Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sentinel


sentinel
aktív tag

''Az új Catalyst 3.8-as driver a Radeon 9800 és Radeon 9800 Pro típusú kártyáknál abnormális túlmelegedést okozhat - érkezett a hír az ati-news.de és a Rage3D.com oldalakról, valamint fórumainkon is szó esett erről a problémáról. Az eltérés a normál értékektől akár 18 °C is lehet. Egyes Radeon 9800 XT kártyákon ráadásul még a ventilátor is leállhat, amely szintén a termék meg(semmi)süléséhez vezethet. Az ATI-News.de német internetes oldal munkatársai a méréseik során 6 Celsius-fokos eltérést tapasztaltak a Radeon 9800 Pro és 4°C a Radeon 9800-as videokártyánál.

Szintén komoly gondokat okozhat, hogy a Catalyst 3.8 tönkre tesz néhány katódsugárcsöves monitort is. A probléma indoka, hogy a driver a monitor INF fájlból (azon belül is a második videocsatlakozóra vonatkozó adatokból) akarja kiolvasni a képismétlési frekvenciát. Amennyiben azonban nincs második képernyő, akkor a meghajtó automatikusan a kártyák RAMDAC-ja által elviselhető maximális értékre kapcsol át. Ezáltal tönkre mehet néhány kijelző szinkronizációs elektronikája. Amíg az ATI a problémát nem orvosolja, mindenkinek a Catalyst régebbi, 3.7-es változatát ajánljuk.''

Hát öccsém! Ha ez tényleg igaz, akkor kész leszek teljesen! Azért is vettem ATI kártyát, mert az Nvidiával is voltak ilyen gondok, hogy leállt a venti a kártyán és akkor besokaltam rájuk, de hogy most az ATI is már kezdi.... Nem hiszem el, hogy nem lehet normálisan letesztelni egy drivert!!!!!!!!!!!!!!!! Úgy látszik, lazul a TEAM az ATI-nál...

(#2) Cane válasza sentinel (#1) üzenetére


Cane
őstag

Bazz! Ez hihhhhetetlen!!! :F
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=26951[/L]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#3) anaqer


anaqer
veterán

:(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) Macccy


Macccy
senior tag

Nem kell betojni! Ettől még továbbra is ATi a király <egyéni vélemény> ...... a 3.8 nagyon friss, pont ezért nem tettem még fel én sem. Legújabb driverekkel mindíg vigyázni kell !!! nV-nél is szoptam már legfrissebb vezérlő miatt ...... ;]

(#5) anaqer válasza Macccy (#4) üzenetére


anaqer
veterán

Nem esett le?

Ott a cikk, saját külön topickal. Sőt, már a cikk előtt is volt neki egy. Erre nyit egy újat... Ez kész... :(((

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) Macccy


Macccy
senior tag

Láttam a cikket. NYUGII! Én csak ..... hozzászóltam EHHEZ! :( cccö ;]

(#7) anaqer válasza Macccy (#6) üzenetére


anaqer
veterán

Nem neked ment a :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8) Macccy válasza anaqer (#7) üzenetére


Macccy
senior tag

akkóyó ...... :DDD Peace maaan .......

(#9) tukko


tukko
csendes tag

.

(#10) kizo13 válasza tukko (#9) üzenetére


kizo13
tag

Teljesen egyet értek veled!! :D:D

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#11) Móci


Móci
addikt

Nemtom. Nálam inkább Windows meg Neverwinter gyilkos volt. Új vindóz rakás meg 3.6 és minden jó... :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12) _George


_George
senior tag

TOPICOT ZÁROM
a topicnyító figyelmébe:

legközelebb ne nyiss felesegesen topicot!!! :(((
a többi hozzászólást ide:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=26951[/L]

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.