Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Ingyenes mail servert keresek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Adott egy egyetemi e-mail cím, amiről a saját webmail rendszerén (Horde) kívül pop3-mal is le tudom szedni a leveleket. Viszont küldeni csak webmailen keresztül enged, tehát a mailszerverhez, nem tudok smtp-vel kapcsolódni, a helpdesk szerint ez biztonsági intézkedés, nem akarják, hogy valaki SPAM relay-ként használja a szervert, azt mondják használjam a szolgáltató smtp szerverét. Itthonról freestarton keresztül netezek (56k modem rulz:))), és a szerverük minden küldött levél végére reklámot rak.

Tehát olyan szolgáltatót keresek, amelyik:
a.) ingyenes
b.) nem tesz reklámot a levélbe
c.) smtp-vel használható
d.) megbízható

Ha valaki tud ilyenről, szóljon!

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2) csizs


csizs
aktív tag

szerintem ilyet nem nagyon találsz, de a freemaillel miért nem vagy kibékülve évente kb 20 nap nem elérhető, mert az adatbázis túlcsordult, de legalább van :))))))
Igazából a mailbox nem is tűnik rossz választásnak

1x éve a prohardveren!

(#3) totya24


totya24
csendes tag

Én is otthon outlookot használtam, s nem vagyok chellos, szóval nem adtak smtp-s címet. de találtam egyet hosszas keresgélés után: [L]http://www.hotpop.com[/L].
Van néhány kisebb hátránya, de alapjában véve megbízható és jó.

(#4) MrSummer


MrSummer
aktív tag

www.netdisk.hu

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#5) csizs


csizs
aktív tag

ő az smtp-t kereseni nem progit

1x éve a prohardveren!

(#6) Sean John


Sean John
csendes tag

Azt véletlen nem tudnátok megmondani, hogy honnan lehet lekérdezni az axeleros e-mail címeket? Előre is köszönöm a segítségeteket! (Bocs, hogy nem a témához vág!)

(#7) _Petya_ válasza csizs (#2) üzenetére


_Petya_
őstag

A freemailt akkor is le tudom kérdezni SMTP-vel, ha más szolgáltatónál vagyok? (azt tudom, hogy a freemail ingyenes betárcsázós számán működik)

Ezt a mailbox honlapján láttam:

Mit írjak az Outlook levélküldő és levélfogadó beállításához?
Felhasználó név: a regisztrált teljes email cím.
Jelszó: a regisztrációkor megadott jelszó.
Bejövő levelek kiszolgálója (POP3 szerver): pop3.mailbox.hu
Kimenő levelek kiszolgálója (SMTP szerver): internet szolgáltatójának smtp szervere. :Y

Van-e kimenő SMTP szolgáltatás (levélküldés kliensprogramból)?
Nincs. Kimenő SMTP szolgáltatást nem nyújtunk. Erre a célra használja internet-szolgáltatója SMTP szerverét. :Y

Ezek szerint mégis rossz választás...


[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#8) tigga válasza Sean John (#6) üzenetére


tigga
tag

Lekérdezni bárhonnan le lehet.
ha pop3 -on szeretnéd akkor bejövő postafióknak írd be: mail.axelero.hu
amúgy meg webes felületen ---> klub.axelero.hu

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#9) Dilikutya válasza _Petya_ (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

használj outlook-ot, pop3-nak ird be az egyetemi pop3-at, kimenőnek meg a szolgáltató smtp-jét... ennyi. a freestartnak van is ilyenje ha jól tudom

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) Zebu válasza Sean John (#6) üzenetére


Zebu
addikt

dir *@axelero.hu :)):)):))

(#11) _Petya_ válasza Dilikutya (#9) üzenetére


_Petya_
őstag


Úgy látom nem olvastad végig a nyitó hsz-t. Tudom, hogy van ilyen, azt használom, de zavar, hogy reklámot tesz a levelek végére.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#12) Adi válasza _Petya_ (#11) üzenetére


Adi
senior tag

B*szogasd az egyetemi számítóközpontot, hogy csináljanak ún. dinamikus relay-t. Ez annyit tesz, hogy használhatod az egyetemi SMTP szervert, ha igazolod, hogy jogosult vagy rá. Ezt kétféle módon lehet megtenni:

1) POP3 letöltésnél, függetlenül attól, hogy van-e levél - a bejelentkezés és a jelszóhitelesítés számít -, az aktuális IP címedet a szerver eltárolja, és pár percig onnét engedélyezi a levélküldést;

2) hitelesített SMTP-vel küldesz levelet, tehát ott is azonosítót és jelszót használsz.

ldm start-reconf primary

(#13) gLes


gLes
őstag

Megsúghatok vmit? :) mail.axelero.hu :DDD

(#14) takatsa válasza _Petya_ (#1) üzenetére


takatsa
csendes tag

Olvastam egy jó cikket itt arról, hogyan lehet a saját számítógépen futtatni smtp szervert, amely megoldja a levél küldési problémákat. Ki kellene próbálni!
http://www.prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=109&p=2

(#15) Adi válasza takatsa (#14) üzenetére


Adi
senior tag

Ezzel nem sokat érsz, ha azt a dinamikus IP tartományt szűri az adott célszerver, amire a leveled menne, mondjuk valami open-relay adatbázisból.

ldm start-reconf primary

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Ingyenes mail servert keresek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.