Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) zebra_hun válasza Baryka007 (#13450) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Semmiről nem maradtál le, ezért is írtam, hogy "egész jó".
Nem Golden Sample sajnos, de az 1.23V-os allcore 5GHz egész jónak számít.
Akartam tesztelni egy 8 magost, de nem jött össze a vétel, pénzem már visszakaptam. Ez egy égi jel, hogy hagyjam már abba :))
Szóval még mindig a kis vakarcs 11600k, de mindenben megvan a 141 fps.

[Itt írtam róla egy átfogó, részletes cikket]

Nem a kedvencem az ilyesmi, mert ezt 720 low-on kellett volna, ne nem vertem full GPU limitre. Amolyan valóságos.

(#13452) Baryka007 válasza zebra_hun (#13451) üzenetére


Baryka007
őstag

Nekem is kis vakarcs i5 öm van. Csak a tied kisöccse, 12600K ... Most hogy kész a vizem, delid minden... 1,355v @ 5,3ghz AC --> 213w ---> 88°C :K :C Úgy örülök neki, hogy el sem hiszem... Menne 1,39v on az 5,4 ( ami már golden samplenek számít ) de azt már nem bírom meghűteni a jelenlegi cuccokkal sem

(#13453) keIdor válasza zebra_hun (#13448) üzenetére


keIdor
titán

Starfield alá marhára kell a CPU, mert simán 70-80 fps-re is leeshet, vagy alá.
Az új Cyberpunk DLC-hez is most jött ki, hogy mi kell. [link]

Nagyon nem igaz ez a 240/360 fps, azzal az 1-2 játékkal, amivel játszol, csak arra igaz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13454) zebra_hun válasza keIdor (#13453) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Én cpu fps-re, és normális, tehát nem béta állapotú játékokra írtam. Gpu fps nem számít ide, az más kérdés. Nem ismerem, de CP77-nek van benchmarja tudtommal.
A kis 11600k 200 fps-t csinál gpu limiten, ennél csak jobb lehet a cpu fps:
[link]

Mivel ez egy kis x8-ban futó mezei 3080, hiteles csakis 0% gpu bound-nál lenne. Itt is megvan a 200.
Másik a starfield-nek nincs benchmarkja, így hiteltelen bármilyen hazugság róla. Sajnos úgy csak "kb." lehet a mérés, pontos sosem. Próbálkoztam én is hasonló, vagyis ugyanazzal a jelenettel, de sosem lett egyforma...
Így az hiteltelen, ha nincs beépített BM.
Igaz, amikkel én játszom, vagyis tesztelek. Battlefield, Forza, TR, mindbe bőségesen több, mint 165, amire szükség van egy átlagos embernek.

(#13455) keIdor válasza zebra_hun (#13454) üzenetére


keIdor
titán

A TR 5 éve jelent meg, nem mérvadó szerintem már. 5 év rengeteg PC hardvereknél.
Van Starfield-re is hiteles teszt, amit Akila Cityben le is mértek, bejárt útvonallal.
Érdemes néha nézni HUB meg GN teszteket pl. csak hogy példát is mondjak.

A Forza sem egy gépigényes cím egyébként...
Cyberpunk is rendbe lett már téve egy ideje, sőt, pár nap és 2.0-án van.
Érdemes kilépni a komfortzónából és csak azt mondom nem annyi játék van, amivel pont játszol is, a világ sokkal nagyobb hely ilyen téren. Ha valaki a Starfield-el akar játszani, mert új, most jött ki, az semmit nem ér azzal, hogy az 5 éves Tomb Raider-ben megvan a 200 fps.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13456) zebra_hun válasza keIdor (#13455) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Én azt sem tudom, hogy milyen játék a TR, nem is láttam, mert nem is érdekel. Forzák sem kimondottan, sőt egyik sem.
Egy érdekel, a pc-k túlhúzása.
Rengeteg, sőt, szerintem minden oc fórumon jelen vagyok, a TR játékmotor a legjobb "aránymérésre".
Skálázódik rendesen mind a cpu, mind a ram oc-ra.
Ha pl Aida-val lehetne mérni játékteljesítményt, azzal mérnénk.
Elismert benchmark a világon az összes oc'er-nél.
Aida is az, pl a Copy és Latency-ből lehet következtetni a munkánkra.
MaxxMem tökéletesen mutatja ezt. Nem véletlen hozom én is ezeknek az eredményeit.
Egy Cb pl nulla értékkel bír egy játékos számára, de cpu erőre tökéletes.
Bejárt útvonalak meg nem jók, mert precíz mérésen + - 20 0.1%-ot mérek, ami elfogadhatatlan. Aki nem mér 0.1-et, az egy kb kategória. Nem rossz az, de nem tökéletes, precíz.
Vga eredmények érdekesek, szépek meg jók, de nincs, így kimarad, azért nem adok 700e Ft-ot hogy méregessek velük.
Cpu fps-t meg külön kezeli mindenki, 720-ba lezavarjuk, és az is érdekes, főleg egy cpu/ram oc'er-nek.

[ Szerkesztve ]

(#13457) niof


niof
addikt

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy van e arra valami tutorial, hogy hogyan kell W11-nél megoldani a CPU upgrade-et, ha a TPM aktív (nyilván az a W11 miatt). 10600k-ról lépnék feljebb 10900K-ra, vagy KF-re. Köszi előre is.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#13458) niof válasza niof (#13457) üzenetére


niof
addikt

Nem voltam érthető, vagy nem tudjátok?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#13459) saabtomi válasza niof (#13458) üzenetére


saabtomi
tag

Szia!
Arra gondolsz hogy a win jól kezelje, és fel ismerje az új procit?!

(#13460) saabtomi válasza niof (#13458) üzenetére


saabtomi
tag

Vagy ez [link]

(#13461) niof válasza saabtomi (#13459) üzenetére


niof
addikt

Igazából az lenne a kérdés lényege, hogy simán kicserélhető e minden bonyodalom nélkül a CPU, vagy kell valamit trükközni vele? Csak mert emlékeim szerint a TPM-ben valahogy szerepet játszanak a HW azonosítók, és ha a hw változik, akkor ez milyen problémákat okozhat, és mit lehet ellene tenni? A Bitlocker tudom, hogy gond, azt már ki is kapcsoltam.
Vagy esetleg van e olyan, hogy azt mondom a W11-nek, hogy "helló, cserélném az egyik részegységet, ne vedd zokon!"...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#13462) saabtomi válasza niof (#13461) üzenetére


saabtomi
tag

Passz,egyszer volt w11 a gépemen,kb 2 napig.
Oprendszers topikban kérdezted már?
W10 nél minden gond nélkül cseréltem

[ Szerkesztve ]

(#13463) niof válasza saabtomi (#13462) üzenetére


niof
addikt

Hmmm... Igazad van, nem jutott eszembe, lehet, hogy oda jobban is passzol a kérdés. Megpróbálom valahogy egyszerűbben leírni oda. Köszi! :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#13464) Baryka007 válasza niof (#13463) üzenetére


Baryka007
őstag

Én olvastalak, de bevallom kalózkodom... Pedig régóta gondolkodom W11 en... De tudom, hogy a TPM-et lehet törölni, szerintem valahol ott kell megetetni vele az új hardvereket... De mint mondtam, kalózkodom nem tudom a választ :U

(#13465) niof válasza Baryka007 (#13464) üzenetére


niof
addikt

Közben feltettem a kérdést a M$ support oldalán is. Hát, kaptam egy olyan választ, hogy azzal semmire sem megyek. Azt írja, CPU csere után resetelni kell a BIOS-t, de lehet, hogy ez miatt újra kell aktiválni a Windows-t, és belinkelt a figura egy olyan oldalt, hogy hogyan kössem össze a W11-et a M$ fiókommal. Ami megjegyzem, a kezdetek óta össze van...
Egyébként olvastam olyat, hogy elvileg a tpm.msc-t elindítva kell törölni vagy felfüggeszteni a TPM használatát, megejteni a cserét, és állítólag a többit a Windows "elintézi". Máshol meg azt írták, hogy az eszközkezelőben!!! kell törölni a CPU-t. WTF? :F Annak mi köze a TPM-hez. Megint máshol meg azt írják, hogy a BIOS-ban kell törölni a dolgokat. Szóval, mondjuk úgy, hogy nem tiszta a kép. Kezdem úgy érezni, hogy a M$ csak megkeverte a kakit ezzel a TPM baromsággal, és rohadtul nem érdekli őket az a néhány millió user, akik nem brand gépet használnak, és a géppel együtt dobják a licencet is, ha váltanak, meg ezek nem is nagyon cserélgetnek alkatrészt sem...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#13466) zebra_hun válasza niof (#13465) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nem tudom, hogy mi ez. Az biztos, hogy kísérletképp kitöröltem egyszer a BIOS-ban a Bit Locker dolgokat, Win reinstall lett a vége. Annyira nem hatott meg, mivel mindenről van sűrűn mentésem, "C" meghajtón amúgy sem tárolok semmit.
Win telepítés 10 perc, utána a sok beállítás akár több óra is, úgyhogy óvatosan.
Én ebben a gépben többször cseréltem procit, nem volt gondom, pedig az a TPM vagy mi, aktív. Erre meg nem esküszöm, de jó pár cpu megfordult benne.
Ezek szerint pedig aktív:

Csak VMX van letiltva, amúgy fullos.
Mindenképp járj utána, nehogy hopp, és kopp legyen.
Nálam nem volt gond, nem jelent sokat.
Eredeti MS, egy fiókhoz két licenc van aktiválva.

(#13467) niof válasza zebra_hun (#13466) üzenetére


niof
addikt

Hát, fizu után akarom megvenni a CPU-t, mielőtt végleg kikopik a boltok polcairól ez a széria, addig kell találnom valamit erre. Még az sincs kizárva, hogy felhívom a telefonos supportot, beszéltem már velük máskor is. Persze, a fontos dolgokról nekem is van mentésem, nem is ez a probléma az újratelepítéssel, hanem az, hogy van egy csomó (több száz) pluginem, amik nagy részét akciósan vettem, és ezek közül jópár sajnos 1 telepítéses, azok problémásak lennének, ha buknám őket. Meg van néhány olyan progim, ami géphez kötött, bár a legtöbbet úgy emlékszem fel lehet oldani, ha migrálni akarja az ember, csak ez mind komoly macera, és egy évek óta f.szán belakott, gyakorlatilag hibátlanul működő rendszerről van szó. Mondjuk annyit lehet (biztos) megcsinálok a művelet előtt, hogy Macriummal csinálok egy img-et a rendszerről, és ha nem indul el a másik CPU-val, vagy valami kehéje lesz, akkor lehessen kísérletezni.
Az mindenesetre pozitív, hogy nálad ez nem jelentett gondot. Virtualizáció szerintem nálam sincs bekapcsolva, a Bitlockert meg kikapcsoltam már, de ha valamiért kellene, a kulcs megvan.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#13468) zebra_hun válasza niof (#13467) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Akartam ajánlani a W11 topikot, de megelőztél. Várj, hátha kapsz megoldást, megerősítést.
Én nem emlékszem olyan esetre, hogy cpu csere után vmi gubanc lett volna. Sokan járnak erre is, hátha vki megerősíti ezt.
Az biztos, hogy most a z690 előtt ülök, Itt is aktív a TPM, de külön megkerestem a Bitlocker-t, az viszont ki van nálam kapcsolva. Most nem vagyok a z590 előtt, azt nem néztem az előbb.
Megmondom őszintén, sosem figyeltem ezeket, nem is tudom, hogy igazából milyen biztonsági funkciók ezek.
BIOS frissítések is jonnek állandóan, mindig figyelmeztet hogy mentsem a Bitlocker dolgot, nem mentem. BIOS frissül, működik utána. Az viszont megmaradt bennem, hogy nem piszkálom többé, mert törlés után W11 telepítés lett miatta. Lehet utánajárás után lehetett volna javítani, nem tudjuk meg, mert nem azt választottam.
Mindegy, W11 topikban jó helyen vagy, remélhetőleg hamar kapsz helyes választ.
Én 100%-ban megerősíteni nem merem.
Ha időd engedi, megoldást szívesen olvasnám itt ha meglesz.
:R

469:

Köszi, nem tudtam. Igen, W10. Bocs, nem gondoltam ezt, hogy így különböznének.

[ Szerkesztve ]

(#13469) niof válasza zebra_hun (#13466) üzenetére


niof
addikt

Ja, most nézem, hogy ez nálad W10. Ott nem probléma, cserélgetheted napestig az alaplappal kompatibilis procikat. De nálam 11 van, úgyhogy...
Szerk
Rendben, persze, leírom majd, hogy hogyan alakult.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#13470) ughhh válasza niof (#13469) üzenetére


ughhh
senior tag

Nemrég cseréltem w11 alatt 10400f -et, 10700f -re.
Bekapcsoltam gyorsabb lett a gép, a windows nem is köhhintett :D
TPM üres volt, nem tároltam benne semmit.

(#13471) niof válasza ughhh (#13470) üzenetére


niof
addikt

Azt hogy érted, hogy a TPM üres volt? Aktívnak kell lennie, hogy a W11 egyáltalán települjön. Esetleg "trükkös" (TPM megkerülés) telepítés volt?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#13472) ughhh válasza niof (#13471) üzenetére


ughhh
senior tag

Atív volt, de semmilyen kulcs nem volt benne, nem használok jelszót, bitlockert etc-t a gamer gépen.

(#13473) saabtomi


saabtomi
tag

Azért nem állt meg az élet: [link] :DD

[ Szerkesztve ]

(#13474) zebra_hun válasza saabtomi (#13473) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

:C Helyes.
Resolution modifier-t vidd minimumra ;)

Brutális masina

(#13475) saabtomi válasza zebra_hun (#13474) üzenetére


saabtomi
tag

A ramokat tudom kb csak állítani, de az is valami :))

(#13476) saabtomi


saabtomi
tag

[link] Áááá.. már majd nem meg van a 144fps

(#13477) zebra_hun válasza saabtomi (#13476) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Magyarul a felbontás módosító ;)
200 legyen a cél!

(#13478) saabtomi válasza zebra_hun (#13477) üzenetére


saabtomi
tag

Ramokat próbálom kicsit noszogatni, 24,48Gb/s ről indultam, ha jól rémlik, most már ilyen
[link]
[link]

(#13479) Baryka007 válasza saabtomi (#13478) üzenetére


Baryka007
őstag

Ezek nem mennek XMP-n ? 3200-n sokkal jobbat tudnának ettől...
Nekem ez a DDR3 rekordom, ami annak idején #1 volt.

(#13480) saabtomi válasza Baryka007 (#13479) üzenetére


saabtomi
tag

B250 a lap, nem engedi fentebb

(#13481) Baryka007 válasza saabtomi (#13480) üzenetére


Baryka007
őstag

Akkor nem szóltam :R
Manuálisan se tudnád beírni neki az XMP értékeit?

(#13483) saabtomi válasza Baryka007 (#13481) üzenetére


saabtomi
tag

Nem,meg nagyon mem is erőltetem.
Holnap jön egy I7 7700k rog z270f, na majd az :))

(#13484) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Rég jártam erre, látom Zeb, azóta is megy tovább a tesztelgetés. :)

Tegnap vettem észre, hogy több mint 1 év után új BIOS van a Z490 Tomahawk weboldalán. Olvasom a leírásban, hogy:
- Support MSI Driver Utility Installer.
- Update Microcode
- Fix language can't change

Na mondom felteszem, bár a listából a mikrokód frissítés lényeges, az első és utolsó nem. Ezt az MSI Driver Utility Installert ki is kapcsoltam a BIOS-ban, felesleges. Annyit olvastam a leírásában, hogy a Windows-al kooperál, hogy rendszer telepítés után húzza le a drivereket. Ezt mondjuk annyira nem értem, mert ha jól tudom, ha telepítesz egy friss rendszert és rá van dugva a netre a gép, akkor a Win amúgy is elkezdi pakolgatni a drivereket. Nem tudom, hogy BIOS szinten ebben mi a lényeg, hogy ezt beletették.
Én sosem telepítettem így. Mikor felment a Win, mindig netkábel nélkül volt mindaddig, amíg manuálisan az előre le nem töltött, legfrissebb driver telepítőket fel nem installáltam.

Miközben frissítettem a BIOS-t elkezdtem reménykedni, hogy a tuning beállítások önkényes megváltoztatására is gyógyírt találtak esetleg (beszéltünk róla korábban: [link] ), úgyhogy kíváncsian vártam, hogy mi lesz.
Sajnos nem lett ebben változás, ugyanúgy öntörvényű a BIOS bizonyos paraméterekben.

A mikrokód frissítéssel kapcsolatban van egyébként infó, hogy mit változtattak?

[ Szerkesztve ]

(#13485) Baryka007 válasza Qtya123 (#13484) üzenetére


Baryka007
őstag

Furcsának tartom hogy LGA 1200 nál még van microkód frissítés... Nem baj, sose árt!

Nekem ASUS-ban van ilyen feature... Felnyomod a Windowst, és felpakol valami driver leszedős appot magának a gép, és azon keresztül mindenből a legfrissebb drivert neten keresztül lerántja neked.

(#13486) ughhh válasza Baryka007 (#13485) üzenetére


ughhh
senior tag

A zintel avx bug nagyot ment mostanában, csodálkozom, hogy nem hallottál róla.
.
#13484 Qtya123
Ezt a letöltős dolgot kapcsold ki, a gigabyte is ráb@szott, távoli hozzáférést kaptak idegen hozzáértők.
Részemről nagy cumi volt az avx bios patch mert széteset a zintel rst raid0 tömb amit az uefiben lehetett összerakni. Nagy veszteség nem ért mert csak game volt rajt, legalább törlődött a wot és az aw :DD

(#13487) Qtya123 válasza ughhh (#13486) üzenetére


Qtya123
őstag

Ahogy írtam is, kikapcsoltam egyből. Nem szeretem az ilyen mindent megoldunk helyetted egy kalap alatt driver kereső programokat alapban sem.

(#13488) saabtomi


saabtomi
tag

Kb 1,5 hónap után, csak jóvá hagyták! :DD
[link]
..2 hónap..

[ Szerkesztve ]

(#13489) zebra_hun válasza saabtomi (#13488) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ez szép és jó, de írtam már, hogy tegyél rá cpu z ablakokat. Akkor nem lehet belekötni.
Ha korrekt akarsz lenni, akkor kikapcsolod a 800MHz idle állapotot is.
Jó proci volt, nem lesz egyszerű jó oc potenciállal rendelkezőt kifogni újra.

Virgonckodni 14. gen kell :))

[ Szerkesztve ]

(#13490) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy MSI Z590A-Pro és 11700KF procit használok. Anno két éve, mikor vettem, itt a csoportban kaptam pár instrukciót, az alapján néhány értéket módosítottam. Nem sokat volt a gép használatban, így nem tulajdonítottam a beállításoknak túl nagy jelentőséget. Most viszont lenne időm kipróbálni pár játékot. A diablo közben láttam, hogy 1-1 alkalommal 95 fokot is mutat pillanatnyi hőmérsékletként, egyébiránt általában 75 fok, 5100 MHz, 5-10%-os használat mellett.

Az ilyen kiugró értékeket szeretném orvosolni ha lehet, ebben kérném a segítségeteket. Ha jól sejtem a feszültség értékek reszelésével lehetne elejét venni. Kifotóztam az UEFI-ben az aktuális beállításokat:



Köszönöm előre is a tanácsaitokat! :R

üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#13491) saabtomi válasza Madn!ght (#13490) üzenetére


saabtomi
tag

Üdv!
Ha raksz fel HWINFO képet, terhelés közben,(CbR23 pl) akkor jobban látszik hogy mit produkál a rendszer. De az a 1.4v Vcore nagyon sok szerintem. Meg kéne nézni alapon az értékeket, aztán onnan emelni az órajelet.

(#13492) Madn!ght válasza saabtomi (#13491) üzenetére


Madn!ght
addikt

Hm, valami nem kerek. 10x 1000 Mhz-es magokkal fut a CB23. :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#13493) saabtomi válasza Madn!ght (#13492) üzenetére


saabtomi
tag

Win ben az összes mag engedélyezett?
Vagy a biosban vmi tiltás be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#13494) Madn!ght válasza saabtomi (#13493) üzenetére


Madn!ght
addikt

Igen, mert a teszt indításakor még látom a HWinfoban, hogy 51-ig felszalad a szorzó és minden mag max terhelésen megy, majd utána beáll 10x / 1000 :F MHz-re.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#13495) saabtomi válasza Madn!ght (#13494) üzenetére


saabtomi
tag

[link]
Vmi hasonló képet raksz ide?
A Bios-t sem ártana frissíteni, 2021-es.Bár az sokadrangú..

(#13496) Madn!ght válasza saabtomi (#13495) üzenetére


Madn!ght
addikt

Alaphelyzetbe állítottam mindent, mert Offset+1 (51x szorzó) volt az aktuális.Így most 3600 MHz-en futott le a benchmark.
Az elején felugrott max szorzóra, úgy belenyalt a 90+ fokba, utána beállít a 3600 MHz-re, 0,96V-t mutatott. CB23 kép

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#13497) zebra_hun válasza Madn!ght (#13496) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Szia!

Bocs, nem sok időm van, de aktívak a PL1 és 2. Visszavesz, mert eléri a max Watt-ot.
Futás közben fotózz majd legközelebb. MSI-t ugyan nem ismerem, de az elv ugyanaz. Összefoglalót olvasd át mind a két részét. Vcore-t kell majd beállítanod.
Egy magon vagy 5100MHz, allcore-on 4700MHz.
A Rocket Lake szereti túlfeszelni magát.

[Ez volt az én 11700k-m, ami egy teljesen átlagos proci link]

[ Szerkesztve ]

(#13498) saabtomi válasza zebra_hun (#13497) üzenetére


saabtomi
tag

Jaja..PL1-PL2 vissza vesz.
Milyen hűtőd van? Jól meg szaladt a hőfok!
Majd Vcore látszódjon.

[ Szerkesztve ]

(#13499) Madn!ght válasza zebra_hun (#13497) üzenetére


Madn!ght
addikt

Csináltam közben is.

Most teljesen alapon volt, szerintem sikerült mindent visszaállítani az UEFI-ben.

#13498 saabtomi : épített vizem van. Házon kívül egy 360-as normál radi, belül pedig egy Xtreme 120, dupla ventivel.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#13500) zebra_hun válasza Madn!ght (#13499) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

A Power Limit fogja meg, de ha elengeded, ezzel a Vcore-ral felforr.
Lépcsőnként kísérletezd ki a cpu-t, hogy mi a minimum fesz, ahol stabil. Jegyezd fel. Tehát kezd allcore 4700MHz-en.
Ez itt egy szépen összeszedett MSI BIOS Qtya úrtól.
[link]
Érdemes megkukkantani.
Nagyon fontos, hogy annyi fesz legyen terhelés alatt, amennyi kell.
PL1 és 2-őt írd fel 250 Watt-ra, de óvatosan! [Kép]
Ne főzd meg.
5 GHz-ig képesek menni ezek a procik, még az anti oc darabok is.
Ne az 5GHz-el kezd ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.