Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  ''ingyenes'' netszolgáltatók (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lac019


lac019
tag

Müködnek ezek a szolgáltatók még? Ha igen melyik lenne a legjobb? (62-es körzet).

(#2) Bacsek


Bacsek
csendes tag

A freeweb és az index szolgáltat ingyenesen, országos elérhetőséggel.
Index:
Behívószám:06 51 310 000
Felhasználó név: index@index
Jelszó: index
Freeweb:
Behívószám:06 51 312 300
Felhasználó név: freeweb@freeweb.hu
Jelszó: freeweb
Itt használhatod saját freewebes azonosítódat is, ha van.

(#3) lac019


lac019
tag

Okés, csak az érdekelne, hogy valóságban mit nyújt e szolgáltatás.Végülis csak arra kéne hoggy letöltsek virusfrissítést meg pár drivert talán, meg pár info, erre megfelel? Sok a szétkapcsolás? Hardverileg (de szép szó :) ) mire ruházzak be?

(#4) Bazsesz válasza lac019 (#3) üzenetére


Bazsesz
őstag

Hát, ha telefonon akarsz netezni, akkor készülj fel a számlákra. Ez a legelső.
Ha analógod van, akkor inkább a hardveres modemet ajánlom, nem az úgynevezett softmodemet, ami szoftveresen csinálja a dolgokat. Ez utóbbi nagyon gagyi, de levelezgetésre elmegy.
Ha ISDN-ed van, akkor meg nem tom.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#5) Bacsek


Bacsek
csendes tag

Én az index szolgáltatását használom huzamosabb ideje, a sebessége nem rosszab, mint a fizetős szolgáltatásoké(nem is tudo kinek éri meg használni őket),szétkapcsolás gyakorlatilag nincs.Hardver téren csak egy modemre van szükséged, melyből én valami márkásabbat ajánlok mert anno sokat szívtam noname gagyikkal.

(#6) lac019


lac019
tag

Még nincs bekötve a vezetékes telefon. Eleve isdn-es vonalat kérjek? Milyen modem vált be?

(#7) ath válasza lac019 (#6) üzenetére


ath
senior tag

hali!

én már lassan 1,5-2 éve indexes vagyok,nekem csúcsidőben kb 4 ft, csúcson kyvül pedig 2 ft,szétkapcsolás még sohase volt,mostanság néha nemtok csatlakozni,de ez nagyon ritka,sztem a sebességével sincs semmi gáz,én 33,6-os modemmel netezek,mélezek,de ha esetleg le kell tölteni akkor az is (helytől függően) átlag 4 KB-el jön le.sztem jó.ha nem akarsz sokat töltögetni,akor elég 1 56,6-os modem,nem kell isdn,annak plusz költségei vannak.

(#8) kamikaze boci válasza lac019 (#6) üzenetére


kamikaze boci
őstag

isdn-t semmiképpen!

Nagyon sokáig analóg vonalon neteztem, aztán beköttettem az isdnt (két év, a napokban jár le, azonnal lemondom). Sebességben és stabilitásban alig valami különbség, ezzel szemben a havi átalány pofátlanul magas. A szétbontásnak addig volt jelentősége, amíg létezett a 150 ft-os határ.

Ha nem akarsz sokat költeni, analóg. Ha jót akarsz adsl (vagy kábel).

egyéb állatfajták

(#9) Newl


Newl
tag

Sziasztok!

Én kb. 3/4 éve netezek ISDN2 -vel ( 2x64K - s vonal). Az index-et és a freeweb-et is használom. Ha az egyikkel nem megy, akkor a másikal szokott menni. Van olyan is amikor nem tudok mindkét vonalon nyomulni mert - számomra ismeretlen ok(ok) miatt nem tudok felcsatlakozni 128k -val.A sebessége azért még így is jobb mint egy analóg modemes kapcsolaté. A Vietcong -ot Internet Game- ben még akkor is tudom élvezhetően nyomni ha csak 64k- val megy a net :-). A böngésző is sokkal gyorsabb mint a korábbi modemes kapcsolatomnál. Főleg az olyan oldalaknál ahol viszonylag sok képet kell betölteni. De azt ne felejtsük el, hogy ez nem ADSL.

Persze ezek az én tapasztalataim.

Newl

Mondom, Meseországban élünk.

(#10) KZT válasza lac019 (#6) üzenetére


KZT
tag

Lehet nem sokáig fogod használni:
[L]http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=3970&mode=thread&order=0&thold=0[/L]

(#11) tildy válasza Bacsek (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Az indexes ingyennetről hol van leírás?Kiváncsi vagyok nálunka jászságban van-e már szolgáltatásuk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Fex válasza lac019 (#6) üzenetére


Fex
tag

Hali!

Ha nem probláma az isdn vonal kicsit magasabb előfizetési díja, mindenképpen azt ajánlanám. Nekem is az van, Eicon Diva 2.0 ISDN kártyával, azért sokkal gyorsabb mint az analóg balhé, bármilyen hardveres modemmel. Arról nem is beszélve, hogy ha nagy ritkán kicsit több cucc kellene a netről, akkor második csatornát is bekapcsolod, és máris 15-16k-val jön az anyag.
Tehát, én mindenképpen azt javaslom, persze, ha az ára nem jelent gondot. De ezt neked kell megítélned.

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#13) bLaCkDoGoNe válasza tildy (#11) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem országos, ha tudsz onnan hívni 51-es körzetet, akkor megy.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14) Nimrod válasza Bazsesz (#4) üzenetére


Nimrod
addikt

''...Ha analógod van, akkor inkább a hardveres modemet ajánlom, nem az úgynevezett softmodemet, ami szoftveresen csinálja a dolgokat. Ez utóbbi nagyon gagyi, de levelezgetésre elmegy...''

Hát én most cseréltem ki egy belső, noname modemet egy kétszer olyan gyors külső márkás (Robotics) modemre, és alig érzek valami változást. :(
Levelezni egyikkel sem tudok (legalábbis az ingyenes rendszerekkel bajban van olykor), de letölteni remekül.

(#15) tildy válasza bLaCkDoGoNe (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Fél éve még nem volt országos:(Vivendis területen mindig szívás a net....Linket adtok?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Nimrod válasza tildy (#15) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem semmi gondom a Vivendi-vel (ami megszűnt mellesleg, Invitel az új neve (hmmm...vitel?)) :DDD
3 óra non-stop letöltésekkel, chattel, és csak egyszer szállt el (akkor is az Explorer, a leggyengébb láncszem) :(((

(#17) bLaCkDoGoNe válasza tildy (#15) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

[L]http://index.hu/0net/1/[/L]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#18) tildy válasza Nimrod (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom.Jászságban sose mentek az inygyenes netek...kivéve a vivendist.A freeweb most megy, de arra nehezen tudok felcsatlakozni.Az indexes netről meg nem találok szinte sehol semmit, ezért kéne egy url.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) tildy válasza bLaCkDoGoNe (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

thx.Szal még mindig qrvára nem országos az index....Ha valaki megtalálta benne az 57-es körzetet, annak fizetek egy sört....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) Nimrod válasza Nimrod (#14) üzenetére


Nimrod
addikt

Asszem meg is maradok analóg-os modemezésnél, nem köll isdn/adsl. Khm... ezen a gépen netezem:
AMD486DX-100MHz 16 MB RAM 1 MB PCI S3 850 MB WD HDD 22-es külső modem és 14-es belső modem :)
Bár a műhódas internyet érdekelne.


Igaz, nem ingyen van, de...
A TV2 TXT-jén van valamerre, hogy asszongya, egy évre korlátlan net (nemtom már mennyiért, de csak eccer köll fizetni, talán 20000?), kapsz egy kütyüt, rádugod a tévére és örülsz (perifériák vannak hozzá).
Erről tud valaki valamit? Bár ez csak terminálnak lenne jó, letöltésre használhatatlan :(((

(#21) Nimrod válasza tildy (#19) üzenetére


Nimrod
addikt

Nincs benne, hol a söröm? :DDD

:(

(#22) bLaCkDoGoNe válasza tildy (#19) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Jogos :(

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#23) tildy válasza Nimrod (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Sör csak akkor járt volna, ha megtalálod benne!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) KovacsUr válasza tildy (#23) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hopp... egy óra pluszban vagyunk most meg :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#25) Nimrod válasza tildy (#23) üzenetére


Nimrod
addikt

Azé tettem bele ezt:
:(((

:P

(#26) Nimrod válasza KovacsUr (#24) üzenetére


Nimrod
addikt

Megyünk keletre? :DDD

(#27) Nimrod válasza Nimrod (#25) üzenetére


Nimrod
addikt

Na, nem ezt :((( hanem ezt :(

(#28) Nimrod válasza KovacsUr (#24) üzenetére


Nimrod
addikt

Ezé nem tudtam én elérni az oldalt az előbb?

(#30) tildy


tildy
nagyúr

Frankón 3* jött át a hozzászólásom...
------
Törlök párat... -- KovacsUr

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) tildy válasza tildy (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Hogy ezek a moderátor urak mindenütt ott vannak?!:U:C

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) Sipi


Sipi
addikt

Jé, FreeStartot csak én használok? :)

Ez is elég jó, szinte mindig lehet csatlakozni (analóg modem), gyors, szakadni nem nagyon szokott. 51-es körzetszám, elég sok városból elérhető már.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#33) Notes


Notes
senior tag

Én most is Freestart-ozok. Simán hozza bármelyik fizetős szolgáltató sebességét dial-up-al. És nálam jobban bevált mint a régebben használt Eleneder, annál jóval stabilabb.

Romanes eunt domus!

(#34) lac019


lac019
tag

Egy a gond, hogy meg akarják szüntetni az ingyenes netet. Valahol aláírásokat is gyűjtenek. Hülye egy kormány ez! :(

(#35) Antonio válasza Bacsek (#2) üzenetére


Antonio
senior tag

üdv ... én csak most az ünnepek alatt mentem ré a Matáv nyilt internetes okosságára ... tarifák (hétöznap) 07-18: 9 Ft, 18-24:6 Ft, 24-07:3 Ft hétégén 07-24:6 Ft, 24-07:3 Ft ez korrektül le van írva táblázatba a matáv oldalán ... van olcsóbb?

most elkeztem keresgélni esetleges más hasonló szolgáltatót ami talán olcsóbb (mert így is összehoztam az ünnepek alatt 5 rugót) ... meg néztem az itt említett két (index, freeweb) oldalt, de tarifáról semmit se találtam:(( :ez alatt most mit kell érteni azt hogy ha ezeket a szolgálatókon keresztül netezek akkor az éppen a netezés időtartamában érvényes telefondíjat fizetem vagy hogy is van ez?

jó lenne valami konkrét FT számot tudni ... ha tudtok ebben segíteni megköszönném vagy egyébb ötlet

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#36) salazol válasza Antonio (#35) üzenetére


salazol
őstag

A freestart.
Tarifája az érvényes internet-hivás tarifa, ami Matáv területen nagyjából percenként 3 Ft-tal olcsóbb, mint a Matáv Nyílt Internet hívásdíjai.
De ez függ attól is, milyen csomag van a Matávos telefonhoz.
A matáv oldaláról le lehet tölteni pdf-ben a Matáv-csomagodhoz tartozó díjtáblázatot.

(#37) Gismo válasza Antonio (#35) üzenetére


Gismo
addikt

Ez alatt azt kell érteni, hogy érdeklődj a szolgáltatódnál (ha jól sejtem Matáv)!!
Asszem ez alapján működnek az ingyenes internetszolgáltatók is. PL:freestart,index,freeweb...
Ha nincs havidíj akkor ugyanott vagy mintha ingyenes netszolgáltatót használnál.

(#38) Antonio válasza salazol (#36) üzenetére


Antonio
senior tag

príma ... megnéztem én is matáv bázisdíjcsomaghoz tartozó nettarifáit és tényleg ócsó ... beszarás ... és ezen az áron nyomja a többi pl.: freeweb vagy index??? akkó megyek át oda... a kettő közül melyiket ajánljátok



nem semmi ez a matáv mindenről két bört húz le :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#39) tildy válasza Sipi (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

Még mindig kérek szépen olyan free netet amiaz 57es körzetből megy.Freeweb ugyanis szinte midnig foglalt...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) tildy válasza Antonio (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Én csak az éjfél utánit tudom, az fél forint /perc.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  ''ingyenes'' netszolgáltatók (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.