Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dávidxxx


Dávidxxx
aktív tag

Sziasztok!

A filmekben néha lehet látni olyan dolgokat hogy csinálnak egy képet, hazaviszk majd a számitogépen kinagyitanak egyes részeket méghozzá egész szép minőségben. Létezik ilyen program ami meg tudja ezt csinálni (zoomolás során nem romlik ''nagyon'' a kép, vagy nemtom hogy csinálják...) ? Vagy ne is álmodozzak ilyesmiről?

(#2) Doki16


Doki16
addikt

Ez egy nagy baromság sztem a kép eredti méreténél jobb minöséget nem kaphatsz nagyítva.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#3) Agostino válasza Dávidxxx (#1) üzenetére


Agostino
addikt

Iyet a KITT is tudott de az csak zöld fehérbe :D.
Amugy nem hiszem. Filmes fogás.

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4) slowpaw válasza Dávidxxx (#1) üzenetére


slowpaw
tag

Sz@rból ne akarj várat építeni!
:(

(#5) fasyrt válasza Dávidxxx (#1) üzenetére


fasyrt
őstag

Vagy pixelesedik vagy elkedzed mindenféle szűrővel homályosítani. Nem igazán lehet...

(#6) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

16 megapixeles Canon eos MARK II-vel (vagymivel:DDD)
azért már elég szépen nagyitgathatsz...

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#7) vtechun


vtechun
veterán

ez baromsag

(#8) hali01


hali01
őstag

Esetleg tudom ajánlani a hubble űrteleszkópot és nem kell trükközni utánna :DD

(#9) ActionMan válasza vtechun (#7) üzenetére


ActionMan
tag

Szerintem nem olyan nagy baromság.

Csak akkor tűník olyan elképzelhetetlennek, ha szokványos user fejjel gondolkodunk és azokat a progikat képzeljük hozzá segédeszközül, amik számunkra elérhetőek és bár némelyik (pl. Photoshop stb) hatalmas tudású, ilyet azért mégsem tud. Viszont nem tudhatjuk, hogy ''speciláis'' megrendelők számára (pl. titkosszolgálatok, nyomozóhatóságok stb.) mekkora befektetéssel és milyen komoly kutatással milyen segédeszközöket fejlesztettek már ki.

Kicsit általánosan fogalmaztam. :)

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#10) Zull válasza Dávidxxx (#1) üzenetére


Zull
senior tag

Acrobat reader rulez! :C (kár hogy csak a szöveget tudja nagyítani)

(#11) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Vagy a legujabb marsszonda.14ccd-t épitettek egybe és asszem többmint 1 gigapixeles képeket készit......

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#12) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Egyrészt javaslom legközelebb próbálj meg valami informatívabb topik címet kitalálni...

Másrészt, léteznek olyan programok, Photoshop pluginek, amikkel egész szépen lehet bizonyos korlátok között képeket felnagyítani, persze ahogy már mások is elmondták szarból nem lehet várat építeni.

Két ismertebb cucc:

Genuine Fractals PrintPro
Bővebben: link

PhotoZoom (régi nevén S-Spline)
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#13) oceanearth válasza ActionMan (#9) üzenetére


oceanearth
őstag

én is így gondolom. ott van pl. a google earth ingyenes verziója. én már attól hanyatt estem. na és mivan a nem a publikum számára készült verzióval???

(#14) parandroid válasza Dávidxxx (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Átneveztem a témát, legközelebb próbálj meg informatívabb címet adni. Ja, és nem kell mindnet elhinni, amit a filmekben látsz, nehogy te is kiugorj egy repülőből, mint a svarcenegger, hogy valaki biztos elkap... ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15) _Gudella válasza oceanearth (#13) üzenetére


_Gudella
senior tag

Itt nem arró volt szó, hogy már eleve brutális felbontású képed van, még a Google-nél ez a helyzet.... amúgy az tényleg elgondolkodtató, hogy ha ilyen felbontású felvételeket ingyenesen a nép rendelkezésére bocsájtanak, milyenek lehetnek a titkosszolgálatoknál és hasonlóknál...

(#16) zsiga667 válasza _Gudella (#15) üzenetére


zsiga667
addikt

Igazából nem is a nagy felbontás az igazán fontos, hanem az hogy mennyire friss a kép. A titkosszolgálatoknál olyan képek vannak amiket pár perce/órája készítettek a műhódok, a köznépnek meg odadobják a 2-3 éves képeket.

Felbontásról csak annyit, hogy már a 70-es években az SR-71 fedélzetén lévő kamerák le tudtak fotózni utazómagasságból egy karórát úgy hogy látszott rajta a pontos idő...

(#17) _Gudella válasza zsiga667 (#16) üzenetére


_Gudella
senior tag

A Google-en Bp-ről tényleg pár éves kép van, épp építik az új sportcsarnokot :)

(#18) Flashy


Flashy
veterán

vázlatosan: vagy pixeles lesz, vagy homályos. plusz információt a titkosszolgálatok sem tudnak egy adott képhez hozzákitalálni. különböző szűrőkkel lehet játszadozni, éldetektálás, kontraszt kiemelés, olyan nem lesz mint a filmekben, de esetleg fel lehet ismerni plusz dolgokat a képen.

volt egyik filmben olyan hogy rácsatlakoztak notebookkal egy műholdra a dzsungel közepéből, és a műhold által rögzített képet visszatekerve visszakövettek egy autót a dzsungelban, megnézték hogy honnan jött, de a ''műholdkép'' nem felülnézetből mutatta hanem mintha helikopter követte volna az autót :D

(#19) RAM válasza _Gudella (#17) üzenetére


RAM
őstag

Igen. :)

Csak tisztán

(#20) jerry311 válasza ActionMan (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pedig butaság.
Csak gondold át, van egy 1024*768-as képed. Ezen a képen egy arc legyen mondjuk 128*128 pixel. Látszik, ami látszik... Ha elkezded nagyítani a számítógép nem fogja kitalálni, hogy a 1587. rózsaszín pixelből mi legyen ha a nagyítás miatt 1*1-ről 4*4 területet kell lefednie. Persze tud interpolálni meg minden, és egész türhető is lehet a nagyítás, de nem tud olyan részleteket kitalálni amik nincsenek a képen, mert kicsi volt a felbontása.
Egy csoportképre ránagyítva sosem fogod azt a képet kapni, mintha ugyanezt megteszed egy nagyfelbontású portréval...

(#21) jerry311 válasza _Gudella (#17) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja egyik kolléga kertjében is ott áll egy fehér folt (a volt autója), amit már régen eladott :DDD

(#22) Protezis


Protezis
őstag

Jót röhögök amikor filmekben egy elmosódott sz@r képen nagynehezen kiszúrják a rendszámotáblát, ránagyítanak, és tökéletesen olvashatóvá válik. :U

(#23) ActionMan válasza jerry311 (#20) üzenetére


ActionMan
tag

''Pedig butaság.''

Pedig nem az. :)


Először is én nem véletlenül fogalmaztam olyan általánosan. Egy szóval sem mondtam, hogy szerintem létezik progi, ami a filmekben látottakra képes.

A fő mondanivalóm az volt, hogy amit elsőre sokszor elvetünk az addig rendelkezésre álló információk alapján, az később, ahogy egyre többet megtudunk az adott területről, finomodik és a véleményünk akár homlokegyenest meg is változhat.

Természetesen, már akkor, amikor a fenti hsz-em megszültem, tudtam, hogy egy kép annyi infót tartalmaz, ami látunk rajta és nem lehet csak úgy a ''semmiből'' kitalálni, hogy a nagyításnál mivel egészítsük ki.
Viszont mint utaltam rá, egyáltalán nem tartom annyira elképzelhetetlennek, hogy valami komoly célzott kutatómunka eredményeképp nagyon okos és tanult emberek ki tudnak dolgozni valami bonyolult algoritmust, progit, eszköszt stb., ami mittomén milyen korlátok között elmés módon mégis képes azokat a hiányzó információkat előállítani és jó minőségben élesen nagyítani.

A hirtelen leugatások tömegét elkerülendő, leírom, hogy kb. mit tudok elképzelni és mit értek azalatt, hogy ''korlátok között''.

Pl. az a bizonyos speciális megrendő nem akar minden képet ilyen jó minőségben nagyítani, mert a munkájához nincs arra szükség és mert mondjuk nem is lehetséges, hanem neki elég pl.csak koala macikat ( :) ) ábrázoló képeket jó minőségben kinagyítani tudó eszköz is. Na most ekkor az okos kutatók erőteljesen és szinte perverz módon elkezdik tanulmányozni a koala macikat (azok legnagyobb sérelmére vagy tudtuk nélkül) és felismernek bizonyos szabályszerűségeket bennük, elemeznek sok képet róluk meg stb. és kidolgoznak egy bonyolult modellen alapuló algoritmust, ami elég jó eséllyel képes a kis koala maci fejéből a sok tanulmányozott korábbi koala maci fejét és a kutatók IQ-ját felhasználva nagy és jó minőségű koala macit varászolni a megrendelők legnagyobb megelégedésére. És íme End of Story. Thx All! :D

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#24) somodisoma


somodisoma
senior tag

fif kiterjesztéssel léteznek olyan képek (fractal image... vagy ilyesmi), amik elég jól nagyíthatók, mert a közbenső pixeleket kiszámolja, hogy mi lehet ott. Sima jpg filet is át lehet konvertálni ebbe. jpg-nél jobban volt nagytható, de nem tökéletes ez sem.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#25) Pompi válasza somodisoma (#24) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A programok amiket linkeltem azok is fraktálosak.
Bizonyos határon belül jól használhatók.
Leginkább nyomdai előkészítésben használhatók, amikor nem megfelelő méretü képet kell nyomtatni, előhívatni. Sokszor előfordul, hogy a hozzá nem értő megrendelők web-re szánt képeket kívánnak nyomtatásban látni. Ezekkel a progikkal azért elég jó eredményt el lehet érni szerintem.
Aki szerint butaság és hülyeség, az próbálja ki hátha meglepődik...

Feel Good Inc.

(#26) luciferc válasza ActionMan (#23) üzenetére


luciferc
őstag

és felismernek bizonyos szabályszerűségeket bennük, elemeznek sok képet róluk meg stb. és kidolgoznak egy bonyolult modellen alapuló algoritmust, ami elég jó eséllyel képes a kis koala maci fejéből a sok tanulmányozott korábbi koala maci fejét és a kutatók IQ-ját felhasználva nagy és jó minőségű koala macit varászolni a megrendelők legnagyobb megelégedésére.

hm. szvsz ez nem ilyen egyszerű, mert az a nagy és jó minőségű koala maci kép ugyan tartalmazza az eredeti kép információit, de elkeverve mindenféle egyéb, a képhez korábban nem tartozó információval. Vagyis amit leírtál, az egy objektumra kihegyezett interpoláció, és mint ilyen, nagy kérdőjelekkel kell kezelni, ugyanis gőzöd nem lesz arról, hogy a koala maci fején melyik folt valós, és melyik az interpoláció műterméke. vagyis az elégedett megrendelő még nagyobb szarban lehet, mint korábban volt.

természetesen a ''módszered'' használható, de szvsz inkább olyan jellegű dolgoknál, mint a rendszám, ahol viszonylag kevés jel képi objektum fordul elő, de ekkor is figyelembe kell venni, hogy bizony lehet, hogy az a nagyon homályos fotó kiélesítve tartalmaz nem eredetileg is benne lévő információt, vagyis ha pl a rendszám egy betűje F, akkor bizony az akár E betű is lehet, és fordítva.

(#27) zLegolas


zLegolas
őstag

Na majd én megmondom a frankót! ;]

Az a helyzet, hogy lehet is meg nem is. Ami a filmekben van, az baromság. (tükörkép egy fél VHS kockán, ''rá tudsz menni?'' ''megpróbálom'', oszt előjön a pasi, és meg lehet mondani mikor borotválkozott... Ilyen nincs, semmi okos ember okos programja nem csinálja meg.

Vannak viszont matematikai képjavító algoritmusok, amik mindenféle integrálási, Gauss, Fourier-analízis meg inverz-Fourier stb... eljárásokkal képesek ilyesmire. Ezeket használják a műholdas/repcsis stb... képek feljavításához, meg használhatod Te is a Photoshop, Gimp, mittomén programokban, mindenféle szűrők néven érdemes őket keresni. Ennél tudományosabb/fantasztikusabb módszerek tudtommal nem léteznek. Jó sokat tudnék írni az élkeresési, élkiemelési, szűrési, stb.. módszerekről, de inkább keressen rá az érdeklődő a TULIPP nevű magyar programra, na az tananyagszerűen foglalkozik a kérdéssel. Egy CD+könyv, mintafájlokkal, mintaképekkel...

+ van pár képem az eljárás éles alkalmazásáról, repcsiknek pl. nem csak a típusa, hanem az oldalszáma is leolvasható a beavatkozás után... ;)

Google, az első pár találatban benne van.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#28) zLegolas


zLegolas
őstag

Ja, az említett szűrőket akkor lehet igazándiból a fenti céllal eredményesen alkalmazni, ha tisztában van az ember a kédéses szűrő v. eljárás elméleti alapjaival, merthogy egy képet akár 3-4-5 egymást követő szűrőn is át kell ereszteni a megfelelő sorrendben a kívánt eredmény eléréséhez.

A vaktában tipitapi nem az igazi. :P

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#29) pitman válasza Pompi (#25) üzenetére


pitman
őstag

Jaja, ez ismerős, 30k-s jpeg képből szeretnének A5-ös nyomatot gyártani...
Egyébként a linkelt progikkal tényleg szép eredményt lehet elérni.

(#30) Dávidxxx


Dávidxxx
aktív tag

Egy világ dőlt össze bennem... de azért nem adom fel a reményt! Ki tudja? Lehet hogy nemsokára valahogy megoldják ezeket a problémákat és tényleg sikerülni fog a filmes trükk! Miért is ne?
Régen, még azt mondták, hogy a Föld lapos...

(#31) oceanearth válasza Dávidxxx (#30) üzenetére


oceanearth
őstag

sajnos ez soha nem fog megvalósulni, hisz a semmiből még egy program sem tud teremteni valamit. ill. tud csak, honnan tudná, hogy oda milyen színű pixelt kell csinálkni. ez a dolog halott.

(#32) parandroid válasza oceanearth (#31) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valóban, ha már ilyesmire vágysz, akkor mér a valós idejű műholdas fényképezés is közelebb van és könnyebben megvalósítható - azaz, hogy a gépeden látod, hogy mit látnak a műholdak, kedvedre nézegetheted ezt, zoomolhatsz, és forgathatod, illetve válogathatsz közülük. Szép álom, de kivitelezhető, mondjuk úgy pár évtizeden belül. A gyerekeink már lehet, hogy ilyet fognak játszani GoogleEarth helyett. Az más kérdés, hogy védelmi szempontból ez tűrhetetlen lenne, és amíg nincs világbéke, addig ez nem lesz elérhető egyszerű halandók számára.

Azt tanácsolnám, ha ilyesmire vágsz, menj el hírszerzőnek a CIA-hez. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33) oceanearth válasza parandroid (#32) üzenetére


oceanearth
őstag

sztem valamnit félre olvastál. én nem vágyok semmi ilyesmire. pontosan tudom a technika határait és nem akarok képet nagyítani minőségromlás nélkül. sztem valamit félre néztél. ez a válaszod talán a topik nyitójának mehtett volna

(#34) parandroid válasza oceanearth (#33) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen a topiknyitónak szólt a hozzászólás, csak a te gondolat-menetedet vittem tovább, ezért ott kattintottam a válaszra. Bocsánat.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35) Tecumseh


Tecumseh
csendes tag

Nem akkora baromság ez.

Próbáljátok ki a Shortcut cég Photozoom nevű programját.

Elég szép eredményeket lehet vele elérni. Persze nem olyat, mint a filmekben. Szarból ez se tud várat építeni. :DDD Elég sok algoritmust tud a program, sokmindent be lehet állítani. A saját fejlesztésű S-Spline technológiát javasolják, de mondom, sokmindent be lehet állítani. Persze a hatás nagyban függ az eredeti kép minőségétől is. Minél jobb a minősége, annál jobbak lesznek a nagyítások.

(#36) Pompi válasza Tecumseh (#35) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Kicsit felületesen olvastad a topikot szvsz, mert volt erről a progiról is szó.

Feel Good Inc.

(#37) pitman válasza Pompi (#36) üzenetére


pitman
őstag

Interpolációs eljárások összehasonlítása, gyakorlatilag összefoglalja az itt már elhangzottakat:
http://index.hu/tech/digicam/cikkek/interpolacio/!1

(#38) Tecumseh válasza Pompi (#36) üzenetére


Tecumseh
csendes tag

Igazad van, nem vettem észre a linket. Sorry.
Mindegy, a véleményem változatlan.

(#39) pBandi


pBandi
tag

El kellene rugaszkodni ettől a pixel alapú világtól, dobjuk ki a fenébe... Ha a kép vektoros formában van, akkor az bármeddig nagyitható minőségromlás nélkül. Már csak a hozzá való hardvert kell kitaláni, ha még nem létezne, amiben egyáltalán nem vagyok biztos...

...

(#40) AMD!4ever válasza pBandi (#39) üzenetére


AMD!4ever
őstag

De nem is kapsz olyan részleteket!!!
Nemhiába Megapixel alapú érzékelökkel ''lövöldözik'' a marsot szerintem

[Szerkesztve]

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#41) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
Keresgéltem, de nem nagyon találtam 75cm-nél nagyobb TV kép nagyítót. Vagy ne is keressek? A minőségromlás annyira nem számít nálam csak a képméret.
Kösz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#42) JetiRulez válasza JetiRulez (#41) üzenetére


JetiRulez
őstag

Már nincs rá szükség.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#43) optikus válasza pBandi (#39) üzenetére


optikus
senior tag

csak epp kene valami vektoros keprogzitot is kitalalni hozza...
meg ugye ahhoz hogy tobb reszletet lass tobb vektort kell rogziteni (egy gorbet hiaba nagyitasz 2xersese azon tobb reszlet nem lesz max nem szorosodik mint egy pixel), tobb vektor meg tobb tarhely.

Buy books not gear.

(#44) Fishor


Fishor
senior tag

SZiazstok!

Ne haradgudjatok, már látom hogy nem vágok témába, de nem találtam oylan részt amihez ez illene.
Az lenne a kérdésem, mi lehet az oka és a megoldása, hogy egy képet ha el akarok menteni, akkor kinagyítom a neten, rámegyek jobb klikk kép mentése más néven elmentem adott heylre, úgy csinál mintha mentené, de utána mégsincs a kép sehol. Mi lehet ennek az oka és megodlása?

Üdv: Fishor

(#45) mkRoland válasza Fishor (#44) üzenetére


mkRoland
senior tag

Milyen böngészőt használsz? A Google Chrome pl. A Dokumentumok\Letöltések (Downloads)\Chrome mappába ment (azt hiszem); a Mozilla Firefox meg alapértelmezettként az Asztalra.
FireFOX-nál: Eszközök\Beállítások...

[ Szerkesztve ]

(#46) Fishor válasza mkRoland (#45) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!
Firefoxot használok. Ez be is vna állítva nekem is. Modnom hogy be tudom állítani hogy hova mentsea képet, le is okézom el is tűnik, de aztán mégsincs ott a mappába a kép.

Üdv: Fishor

(#47) mkRoland válasza Fishor (#46) üzenetére


mkRoland
senior tag

Tűzfal/antivírus? Csak képeknél csinálja? Akármelyik oldalról töltesz le, akkor sem találod? Megvárod, amíg letölt, aztán nincs sehol? FlashGot addon telepítve van?

[ Szerkesztve ]

(#48) Fishor válasza mkRoland (#47) üzenetére


Fishor
senior tag

CSka a kép mentése más néven nél csinálja. Simán doglokat tölteni lehet simán. Sőt képnél is úgy meg tudtam oldani hogy msáolás és beillesztés pl wordbe. De simán elmenteni a képet más néven az nem működik. Dunsztom sincs miért nem.

Üdv: Fishor

(#49) betonfelhő


betonfelhő
tag

a közteret figyelő kamera által rögzített képen lévő autó felnijének közepén tükröződő, szembe jövő autó rendszámtáblájának baloldali rögzítőcsavarján tükröződő gyalogos arca.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.