Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Kell DDR egy 1.2 DURONnak? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HEBI


HEBI
senior tag

Most SDRAMmal megy, de a lap támogatja a DDR-t is. Érdemes most lecserélni. Miért?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#2) emvy válasza HEBI (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Na ezt én is kérdezem. KT7A-m van, 1,6-os XPvel, SDRAMmal. (valahogy erre volt akkoriban lóvé). Értem, hogy visszafogja a gépet, de ez a játékokon kívül másra is igaz? Mert valahogy azt látom, hogy hiába van pl. 256DDR, akkor is messze jobb az 512 SD. Jelent vagy 10%-ot, nem?

while (!sleep) sheep++;

(#3) karib


karib
addikt

Duronnak nem muszáj, persze meghálálja. Cserélni? Ha árban jól kijössz, akkor megéri, de sokat rááldozni nem éri meg (+10%).

Amúgy még a DDR-ek is fejlődnek. DDR400 CL2 lesz az igazi, aztán dual channelben, aztán meg lassan DDR-II...

Department of Redundancy Department

(#4) HEBI


HEBI
senior tag

Tényleg DDR-nél is úgy van.mint az SD-nél, hogy 333-as megy 266-on is?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#5) Loha


Loha
veterán

Szerintem a mai DDR árak mellett érdemes lecserélni az SD-t. Alig van árkülönbség.
Ha kijössz +10%ból a cserével akkor megéri!

(#6) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ha a kiegyensúlyozottság oldaláról nézed a dolgot, akkor érdemes váltani, mert ugye az SDR SDRAM-nak a max. adatátvitele olyan 1 giga körül van, másodpercenként; ezt hasonlítsd össze az 1.2 GHz-nyi CPU-erővel... Másrészt ha tényleg váltani akarsz, akkor sok időd nincs rá, mert a 3. negyedévben soha nem látott magasságokba fog szökni a memória ára...

https://www.coreinfinity.tech

(#7) guest válasza sh4d0w (#6) üzenetére


guest
veterán

Ezt komolyan gondoltad?
Az adatatvitel az Gigabit/s a CPU meg GigaHz. Semmi koze nics a kettonek egymashoz. Az egyik korte a masik alma. Az SD es a DDR kozott az a kulobseg hogy az alaplapi frekvencia az elsonel max 133 a masidiknal altalaban 266. Ez alaplapi frekvenciaban ketszer gyorsabb adatmozgast jelent. Ez sokat dobna a gepen, ha eleg kiforrott lenne a technolgia, de mivel nem az igy csak 10% a gyorsulas. Jatek kozben nem veszed eszre, mert annak inkabb szamit a gyors videokartya mint a memoria gyorsasaga.

prohardver vendég

(#8) borg315 válasza emvy (#2) üzenetére


borg315
aktív tag

imo most érdemes ddr-re cserélni, mert még el tudod adni az sd-det, és olcsón tudsz venni ddr-t, később, amikor alacsony lesz az sd használtpiaci ára és a memóriaárak ismét az egekben lesznek, már nehéz lesz a helyzet.. ugyanakkor az is igaz, hogy nemjátékra 512sd > 256ddr. szerintem ha kibírod jövő tavaszig/nyárig sd-vel, akkor ne válts.. :)

(#9) borg315 válasza HEBI (#4) üzenetére


borg315
aktív tag

igen. sőt, ha minden igaz, agresszívebben lehet timing-olni/overclockolni, ha már 266ról indul..

(#10) GeorgeTerror válasza borg315 (#8) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Ha árban jól kijössz érdemes lecserélni, ha lenne kidobni való pénzem új lapra a 700@1082 celeronomhoz énis beújítanék a cuv266-ot 256 ddr-rel. Tényleg megérné?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#11) HEBI


HEBI
senior tag

Mit fog szólni a 2100+ os 0.13as Athlonom a SDRAMhoz? Mennyivel lesz lassabb ? Nyár végére tervezem a cserét?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#12) TommyGun


TommyGun
őstag

Ahhoz már nem árt....ez KB oilyan mintha a P4 2,4 Ghz -es 566 fsb-s proci mellé raknál SD-ramot...
Vagy ha a 600-as celeronhoz EDO-t akarsz rakni :DD

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#13) HEBI


HEBI
senior tag

Mérted vagy hallottad?
Volt már aki kiprobálta?
Kifogom próbálni mindkettőt...

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#14) BobMaster válasza HEBI (#11) üzenetére


BobMaster
senior tag

Szerintem hülyeséget csinálsz, ha egy Troughbred mellé SDRAMot raksz. Minimum PC2100 DDR, de a PC2700-as (bár nem ''sokkal'' gyorsabb) szerencsésebb választás. Új proci, új lap, új memkó...

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#15) HEBI válasza BobMaster (#14) üzenetére


HEBI
senior tag

Minek ? Mennyivel lesz gyorsabb ? Tudsz valami példát mondani?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#17) BobMaster válasza HEBI (#15) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nem csak RAM, egyben chipsetfüggő is a gyorsulás. A jó DDR-es chipsetek (266A, 333, 745) többet engeddnek kihasználni az elméleti és a gyakorlati memória sávszélességből.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#18) HEBI


HEBI
senior tag

Megnéztem néhány cikket, bár konkrétan ezzel foglalkozót nem láttam. DE a külömbséget úgy 10%-ra becsülöm. Majd meglátjuk.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#19) turho


turho
addikt

Szia. Én is 10 %-nak becsültem, amíg nem láttam valódiban az asztalomon. Néhány játéknál meg alkalmazásnál van az 40-50 % plusz is. Még a Duron mellett is szívmelengető lehet a változás.
Főleg minőségi ddr-rel. Amiben van tartalék.

Eladó dolgaim, Klipsch R-28F tölcsér+magassugárzó pár, ebike

(#20) rog válasza turho (#19) üzenetére


rog
addikt

a sogornak meg nekem ugyanolyan procink meg alaplapunk van
az enyemben ddr az oveben sdr (256,256)
nála xp nálam 98
az jött ki, hogy az övé gyorsabb :)

de azt mondják az okosak, hogy minél bikább a proci , annál jobban profitál a ddr-böl.

szerintem addig add el az sd-t amig van kinek :D

(#21) 9CS válasza HEBI (#1) üzenetére


9CS
senior tag

Ehh, ha lágalább ugyanannyi DDR-t veszel és nem kell túl sokat ráfizetni akkor igen. Cserélj, ha nem inkább felejtő, mert 256DDR rosszabb mint 512SD. Bizonyíték és nem ígéret :) pl.: SoF II

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#22) MM válasza GeorgeTerror (#10) üzenetére


MM
őstag

PIII vonalon nem érdemes DDR-re váltani, mert a proci nem tudja a DDR buszt használni, hiába gyorsabb a RAM. Szal adnál a szarnak egy pofont...

(#23) HEBI


HEBI
senior tag

Sajna nem tudom eladni a Hyundai 512 SDRAMomat, pedig jó megy 140-en is stabilan. A Cerka mellett ment annyin. A Duronnal ''csak'' 133 Mhzen megy (aszinkron), de cl2-es beállításokkal.
Nem kell valakinek 20000 HUFért?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#24) Sidaries válasza HEBI (#23) üzenetére


Sidaries
őstag

Nem bírsz magaddal? Most vetted.
:)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#25) HEBI válasza Sidaries (#24) üzenetére


HEBI
senior tag

NEM

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#26) TomLion válasza HEBI (#25) üzenetére


TomLion
tag

Szerintem DDR. A kérdést olvasva megnéztük az albitársammal:
Nekem a Sandra Mem sávszélességben:
748 ALU, és 826 FPU (MB/sec). Abit KG7, Hynix DDR 256MB,XP 1600+
neki:
ALU 542, FPU 605 MB/sec, Asus A7V-133, SD 256 MB M-Tec, TB 1000MHz
Mindketten CAS2.
A gyakorlati gyorsulást már nehezebb érzékelni, de mielőtt beállítottam volna a RAMokat,(684 ALU 747 FPU) az Unreal
600x480 16 bitben szaggatott, most 1024x768-ban nem (High Detail).
A 3D Mark viszont nem mutat jelentős gyorsulást, de ha bekapcsolom a gépet, érezhetően hamarabb áll fel.

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#27) HEBI válasza TomLion (#26) üzenetére


HEBI
senior tag

Nálam ezek az értékek 1009/991. Mindez egy 1.2 DURONnal meg egy Matsonic alaplappal (VIA266A) és 512 Hyundai SDRAMmal(133/cl2).

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#28) BobMaster válasza HEBI (#27) üzenetére


BobMaster
senior tag

Megnéztem, mert nem akartam elhinni. És tényleg. SDRAM.

Más kételkedőknek:
[L]http://www.matsonic.com.tw/eng/productsdata/ms8137c.htm[/L]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#29) karib válasza BobMaster (#28) üzenetére


karib
addikt

Acorpnak is van vmi hasonló cucca. Más kérdés, hogy a SiS735-ös cuccok árban asszem verik.

Department of Redundancy Department

(#30) HEBI válasza BobMaster (#28) üzenetére


HEBI
senior tag

Mit nem akartál elhinni?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#31) BobMaster válasza HEBI (#30) üzenetére


BobMaster
senior tag

Hogy van olyan alaplapgyártó, aki az amúgy ütősre sikeredett chipset mellé SDRAM-ot képes tenni...

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#32) HEBI válasza BobMaster (#31) üzenetére


HEBI
senior tag

Nem csak azt tett mellé, hanem DDr-t is. Azt is irta, hogy megy együtt a kettő igy max 4GB ramot kezel. Van ötleted, hogy csinálja ezt a vegyes ramkezelést?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#33) LordX válasza BobMaster (#31) üzenetére


LordX
veterán

ECS K7S5A?

Ezen is van SDR+DDR...

Visszatérve az eredeti kérdéshez: SDR vagy DDR bele? Duron1200+128SDR-el nyomja eddig.
A Sis 735 jól kezeli annyira a DDR-t hogy arra vadásszak?

(#34) BobMaster válasza LordX (#33) üzenetére


BobMaster
senior tag

Én az ütős chipset alatt konkrétan a KT266a-ra gondoltam. Emlékszem szó volt róla, hogy rámogatja SD-t is, de nem képzeltem volna, hogy meg is csinálják.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#35) The_Tom válasza BobMaster (#34) üzenetére


The_Tom
senior tag

Jol lattam, hogy maga a KT333 is tamogatja az SD-t?? Ezek szerint csak olyan lapot nem csinalnak amin van is??

Szerintem.

(#36) BobMaster válasza The_Tom (#35) üzenetére


BobMaster
senior tag

Előferdülhet. Ezen a Matsonikon is meglepődtem jól...

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#37) HEBI válasza BobMaster (#36) üzenetére


HEBI
senior tag

Különben jó is ez a lap, persze a tuningot el lehet felejteni. De a chipset ECS rajta.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#38) TitiRii válasza HEBI (#37) üzenetére


TitiRii
senior tag

hy ma vettem ugyan ien matsonic lapot
a nap elején 256 sd ram volt benne de 1000 pénzt kellet rádobnom ddr re xal most már az megy benne(késöbiekben xp lesz ebben is most 1100 duron van)
láthatóan may annyi hogy kb 5-6 mp vel előbb ál fel rendszer
programok gyorsabban indulnak
ha nem leszek ien fáradt akkor feltöltöm, a teszteredményeket ami 256 sd vel és 256 ddr el jött kiezzel a lappal
(tényleg megy benne sd és ddr 1*re is?! azt meg hogy a pecsbe csinálja??)
te menyiért vetted amugy ezt a lapot?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#39) MM


MM
őstag

540/600-as Sandra és 990/1000 Sandra ALU/FPU SDRAM-mal kb ugyanaz, csak nem ártana, ha ugyanazzal mérnétek, mert a 2002 valamelyiktől kezdve már más értékeket ír ki.

(#40) karib válasza TitiRii (#38) üzenetére


karib
addikt

Szerintem SDR és DDR együtt nem futhat.

Department of Redundancy Department

(#41) HEBI válasza TitiRii (#38) üzenetére


HEBI
senior tag

41000 HUFért vettem az 1.2 Duront meg a MATSONIC lapot. Oszd el a kettő között kb. fele-fele.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#42) HEBI válasza karib (#40) üzenetére


HEBI
senior tag

Én is azt olvastam a könyvében, hogy megy.
2 Giga ebből is meg abból is EGYSZERRE.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#43) MM


MM
őstag

vagy SD, vagy DDR megy benne, a kettő együtt nem, ez van

ha nem hiszed, próbáld ki :-D

(#44) TommyGun


TommyGun
őstag

Szerintem sem mehet eggyütt ...há hogyan vagy Duplázza a mem órajelét vagy nem DDRnél duplázza SDnél nem..olyan nincs hogy ennek a két slotnak duplázzuk ezé a kettőét meg nem...szvsz ha ezt meg is oldanák akkor drágább lenne egy ilyen lap mint a csak SD-a vagy csak DDRs...szerintem :DD

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#45) TommyGun


TommyGun
őstag

Ennyi erővel csinálhatnának olyan lapot amin van Rambus 1066 Meg DDR 400 foglalat is azt amit találsz belerakhatod :))

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#46) HEBI válasza TommyGun (#45) üzenetére


HEBI
senior tag

Holnap kérek kölcsön ddr-t és kiprobálom.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#47) Dalai Láma válasza HEBI (#46) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Sztem sem fog menni. Tuti. 1000%. Sajnos EDO és SD sem mennek együtt. Bár ez már senkit nem aggaszt.

Nekem jó lenne a ramod, de nincs pénzem. Marad a 64 mega SD a Duronhoz. Egenlőre. Azt hol lehet megnézni, hogy hány MHz-es a RAM? Milyen progi kell hozzá? Esetleg rá lenne írva? Ezt még nem néztem. A Sandra 2001-ben sem láttam ilyet.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#48) TitiRii válasza HEBI (#46) üzenetére


TitiRii
senior tag

hy án 18500 ba vettem lapot 13321 be 1100 duront
és holnap már csakazértis kiprobálom én is hogy megy e sd és ddr 1*re benne!
de ha már igy össze rakom mérek teljesítményeket is ddr el sd vel is

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#49) HEBI válasza TitiRii (#48) üzenetére


HEBI
senior tag

Legalább lesz összevetés, hajrá!!!!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#50) guest válasza Dalai Láma (#47) üzenetére


guest
veterán

Márpedig voltak olyan alaplapok, ahol az EDO és a normál (FP) RAM-okat simán együtt lehetett használni az SDRAM-mal!

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Kell DDR egy 1.2 DURONnak? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.