Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Kémia topic

Hozzászólások

(#251) kisZ2 válasza becuszabi (#250) üzenetére


kisZ2
csendes tag

Köszönöm. Akkor ha jól értem nem kell attól félni, hogy pl. rákos lesz az ember vagy valamilyen betegséget kap, mert azt a zöldséget eszi amit ebből való vízzel locsoltak?

(#252) becuszabi


becuszabi
aktív tag

A talajban élő baktériumok képesek feldolgozni azt a kis mennyiségű szerves anyagot, ami a tartály anyagából visszaoldódik.
Műgyanta komponenseknél egyébként rendszerint nagyobb molekulákra kell számítani, azok nem hatolnak be a műanyagba, a kisebb méretű alkotók meg a fent leírt okok miatt hamar eltűnnek a talajból.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#253) Zolorado válasza kisZ2 (#249) üzenetére


Zolorado
tag

Ezek az anyagok elég mérgezőek és rákkeltőek. Ránézésre fém tartálynak tűnik, azt elég jól ki lehet mosni, viszont ezeket az anyagokat a víz nem igazán viszi.

Azon túl, hogy környezetszennyező, én a rákkeltő anyagok miatt nem locsolnám vele a konyhakerti növényeket. (Azt nem tudom, hogy a talajban élő bacik mennyire bontják le, de magam részéről nem kockáztatnám.) Ha szaga van, ahogy fentebb is írták, akkor ne használd!

(#254) Biqci


Biqci
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a gondom, hogy a most vásárolt kocsim tetején lévő fóliát szeretném leszedni, amit még az előző tulaj rakott fel. Namost ez a fólia karbon mintás és nagyon tré állapotban van, szó szerint szana-széjjel van repedezve. Lehúzni képtelenség, mert rögtön apró darabokra, mint a mintázat 1-2 mm törik, hiába melegítem. Ahogy utána olvastam, aromás szénhidrogének, észter oldják a pvc-t. Esetleg tudtok ajánlani olyan oldószert, ami legalábbis lazítja a fóliát, de a fényezést nem károsítja?
Előre is köszi!

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Kémia topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.