Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akik a kicsit szeretik végre megkapják a magukét. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#2) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ez örömteli, hogy az Asus nem engedi el a kompakt méretet. A vezetékmentes töltésnek is örülök. Annak már kevésbé, hogy a design szemlátomást maradt. Vagyis kapjuk a kötelező "glory hole" (tévedés, hogy ez csak a gamer-eket zavarja ...), ami ráadásul elég nagy, és nem középen, hanem bal szélen van. :(((
Mindegy, van (lesz) ez, meg a "banános" S23. Ebből választhat, aki kompakt mobilt szeretne ...

(#3) PSti


PSti
tag

Asus most mennyi ideig támogatja a telefonjait szoftveresen?

(#4) Kawauso válasza <Adamsky> (#2) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A Motorola Edge 30 Neo is még belefér szerintem a "kisebb" telefonok közé, bár tudom, hogy valamelyest nagyobb. Az Edge 40 lehetne akár 99%-ban ugyanaz, de egy jobb procival, és az lenne árban a legelérhetőbb "kisebb" telefon. Ha az ember elfogadja a szokásos Motorola kompromisszumokat.

A kisebb azértkerült idézőjelben, mert sokan érzékenyek már a kompakt szó használatára is. :))

[ Szerkesztve ]

(#5) Shyciii válasza PSti (#3) üzenetére


Shyciii
veterán

Sajnos csak 2 év főverzió.

(#6) <Adamsky> válasza Kawauso (#4) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A Motorola Edge 30 Neo is még belefér szerintem ... " - jaja, nézőpont kérdése. Én mondjuk személy szerint a 150 × 70 mm-nél húztam meg a képzeletbeli határt (a Moto pedig ugye 152,9 × 71,2 mm)

"Ha az ember elfogadja a szokásos Motorola kompromisszumokat."
Mik ezek? Nálam a Motorola-k eléggé kiestek eddig a fókuszból.

(#7) PSti válasza Shyciii (#5) üzenetére


PSti
tag

Köszi, hát ez nagyon kevés.

(#8) pdr755


pdr755
tag

A tesztelők felé: lécci nézzétek majd meg hogy Yettel és Voda esetében a VoLTE, 5G, stb megfelelően működik e (Telekomnál nem szokott gond lenni), mert sajnos ennél a két szolgáltatónál nem magától értetődő hogy minden erre alkalmas telefonon támogatva van. Köszi.

(#9) edward2


edward2
addikt

Ez már a túl kicsi határa. 153x72 környékére beférhetett volna... Meglátjuk az árat meg az idei kamerát.

(#10) Knight666 válasza <Adamsky> (#2) üzenetére


Knight666
aktív tag

Még ott van az Xperia 5/10 vonal is "glory hole" nélkül :D. Meg persze léteznek kicsi iPhone-ok is. De tény, hogy elég szűk a választék.

Szerk.: "banános"? Ezt az utalást nem értem :) .

[ Szerkesztve ]

(#11) Sgr_A válasza <Adamsky> (#2) üzenetére


Sgr_A
addikt

Mármint kompakt droidost ;]
mert ott van az i12, 13, 14, meg a 14pro ezek pont akkorák mint az s23
és a13mini ami az igazi kompakt teló

[ Szerkesztve ]

(#12) sfefe válasza <Adamsky> (#2) üzenetére


sfefe
őstag

Hálisten, hogy nem középen...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#13) sfefe válasza PSti (#7) üzenetére


sfefe
őstag

Hát igen sajna ezért ki is esik.... Az ma már szánalmas....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#14) erahurka


erahurka
félisten

A tablet piacra is visszajöhetnének, jó kis cuccokat gyártottak régen.

(#15) paatrick válasza Knight666 (#10) üzenetére


paatrick
senior tag

Telefonváltásban vagyok S8-ról és hát az Xperia 10 V-t nem hiszem hogy bármi ki tudja ütni jelenleg. Sajnos ez is 155 magas (1 centivel nagyobb) de a széltében meg vastagságra ugyanaz. Ennyit még beemelek.

Pár hónapja néztem a Zenfone 9-et is (ez kb forma-forma az S8-cal csak vastagabb), de a csillagászati ár meg a full gagyi lekopó hátlap a bazárinagy kameraszigetekkel el is tántorított ;]

Majd megnézem ha kijön a 10 tudtak-e valami értelmeset villantani, de remélem addigra már megjelenik a Sony és a kezemben lesz :D

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#16) <Adamsky> válasza Knight666 (#10) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Igen a Sony-k tetszenek a legjobban. Egy nagy bibi (ill. több is ...) velük. Az a fránya képarány. Egyébként a Sony telefonokkal kapcsolatban legutóbb MKBHD fejtette ki a véleményét, és nagyon egyetértek vele.

"Szerk.: "banános"? Ezt az utalást nem értem"
Igen, annak aki nem követi a topicot, új lehet. Szóval az S23-ban és a pluszban valamit nagyon elcseszett a Samsung, mert banán formájú életlen foltok jelenhetnek meg a képeken. Ez leginkább közeli szövegek fényképezésénél válik látványossá, de a gyártó szerint is ~50 cm-n belül bármikor számíthatunk a "banánok" megjelenésére.

#11 Sgr_A
:K
Az Apple nálam nem pálya. Maradnék a robotos vonalon ...

[ Szerkesztve ]

(#17) Kawauso válasza <Adamsky> (#6) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Alapvetően két dolog.

Az egyik az, hogy a kamerák képfeldolgozó szoftvere/algoritmusa az egyik, ha nem a legrosszabb az ismertebb márkák körében. Még egy vakteszten is tönkreverte a mezőny az Edge 30 Ultra-t, pedig jóval olcsóbb készülékek is megfordultak a teszten. Szomorú, hogy a Sony a másik "elhíresült" boxzsák. Bár talán GCam-mel valamelyest lehet orvosolni a problémákat. [link]

A másik a frissítések, és a gyakoriságuk. Nem szoktam lovagolni ezen a témán, de azt hiszem korábban is ígérgettek, aztán a gyakorlatban már szájhúzós lett a dolog. Most úgy tűnik, hogy ársávhoz vannak kötve. Az Edge 40 kap 3 főverziót, és 4 év biztonsági frissítést. Az említett Edge 30 Neo talán 2 főverziót, 3 év biztonsági frissítést. Mégis egyeseknek még egy januári frissítési csomagon van a készülékük, olyan lassan jönnek rá frissítések.

(#18) K0vasz válasza <Adamsky> (#2) üzenetére


K0vasz
aktív tag

Ott van még a Xiaomi 12X is, bár az már egy másfél éves típus

(#19) Wilks válasza Shyciii (#5) üzenetére


Wilks
tag

Esetleg egy link???

(#20) ddaydome


ddaydome
senior tag

Én kíváncsi vagyok erre. Szerintem jó készülék lehet.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#21) ujvendeg válasza Kawauso (#17) üzenetére


ujvendeg
tag

T. Kollégák, és T. Tini- (és túlkoros tini-) kommandó. Nehéz tudomásul venni, hogy a mobiltelefon mint technoipari termék nem kizárólag a 13-23 éves korosztálynak készül? (E költői kérdésből mindenki arra asszociál, amire akar, főleg a telefonház méreteit illetően - az egyik föntebb író kollégának: igen, van, aki érzékeny a kompakt fogalmára, mert az nem 152 mm magasságnál kezdődik...)

Frissítés: véletlen, de itt van mellettem 3 db 2022-es, háromféle telefon. Sony Xperia 10 IV - a szoftverfrissítése - e sorok írásakor:06. 10-e) 2023. árprilis 1. (három napja kapott egy biztonsági frissítést), Motorola Edge 30 Neo - szoftverfrissítés állása: 2023. április 1. Samsung Galaxy A33 5G - szoftverfrissítés: március 1.
Mindhárom készülék kártyafüggetlen, semmiféle szolgáltatóhoz nem kötődik. Ennyit talán a frissítésekhez. Mint egykori szakember, nagy kérdésem lenne: egy-két-három eltérésű, apró szoftverfrissítés miben ad hozzá egy-egy telefon használati értékéhez? Aki ért egy kicsikét a mobiltelefonhoz, az tudja, hogy egy Android 9 is lehet annyira védett - ha lehet egyáltalán -, mint amennyire egy Android 13 is lehet abszolút védtelen: mint hogy valójában az is....Szép hétvégét a "szakembereknek" (Felesleges a "hívőknek" reszketni: az Asus Zenfone 10 sokkal jobb lesz, mint az S23. Van ilyen. Magánvélemény.)

(#22) janeszgol válasza ujvendeg (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Erre semmi szükség. Ha itt kimerül a szakértelmed, akkor baj van.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) janeszgol


janeszgol
félisten

A kompakt vonalnak örülök.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) soadroli


soadroli
csendes tag

Szerintetek milyen árban lesz nálunk? A Sony Xperia 1 V ami nagyon tetszik (főleg a jack és a kamera miatt), de elég drága, remélem ez nem lesz annyira :)

(#25) edward2 válasza soadroli (#24) üzenetére


edward2
addikt

Tippre: huf 400k

(#26) rigoberto válasza edward2 (#25) üzenetére


rigoberto
őstag

750$

(#27) Cannabis7 válasza pusszycat (#1) üzenetére


Cannabis7
senior tag

Legyen, én a kicsit szeretem, orobaltam a zenfone 8-at, par napig volt nalam, borzalmas volt, ezert visszavittem.
probalgattam mas androidos telefonokat, az iphone-tol mindig odzkodtam, de egy 13 mini lett a megoldas.
sajnos v nem sajnos, verhetetlen telefon kompakt meretben

(#28) cs.zs. válasza Cannabis7 (#27) üzenetére


cs.zs.
addikt

Sokáig szemeztem a Zenfone 8-cal, végül nem vettem meg.
Kis kezem van, rühellem a nagy tepsiket, bármilyen jók is legyenek, egyszerűen nem is érdekel. Nem írom ide, hogy milyen telefont használok, mert mindenki sírva fakad, vagy belehal a röhögésbe :)) ,
(android verziója 6.0, biztonsági javítása 2018. március 1, nyugi, nem is bankolok rajta...)

iPhone 13 minivel szemezek....

Mi volt a gond a Zenfone 8-cal?

[ Szerkesztve ]

...

(#29) paatrick válasza Cannabis7 (#27) üzenetére


paatrick
senior tag

Verhetetlenül gyorsan lemerül :DDD így aztán nincs túl sok előnye a kis méretének. Pedig nekem is az tetszik legjobban a kicsi telefonok közül :(

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#30) Wajk válasza pusszycat (#1) üzenetére


Wajk
addikt

mivel fizikailag nagyobb mint az S23, így nincs miről beszélni :N ez inkább a nevében akar kompakt lenni.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#31) Wilks válasza Wajk (#30) üzenetére


Wilks
tag

LoL.
Szóval neked az a ccc. 148-150mm nem kompakt.
Csak a nevében.
Egyébként,honnan veszed,h fizikailag nagyobb??
Mennyi a Zenfone 9 kijelző képátlója?

[ Szerkesztve ]

(#32) janeszgol válasza Wajk (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem hiszem, hogy nagyobb lesz, de sokkal kisebb sem. Az S23 nagyon jó méretű telefon.
Magasságra a 5.9 colos ZF9 megegyezik vele, szélességre 3 mm-el keskenyebb a Samsungnál.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) <Adamsky> válasza Wajk (#30) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Miből gondolod, hogy nagyobb lesz, mint az S23? :F
S23 vs. ZF9:
146.3 x 70.9 x 7.6 mm vs. 146.5 x 68.1 x 9.1 mm
... és a ZF9, 5.9"-es, míg az utód - ha nem elírás - 5.8"-as lesz.

#17 Kawauso
Értem, köszi!
A Sony telefonokkal - állítólag (saját tapasztalat nincs) - értő kezekben nincs gond. Sőt! A "point and shoot" az, ahol elvéreznek.

(#34) edward2 válasza <Adamsky> (#33) üzenetére


edward2
addikt

""point and shoot" az, ahol elvéreznek"

Én úgy tudom, hogy ez egy urban legend és több influenszer terjeszti semmilyen bizonyítékkal alátámasztva. (valószínűleg jó pénzért)

(#35) Kawauso válasza edward2 (#34) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Linkeltem feljebb egy videót, a #17 posztban. Nem hinném, hogy szórakozásból kamu eredményeket talált volna ki MKBHD.

(#36) edward2 válasza Kawauso (#35) üzenetére


edward2
addikt

hát mondjuk pont ő az aki ezt a mondatot mindig terjeszti, de például akkor csinálhatna egy videót ahol összehasonlítja az auto meg a PRO beállítás közötti különbséget. Nem teszi. Vajon?

Az meg hogy feltöltött képekből a Sonyt választották legrosszabbnak: minden telefonnal lehet olyan fotót lőni amit a legrosszabbnak fognak választani.

(#37) Cannabis7 válasza cs.zs. (#28) üzenetére


Cannabis7
senior tag

nagyon melegedett, az üzemideje kritikán aluli volt(egy átlagos napon aminek a végén a minivel 40%-al megyek haza, a 2300 mah-es akksival, a zenfone teljesen lemerült), de ami betette a lécet, hogy egyszercsak eltűnt az összes ikonom a főképernőről, csak úőgy tudtam elinditani az alkalmazásokat, hogy play áruházba beléptem, és ott rákerestem. Visszaállítani már nem volt kedvem a belakott telefont, és más megoldást nem találtam a probléméra, ekkor visszavittem.
És valahogy kézben fogni is furcsa érzés volt, mármint valahogy nem keltett minpségi érzést, ezt nehéz megmagyarázni, a súlyeloszlás, meg őgy az egész furcsa volt ( huawei p20 után próbáltam)
A sebesség, kijelző, s hangszóró nagyon jó volt, de ez messze nem elég sztem.

a 13 minivel nem lősz mellé, momndom ezt úgy, hogy sosem szerettem az iphone, és még most, fél év után is azt gondolom, hogy az andorid, egy jó gyártótól stabilabb, akármilyen furcsán hangzik, viszont nekem 8 év huawei alatt nem volt tizadannyi (igazáéból 0 volt) anomáliám mint fél év alatt az ios-el.
Ettől eltekint mimnt kompakt telefon a legjobb, és annyira nem vészesek a problémák, valamiért bizonyos esetekben nem reagál a érointőkijelző, így olykor nem tudok felvenni egy telefonhívást messengeren keresztül, vagy nem tudok bezárni egy alkalmazást, meg sehogy kilépni, kijelző lezár/felold megoldja, elég gáz, nem tudom mi okozza.

[ Szerkesztve ]

(#38) Kawauso válasza edward2 (#36) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Ugyanazokat a képeket lőtték minden mobillal, és az összes ment az összes ellen. Auto mode-ban, mert az volt a lényeg, a point and shoot ugyebár. A konklúzió az, hogy az emberek többségének kevésbé tetszik a Sony által, auto mode-ban feldolgozott képek. Az, hogy utómunkával miket lehet belőlük kihozni irreleváns.

(#39) edward2 válasza Kawauso (#38) üzenetére


edward2
addikt

Jó szerinted ugyanazok a képek. (szerintem nem teljesen) Hiszel neki. Rendben. Csináljon egy auto vs. pro mód összehasonlító videót sample képeket csatolja leírásba amik letölthetőek stbstb. Addig ez nekem nem tűnik hitelesnek.

Amúgy láttam pl. random twitter felmérést ahol a Sony auto győzött többször a PRO beállítások ellen is (S23U)

(#40) badacsony


badacsony
őstag

Asus Zenfone 10's design and color options revealed through leaked renders

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#41) <Adamsky> válasza badacsony (#40) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

:F
Hátulról ez 99%-ban olyan, mint a 9-es. Elől talán annyit változást vélek felfedezni, hogy mintha a kijelző alatt és felett ugyanolyan széles lenne a keret. A 9-es aszimmetrikus, ugye?

(#42) badacsony válasza <Adamsky> (#41) üzenetére


badacsony
őstag

Továbbra is elég vastagok a kávák.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#43) <Adamsky> válasza badacsony (#42) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Engem ez nem zavar. Nem hiszem, hogy a jelenlegi P10-emnél (nem felül, hanem oldalt!) vastagabb lenne. A lyuk, az zavar, de ezt már el kell fogadjam. Igazából nekem az sem gond, hogy a hátlapi design nem változott, bár egy-két új színnek jobban örültem volna.
Előlap: ha tényleg szimmetrikus lesz, ne adj' Isten körbe is egységes lesz (lásd szifonok), akkor számomra az is előrelépés. Ha pedig a hűtés, fogyasztás és ezáltal az üzemidő is rendben lesz, akkor ez számomra egy esélyes készülék lehet.

(#44) MMiklos86


MMiklos86
csendes tag

Június 29, az még pont jó. Ha annyira szuperek lesznek a specifikációk, akkor még lemondhatom az elvileg július 10-én érkező Sony 1 V előrendelést. Ám nem valószínű. Összességében nagyon szimpatikus a kompaktabb, de minőségi telefon koncepciója, de a Sony nagyfelbontású kijelzője olyan csodálatos, hogy nehéz lenne elengedni. Várom a tesztet. Remélem lassan a Sonyról is lesz.

(#45) <Adamsky> válasza MMiklos86 (#44) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Sony 1V vs. ZF10? :F
Nagyon nem egy liga. Se árban, sem tudásban, sem méretben.
Utóbbi miatt engedem el én oltári könnyedséggel az összes Sony-t. A zsebeim 90%-ából kilógna. A ZF9-el összehasonlítva majd 2 cm-el magasabb ...

(#46) paatrick válasza <Adamsky> (#45) üzenetére


paatrick
senior tag

Azzal várjuk még hogy nem egy árban lesz-e :DDD mert ez simán beugorhat 400-ra kezdésnek. A Sony 600 de kapsz ajándékba egy 150 ezres fülhallgatót. Úgy már nem kérdés melyik éri meg.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#47) Knight666 válasza <Adamsky> (#45) üzenetére


Knight666
aktív tag

Nálam Sony 5 IV vs Zenfone 9 vs Samsung S23 volt a nagy dilemma. Végül a háborítatlan kijelző győzött. Nem emlékszem, hogy valaha is használtam volna az előlapi kamerát bármelyik telefonomon, szóval nekem különösen fájt volna az a lyuk a képernyőn :D .

(#48) <Adamsky> válasza Knight666 (#47) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Sony telefonokkal már én is sokszor szemeztem, mert - ahogy írod - ma már csak ők árulnak nem kilyukasztott kijelzőjű készüléket. Csak aztán ránézek az árcédulára, és eszembe jut, hogy ezért a nem kevés pénzért - a "háborítatlan kijelzőért" cserébe - be kéne nyeljem a távirányító formát, és hogy ezt sem tudnám kényelmesen hordani (átlagba +1 cm magasságban).

Te egyébként mennyiért vetted? Csak mert manapság egy S23 300e alatt simán beszerezhető. Ha jól látom a Sony 5 IV még mindig 400e Ft felett jár ...
Túl sok a kompromisszum.

#46 paatrick
Félő, hogy igazad lesz az árral kapcsolatban. :(
Most néztem, hogy a ZF9 még mindig drágább, mint amennyiért egy S23 beszerezhető. Szomorú ...

(#49) Knight666 válasza <Adamsky> (#48) üzenetére


Knight666
aktív tag

Igen, elég drága (mondjuk amikor én vettem, akkor csak 20k volt a különbség az S23 javára). Sajnos a Sony sosem volt az ár-érték arány bajnoka. A "távirányító formát" pejoratív túlzásnak érzem azért. Szerintem jól néz ki ezzel a képaránnyal. Én egyébként első farmerzsebben hordom, és le tudok vele ülni gond nélkül.

(#50) paatrick válasza <Adamsky> (#48) üzenetére


paatrick
senior tag

Majd azért nézz meg egy S23-at élőben, nekem csalódás volt, kicsinek tűnik de kézbe fogva olyan féltégla érzés. Nincs lekerekítve az oldala, szinte éle van és így jó vastagnak is hat.

Mondjuk én S8-ról próbálok váltani ami kb a legkecsesebb telefon ami valaha készült :P

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.