Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Intel 815 chipset parák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) agitator


agitator
csendes tag

Hello mindenki!

Adódott egy kis gondom: bent az irodában selejtezik a gépeket, és gondoltam hazamentek egyet a tesómnak a régi 333-as Celeron helyére. Találtam egy gépet, de a szétbontás során csak annyit tudtam meg a lapról, hogy intel 815 chipset van benne. A kérdésem az lenne, hogy ez milyen procikat támogat, csak Celeront, vagy azért sima Intelt is. Egyéb bármilyen infó érdekel, a lap márkája Matsonic.

köszke :))

(#2) naga válasza agitator (#1) üzenetére


naga
senior tag

Nézd meg a pontos tipust, és keresd meg a gyártó honlapján. A 815-ös az egyik utolsó p3-as intel chipset, támogatja a socket370-es celeront és a p3-at is természetesen, ha 815EP-s változatról van szó akkor a legutolsó tualatin magos verziókat is, de ebben nem megy a régi ppga-s cerka, csak az fcpga-s (566-tól, p3 és cerka is) Nem akad plusszban mégegy ilyen lap? :D

[Szerkesztve]

(#3) agitator


agitator
csendes tag

Én is a gyártó honlapján néztem meg, de csak annyit sikerült megtudni, hogy Tualatin magos procik ''up to 1 ghz'' jók bele. Namost ezzel nekem csak annyi gondom van, hogy lövésem nincs róla hogy milyen procik vannak tualatin maggal, és hogy ha esetleg ebben a lapban celeron van, akkor hol tudok egy elfekvő p3 procit venni. Vmi bontót nem ismersz?

(#4) Bally válasza agitator (#1) üzenetére


Bally
senior tag

Naga jól mondja, ha tudod mindenképpen hozd el, mert nagyon jó chipset :)

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#5) agitator


agitator
csendes tag

Ránézésre pedig nem tűnt vmi nagy durranásnak. Gondoltam arra csak jó lesz, hogy otthon ha LAN-on játszunk, akkor lehet majd rajta CS-t futtatni, meg talán vmi mást is. Viszont még vmi jobb videókártyát kell bele keresnem...

(#6) naga válasza agitator (#3) üzenetére


naga
senior tag

Mi a tipusa pontosan? Itt a hardver piac oldalon találhatsz használt p3-ast, de sokba kerül (ár/teljesitmény). Tua. procik 1Ghz-től vannak 1,4Ghz-ig (tehát vagy elnézted, vagy csak a coppermine-t támogatja 1,1GHz-ig)

[Szerkesztve]

(#7) agitator


agitator
csendes tag

Matsonik ms7075 vagy valami ilyesmi. Nem emlékszem pontosan, a papírt meg otthon hagytam amire felvéstem. Annyit tudok róla még, hogy integrált ac97 hang, 3 sdram aljzat, 100/133 FSB

(#8) agitator


agitator
csendes tag

Módosítok, a lap pontos neve Matsonic MS7057.

(#9) naga válasza agitator (#7) üzenetére


naga
senior tag

Nem inkább ms7057C vagy cT?

(#10) agitator


agitator
csendes tag

Dede, MS7057c

(#11) naga válasza agitator (#10) üzenetére


naga
senior tag

Akkor tudja a tualatint is, vegyél bele egy tualatin cerkát, 1Ghz-től 1,4Ghz-ig ez olcsóbb és már 256Kb cache van benne, mint a régebbi p3-ban. Ha akad még egy ilyen lap tényleg érdekelne, mert nekem meg procim van lap nélkul. :)

(#12) zOzOO válasza agitator (#10) üzenetére


zOzOO
tag

Akkor a Coppermine magos Intel procikat támogatja (azokat, amelyeknek a magja méretre és formára kb. úgy néz ki, mint most pl. az XP 2000-es) tehát menet bele ilyen Celeron és P3 is . Ja és SDRAM-ot használj majd.

Inveniam viam aut faciam ("I will either find a way or I shall make one.")

(#13) naga válasza zOzOO (#12) üzenetére


naga
senior tag

Na most elbizonytalankodtam, mert nem tudom mi a különbség a C és Ct között, mert a matsonic honlapján ugyanazt a manualt hozza le mindkettőre (a CT-jét), aszerint tudja a tualatint is.

(#14) agitator


agitator
csendes tag

Körülnézek mégegy ilyen lap ügyében, meg amúgyis nagy selejtezés van, mert a cég költözik máshova, úgyhogy meglátom. Ilyen procit, meg ebbe a lapba optimális videókártyát szerintetek hol találok? Gondoltam bele egy radeon 9000est, vagy egy gefTi3-ast. Amúgy ebben van vmi processzor, de nemtom milyen, nem mertem a hűtőt leműteni róla.

(#15) naga válasza naga (#13) üzenetére


naga
senior tag

Na valszeg ZoZoo-nak lesz igaza és nem támogatja a tua.-t, mert nem b-stepping-es, de a leírásában benne van milyen chipsetes.

(#16) naga válasza agitator (#14) üzenetére


naga
senior tag

A fórumon itt a bolhán, olcsóbb mint a bontók.

(#17) Yaye válasza agitator (#14) üzenetére


Yaye
őstag

900 körüli coppermine celeronra tippelek... Szerezz bele egy 1 gigás p3-at, tűrhető kis masina lehet belőle óccsóér :)

(#18) agitator


agitator
csendes tag

Megnéztem most jobban az alaplap leírását a neten, és azt írja, hogy Tualatin magos cumó jó bele. Azzal együtt én valsz a p3as procit beleteszem, asszem ennyi dellát megér, hogy tudjunk otthon hálóban játszogatni. Megnézem akkor a helyi piacot is, ha tudtok vmi eladó jó kártyát vagy procit bele akkor írjatok.

(#19) naga válasza agitator (#18) üzenetére


naga
senior tag

Ha jobban megnézed, akkor a netes leírás a 7057CT-hez van a tied sima C, és valszeg nem támogatja a tualatinos procikat. Tehát ha veszel, akkor max. 1100-ig és csak copperminet!!! (ezt onnan ismered fel, hogy a magon még nincsen fémkupak, mint a p4-en és a tua p3-on.)

(#20) biga válasza naga (#19) üzenetére


biga
senior tag

Nana! Volt sapkás 900 MHz-es Coppermine Celeron is! Szóval ne a sapkát, hanem a cache méretét nézd!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#21) naga válasza biga (#20) üzenetére


naga
senior tag

Igaz, de az ritka darab volt, nem mindennapos. Cache méret az tuti tényleg.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Intel 815 chipset parák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.