Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kánikula a gépen kívül

Hozzászólások

(#401) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

in: 28.8
out: 31.8

:O

De jó lesz holnap este Balcsin :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#402) snecy


snecy
senior tag

Nem tudjátok mikor lesz lehűlés valamikor?
Kezd az agyamra menni a nyár a 30fokával együtt.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#403) GeorgeBerger


GeorgeBerger
tag

Sehol egy klíma, pár napon belül hőhalált halok.

(#404) snecy


snecy
senior tag

Úgy néz ki szombatig kell várni a lehűlésért, utána viszont Hétfőn 15-20C között lesz a hőmérséklet.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#405) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Jó idő van...Remélem 2 hét múlva is ilyen döglesztő meleg lesz, megyek szabira.
Egyébként nincs melegem, kellemes 23 fok van itt benn :DDD

(#406) snecy válasza T. Almeida (#405) üzenetére


snecy
senior tag

Az valóban kellemes, az itteni 32C-hoz képest :DDD

Sajnos a beton magábatartja a meleget, mig a tégla nem..ez wan.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#407) tildy válasza snecy (#402) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem is.. persze, persze, huvos esos nyarunk lesz ugye...Csokoltatom a metorologusokat...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#408) Nimda válasza tildy (#407) üzenetére


Nimda
addikt

Én mindig is mosolyogtam rajtuk...bár tudom,nem könnyü jósolni...

snecy:vegyél egy békát...:DDD

[Szerkesztve]

(#409) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Ismét itt a nyár, fullasztó a hőség már most. Mi lesz itt július-augusztusban?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#410) tkazmer válasza Gh0sT (#409) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát...esetemben egekig emelkedő villanyszámla...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#411) norbiphu válasza Gh0sT (#409) üzenetére


norbiphu
senior tag

nem tudom, de nekem nagyon melegem volt már ma...

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#412) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ma egy ''kis'' bemutatót tartott a nyár és elgondolkoztam azon, hogy veszek egy légkondit.
De annyi manim most nincs, ezért néztem egy orion levegőhűtőt, csak tartok tőle, hogy az meg szart sem fog érni. Nem ismeri valaki testközelböl ezt a készüléket?

(#413) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A légkondikat nem kedvelem, sőt, károsnak tartom.
Plusz energiaigényük plusz környezeti károkat okoz, és az egészségre is ártalmasak. Nyáron mindig akkor fázom meg, ha melegről megyek lehűtött helyiségbe, és ott huzamosabb ideig vagyok, majd vissza a melegbe.
Nyáron megfázva lenni, nagyon ciki.

Sokkal jobb természetes módokon hűteni magunkat.
Persze városban, a ''betondzsungelben'' még elviselhetetlenebb a nyár. Stupid városi életmód.
De jó, hogy vidéken élek. :)
Itt elég a megfelelő árnyékolás, a kora hajnali szellőztetés, és a legnagyobb kánikula is elviselhető lesz.
Persze az idei, különlegesen melegnek ígérkező nyárra gondolva, beszerzek egy pici ventillátort a szobámba.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#414) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Melóhelyen kellemes 23 fok (klíma), itthon a szobámban már 26 :(((

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#415) tkazmer válasza BITBOYS (#412) üzenetére


tkazmer
addikt

Nekünk néhány éve van klímánk, igaz az fujitsu. Kiválóan működik, semmi bajunk nem volt vele, sőt, még környezetbarát is(olyan gáz van benne). Szerintem nagyon jó kis dolog, bár kicsit furcsa kimenni utána, mivel rengeteg párát is elvon a levegőből(olyan lesz tőle a csatorna, mintha esett volna).
Amúgy most egész jól elvagyok klíma nélkül is, szerencsére kint már lehült a levegő, így kiültem az erkélyre ph-zni..D

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#416) tkazmer válasza Algieba (#413) üzenetére


tkazmer
addikt

Én teljesen természetesnek veszem, hogy bekapcsolom a klímát:)
Egyébként mi sem városban élünk, bp-i agglomerációban lakunk egy családi házban...
Szerencsére még nem sikerült klímától megfáznom, bár ez lehet, hogy amiatt van, hogy amikor olyan meleg van, nem vagyok csak klimatizált helyen.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#417) BITBOYS válasza Algieba (#413) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hát én azért élvezem mikor bemegyek dolgozni és 23-25 fok fogad. :) Itthon pedig a negyediken úgy 30. :(

(#418) BITBOYS válasza tkazmer (#415) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem ismerem ezeket a kütyüket, de szívesen venném a szolgálatát, főleg a mostani nyáron...

(#419) Gh0sT válasza BITBOYS (#417) üzenetére


Gh0sT
addikt

Én azt szerettem tavaly, amikor éjfél környékén is még laza 30 fok volt odakint. Aludni mondjuk nem nagyon tudtam...

Ha van a melóhelyen klíma, akkor taktikusan végig kell dolgozni a nyarat. ;)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#420) rien válasza BITBOYS (#412) üzenetére


rien
senior tag

Arra gondolsz amibe jégkockát vagy hidegvizet kell tölteni?
Mert ha igen hát az elég macerás, meg nem is igazán jó... szerintem ne költs rá.
Ha nagyon-nagy meleg van nem tud többet mint egy mezei venti.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#421) QuarK


QuarK
senior tag

elso korben fesz / clock levetel cpu meg gpu fronton is, kereszthuzat, aztan fizu utan gep elad, lesz laptop => huvos => orul

ps.: gep bekapcs utan +4°C emelkedes fel oran belul, szoval nem hulyeseg :)

[Szerkesztve]

(#422) BITBOYS válasza Gh0sT (#419) üzenetére


BITBOYS
addikt

A múlt évben nyáron szinte végig dolgoztam, viszont ezen a nyáron már nem leszek ennyire állat. :P
Itthon akarok hűsölni vagy egy tóparton.

(#423) Gh0sT válasza QuarK (#421) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hiába fűti kevésbé a szobát, ha közvetlenül érintkezel vele... Olyan a gépelés, mintha egy radiátort ölelgetnél. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#424) BITBOYS válasza QuarK (#421) üzenetére


BITBOYS
addikt

Gépet már télen eladtam, vettem plazmát.:) Na az fűtött ám rendesen...
Most jön a nyár vettem notit, plazma elad. :D

(#425) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez a mai meleg sztem vmi figyelmeztetés akar lenni hogy jól beszívjuk a nyáron..
:O <= ez a smiley akár izzadós is lehetne :DDD
Most esik le, mekkora láma voltam hogy nem vettem még a télen olcsóért ventilátort. Mindig elfelejtettem... Úgyhogy most vehetem majd drágábbért.. Na sebaj, majd akkor karácsonyra azt kérek :DDD
A légkondi sztem nem mindig éri meg.. Túl sok áramot eszik, mellesleg meg iszonyat száraz lesz tőle a levegő, vattát köpök.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#426) tkazmer válasza rien (#420) üzenetére


tkazmer
addikt

Jah, hogy ilyenek is vannak? Nem is tudtam:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#427) tkazmer válasza Gh0sT (#423) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, ez sajnos így van, pláne ha ölbe is veszed, akkor aztán jön a meleg a köbön...olyankor a klíma se sokat segít...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#428) QuarK válasza Gh0sT (#423) üzenetére


QuarK
senior tag

az ujjaim ugyis mindig jegcsapok, meg ilyenkor is.

(#429) BITBOYS válasza rien (#420) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen arra. Obiba láttam és azt hittem ez majd megoldja a problémámat, de ezexerint fabatkát sem ér. :(
Pedig annyira biztam benne, mert ott viszonylag hideg levegőt fújt, de gondolom azért mert eleve hűvös volt az áruházban.

(#430) tkazmer válasza BITBOYS (#429) üzenetére


tkazmer
addikt

Az obiban van rendes klíma is, ott könnyű hideget fújatni akármivel...:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#431) BITBOYS válasza tkazmer (#430) üzenetére


BITBOYS
addikt

Még egy péklapáttal is. :)

(#432) rien válasza BITBOYS (#429) üzenetére


rien
senior tag

Azt nem mondtam, hogy semmit se ér.
Pár éve mikor iszonyat meleg volt nyáron a melóhelyre kaptunk ilyet (használtat). Mondjuk elég nagy volt az iroda, lehet egy szobával jobban boldogulna, nem tudom, de arra emlékszem, hogy a forgófejes venti akkor többet ért mert legalább éreztünk egy kis fuvallatot a szobában :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#433) BITBOYS válasza rien (#432) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszi a tanácsot. Megnézem még egyszer aztán döntök...

(#434) snecy


snecy
senior tag

Ma jött el a napja annak, hogy elgondolkodjam a légkondin..

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#435) Eagle16


Eagle16
addikt

Ma van az évben az első, igazán forró nap...a szobámban 30 fok, kint 35 fok körül alakul a hőmérséklet...

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#436) Füge007


Füge007
senior tag

Kedenek komolyan befűteni :) . Az elmúlt évben nagy dilemma előtt álltunk, milyen megoldás találjunk a meleg ellen. Klíma vagy szigetelés? Szigetelés lett belőlle, így most kinn 34 fok van itt benn 23 fok. A redőnyököt félig eresztve így fény is van. Mondjuk ez nagyobb beruházás volt, de télen nyáron érezhető a hatása, nem beszélve a költséghatékonyságáról. Persze ez csak kertes ház esetében alkalmazhato.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#437) Eagle16 válasza Eagle16 (#435) üzenetére


Eagle16
addikt

És a következő forró nap...állítólag ma 36 fok lesz. Azaz a szobámban kb. 40 fokra lehet számítani. (este talán lemegy 30 fok-ig)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#438) eddie17 válasza Eagle16 (#437) üzenetére


eddie17
addikt

Nem semmi, nekem tavaly a 40fokokba is max 30fokos volt a szobám(mondjuk majd meghaltam), pedig beton panelban lakom. De amióta beruháztunk egy légkondira, redőny 3/4ig le, kondi be, és máris árad a líthium:D(BTTF)

(#439) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

izzadok, mint a ló itt fenn a 10. emeleten, tavaly már erősen gondolkodtam egy légkondin, csak akkor előtte a nyílászárókat is ki kellene cserélni, az meg k sok pénz lenne és a légkondi üzemeltetése se olcsó, így marad a hidegvizes zuhanyzás

Resistencia eterna

(#440) Eagle16 válasza eddie17 (#438) üzenetére


Eagle16
addikt

Nálunk még az ablakok is rossz fele néznek, délután végig idesüt a nap. (szintén panel)

Ha mi légkondit vennénk, akkor max. a környezetet hűtenénk, mert a szigetelés egy nagy nulla. (télen hideg van, nyáron meleg). A villanyszámláról nem is beszélve. De már csak 1,5 hónap, annak is a nagy részét egy légkondicionált gyárban fogom eltölteni, csak kibírom valahogy.

Holnap meg mehetek érettségizni, fekete öltöny, fekete nadrág...oda fogok olvadni a aszfalthoz.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#441) eddie17 válasza Eagle16 (#440) üzenetére


eddie17
addikt

Nálunk meg egész délelőtt:)
Nekünk is azért érte meg, mert ki lettek cserélve az ablakok, műanyag keretesre, és elég jól szigetel.
Villanyszámláról annyit, hogy ha napi 5-6 órát megy, nem nagyon látszik meg a számlán ;) (1éve megvan van vele tapasztalat)
Ahol én dolgozom ott is légkondis, de most éjszakára megyek, tehát tökmindegy:D

Emlékszem, tavaly mikor érettségiztem, sem volt a kifejezett hideg, sőt mondhatni meleg volt, de nem irigyellek. :(

(#442) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Itt az első kánikulás nap :D

(#443) Fecogame válasza BITBOYS (#442) üzenetére


Fecogame
veterán

Jaja, ismét meleg van... :DD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#444) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Meleg a szitu :o

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kánikula a gépen kívül
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.