Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) adam12221 válasza ZetorGumi (#50) üzenetére


adam12221
tag

Sziasztok!
Van egy böszmenagy Dell Dual s1366 -os alaplapom,csak nincs hozzá semmim tesztelni. 2x6db DDR3 ECC ramslottal. A kérdésem az,hogy lenne e valaki,aki ki tudná nekem próbálni ezt a deszkát? :))

(#52) ZetorGumi válasza adam12221 (#51) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Üdv.

Hát ahhoz már különc táp kell, mivel egy munkaállomás lapja lehetett. :) Az meg nem terem minden sarkon hozzá.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#53) kolja58 válasza ZetorGumi (#52) üzenetére


kolja58
aktív tag

Jaja.
Lásd Z800-as project. ;)

Normális hangnemet, higgadtságot, ... még azok iránt is.

(#54) adam12221 válasza kolja58 (#53) üzenetére


adam12221
tag

Lehet... :( Mennyit érhet ez teszteletlenül? :))

(#55) ZetorGumi válasza adam12221 (#54) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Hát ha mondasz egy pontos típust, vagy küldesz PÜ-ben egy nagy felbontású képet a lapról, akkor megnézem, hogy mit tudhat, meg hogy kipróbálható-e külön.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#56) adam12221 válasza ZetorGumi (#55) üzenetére


adam12221
tag

Estefelé küldök, most nincs a kezem ügyében! :))

(#57) ZetorGumi válasza adam12221 (#56) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Rendben.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#58) adam12221 válasza ZetorGumi (#57) üzenetére


adam12221
tag

Most ment PÜ, mert eddig nem tudtam küldeni, ugyanis tegnap túl sokat küldtem! :D

(#59) AzŐsgén


AzŐsgén
tag

Üdv!

Úgy látom kihalt a topik... :U

Azért egy kérdésre remélem még kapok választ.
Szerintetek mennyiért lehet eladni ma használtan egy 5650-t? Az Intel 999 dodóért adja, itthon a boltokban 200k körül láttam...

Vesz még egyáltalán valaki ilyet? :DDD

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#60) Achill3uS válasza AzŐsgén (#59) üzenetére


Achill3uS
veterán

kb 40-50k körül. szerintem jelenleg best buy egy ilyen konfig, sokkal olcsobban tudsz osszerakni egy ilyen rendszert mint egy haswell-t ami max az architekturális különbség miatt az egyszálas alkalmazások terén lehet gyorsabb 2x ennyi pénzért. nevetséges fejlődést mutatnak az intel desktop procik az utóbbi években.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#61) AzŐsgén válasza Achill3uS (#60) üzenetére


AzŐsgén
tag

Pfff... az nem sok. Csak számolgatok, hogy ha egybe nem viszik el a gépem, akkor alkatrészenként mennyit tudnék kihozni belőle.
Azért ez durva, hogy 200k helyett 50k egy Xeon proci? lol... akkor lett volna ennyi, amikor én vettem. :W

Köszi a választ. :R

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#62) Achill3uS válasza AzŐsgén (#61) üzenetére


Achill3uS
veterán

amcsibol 260$+shipping 2db [link] ez még mindig 100k alatt jon ki.
de itthon is 50 korul szokott menni apron. ezért mondom h megéri ilyen cpura gépet építeni.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#63) MasterDeeJay

Gondolkoztam én is ilyen dual 1366-os megoldáson két kisebb fogyis procival. (80w vagy ez alatti)

Ilyesmi lappal:
Supermicro X8DTL-i Dual LGA1366 ATX (jobbféle használt sata3 vezérlő kellene bele az még 2-3eFT)
Kettő 4 magos 8 szálas 5600 szériás procival. pl: 20-30eFt/db körül szoktak lenni pl E5620
Ramból elég 6x2gb is, ecc reg olcsóbb mint a sima.

Működik-e ilyen lap egy procival, vagy két különbözővel?
Tudna nekem segíteni valaki ilyesmiben?
Egy ilyen gép teljesítményben hol helyezkedne el haswellből?
100eft alatt szeretném ha kijönne a proci+lap+ram.
Vagy maradjak egy socketel és erősebb 6-8 magos procival? (40eFt a 8magos sandy, csak az a gáz hogy 1.8ghz)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#64) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#63) üzenetére

Tárgytalan, a dolog. Kivárok még egy generációt.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#65) artiny


artiny
őstag

mivel nem talaltam haswellre ide irom:
Intel Xeon E3-1220 v3 , milyen teljesítménye van ha jatek alatt hasznalnam, mint egy normalis othoni pc. processzorakent?
egy i5 4440 est neztem ki,de meglattam egy ilyen Xeont ..mi a velemenyetek errol ,jobb mint egy i5?

(#66) schawo


schawo
titán

Az elmúlt hetekben 4 rendszert raktam össze X5650-re alapozva. Most épül az 5. Így sikerültek:

ASUS P6TD Deluxe + X5650: 22x165 = 3,6GHz @1,25V. Fölötte sehogy sem stabil
ASUS P6T + X5650: 22x200 = 4,4GHz @1,36V vagy 20x200 = 4,0GHz @1,26V.
ASUS Rampage III + X5650: 20x200 = 4,0GHz @1,3V fölötte nem stabil
ASUS P6T SE + X5650: még nincs beállítva
Gigabyte EX58-UD4P + X5650: most érkezik

Az átlagos OC eredmény 4,0GHz. Azt el lehet mondani, hogy mindenhol a lap volt a korlát, sehol sem a CPU maga. Minden CPU hajlandó volt 4,4-en menni a legjobban húzható alaplapban. Másik érdekesség, hogy a legolcsóbb alaplap hozta a legjobb eredményeket.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#67) GreatGodzi válasza schawo (#66) üzenetére


GreatGodzi
tag

Az Gigabyte EX58-UD4P + X5650 van már infód, kipróbáltad?
X58A-UD3R alaplapom van, és vennék egy X5650-es procit, de nem tudom, hogy fog-e rendesen menni benne (tuninggal), mert hivatalosan nem támogatja a biosa.

(#68) AtG válasza GreatGodzi (#67) üzenetére


AtG
aktív tag

Nekem a sima x58-ud3r-ben is megy.

(#69) GreatGodzi válasza AtG (#68) üzenetére


GreatGodzi
tag

És mennyire sikerült léghűtéssel húzni (stabilan)?

(#70) AtG válasza GreatGodzi (#69) üzenetére


AtG
aktív tag

1,1V-on 3,5GHz-en megy, a magas uncore órajelet a lapom nem tudja visszavenni. De a tiéd modernebb lap.

(#71) Tito30


Tito30
tag

Szasztok.

Elkelne egy kis segítség Xeon E5520 procik túlhúzása ügyében. Az alaplap Evga Sr-2 és a biosban vannak olyan opciók aminek funkcióit nem értem igazán :F

Köszi a segítséget előre is. :R

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#72) goose87 válasza schawo (#66) üzenetére


goose87
tag

Üdv. Szerinted jó konfig lehet? [link]

:R

(#73) batman777 válasza goose87 (#72) üzenetére


batman777
aktív tag

Mindenre használható, 4ghz-re húzva játékokra is elég. Nem forrósodik, 95w-os, de csak 65w körül eszik alapon, tuninggal 130-at is bekajál, vagy még többet 4.6Ghz körül. Szerver lapban alig fogyaszt és 2db procit is elbir egy 550w-os sima pc táp.

Üdv. :)

(#74) Wayne


Wayne
aktív tag

Beszálltam én is a clubba :) i7 920-t váltottam. ami 5-6 évig szolgált. Azt hiszem ezzel is elleszek egy darabig :D
[link]
Biztosan lehetne még finomhangolni, de elfogyott a türelmem. Tanácsokat azért elfogadok.

(#75) batman777 válasza Wayne (#74) üzenetére


batman777
aktív tag

Gratulálok a procihoz. :R Ilyen sebességnél minden elmegy. :)

Üdv. :)

(#76) zolynet


zolynet
addikt

Ma egy E5430-as váltotta az E8400-ast egy Gigabyta p35-ds4 nyákban.
Nem hiszem hogy nagyon megcibálom, mint anno az E8400-ast, kinőttem már belőle, inkább alulfeszelem, vagy beállítok valami optimális értéket. Majd még egy 750ti-t kell behúzni és 1-2 játékot még lehet fel is telepítek. (winter is coming)

Life is too short to stay stock!

(#77) Bodin


Bodin
aktív tag

Sziasztok.
Xeon 56XX vásárlásán gondolkozom. Nagyobb, vagy kisebb órajelűt érdemes venni tuning szempontjából?
Esetleg a kevesebb TDP-s példányokkal jobban járnék? Pl, egy ilyennel? [link]
Köszönöm.

(#78) bandesz1987


bandesz1987
újonc

Sziasztok!

Nagyon jó kis procik ezek a mai napig is. Nekem van eladóba egy jó darab :) Egy Xeon X5570-es s1366 poton 14000-ért!

[link]

Ha érdekel keress privátban!

(#79) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek jó lehet még ez a konfig pár évig?

Intel Core i7 920
Gigabyte EX58-UD5
3 x 4GB Corsair 1600 MHz
3 x 2GB Corsair 1600 MHz
Sapphire Radeon HD R9 270x 4GB
Enermax 620W

Köszönöm!

Üdv!

(#80) --HARDCORE-- válasza Wayne (#74) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

hmm ilyennek én is örülnék. Szép! :R
Q2WV-t szerzek elvileg..(mert fillérekért jön) Vajon mit bírhat órajelben?? 2,4GHZ Engineering Sample rev.:A0 Westmere-EP 6/12-es. vizezve lesz, persze nem egy MO-RA3-mal, de ki tudja lehet hogy az is bejön még a képletbe idővel...

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#81) Steve-0


Steve-0
őstag

ASUS Sabertooth X58 + X5650@4,2GHz + 4x8GB DDR3 1866MHz
Fut minden probléma nélkül, 4,4Ghz-en már nem volt hosszútávon stabil, és a feszültséget nem akartam 1,36v fölé tornászni vízhűtéssel szerintem 4,6Ghz-en simán menne :B :R

[ Szerkesztve ]

(#82) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Sziasztok !

Most tettem a gépbe egy E5620 xeon procit. Az lenne a kérdésem miért nem tudom a memmóriákat 1066 Mhz felé emelni?Ha megemelem nem indul el a gép :) Van valami beállítás ami elkerüli a figyelmemet?

Üdv, és köszönöm a választ !

(#83) core i7 válasza S.O.S. (#82) üzenetére


core i7
addikt

Na ez engem is érdekelne i7 990x tulaj vagyok 1333Mhz-en mennek max az 1600Mhz-es memóriák :(

(#84) --HARDCORE-- válasza S.O.S. (#82) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

BCLK emeléssel sem megy? Az érdekes..

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#85) --HARDCORE-- válasza Wayne (#74) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Remélem az enyém is hasonlóan fog menni... :)) ugyanilyenem lesz. :DD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#86) Remus389 válasza --HARDCORE-- (#85) üzenetére


Remus389
veterán

Na végre valami mozgás itt a topikban :)

Én is már x58 lappal nyomatom, olcsó volt nekem a csere S775-ről (lásd adatlapom), 10.000Ft volt a csere, de megtartottam a régi hűtőm, ami kábé 4000Ft-ot megér, tehát 6000Ft-ból is kihozhattam volna :) :)

Mindegy tudtok-e jó és közérthető leírást a tunningolásával kapcsolatban?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#87) --HARDCORE-- válasza Remus389 (#86) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Lehet pont az a lap van nálad ami nálam is volt. :)... Tuningnál semmi extra nincs. Memóriákat kell figyelni hogy bírják még az osztó által generált órajelet, procinak beállítani a Vcore-t, és mehet a BCLK 200-ig.. de olyan 189 körül fog megállni elvileg.

Én megpróbálnék egy erősebb procit venni bele.. X5647 talán, vagy inkább afölé menni X5667 -72. Bár költséges, és kérdéses hogy megéri-e, de órajelben tuti hogy előrébb jutsz vele. Nekem E5530 volt az első procim, és 3400-at ment levegővel ugyanilyen lappal. 3600-at vízzel. Ez a lap kevés a tuninghoz sajnos. Ezért érdemes egy nagyobb szorzójú procit venni ésszerű áron természetesen.

Ha meg 6magban is gondolkodnál, akkor az kell mondanom, hogy 16 fázisú lapra kell váltani (biztos ami tuti). Nem túl kifizetődő megoldás sajnos. (ennek ellenére én is belevágtam) És már lassan a 7.generációs I7 is itt van.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#88) Remus389 válasza --HARDCORE-- (#87) üzenetére


Remus389
veterán

Áh nem hinném, hogy a közeljövőben lecserélem az E5620-ast, AMD zen lesz a leváltó, nem a hatmagos.

BLCK-t emeltem meg valami fórumban olvastam két dolgot amit kikapcsoltam, hát 166-on és 190-en is bootol alapfeszen ami nem olyan rossz. Azt hiszem így a turbo 3.8 ghz, nem rossz egy 1500Ft-os kulcstartótól :D ALAPFESZEN!

Majd belemászok jobban, de újra kéne pasztázni az alaplapi chipet.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#89) Wayne válasza --HARDCORE-- (#85) üzenetére


Wayne
aktív tag

Mi lett a "vége" a procidnak?

(#90) #74018560


#74018560
törölt tag

Lassan összeáll az új rendszer: Gigabyte X58-UD5 + E5640 (későbbiekben ki szeretnék majd próbálni egy E5649-et is)

A dilemmám: ha veszek egy Corsair H75 120mm-es vízhűtőt, akkor az mire lesz elég. Tippek, ötletek jöhetnek.

(#91) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Sziasztok.

Egy xeon x3430 szerver gépből lehet vga bővítéssel gamer gépet csinálni?

Köszönöm.

(#92) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Vagy alaplapi vga-val egy counter strike 1.6 megy?

(#93) Vladi válasza joefasalasso (#92) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az alaplap kérdése. Miylen deszka?
Általában nagyon gyönge gpu-t szúrnak rá, matrox 8 megával, ati rage meg hasonló hajmeresztések. ha cs nem is megy rajta, az assault cube biztos. :DDD

Én is hasonló projekten töröm a fejem amúgy. A kérdés az, hogy van -e pci-e csatid? Lehetőleg nyitott végű. Ha van, akkor raksz bele egy vga-t és kész vagy, mehet a csé. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#94) joefasalasso válasza Vladi (#93) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Köszi este meglesem... :R

(#95) #74018560 válasza #74018560 (#90) üzenetére


#74018560
törölt tag

Mindenre elég, 4GHz @ 1.3V, tovább nem húztam még. Hőfok 50°C alatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96) Remus389


Remus389
veterán

Na végre rászántam magam és megcsináltam az alaplapom (msi x58 pro-e). De ehhez ugye teljesen szét kellett szedni a gépet.

Hihetetlen hogy milyen sz*r elöregedett paszta volt, thermal grizzly hydronaut pasztával kentem újra.

Fotót és videót nem csináltam, mert ezeknél jobbat úgyse tudnék: [link] [link]

82-85 fokos volt alapórajelen netezésnél, most 56 fokos, de úgy hogy fele olyan sebességgel megy a venti.

Terhelve pedig 91-92 fokig i felkúszott, úgy hogy üvöltött a venti, ezt még nem néztem de biztos nem lesz vészes.

Nagyon csendes gép lett, eddig hangos volt :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#97) #74018560


#74018560
törölt tag

E5640 helyére bepattintottam egy X5650-et (ugyanaz a szorzó, csak 4 helyett 6 mag), vártam h majd a BIOS elbíbelődik, hogy új CPU stb, erre ahogy betöltött a Windows, már ment is az előző OC beállításaival.
A poén az, hogy még Prime stabil is :D
Gondolom azért ment ilyen könnyen az átállás, mert a 4 magos tul képpen egy 6 magos, 2 letíltott maggal...
És úgy nézem nem is melegszik jobban, mint az E-s proci (54xx szériánál nem így volt!) 60°C-ot alulról nyaldossuk :))

(#98) #74018560


#74018560
törölt tag

Najo, sikerült még pár fokot tornázni rajta, de most netezés közben 30°C körül van :C

(#99) g@norbert


g@norbert
aktív tag

Sziasztok!

Erősen gondolkozom egy 2 processzoros x5650 konfigon,és abban kérném a segítsègeteket,hogy egy fujitsu d2618 alaplappal kapcsolatban mi a véleményetek róla,és mennyire tuningbarát szerintetek?
Előre is köszönök minden segítséget.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#100) fudi2002 válasza #74018560 (#98) üzenetére


fudi2002
veterán

Melyik bios van fent rajta? Uncore szorzóval látom nincs gond.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.