Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #52931072


#52931072
törölt tag

A tündérmese folytatódik. ;]

(#2) popacsek


popacsek
csendes tag

Árfelhajtás ... a többi csak rizsa

(#3) Chaser


Chaser
titán

milyen szerencse hogy még van 3xxx, abból jut mindenkinek...aranyosak : )

jóval kevesebb AD102, AD103 és AD104 kódnevű GPU érkezik a partnerke felé

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) Cassi


Cassi
senior tag

Várható volt a kamu a gigantikus AI GPU-igényekről, a földrengés nem a remélt régióban következett be.

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

Ha nincs kripto, majd lesz AI, ami hiányt okoz és van indok az árak magasan tartására és/vagy tovább emelésére.

#tarcsad

(#6) PuMbA válasza Yutani (#5) üzenetére


PuMbA
titán

Itt az AMD nagy esélye :)

(#7) Astroboy válasza Chaser (#3) üzenetére


Astroboy
őstag

Már becézni se lehet? ;]

(#8) GoldhandRent válasza Yutani (#5) üzenetére


GoldhandRent
őstag

az AI az új Crypto

legalábbis NVIDIAéknál ;]

-

(#9) Soulles


Soulles
tag

Akkor szépen tessék elérhetővé tenni a DLSS3-at az RTX 30 kártyákon valamint csökkenti azok árát. :U

(#10) nexplo


nexplo
őstag

Az a baj hogy látványosan néznek "hüjének" a gyártók... Nem kellene mást tenni, mint hagyni rájuk rohadni az általuk nem létező készletet. Tudom utópia, de ezzel lehetne nyomást gyakorolni a gyártóra, hogy kicsit érezze már ő is kellemetlenül magát.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#11) buherton


buherton
őstag

Valószínűleg én vagyok az egyetlen aki örül ennek a hírnek, mert mint Nvidia részvényes érdekelt vagyok abban, hogy minél nagyobb profitra tegyenek szert.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#12) -KP-


-KP-
addikt

Remélem rájuk rohad az összes. ;]

buherton: te meg nyaljál sót :DDD

(#13) kwzatz válasza -KP- (#12) üzenetére


kwzatz
őstag

Lehet, hogy fog, mert az az Nvidia graf úgy néz ki, mint ahol megvolt a deadcat bounce, és jön egy 60%-os down, ráadásul minden egyéb várakozás is ilyen irányt sejtet. Kiderül. :DDD

A cikk pedig a múltkori AMD-s "undershipped" clickbait baromság nvidiás megfelelője. Lefordítva kb. annyit tesz ez is, hogy "rohadnak a kártyák a partnereknél, ezért kevesebbet szállítunk, miközben igyekszünk új lehetőségek felé is tekingetni." Bárki szerint is tényleg úgy néznek ki a boltok, mint ahol hiány van a 4xxx-es szériából? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) Chaser válasza Soulles (#9) üzenetére


Chaser
titán

miiiiiiiiiiicsoda? dlss3 és árcsökkentés?
ha most valami nv fejes olvasná ezt és enne, biztos kiköpné ijedtében:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) Balu77


Balu77
őstag

Kevés a haszon, kell a magasabb ár, hát kezdődik megint...

izé

(#16) nexplo válasza kwzatz (#13) üzenetére


nexplo
őstag

A nagykerekben nem sok 4X kártya van. Hogy ők tudatosan nem táraznak be az új szériával, vagy valóban nem kapnak, ezt nem tudom. De a polcaik nincsenek tele az új szériával.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#17) kwzatz válasza nexplo (#16) üzenetére


kwzatz
őstag

Én azt látom, hogy felnézek árukeresőre, és mindegyik kiadott kártyából van legalább 10 féle 20 boltban, aztán megnézem az árgrafikont, és azt látom, hogy mind stagnálást/csökkenést mutat az elmúlt 2 hónapban.
A készlethiány egészen biztosan nem így néz ki.
Ezek a "híresztelések", amit aztán minden youtuber, weboldal átvesz és cikkez róla, nem képviselnek mást, mint egy blöfföt, hogy a rohamtempóban eső keresletet ellensúlyozzák és befomózzanak néhány embert a vásárlásba. Az előző negyedév még mindig az elmúlt 20 év leggyengébb gpu eladásait hozta. Hiány, lol. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) Chaser válasza kwzatz (#17) üzenetére


Chaser
titán

azt nem tudhatod pontosan mennyi kártya van fizikailag
már rég úgy működik van néhány nagyker és legtöbb bolt onnan listáz
lehet egy adott kártyából pl 5 db van, de azt meg tudod venni 30 boltban
de én sem hiszem hogy hiány lenne, csak nem szakadnak a polcok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) flexxx2


flexxx2
őstag

koppannak majd ezek májusban, AI az nem kripto, oda nem kell annyi GPU

(#20) kwzatz válasza Chaser (#18) üzenetére


kwzatz
őstag

Nem is kell tudni, mert irreleváns az előző kommentemben leírt folyamatok ismeretében. Abból mindenre lehet következtetni, ami lényeges, és így nem nyeli be az ember azt, hogy "hiány" lesz. Az elmúlt 1 év után már azért látni kellene, merre tart a dolog.

Vicces, most vettem észre, hogy közben kikerült egy cikk az elmúlt 3 évtized legrosszabb processzoreladásairól is az előző negyedévre vonatkozóan. Érdemes elolvasni, aztán összekötni a kettőt.
Kiemelném belőle ezt:
"Korábban az AMD már jelezte, hogy ez a stratégia várhatóan az év első felében véget ér, vagyis még két negyedévet adnak maguknak és partnereiknek arra, hogy a normalizálják a piaci viszonyokat."
Az a két negyedév szerintem stimmel videokártyákra nézve is.
A 4 évvel ezelőtti kriptós ciklust alapul véve valószínűleg nyáron találják meg a kártyák dollárban kifejezett árai az alját.

[ Szerkesztve ]

(#21) Laraxior


Laraxior
titán

Aki akart az mar vett maganak, hegyekben allnak a boltokban, kutyanak sem kell ....

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22) Chaser válasza kwzatz (#20) üzenetére


Chaser
titán

ha akarnának tudnának hiányt csinálni, de az nekik sem jó
most visszaüt a matek, sok még a 3xxx, miközben a piac eléggé telített lett a bányából kiszabaduló kártyák miatt, amik az újaknál most jelentősen olcsóbbak
ha minden jól megy nyárra beesnek az újak árai is, ideje lenne már

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) arnoldito válasza Cassi (#4) üzenetére


arnoldito
senior tag

Várjál lehet még árvíz, meg aszály, ja meg nem fúj a szél és a turbinák nem tekernek, persze tartósan be is borulhat az ég és a sok megújuló nem tud termelni áramot a gyártáshoz, ha meg nagyon süt a nap, akkor meg a hűtésre megy el a sok energia... :D

(#24) JohnyX


JohnyX
kezdő

Egy százast már engedtek az árából egy év alatt [link] Ha még negyvenet egednek vásárolok egyet.

[ Szerkesztve ]

(#25) rdmftw válasza flexxx2 (#19) üzenetére


rdmftw
tag

machine learninghez kell a vga, viszont nem a geforceok.

(#26) Chaser válasza JohnyX (#24) üzenetére


Chaser
titán

ha a csendet szereted ilyet azért ne : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Ixion77


Ixion77
őstag

Dejavu...
Különösen vicces, hogy ez a hír is épp most jött ki.

Én általában bekajálom a gyártók meséit, de itt nagyon kilóg az árfelhajtó lóláb.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#28) nubreed válasza JohnyX (#24) üzenetére


nubreed
veterán

Fáj, hogy ez most ennyire olcsó. Én tavaly májusban 274 -ért vettem, igaz ez nem ventus hanem Gaming X, de akkor is.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29) Raymond válasza Chaser (#22) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs mar 30xx raktaron de 40xx van akarmennyi [link]

4090 - 28 modell
4080 - 36 modell
4070Ti - 30 modell

Mindegyik rengetek eladonal.

A 30-as sorozat pedig mar nincs december ota. Amiket ott latsz 3090Ti/3090/3080Ti azok elfekvo beragadt keszletek irrealis arakon mert 1400-1500-1600+ aron nem veszi ezeket senki a 40-es sorozat mellett. A 3080 12GB is mind 1000+ egy kivetelevel de annak sincs ertelme a 4070Ti mellett ugyanugy ahogy a sima 3080 10GB-nak pedig szinten nincs a 800-900EUR arakon amiket ott latsz.

Es ezek raktaron vannak az eladoknal, nem nehany nagykerbol listazott cuccok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) Chaser válasza Raymond (#29) üzenetére


Chaser
titán

nem 90-ekről beszéltem hanem 3xxx-ről, van abból még
rákerestem 3080-ra, 345e-ért van alzán gw, rákattintottam 50db-ra és engedi rendelni
persze ők elég nagy bót' és eu-s szintűek, de 70-esekből is van meg bőven ahogy nézem
a 90-esek már rég eltűntek azt tudom, pár hónapja dobálták 450e körül is őket, aztán husssssssss
globálisan mennyi lehet melyikből hát passz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) devast válasza kwzatz (#17) üzenetére


devast
addikt

Q3 eredmény volt eddig a legnagyobb esés. De lassan itt lesznek a Q4 eredmények, és azután az lesz a legnagyobb esés :)

(#32) Televan74


Televan74
nagyúr

Ha a gyártó akarja készlethiány lesz, magasabb ár, nagyobb profit. Ahogy az AMD is csinálta vagy csinálja. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#33) Yutani válasza devast (#31) üzenetére


Yutani
nagyúr

Devastating lesz a Q4 eredmény! :DDD

#tarcsad

(#34) Jóember


Jóember
csendes tag

Arra tippeltem volna, hogy a GeForce NOW szerverekben cserélik a 3080-akat 4080-akra, de 1) arra azért adtak maguknak pár hónapot / fél évet, 2) azt azért mégse mondhatják, hogy "bocsi, mi voltunk". :))

Jobban működik, ha bedugod a konnektorba. (Sattinger törvénye)

(#35) Raymond válasza Chaser (#30) üzenetére


Raymond
félisten

A hir a 40-es sorozatrol szol. Ott jelenleg 4090, 4080 es 4070Ti van 899EUR kezdoarral. En se csak a 90-esrol irtam, ott a 3080 helyzete is es a tobbi (kisebb) kartya itt lenyegtelen mert nem abban az ar vagy teljesitmeny kategoriaban van ahol a jelenlegi 40-es sorozat.

Az Alza-nal egyebkent 15 modell 3080 van raktaron [link] Mind 10GB (12GB mar nincs) es a negy legolcsobb 815, 865 es 895EUR, tehat kb. ugyanaz amit a nemet piacon latsz. Ezen az aron ezek a kartyak ertelmetlenek mert ott a 4070Ti.

Tehat az az allitas, hogy tele a raktarak 30-as sorozattal es ezert probalna valaki visszatartani a 40-es sorozatot es nem szallitani a mostani kartyakbol eleget, az nem allja meg a helyet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#36) nubreed válasza Yutani (#33) üzenetére


nubreed
veterán

Úgy tűnik fordul a világ, és ez nem magyarázható csak azzal, hogy kijöttünk a covid alatti le/bezárásokból és így nem költ már boldog boldogtalan új pc-re meg alkatrészre, szerintem az is benne van, hogy megjött az emberek esze és nem fognak 800$ kiadni egy egyébként 400$-os videokártyáért, stb. Komolyan drukkolok az Intel Arc sorozatnak, a végén még be fog érni és kiderül, hogy Intelék is tudnak normális GPU-t csinálni. Legyen árvesreny újra. Sajnos az AMD sem lesz már soha az ami volt (ár/teljesítmény bajnok), vége annak a korszaknak, hogy "drága az NV/Intel, de majd az AMD elhozza a low price kánaánt", nagyot fordult a világ, bizonyos Intel platformok már most is olcsóbbak kb azonos teljesítményű AMD-vel összevetve.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#37) Raymond válasza nubreed (#36) üzenetére


Raymond
félisten

Az Intelnek meg kell vagni az Arc arakon mert a 279EUR-os 750 8GB az RX6600 ellen diskuralhato de azert ott se artana ha inkabb 229EUR lenne de foleg a 379EUR-os 770 16GB a problemas mert az mar gyakorlatilag az epp kiarusitott 6700XT aron van (389EUR) es a 6700XT azert sokkal jobb valasztas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38) Pikari


Pikari
őstag

Mindenről a bányászok tehetnek. ŐŐőő uhh akarom mondani, a napfolttevékenység.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#39) nexplo válasza Pikari (#38) üzenetére


nexplo
őstag

Ezt engedjük el. Korábban volt saruk. Most jött más ami miatt szívatva vagyunk. A profitéhség nagy úr a világban sajnos... :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#40) Pikari válasza nexplo (#39) üzenetére


Pikari
őstag

Iróniát félretéve egyszerűen az a baj, hogy grafikus kártyákat már csak a hardcore gamerek vesznek, mindenki másnak jó az integrált. Aztán amikor hirtelen valamilyen oknál fogva mások is vesznek videókártyát (bányászok, ai, stb), akkor a piac képtelen reagálni rá, mert túl pici, nem tud oda vissza 2x-ére nőni, csökkenni, fluktálni hónapról hónapra attól függően, hogy épp a gamereken kívül épp ki és milyen célból akar videókártyát venni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#41) nexplo válasza Pikari (#40) üzenetére


nexplo
őstag

Ez is benne van nem vitatom, bár ennél azért összetettebb a kép :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#42) X2N


X2N
senior tag

Bad luck nVidia ;] A videokártya még mindig nem létszükséglet :D . Kíváncsi leszek ha majd jön az 5000-es széria milyen feature kell majd hogy elavultassák a jelenleg a raktáraikban roskadozó 40-es szériát.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#43) djbb534 válasza Soulles (#9) üzenetére


djbb534
tag

A DLSS3 nem megoldható a 3ezres szérián, nem pusztán marketing miatt a 4ezres kiváltsága

the way it's meant to be played

(#44) Sanya válasza PuMbA (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az AMD ugyanezt csinálja.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45) nexplo válasza X2N (#42) üzenetére


nexplo
őstag

Az új játékok tervezésénél ezt hipp-hopp megoldják hidd el ;]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#46) Chaser válasza Raymond (#35) üzenetére


Chaser
titán

sztem nv-n kívül senki nem tudja mennyi 3xxx van még kinn, max a partnerek, kár ezt túlgondolni

Pikari
és azok akik vmilyen tartalmat készítenek, yt fénykorát éli, vágáshoz azért nem árt combos vga
nem véletlen adják drágán a 4090-et - is:d -, aki melózgat is vele annak sokat segít, top is erőben, de ott a 24gb vram is rajta
meg ugye renderre is mehetnek ezek már

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Csaber válasza Raymond (#37) üzenetére


Csaber
senior tag

Elnézve az árakat az AMD 6650 XT jobb vétel 133.000 FT-ÉRT simán beszerezhető ...az egyik legjobb hűtésű is megvan 137000 -ből ...

(#48) flexxx2 válasza rdmftw (#25) üzenetére


flexxx2
őstag

én is ezt írtam, vagy nem?
köznyelvben: machine learning=AI=MI , és GPU-t írtam

(#49) vbbb


vbbb
őstag

bullshit

(#50) xaktak


xaktak
csendes tag

Ez is olyan lesz, mint a 3xxx széria? Abból is hiányt kiáltottak a nagy profit érdekében, aztán nem győzik akciózni, hogy fogyjon a raktárkészlet!
Igazi nyerészkedő F kalapok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.