Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) #64791808 válasza Lalaboy (#6299) üzenetére


#64791808
törölt tag

tehát most mit is akartál mondani? írd le lécci magyarul is, mi is tanulnánk :D

(#6302) Sárpac válasza Lalaboy (#6299) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Érdekes nálam 100%-ra leterhelve is megy 3.2-őt egy tizeddel kevesebb fesszel mint az alapfesz!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6303) helkis válasza #64791808 (#6301) üzenetére


helkis
addikt

szvsz, arra gondolt, hogy nem 100%-osan terhelve hibamentesenk látszik/hat egy magasabb órajelü tuningnál a quad.. én igazat adok neki! ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6304) mokus1 válasza helkis (#6298) üzenetére


mokus1
addikt

Jojo bocsi:S mindig mindent máshova irok :W Lalaboy:Én hosszúvában gondolkodok igaz egy jó kétmagost majd jóáron ellehet adni ha ügyesen csinálod:)

(#6305) prmcsk


prmcsk
addikt

Vettem egy Q6600 procit 9x430FSB Vízzel hűtöm, de ez így is quazán. :DDD
Megy, mint a golyó, de az az érzésem, hogy menne tovább is csak a lapom
(IP35-E) CPU fesz.része, mintha be-be omlana, emiatt gondolkodom a
8 fázisú Gigákban. Próbából feltettem 9x445-re = 4Ghz és a win rendesen
felállt, de a cpuz olyan fesz hullámzásokat jelzett, hogy gyorsan be is fejeztem.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#6306) Nyugdíjas válasza helkis (#6303) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ja,pont azért mert már én is próbálgattam. Van hogycsak elhajítja az egyik magot,de a többi megy simán. Ez játékban,vagy olyan alkalmazásban ami nem terhel 4magra,lehet észresem vehető...
Vagy nem jól tévedek?:D

"örülök hogy így lelkesújonckodsz...",Hát ezen behaltam:DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6307) Nyugdíjas válasza prmcsk (#6305) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jól látom,hogy te 5percig primeoztál valamit? Az szép,hogy 9x430-on 5percig stabil,nade tovább is az?
Amúgy mit értesz fesz ingadozás alatt? Csak dropol a lap nem?:F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6308) Soak válasza Sárpac (#6302) üzenetére


Soak
veterán

nálam is megy bőven a 3,2 alapfeszen.... 3,4 is

(#6309) helkis válasza mokus1 (#6304) üzenetére


helkis
addikt

nem kell bocsánatot kérned tőlem, de ilyenért bannolhatnak is, ha elfajul a dolog..
szóval csak ésszel! ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6310) Nyugdíjas válasza Soak (#6308) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Most akkó monnyam azt hogy nálam is?:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6311) helkis válasza Nyugdíjas (#6306) üzenetére


helkis
addikt

U R right! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6312) ^Boss válasza prmcsk (#6305) üzenetére


^Boss
őstag

az a prime tuti leterhelte neked mind a 4 magot? hogy-hogy ilyen meleg 1,39V-on vizzel?

(#6313) Soak válasza Nyugdíjas (#6310) üzenetére


Soak
veterán

Az lenne a furcsa ha nem menne :P

(#6314) Nyugdíjas válasza ^Boss (#6312) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Milyen meleg?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6315) Soak válasza Nyugdíjas (#6314) üzenetére


Soak
veterán

boss? mint egy kályha

(#6316) ^Boss válasza Soak (#6315) üzenetére


^Boss
őstag

:U

nyugdijas: ottvan a hsz-eben a kep, ami eleg nehezen hiheto: egy regimodi prime, 3870mhz, 1,39V, mindez 60-63 fokos magokkal, vizzel. :)

(#6317) Nyugdíjas válasza ^Boss (#6316) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Dögöjjekmeg nekem nem jön be,de nem vagyok otthon,barátnőmék gépétől meg bármi kitelik. Veszélyes egy jószág:DDD
Amugy az angyon sok. Nekem 1,5V körül tartotta 57-58 fokon a vizem a q64-et. Szerintem a G0-val 50körül lesz:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6318) Sárpac válasza ^Boss (#6316) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az egy ezeréves prime az újabbal kellene nézni és nem öntesztet!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6319) ^Boss válasza Nyugdíjas (#6317) üzenetére


^Boss
őstag

azer a 3,87 @ 1,39V eleg durva lenne, gyanus h 1 magot terhel csak a prime ;)

(#6320) helkis válasza ^Boss (#6319) üzenetére


helkis
addikt

a p95-ben a "windows" / "merge all workers" -el be lehet úgy állítani a prime-ot, ahogy a képen látszik, árulkodó jelek worker #1#2#3#4 self test is 4x van az ablak tetején.. ;) lehet csak félrenyomott valamit..
ha megy neki 4-5órát hibamnetesen, akkor igenjó kis procit fogott ki a srác! ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6321) Anthony28


Anthony28
őstag

Mesterek! Kérném a segítségeteket! :R

Holnap lehet hogy sikerül beszereznem egy G0 quad procit.Adott a konfigomban szereplő Enermax 465W táp + annyit helyesbítenék hogy van még 4db író meg 4 vinyó ami az adatlapomon nem szerepel.A kérdés az lenne hogy elég lesz ez a táp egy húzott quad-nak ezekkel a hardverekkel vagy vegyek egy chieftec 600W szörnyeteget? :R Mert ha tuti nem akkor össze se rakom csak ha megvan az új táp...bár feleslegesen nem akarok 25k-t kidobni tápra.Szóval most minden bizalmam bennetek van! ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#6322) Sárpac válasza helkis (#6320) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Tényleg most nézem, de a test amit futtatott az akkor sem a torture amúgy jó kis proc lehet mivel a vidje is igen alacsony!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6323) helkis válasza Anthony28 (#6321) üzenetére


helkis
addikt

szvsz, 10-12kért el tudod adni az enermaxot, akkor már csak 13-15k-t "dobtál" a tuti stabil feszek oltárára.. szvsz, ne kockáztass, ennyit bőven megér a csere.. a gtx-úgyis kajál és gondolom az sem alapon fog dübörögni + x-fi.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6324) Anthony28 válasza helkis (#6323) üzenetére


Anthony28
őstag

Oké. Holnap táp csere! :R Az új Enermax-ok milyenek? vagy inkább Chieftec 10k-val olcsóbban?

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#6325) hossszú válasza Anthony28 (#6324) üzenetére


hossszú
őstag

Inkább Corsair HX520-as tápot vegyél

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#6326) Ati007 válasza hossszú (#6325) üzenetére


Ati007
őstag

nekem is ez van és simán viszi a konfigom csúcsra járatva is. :)

(#6327) Anthony28 válasza hossszú (#6325) üzenetére


Anthony28
őstag

Ezt néztem:

Chieftec 560W tápegység Cable Mania 22k. Ha már újat veszek nem akarok csak 60W nagyobbat. 560W vagy 650W. Azt se tudom hol lehet Corsair tápot kapni. :B

[ Szerkesztve ]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#6328) Dare2Live válasza helkis (#6323) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha a corsair(ss)450ws elvitte a PH! dual CFes rendszerét akkor nemhinném az enermax465 netudná.

Azért enermax még mindig messze az egyik hanem legjobb tápgyártó a SSmellett.

anthony28: a chieftec 560wben konkrétan nemtudom milyen belső van de sanszosan sokkal szarabb mint az enermaxodban, nem lepődnék meg ha gyakorlatban az enermax 45A+is lazán letudna adni 12Vos ágain, míg eközben a chieftec "megdöglene/elfüstölne".

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6329) Anthony28 válasza Dare2Live (#6328) üzenetére


Anthony28
őstag

Ez jó hír. :K De most akkor mit csináljak? Megoszlanak a vélemények. :U

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#6330) Dare2Live válasza Anthony28 (#6329) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

esetleg még benézhetnél a tápos topicba ott vannak még szakik, ha pontosan beírod melyik 465Ws az enermaxod, mi van az oldalára írva akkor tuti megmondják a tutit. (emlékeim szerint 465Ws noisetakerböl több variáció is volt.)

Szerintem nem kell cserélned, de ha igen akkor se 560ws chieftecre: Az nem lenne előrelépés.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6331) helkis válasza Dare2Live (#6328) üzenetére


helkis
addikt

ezt pontosítsd légyszives, melyik CF konfigról van szó?
egyébként nem írtam olyat, hogy nem vinné el , hanem csak azt, hogy ne kockáztasson.. ;)
(ezalat ezt értem: lehet hogy "alapon" elvinné, de tuningnál ugyebár nem alszik az ördög! ;) persze az is hozzátartozik, hogy nem vagyok tápguru, a véleményemet a saját és topic eddigi tapasztalatai alapján alkottam ;))

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6332) Muréna válasza Dare2Live (#6330) üzenetére


Muréna
őstag

tökmind1 h enermax vagy sem, ha nemtud akkora kraftot leadni a cuccosnak, mint a corsair.. :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#6333) Nyugdíjas válasza Muréna (#6332) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ott az igazság!
Egy tuningolt quados rencer simán felvesz vagy 20A tartósan a 12V-os ágról. És megeszöm a kalapom,ha az az Enermax lead annyit. Nem is beszélve a rakat vinyóról,ODD-ről,meg a GTX-ről. Nagyon elcsodálkoznék,ha elvinné azt a rendszert normálisan. Még ha el is indul vele,akkor prime alatt azonnal lekapcsol... Nálam is ez volt,ezért vettem a Corsairt.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6334) Speed válasza Nyugdíjas (#6333) üzenetére


Speed
őstag

Hát én meg meg merném kockáztatni hogy az a táp vinni fogja tunngal is azt a redszert mert azért csak nem egy noname enermaxról beszélünk az már más kérdés hogy én azonnal lecserélném nem tom hogy a régebbi tápoknál menyi odafigyelást fordítottak a 12V-s ágakra :U

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#6335) Dare2Live válasza Nyugdíjas (#6333) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

akkor álhatsz neki megenni a kalapod, már a 4éves konstrukció 420Ws noisetkaer is lead 29At a két 12Vs ágán, nemhogy egy már új konstrukciós 465Ws.
nösze egy teszt [link]

Pöppet vicces ez az ott az igazság szöveg miközben lövesed nincs miröl hablatyolsz?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6336) Dare2Live válasza helkis (#6331) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

erröl:
[link]
2*legtöbbet zabáló VGA + egyik legtöbbet zabáló proci úgy rendesen megküdve.

Ennél azért még ez az FBDimmes chipset zabálja az áramot "szörnyszülött" is kevesebbet eszik:
[link]

szvsz egy márkás 465Ws tápnak ami egy 25A+t lead simán el kell vinnie egy léggel jól mekküdött kensfieldet, 8800GTXet, 7-8hdd+oddt, márpedig enermax az egyik legjobb tápgyártó.

Baromira OFF a téma ezért is mondtam Anthonynak, hogy GO tápos topic, ott a táp guruk majd megmondják a frankot.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6337) HaRdCoRe


HaRdCoRe
aktív tag

Egy G0-ás Q6600 tulajdonosa leszek jövő héttől, ezért a segítségetek szeretném kérni a megfelelő alaplap megválasztásában. A reményeim szerint a prociban rejlő tuningpotenciál miatt vajon mi lenne a legjobb vétel 25 és 40K között? Az alsó határon úgy hallottam az Asus P5K best buy, olcsó és jó tuning deszka. Bár hallani olyat is, hogy dropol és kissé instabil is.
Ami még a figyelmem középpontjába került az a Giga P35-ös DS4-ese.
Esetleg valakinek más ölete?

(#6338) Speed válasza HaRdCoRe (#6337) üzenetére


Speed
őstag

A Giga P35-DS4 vagy a P5K-E lap abszolút a középút és nagyon jó lapok :R

[ Szerkesztve ]

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#6339) vazimódó válasza HaRdCoRe (#6337) üzenetére


vazimódó
senior tag

Mindkettő dropplol sokat,de az Asus-nál ez könnyen kiküszöbölhető egy kis ceruzás moddal.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#6340) aTom_DJ válasza Nyugdíjas (#6333) üzenetére


aTom_DJ
tag

350-es FSP simán elviszi 3,4GHz-ig a quadot(pirme alatt), akkor az miért ne :)?

(#6341) Nyugdíjas válasza Dare2Live (#6335) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Engem tesztek nem nagyon érdekelnek. Majd ha nem dobálja el a prime azt akonfigot akkor elhiszem. Én csak arra alapitok,hogy nemtom teccik-e emlékezni hogy pár hónapja mindenki sorban cserélgette le a tápját amikor elkezdtek bejönn olcsón a quadok...
Nekem ez bizonyíték,tesztekben azt irnak amit akarnak.
Azt meg készséggel elhiszem hogy te nagy táp-szakértő avgy (annak látszol),én nem,de ezt tapasztaltam eddig. Nem fizet a Corsair,vagy más cég nekem egy fillért se,én is kipróbálnám a srác helyébe először ezzel azt a konfigot,aztán ha nem jó akkor vennék egy másik tápot. Próbálkozni ingyen van...:)

Csak nekem az a tapasztalatom eddig,hogy valahogy a tápos topicban mindig kijön,hogy áááhh,elég oda egy 400as is,ne szórakozzunk má,nem eszik az annyit. Aztán meg mikor berakja a delikvens a 4HDD+4ODD kombót,meg a tuning quadot,meg a GTXet akkor olyan vidáman kapcsolja le terhelés alatt a tápot a konfig ahogy illik:) Kérdezd a 465-ös Enermax viszonyáról Soakot,ő asszem az 500ast cserélte le,és nem viccből:D

Persze én is azt mondom elgyen neked igazad,csak eddig a gyakorlat nem ezt mutatja...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6342) Nyugdíjas válasza aTom_DJ (#6340) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

1,2V-on ha jól látom. Az számít nem a megaherc... Amúgy az sem mindegy miylen VGA,meg meghajtók vannak mellette. Amúgy full load alatt is birja a tempót a táp?

Date2Live:"" Ezt vehettem volna személyes sértésnek is,de nem tettem... Bár elgondolkoztam azért rajta:DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6343) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#6342) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na,lejárt a mod idő,bocs a név elgépelésért:B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6344) Dare2Live válasza Nyugdíjas (#6342) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"tesztekben azt irnak amit akarnak." PH!... sok remélem nem veszik személyes sértésnek... Bár elgondolkozhatnak azért rajta.

no ha nemhiszel a teszteknek ahol "azt írnak amit akarnak"
akkor itt decide gépe [link]
12Vn uannyi At ad le mind2 táp.
De lehetne emlegetni R.Zolit is aki emlékeim szerint egy 400Ws ZEN hajt 3600@1.375Vn egy quadot.

SOAK 4188mhzt csinált 1.58Vvel :Y :C és ehez volt kevés az 500ws Enermaxja. Nemcsoda ahogy számolom ekkora fesszel a 620Ws corsair is elhasalt volna.... kellett a 850Ws Enermax. :C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6345) Nyugdíjas válasza Dare2Live (#6344) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

MInt mondottam volt nem beszéltünk feszekről. És irtam is,hogy 1,2Von elhiszem hogy egy 350es FSP is elbirja a konfigot. Én enm pont ilyen fesz értékekben gondolkodom... Ezt nem kötöttük ki. De amugy kezdünk átmenni kissé partalan vitába ha jól sejtem. És én enm kedvelem az iylesmit. Én tapasztalatokat irok,te úgy látom nálam jobban értesz a tápokhoz,igy nyilván neked van igazad...:R

Amúgy PH!-s tesztekben van néha melléfogás,pl itt volt nemrég a Foxconn P35 Mars "FSB limitessége".

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6346) helkis válasza Dare2Live (#6336) üzenetére


helkis
addikt

ok, elfogadom, jó a teszt, és tényleg a tápok egyik királya az enermax, de azért szvsz nem szerencsés "peek"-en járatni egy tápot sem.. te hogy vagy ezzel?
közben találtam én is egy tesztet: ahol 1db hdd + 1db x1900xt volt a gépben, és minden alapon volt de quaddal, 3D-s terhelés közben:

itt kell megemlítenem (pont most tárgyaltuk), hogy egy játék nem terheli le 100%-osan a 4 magot, így ez jóval elmarad a várható valós csúcsfogyasztástól, nálam játékok alatt 3600-on, jó ha 53fokig melegszenek a magok, míg egy 4magos p95-3órás project már 75-76fok körül nyaldossa a procit 1.39v-on, tehát a linkelt tesztben szereplő proci-n (q6700) felül majdnem 1Ghz-el, ill megkockáztatom a +0.1v.al többet kapva szvsz kb +70w-al símán többet kajál a quad_g0, mint alapon a proci,
a tesztben 1900xt szerepelt, itt egy fogyasztás hasonlító kép a gtx-hez képest, igaz itt xtx-van, de az xt-hez képest talán 5w-al eszik többet.. így vegyük a különbséget +40w-nak.. és megkérjük Antonyt, hogy ne tuningolja a kariját.. :DDD

xfi: +7w
4xhdd fejenként 20w, itt 3mal több, mint a tesztben ezért + 60w
pár házhűtőventi+cpucooler +10w
4x-odd: olyan úgy sem lesz hogy mindent egyszerre akarjon használni és közben még 4db dvd-t is írjon, erre csak +9w-ot adok, hogy kerek legyen a vége:
ez így 500w -os csúcsterhelést jelent, VGA-tuning nélkül.. ez puszta "mezei" logikával jött ki, de bizzuk tényleg a tápgurukra, vagy Antonyra, vagy az Enermaxra, majd eldől mi a helyzet, így vagy úgy meg fogjuk tudni, remélem.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6347) SimonYana válasza Dare2Live (#6344) üzenetére


SimonYana
addikt

Üdv mindenkinek!
Akkor ha már így benne vagytok ebben a tápkérdésben,Tudnátok segíteni?
Nekem ez a tápom van [link]
A gépem le van írva alul,de még számoljatok rá vagy 8-10 meghajtót amit nem soroltam fel.
Szóval nagyon tele van pakolva! ;]
Szóval szerintetek elég?
Ha nem akkor miröl árulkodik a kevés táp?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

® SimonYana ®

(#6348) helkis válasza SimonYana (#6347) üzenetére


helkis
addikt

tervezel valami bővíést, tuning? fér még valami a gépedbe? :DDD
jósolni már nem merek.. :))
ez a lengyel link katasztófa.. : Wentylator 120mm, az igen! :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6349) Nyugdíjas válasza helkis (#6346) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na ennek nem volt kedvem iylen részletesen utánajárni:) De valahogy igy gondoltam én is:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6350) Shkiz0 válasza SimonYana (#6347) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

elég gyenge egy 600-as táptól az a 2x 18A szerény véleményem szerint. Ennyit még az én 460 Sirtec tápom is tud.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.