a súlyhoz. Azért mondom, mert eleinte nekem is csak ez ment 36-al. TGU és Swing is elég lehet egy súly alapozására.
Ha meg 3 szabályos military megy egy súllyal, akkor már félig "megszelídítetted". Már nem sok kell az 5-höz, akkor meg már létra is mehet (van amúgy 3-as létra is, nem csak 5-ös).
Szóval igen, kisebb súlyokkal biztonságosabb a haladás, de kinek mire telik. Másrészt egyszer csesztem szét eddig a vállam, mikor 24-es bellel 5-ös clean&press sorozatokat nyomtam váltott kézzel. Már nem tudom mennyit csináltam meg, de rendesen kikészült a vállam, TGU tette helyre (ezért is olyan nagyszerű ez a gyakorlat és nagyon erősít is). -
Ájvé
veterán
Hát jó girja vonal az más. Ott elhiszem, hogy kell, ne verjék szét a sarkukat lökésben. Én egyébként jobban szeretem mezítláb, most télen zokniba szoktam (nem fűtöm szét a lakást) ami parkettán nagyon csúszik, de amit vettem gumi járólapokon viszont egyáltalán nem csúszik.
-
Ájvé
veterán
válasz Bendzsi62 #5907 üzenetére
Létra vagy nyomás sorozatok? Egy 5-ös létra annyit tesz, hogy váltott kézzel 1-1 2-2 3-3 4-4 5-5 nyomsz, összesen 15-öt kezenként. Szóval ezért kérdezem, hogy létra vagy simán 5x5 nyomásokat csinálsz.
Ha az én olvasatomba vett létráról beszélsz te is akkor felesleges ilyen sokat csinálnod, ha 5-ig fel tudsz már menni pihenő nélkül és ezt esetleg meg is tudod ismételni még 1-2x pihenők után akkor érdemesebb súlyt váltanod inkább.
Ha csak sima nyomásokat csinálsz, akkor még jó az 5x5-ös cél (összesen 25). Az hogy mennyit pihensz nem lényeges annyira, inkább a gyakorlatra, kivitelezésre koncentrálj, inkább pihend ki magad a szettek között és úgy állj neki újra.
Szerintem inkább próbálgasd a 24-est már, úgy vettem ki, hogy elég sokat elértél a váltáshoz már.
Mindenki egyedileg fejlődik, neked kell érezni korábbi önmagadhoz képest mennyit változtál, de ahogy írtad elég sokat. -
Ájvé
veterán
"A bedőlés meg természetes ekkora súlynál, különben szépen eldőlne az ember, a forgatónyomaték miatt."
Hát azért nem egészen így van. Valamennyire ki kell dőlnie persze, mert ellentételezi a súlyt másik oldalról, másrészt szerintem meg válla nehezen bírja (mint nekem is), nem tud úgy átfordulni. Valamennyi dőlés várható ilyen súlynál, főleg ha használója súlyának a felét is kiteszi, az már vitatható, hogy mennyi adódik a fizikai korlátok miatt (súly ellentételezése) és mennyi az esetleges erőnléti korlátok miatt (váll fordulás amit írtam). Legalább is szerintem.
Egyébként gratula, én 80kg-al nem tudom így megcsinálni, én nyomásom inkább lenne már bent press vagy "anyhow", mint military press.
Egyébként lehet kicsit könnyíteni a váll gyengeségén, kicsit csípőből el kell fordulni a súly magadhoz közel húzni, minél közelebb a súlypontod vonalába ahogy Valery is csinálja 28:53-nál. -
Ájvé
veterán
Igen, ez a két eshetőség áll fenn szerintem is.
Valery másképp csinálja, de nem lökte, nyomta, próbáld ki sokkal könnyebb, mint az SFG szerinti MP. Lökésnél van lábmunka már, neki meg nem volt, csak kicsit belefordult, súlypontjához közelebb rakta a súlyt.[ Szerkesztve ]
-
Ájvé
veterán
válasz Szabó Zita #5996 üzenetére
31 vagyok belefér még?
Szívesen kitölteném, eredményt meg is osztod majd? -
Ájvé
veterán
válasz Szabó Zita #6002 üzenetére
Szuper köszi!
-
Ájvé
veterán
Ha egy bellel se megy a swing (hátfájás ennek a jele) akkor ne kettővel swingelj. Még nem megy biztosan eggyel addig felejtsd el a kettőt. Swing esetén nem sokat számít a fül magasság, szerintem se. Ami lényegesebb lehet, az az 1-2 kezes kialakítás (meg tudod fogni kényelmesen 2 kézzel vagy nem), fül vastagsága a fogás miatt, túl vékony nem jó, túl vastag szerintem meg nem lehet.
Kétkezes swinget gyakorold, nézd meg az oktató videókat, hívj valakit aki nézi miközben csinálod és megmondja mi nem olyan, mint a videón, de a legjobb ahogy előttem is írták instruktor lenne.
Swingbe nem lehetne ilyen különbség mint amit írtál, valamit másképp vagy nem jól csinálsz. Derék egyenes marad, nem döntesz bele, fenék megy hátra felső test pedig dönt egyenes háttal, térd pedig maximum minimálisan mehet csak előre (guggolás falnál lehet gyakorolni a térd megfelelő pozícióját). -
Ájvé
veterán
válasz Bendzsi62 #6023 üzenetére
Váltott létráknál (20-al) tud pihenni az egyik kezed, illetve sokkal könnyebb egy súlyt mozgatni, mint kettőt, törzsedre, lábadra stb. sokkal nagyobb terhelés, ez mellett sokkal jobban fáraszt 2x16 mozgatása. Nem lehetetlen, hogy ennyivel nehezebb. Próbáld meg megint 20-as létrákat és kiderül.
Technikailag is azért jóval nagyobb kihívás egyébként, szimmetriát kell tartanod, még egy súly esetén a testeddel jobban tudsz korrigálni a súly mozgatásán is.[ Szerkesztve ]
-
Ájvé
veterán
Valamit nagyon rosszul csinálhattál, pont a vállat erősíti talán a legjobban a TGU, éppen ezt kellene csinálni a váll javítása érdekében. Ha nem elég flexibilis, szóval nem tudod súly alatt forgatni miközben persze végig a vállövbe marad, akkor lehet ezen kell javítani és addig nem szabad hídnál tovább menni a gyakorlatban. Persze nem vagyok szakértő, az eddigi ismereteim alapján mondom, de az biztos, hogy meg kellene nézetned egy hozzáértővel a TGU-dat és kijavítani a hibákat, mert valamit nagyon rosszul csináltál. Esetleg túl nagynak bizonyult a súly, de ez is hiba (rossz súlyválasztás) és pihenés után kisebb súllyal megfelelő technikával tudsz a válladon javítani, persze ki lehet egészíteni mással is, de TGU is ezt a célt szolgálja (többek közt, külön nincs kiemelve a váll erősítése, de felső testbe beletartozik).
Katonai nyomás sokkal rosszabb a vállra nézve egyébként (szerintem ezért nem javasolják 5 ismétlés felett, mert vállat nagyon terheli), ezzel szemben a TGU viszont erősíti a vállat, ha jól csinálod kockázat nélkül.[ Szerkesztve ]
-
Ájvé
veterán
Hát az elég rossz, hagyni kellene esni, persze én se engedem sose (lakásba edzek).
Én is majdnem úgy jártam, mint te, elindult a golyó akkor vállra visszavettem és lendülettel hátra feküdtem, így ugyan ütött a vállamon (baja nem lett a vállamnak így se), de nem szakadt le az emelet (36Kg).
Vállat hagyni kell a vállövbe, golyó pedig nyomja csak bele, szóval vállból nem szabad kiemelni, ha szinte nem is feszül a vállad az jó, csak korrigálni kell ha kimozdul valamerre.
Szerintem egyébként legjobb erősítő gyakorlat. Mikor megjött a 36-os, ezen kívül csak kétkezes swinget tudtam vele csinálni, most már ha nem is teljesen szabályosan, de megy a nyomás is. 24-es az előző súlyom, persze túl nagy ugrás, de ez volt akciós, olcsóbb volt, mint a 32-es, akkor meg inkább ezt vettem. -
Ájvé
veterán
Keress egy normális dokit, lehetőleg sportorvost.
Mint koxx is írta, árt ha teljes rehabilitáció előtt megerőlteted nem megfelelő gyakorlatokkal. Jobban lesérülhetsz, nem hogy tovább tart utána a gyógyulás hanem rosszabb is lehet ez miatt.
Nézesd meg mindenképp ha ennyire rossz, ezek után akkor kezdj bele ha már terhelhető lesz, addig meg olyan gyakorlatok kellenek amik segíthetik a gyógyulás.
Nem is biztos hogy vállal van gond, lehet hát probléma is akár, szóval hiába próbálsz javítani, ha még az ok sincs meg, ezért kellene egy jó szakember. -
Ájvé
veterán
Nem megoldás, hogy azokat csinálja aminél nincs probléma, ezzel csak ronthat maximum.
Meg kell keresni a probléma forrását és megszüntetni, addig csak súlyosbíthat rajta. Nem is tudni a probléma forrását, lehet nem is vállövbe van probléma, csak ott jön elő, pont erről olvastam Funkcionális edzés mesterfokon-ban. Úgyhogy én mindenképp a probléma okát keresném meg, ha komoly addig csak fejlesztő, flexibilitást és stabilitást növelő gyakorlatokat végeznék, amik vázizmokat erősítik, hátha javul egy kicsit. -
Ájvé
veterán
Gyógymasszőr kell, ilyen pár hónapos tanfolyamon képzett masszőrök arra jók, hogy kicsit ellazítsanak (főleg ilyen adottságokkal ), de ők csak rutin szerint csinálják, még egy gyógymasszőr tudja is mit csinál, izomcsomókat el tudja masszírozni, szóval rendbe is tehet jobb esetben (ha nincs túl nagy baj).
-
Ájvé
veterán
válasz KelemenUhr #6081 üzenetére
Szia van már "Kettlebellshop - nekünk!" néven, zárt csoport, de jelentkeztek akkor felvesznek.
-
Ájvé
veterán
válasz CyberJedi #6083 üzenetére
Ez talán a linkje, ha nem jó szólj megpróbálom másképp.
-
Ájvé
veterán
Kipróbáltam 24Kg-al, kínkeservesen 10:10 lett, de ennek több mint fele snatchre ment el, mert azt soha nem szoktam. Többivel szerintem 3-4 perc alatt megvoltam szerintem. 28-al nyilván nem sok esélyem lenne, úgyhogy elég jó vagy, hogy enyhén fejezzem ki magam.
Én is inkább nyomásokat preferálom, bár most elkezdtem a Simple&Sinistert. Ez is elég kemény (nekem), 36-al 12:03 volt a legjobb időm (esetleg valaki nem ismerné, 100 egy kezes swing jellemzően 10-el váltással, persze nem szabály és 5 TGU-ból áll, itt viszont váltva kell egyesével, ami mindenképp egy minimális időt igényel, kettő közt van 1 perc pihenő).
Ha legközelebb ilyenre adod a fejed lökések és szakítások közepette, akkor megcsinálhatnád a kedvemért, kíváncsi vagyok, főleg a swinged idejére, nekem 3:57 volt és úgy, hogy nem tudtam egyszerre abszolválni a 10x10-et, levegőt is kellett vennem, elég sokat -
Ájvé
veterán
válasz Lacika_LP #6102 üzenetére
TGU 5-5, összesen 10, karonként 5 egyesével váltva.
Gondolom, hogy megy egyben a swing
Nem azon a két kilón múlik, nekem azért 36 mert ez a nagy golyóm, a másik 24-es, az kicsi. Lényeg hogy minimum 32-es legyen a súly lehetőleg, ennél nagyobb is lehet persze, 48-ról is vannak fent videók, ez lenne a végső cél férfiak esetében, 15 perc alatt.
Ha nem kell ne pihenj, nekem kell[ Szerkesztve ]
-
Ájvé
veterán
Olvasom, csak azért írtam, mert ez a következő "fokozat" mérője, szóval ha tudod tartani válthatsz nagyobb súlyra.
Ettől függetlenül nem érzem, hogy olyan jó lenne, szerintem ha egybe meg tudod csinálni a swinget letétel nélkül utána kis pihenő után a TGU-t is akkor tényleg jöhet a nagyobb súly.
TGU szintideje 10 perc tudtommal, 15 perc már elég sok idő, swinggel együtt értendő ez már.
Nem verseny persze, 7-8 percbe simán belefér 10 TGU és nem kapkodva. Szoktam (már ritkában) időzített TGU-t csinálni (minden állást 5-10 másodpercig kitartok, beállítástól függően, 8 még sikerült 36-al, így 96 másodperc egy TGU). Ha nagyon ráérős akkor is 9 perc alatt megvan. Úgyhogy ez nem megy a technika rovására.
TGU-m szerintem jó, minden állást kitartok (pedig újabban már folyamatos végrehajtást követelik SFG-n, de nekem kapkodós, én kitartom az állásokat inkább), swingen lehetne sokat javítani. Ha használok magnézium port akkor swing sokkal jobb, vagyis így megy szépen fel mellkas magasságig is. Ha tudok pihenni nem gond 100 swing így se, de 5 perc alatt nem megy. Ahhoz hogy menjen tüdő kell (meg comb és far, az első ilyen 5 perces swing után volt rendesen izomláz, mivel nem volt ilyen intenzív a swingem és ezt nem technikára értem, hanem rövid idő alatti ismétlésekre) és ezt csak akkor tudom fejleszteni, ha időre megyek rá. Szóval ezért lényeges nekem az idő, mert persze 10 perc swing, 15 perc TGU nem lenne gond. -
Ájvé
veterán
válasz Lacika_LP #6108 üzenetére
Egy állat vagy
Nem is kell kapkodni, nyilván te még inkább tudod (SFG instruktorid is van ha nem tévedek).
Ennyi idő alatt még 24-el se végzek, nem semmi, akkor ezek szerint 5-5 TGU-t oldalanként egybe megcsináltad, na nekem swing után azért nem megy ennyi, 2-3 maximum.
Ezek után meg se kérdezem mit szoktál csinálni, mikor le is fáradsz -
Ájvé
veterán
válasz Lacika_LP #6110 üzenetére
Hát igen, már csak így olvasatban is elég kemény, én csak egy 24-el (nincs több, így nem tudom párosítani ) szoktam felvétel és lökést csinálni, 100 ismétlés (10x10) vagy 10 percig (általában 10-es váltással), de még ez is kemény nekem. Két 32-est, hát kb esélytelen.
Az biztos, hogy ezek minden téren igénybe veszik a tested és iszonyat kemény, még ha kívülállónak olyan "lazának" is tűnik.
Mivel nem volt ingerem 36-al megcsinálni a Simple&Sinistert, megcsináltam 24-el, 5:38 lett. -
Ájvé
veterán
válasz Lacika_LP #6114 üzenetére
"Egy kezzel a felvetel+lokes a lanyok versenyszama."
Köszi, akkor szerintem ki is tárgyaltuk ezt
Ja ha már lányok, addig te is kislány vagy, még nem vagy a Sig Klein challenge-re képes
SFG-s vagyok vedd azt is figyelembe, te profi sportoló vagy és látszik ez az óriási különbség.
Hát érdekes unalom űzőket nyomtok, majd egyszer összeszedem minden erőmet és talán nekiveselkedek, gyanítom nem menne végig.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Politika
- Xbox tulajok OFF topicja
- Automata kávégépek
- Hivatalosan is elkészült az NVIDIA App
- Call of Duty: Black Ops 6
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Külpolitika
- Építő/felújító topik
- További aktív témák...
- DJI Mini 3 Pro / Mini 3 / Mini 4 Pro drón akkumulátor (eredeti DJI)
- DJI FPV Racer FMC drón - Fly More Combo + Motion controller
- DJI Mini 3 pro drón kiegészítők - táska, propellervédő, ND Filter szett
- DJI Mini 4 pro - Fly More Combo - RC2 drón szett + Freewell Mega 16 Filter Pack (46)
- Újszerű Hubsan Zino Pro drón+AJÁNDÉK HORDTÁSKA
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest