Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ricsi99


ricsi99
addikt

Egy kis segitség kellene:

Adott egy gép xp meghalt rajta.

Volt rajta egy jelszóval védett rendszergazdai fiók, ami természetesen tele volt céges levelezéssel.

Vicsit kivettem másik gépbe beleraktam s azt irj ki hogy nincs jogosultságom megnyitni a mappákat igy ergó nem férek hozá az adatokhoz. Jelszavakat tudom pedig

xp javitást már probáltam de ugyan az a hibatünet marad... fekete képernyü bejön ,egér megjelenik de nem megy tovább a gép (nincs lefagyva mert a numlock ra reagál) ,probáltam ugyan arra a gépre egy másik particióra feltenni xp-t ,de ugyan ugy nem férek az adatokhoz....

Ötletek?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2) rootkiller válasza ricsi99 (#1) üzenetére


rootkiller
őstag

Először is miért nyitsz 2 topicot ugyanazon problémának??

Artengo TR 990 Pro

(#3) ricsi99 válasza rootkiller (#2) üzenetére


ricsi99
addikt

2* ment el bocsi irtam is hogy töröljék

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#4) Csabee. válasza ricsi99 (#1) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én anno az ilyet úgy oldottam meg hogy domainba léptettem és másik gépről elértem az adatokat!

Üdv: Csabee.

(#5) ricsi99 válasza Csabee. (#4) üzenetére


ricsi99
addikt

"domainba léptettem" ez egy munkacsoport?
Ez addig stimm azt is probáltam hogy ugyan azon a gépen másik particion ugyanolyan munkacsoport/gépnév/felhasználonév/jelszóval létrehoztam egy fiókot de ugyan azt irja ki...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#6) Csabee. válasza ricsi99 (#5) üzenetére


Csabee.
nagyúr

domain nem munkacsoport :)

Üdv: Csabee.

(#7) ricsi99 válasza Csabee. (#6) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem tudon azon a gépen az eredeti vindowst elinditani... másik particóra felraktam ugyan egy xp-t ha ez igy müködhet leirnád részletesen hogy ezt hogy kell? Win2000 alatt rémlik valami errül de én inkább hardware-s vagyok ezek a részek eléggé távol állnak tölem :B

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#8) aXXon válasza ricsi99 (#7) üzenetére


aXXon
senior tag

Csökkentett módban sem megy?

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#9) ricsi99 válasza aXXon (#8) üzenetére


ricsi99
addikt

Sehogy... minden variációt végigpróbáltam 2* ...grafikus képernyö megjelenik... egér ...aztán megáll ,probáltam xp-t frissiteni is rajta de dettó ugyan az.... ugyan ott megáll

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#10) Csabee. válasza ricsi99 (#9) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De maga a gép mitől halt be?

Üdv: Csabee.

(#11) ricsi99 válasza Csabee. (#10) üzenetére


ricsi99
addikt

Passz.. elmondásuk szerint outlokot elinditották ..letöltötték a friss leveleket... itt megfagyott aztán ujrainditáskor már csak ez jött elö...lehet virus is mert mugyan abban az irodában egy másik gép is elszált ,de az alkalmazotti gép volt ott "ráhatásomra" az alkalmazott naponta mentett... igy egy reinstall megoldotta a problémát de ez meg a "fönöki" gép.....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#12) ricsi99


ricsi99
addikt

viszont igy elgondolkodva.... lehet a gépnév nem jó az uj xp-n.... a régiböl ki lehet valahogy ezt deriteni?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#13) Csabee. válasza ricsi99 (#12) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Tudtommal egyedi kuclsit kap a fiók azt már nem fogod tudni így ... csak domainbe..

Üdv: Csabee.

(#14) Gabás válasza ricsi99 (#1) üzenetére


Gabás
addikt

a mappa vagy fájl Security/Biztonság fülén állítsd be a jogosultságát annak a felhasználói fióknak, amely alól megpróbálod megnyitni.

de ennek külön topic...

[ Szerkesztve ]

(#15) ricsi99 válasza Gabás (#14) üzenetére


ricsi99
addikt

Topic hol?
amugy sima xp-n a fül inaktiv ,vin 7 alatt pedig kiirja hogy ehhez nincs jogosultságom.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#16) ricsi99 válasza Csabee. (#13) üzenetére


ricsi99
addikt

"domain" szép szó csak épp nem értem... esetleg egy link ahol kitárgyalják hogy mi is ez :B ?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#17) Gabás válasza ricsi99 (#15) üzenetére


Gabás
addikt

hát itt, de ez sem kellett volna:)

a jogosultságok szerkesztéséhez rendszergazda kell legyél, ha meg az vagy, akkor vedd saját tulajdonba a fájlt/mappát

(#18) ricsi99 válasza Gabás (#17) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha ugyan arra a gépre másik particióra telepitett xp vel rendszergazdai jogokkal ellátott loginnal lépek be akkor amikor rátallozok az intézővel jobb klikk stb akkor ki van szürkitve a menü igy nem tudom bepipálni
amikor másik gépben win7 alatt ott meg azt irja ki hogy nincs jogosultságom....

ezeken a körökön már lefutottam....

abban kéne segiteni hogy pl nincs e az xp- file ban valahol letárolva a gépnév ilyesmi... lehet azt rontom el
olyan progi ami ilyen filok megnyitásánál esetleg jelszóval is meg tud birkozni stb stb...

UI: [link] ezekből melyikre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19) Gabás válasza ricsi99 (#18) üzenetére


Gabás
addikt

egy rendszergazda minden esetben át tudja venni a jogosultságokat, szóval ezt a kört még nem teljesen futtottad le:) amint már mondtam, saját tulajdonba kell venni a fájlt

(#20) ricsi99 válasza Gabás (#19) üzenetére


ricsi99
addikt

Akkor én nem vagyok "rendszergazda" fura... 1 felhasználos jelszavas win [link]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#21) dew28 válasza ricsi99 (#18) üzenetére


dew28
aktív tag

tipikus, kryptic fereg, ha atrakod a masik gepbe a vinyot, egyszeruen futtass rajta vegig egy virusellenorzest, es tisztitast, es utana menni fog a rendszer!

[ Szerkesztve ]

(#22) Csabee. válasza dew28 (#21) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Gondolod ez a vírus az? Mondjuk levelezés közbe halt le.. szóval feltételezhető :)

Üdv: Csabee.

(#23) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

1. szakmai logout alá nem nyitunk topikot, ide értelemszerűen a szakmai logout írások topikjai kerülnek
2. ha már topikot nyitsz figyelj oda a címére, hogy esetleg másnak is tud vele segíteni (outlok)
3. ennek a témának már van topikja, ott lehet folytatni:

Outlook kérdések és válaszok

esetleg még ide vonatkozó témák:

Outlook Express kérdések és válaszok

Windows XP kérdések és válaszok

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.