Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  IP Kamerák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) janosone


janosone
újonc

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok a Logout népéhez, hogy vettem egy IP kamerát (webshopról, itthonról) nevezetesen Acesee IP23 (AVHN20H130) és nem tudom életre kelteni. Illetve életre kelteni életre tudom, csak nem nagyon akaródzik működni. Több szálon megy a történet, mert:
- Első körben routerre rá (D-link DIR-300, DD-WRT fw) nem látja a kamerát a hálózaton.
- Második körben, másik router, ő már látta a hálózaton, de nem lehetett elérni, a kezelőszoftver nem látta (Herospeed CMS). (ARP-zni lehet, de nem lehetett pingelni)
- Harmadik körben, router kiiktatva, crosslink kábellel közvetlenül a hálókártyába. A legtöbbet itt értem el, mert látta a hálózaton, a kezelőszoftver látja megtalálja, de még mindig nem lehet pingelni, illetve nem csatlakozik.

Több fórumot végigbújtam, azt írták, hogy tűzfal fogja (minden tűzfalat kiiktattam), volt ahol azt írták, hogy a alhálózati maszkot kell átírni. Hoppá! Sikerült igaza van, mert a szoftver szerint az alhálózati maszk 0.0.0.0 ahelyett, hogy 255.255.255.0 lenne. Ezzel a probléma az, hogy a kamera kezelőszoftverében nem lehet átírni, hibás jelszóra hivatkozva.

Az lenne a kérdésem, hogy találkozott-e már valaki hasonló problémával, ha igen, hogy sikerült megoldania?
Esetleg valami fw frissítéssel, valamivel megoldható?

Köszönöm!

J.

(#2) Intruder2k5 válasza janosone (#1) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van már egy Hálózati / IP kamera topik, tedd fel ott a kérdésed. Ezt a topikot zárom.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  IP Kamerák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.