Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

mit jelent az hogy "2,2 slotos"?

legújabb értesüléseim szerint a slotok minden praktikus geometriai értelmezésben oszthatatlanok, azaz ha egy kártya elfoglal két slotot és belelóg a harmadikba, akkor az 3 slotot foglal el.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) Synthwave válasza fatpingvin (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A gyakorlatban viszont oszthatók.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) fatpingvin válasza Synthwave (#2) üzenetére


fatpingvin
őstag

nyilván lehet definiálni fél slotnyi helyet, ez értelemszerű, viszont a gyakorlatban semmi értelme, hacsak nem az az állításod, hogy a harmadik slot még felhasználható bármilyen standard kialakítású PCIe vagy PCI bővítőkártyához, viszont ez a szabvány alapján nem tűnik reálisnak, ergo a kártya praktikusan 3 slotnyi helyet foglal el, az hogy ebből egyet olyan módon tesz használhatatlanná hogy csak az egyötödére lóg rá, az lényegtelen.

ez maximum egy USB backplane-nek hagyna helyet, de ez ugye az edge case.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) tibaimp válasza fatpingvin (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én úgy gondolom, hogy ennek ott van jelentősége, hogy úgymond, mellé lehet tenni, a 4. slotba kártyát, ez a VGA még úgy ahogy szellőzni fog attól, mert elég távol van a 4. slot.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) fatpingvin válasza tibaimp (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha egy kétslotos kártya mellett a harmadik slotban van valami és ettől nem működik a kétslotos kártya hűtése, akkor ott vagy valami tervezési baki van a kétslotos kártya hűtését illetően, vagy a gépházban a levegőcsere nincs jól megoldva.

nyilván ez egy teljesen másik kérdés.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) tibaimp válasza fatpingvin (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pont ez az! Ennek a kártyának így jó a hűtése, azért 2,2 slot, nem pedig 2, hogy ne tegyenek közvetlen mellé semmit!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) fatpingvin válasza tibaimp (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez már egy másik téma, de pont ez az... ha egy 2 slotos kártya hűtése működésképtelenné válik attól hogy a kettővel mellette lévő slotban is van valami, akkor az a hűtés rosszul van tervezve. nem véletlenül blower kialakítású az összes referencia design...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) CJ4567 válasza fatpingvin (#7) üzenetére


CJ4567
veterán

A referencia dizájnok már nem blowerek egy ideje, Nvidia a 20xx sorozatnál dobta, az AMD az RX 6xxx-nél.

No Sana No Life

(#9) Pikari


Pikari
őstag

Személy szerint csak egy slotos kártyákat használok. Az inteltől is inkább olyan dizájnokat várnék el.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#10) CJ4567 válasza Pikari (#9) üzenetére


CJ4567
veterán

Az Arc A380 még okés lenne egy slotosban, de az A580 a 185W-jával nem hiszem, hogy nagyon hűthető lenne anélkül, hogy nem felszálló repülőgép hangja lenne.

No Sana No Life

(#11) Pikari válasza CJ4567 (#10) üzenetére


Pikari
őstag

Sajnos 100w fölött nem nagyon lehet semmit single slotba bepaszírozni. De pl a Quadro 4000-ret be tudta hozni az nvidia egy slotra (140w) igaz, max terhelés mellett süvölt, mint az állat.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#12) Rowon


Rowon
veterán

Az eszem megáll, hogy lassan minden PH! cikkre jut egy troll, amelyik a cikkíró fogalmazásán rágódik.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#13) Csupingo válasza Pikari (#11) üzenetére


Csupingo
veterán

Pedig már régebben is meg tudták oldani. Katana.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#14) Pikari válasza Csupingo (#13) üzenetére


Pikari
őstag

Az valójában csak egy gamer kártyává átkeresztelt quadro.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#15) Csupingo válasza Pikari (#14) üzenetére


Csupingo
veterán

4060 ti?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#16) Pikari válasza Csupingo (#15) üzenetére


Pikari
őstag

Én a magam részéről inkább firepro-ra álltam át. Egyelőre nincs rá panasz, csak a régebbi kártyák támogatását leállították.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#17) Dilikutya


Dilikutya
félisten

225W nem sok egy A750-nek?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) Lacika112 válasza Rowon (#12) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Mondjuk ez pont nem trollkodás. Tök mindegy milyen kártya milyen gyártója ezek a tört slotok ilyen instant vásárló félrevezetése/marketing kamu. 1.1 slotos az ugyan úgy 2 slotos mint az 1.99-es. Az esetek 99%-ban nem tudsz berakni a "tört" slotba kb semmit.
Ha van egy batár nagy atx lapod nem számít, de alatta? Pont hogy be kéne rágni a gyártókra mert ilyen gusztustalan módon marketingelik a 3 slotot, 2.2 slotra......

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#19) L.Edit válasza Lacika112 (#18) üzenetére


L.Edit
tag

Tegye fel a kezét, akinek nem egyértelmű, hogy a 2.2 slot méretű kártya nem fér el 2 slot-ban?

[ Szerkesztve ]

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#20) Rowon válasza L.Edit (#19) üzenetére


Rowon
veterán

Erről beszélek... Ezen mit nehéz felfogni?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21) Norb79


Norb79
őstag

Ennél nekem sokkal megdöbbentőbb volt, hogy képesek voltak 2.0ás hdmi-t rárakni a 2.1es helyett. Oké, a 4k@120 többnyire nem lesz célja a kártyának, tekintve, hogy az újabb cuccokat nem bírja majd ennyire nyomni, a régebbi, directx9 cuccoknál meg a driverek nincsenek a toppon, de vrr is van a hdmi 2.1 szabványban pl. Ezen mi pénzt spórolhattak, miközben meg dp-ből ott a legújabb 2.0? Érthetetlen.

(#22) fatpingvin válasza Norb79 (#21) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha választani kell, akkor ezerszer inkább a DP-ből kerüljön rá a modernebb, a HDMI-t meg felejtsük el, hagyjuk meg a játékkonzolt a tévével összekábelező mazsoláknak, oda való. komolyan vehető felhasználásra DP :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#23) Norb79 válasza fatpingvin (#22) üzenetére


Norb79
őstag

Fiam komolytalan mazsola, neki egy 42 colos lg oled tv a monitora, azon nincs DP bemenet. :D
És még ismerek pár embert, akinek lg oled tv a monitor (42-48-55 col), és külön van a tv (65 col+), szóval azért annyira nem marginális dolog ez, miközben amúgy mondj kérlek olyan monitort, amin van dp2.0 bemenet, mert én pont 0 db-ról tudok, szóval a dp2.0 az tényleg kellett, mint egy falat kenyér.

Érthetetlen spórolás a hdmi2.1 lehagyása szerintem.

(#24) CJ4567 válasza Norb79 (#23) üzenetére


CJ4567
veterán

Ismerősöm az LG 27GR95Q-ját HDMI-n használja 4090-el, akkor ő is komolytalan :D

No Sana No Life

(#25) Pikari válasza Norb79 (#21) üzenetére


Pikari
őstag

Nem pénzt. Fogyasztást.

Hirtelen azt hittem, hogy egy passzív kártya topikjában vagyok. Elnézést.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.