Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ingyenes Linux?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Tudom, hogy sok téma van a PH!-n a Linuxokról, de konkrétan ilyen témát nem találtam :( Sokszor lehet hallani, hogy a Linux egy nyilt forráskódú, ingyenes oprendszer, de a Linux oldalán 24900.- Ft-ért kínálják megvételre :F
[L]http://www.suselinux.hu/hu/private/products/suse_linux/i386/prices.html[/L]
Akkor mitől ingyenes? Van ténylegesen ingyenesen letölthető verziója otthoni felhasználásra? Ha van, akkor az mennyivel butább, mint a fizetős verzió? És ami a legfontosabb, honnan lehet letölteni magyarul?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) M@trixfan válasza klepto (#1) üzenetére


M@trixfan
addikt

OFF: Második über aláírás amivel ma találkoztam. :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3) emvy válasza klepto (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Semmivel nem butább a letölthető verzió, viszont a 25000 pénzben benne van több könyv (nem vékony manual, hanem sokszáz oldalas könyvek), support, a cédék ára...

ftp://ftp.fsn.hu/pub/CDROM-Images/suse/suse/i386/

while (!sleep) sheep++;

(#4) biker válasza klepto (#1) üzenetére


biker
nagyúr

pl uhulinux:
FREE letölthető
illetve 9900.- keménydoboz, 2könyv (a könyv is letölthető ám), 2CD, bögre, stb
oem 6500.- doboz nélkül, csak 2cd+könyv, no ajándék

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) Adrian Mole válasza klepto (#1) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

A belinkelt oldal a SuSe oldala. Ők disztribúciót, tehát nem ''Linuxot'' forgalmaznak, azaz van benne a ''linuxon'' kívül egy csomó más is (meg a brand, persze).
Maga a kernel az, ami ingyenes, illetve van egy csómó program, amit a kernelhez hasonló feltétellel szintén az, de ez még nem egy komplett disztribúció!
Ha ingyenes magyar verziót akarsz, az UHU-t le lehet tölteni kompletten.

42

(#6) PWR válasza klepto (#1) üzenetére


PWR
aktív tag

nyilt forraskodu, ha megveszed, akarhany gepre felrakhatod es asszem le is masolhatod (javiccsatok ha kö). A suse asszem 7CD-s, egy CD-s verzio regen volt könyv- meg ujsagmellekletkent meg letölthetöen. 7.3-ast es 8.0-t hasznaltam (ilyen 1cd-st) 2 evig, majd nemreg lecsereltem redhat 9-re (ezen teljes openoffice csomag van, nem csak a write). A 3 CDs redhat letölthetö a redhat oldalarol es ha nem tevedek, rajta van a magyar nyelv is

Üdv

(#7) Sipi válasza klepto (#1) üzenetére


Sipi
addikt

A Linux szó egy belső magot jelöl, ami a memóriát, lemezeket, alaplapi vezérlőket kezeli. Ezt kezdte el írni Linus Torvalds, innen a név is.

Ez azonban nem operációs rendszer (semmi program nincs mellé). A GNU alapítvány sietett a segítségre, elkészítette sok (fizetős) program szabad forráskódú változatát, amit a Linux kernelen is futtatni lehet. Így létrejött egy kernel, valamit sok-sok program.

Ahhoz, hogy ez egy egységes rendszer legyen (programokat tudj telepíteni, előre beállított dolgok legyenek), össze kell rendezni a programokat. Mi kerüljön a rendszerbe a több tízezer programocskából? Hogyan legyenek beállítva? Egy-egy ilyen egyberendezett cuccot hívnak disztribúciónak.

Ebből vagy 100 féle létezik - vagyis GNU/Linuxból kb. ennyi van. Ezek egyike az általad idézett SuSE Linux is. Ennek van fizetős verziója is (7 CD), illetve ingyenesen letölthető 1 CD-s is. A fizetősön olyan programok is vannak, melyek pénzbe kerülnek - ezt _is_ fizeted, amikor megveszed.

Vannak olyan disztribúciók, melyek teljesen ingyenesek, vannak, melyek csak pénzért kaphatók (bár ez jóval ritkább).

Minden ingyenesen letölthető verzió teljesen jól használható otthoni célokra.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#8) Sipi


Sipi
addikt

OFF

Itt jön elő, mekkora ''károkat'' tud okozni a tájékoztatás hiánya. Mindenhonnan MS folyik, hibásan terjedt el szóbeszéd útján az is, hogy mi a Linux. Fentebbi szinten nem ártana, ha észrevennék ezt, és übercélok helyett inkább egy kicsit ide, lentre figyelnének... Van még mit javítani az oktatáson.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#9) klepto


klepto
addikt

Közben kereshettem a google barátommal, de értelmes letöltési linket nem találtunk :( Viszont sok olyan kezdetű oldalt adott, hogy ''megszűnik az ingyenes linux disztribúció''. Azért, ha valaki tud valami jó kis linket, ahonnan le lehet tölteni teljes Lin. op. rendszert, az linkelje be :o

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10) Sipi válasza klepto (#9) üzenetére


Sipi
addikt

A idézett oldalak is viszonylag gyengén képzett emberek tollából származnak...

NEM szűnik meg. Egyes elterjedt disztribúciók megszűnnek, illetve átalakulnak. Ettől még a maradék 90 megmarad...:)

[L]ftp://ftp.fsn.hu/pub/linux/distributions/[/L]
Itt van pár letölthető disztribúció. Egyébként kezdésnek Mandrake, Red Hat, SuSE, UHU Linux ajánlott. Mindnek van saját oldala, ha van letölthető verziója, leszedhető.

Van pár topik, ahol jó, ingyenes, kezdésnek szánt verziók vannak felsorolva.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#11) Den válasza klepto (#1) üzenetére


Den
veterán

Ehhez járnak könyvek, egyébb, nem ingyenes programok, 1 hónapos ingyenes telefonos support, stb. szvsz nem sok érte ennyi (mint ahogy az oem windowsért sem sok amit kérnek), és két éve vettem is, mivel volt több sikertelen próbálkozásom ingyenes linuxokkal, és sikeresen elboldogultam vele a hozzá adott, magyar nyelvü könyvek segítségével.

www.simson4t.hu

(#12) Sipi


Sipi
addikt

Egy jó hely még, itt rengeteg Linux-disztribúció van felsorolva, egymással összehasonlítható formában:

[L]http://www.distrowatch.com/[/L]

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#13) Den válasza Sipi (#8) üzenetére


Den
veterán

A tájékoztatás hiánya padig az ingyenesség átka. Mert ugye ki költ egy olyan termék rteklámozására, ismerettetrjesztésre, amiből utána nem lát hasznot.

Szerintem a linux elterjedésének nagy lökést adna, ha egy alapítvány lenne a tulaja, akinek a letöltésért fizetni kéne egy jelképes összeget (pl 10 dollár, nem egy tétel), és az így befolyt pénzt marketigre lehetne költeni (a marketing minden területét beleértve).

www.simson4t.hu

(#15) Sipi válasza Den (#13) üzenetére


Sipi
addikt

Esetleg állam bácsi is oktathatná... Nem csak a méregdrága oktatási licenceket kellene folyton megvenni, és kizárólag ezt tenni tananyagba.

A téma iránt érdeklődő gyerekek szerintem nagyon élveznék, ha az alapoktól kellene felépíteniük egy GNU/Linuxos gépet, amit tesztelhetnének.

Egyébként most sincs semmi akadálya, hogy fizess a disztribúcióknak. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#16) Den válasza Sipi (#15) üzenetére


Den
veterán

Mit mondtam én _vettem_ egy suse distribet, szóval, én anyagilag is áldoztam a linux érdekében :)

www.simson4t.hu

(#17) Sipi válasza Den (#16) üzenetére


Sipi
addikt

OFF

No ugye! És ezzel máris anyagilag támogattál egy csomó kiadványt, a weblap kialakítását, stb. :D

Köszönöm a Linuxosok nevében is! :D :D :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#18) tildy válasza klepto (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Kisaranybaba!
A linux mint kernel ingyenes.Ugye ismered a gpl licenset?
A suse a cdkért, a supportért, ésa kis kézikönyvvért kéér összeget.Egyébként én utálom őket.Miért ilyen f**st nézel meg te is először?
Ha jó, ingyenes, stb linuxot akarsz , akkor ott a debian!!!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Sipi válasza tildy (#18) üzenetére


Sipi
addikt

OFF

Ezzel a ''kisaranybaba'' szöveggel jól be fogsz ám vágódni...:D :D :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#20) klepto


klepto
addikt

Ha kérhetnék minden ajánlatról linket, az nagyon jó volna :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#21) klepto válasza Sipi (#19) üzenetére


klepto
addikt

OFF
Bizony :DDD
ON

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#22) Sipi válasza klepto (#20) üzenetére


Sipi
addikt

#11, onnan megnézed, melyik disztróról mit ít, melyik tetszik, és ott vannak linkek, vagy a letöltésre, vagy a honlapjára.

Vagy: UHU-Linux: www.uhulinux.hu
Mandrake: www.mandrake.org.
Debian: www.debian.org.
:)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#24) klepto válasza Kalandor (#23) üzenetére


klepto
addikt

Köszönöm szépen :P
Magyarnyelvi fálj még véletlenűl sincs hozzá, ugye? :F
A Win-re írt progikat lehet-e, ha igen, hogy lehet rajta futtatni?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#25) tildy válasza Sipi (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Remélem nem sértődött meg miatta klepto.Ha hallotátok volna közben milyen szitkok mentek a fejemben, hogy lehet ezt nemtudni, stb.(kicsit vörös volt a fejem...)Aztán rájöttem, végülis honnét tudná szegény klepto...

Klepto:[L]http://www.debian.org[/L]

Mint mondtam én ki nem állhatoma suset, az egyetlen, aki nem rakja ki isoba a disztribjét, nehpgy má ne vedd meg.Rohadt kapitalista szemét állat.És még a minősége is igencsak kifogásolható.
BÁr szépen be van csomagolva.:-/

Mandrake is megy ebbe az irányba....

Úgyhogy maradnaka debian alapú ksi rendszerek, jók, is, működnek is, és jól vannak megcsinálva....


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) Sipi válasza tildy (#25) üzenetére


Sipi
addikt

Na, ha már ennyire fényezed a kisarany... izé, Debiant :D, akkor legyen még egy versenyző: Gentoo Linux. :t

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#28) steveetm válasza tildy (#25) üzenetére


steveetm
őstag

Naa, azért én se szeretem a suse-t, de nem kell elragadtatni magad, van netinstallos isojuk(letölthető, free), és rögtön telepítheted netről az egészet, sokkal értelmesebb mint iso, imho.(persze ha van gyors neted, de ha már iso-t akarsz leszedni gondolom van.)
Üdv.: steveetm

(#29) tildy válasza Sipi (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

izé, szt nem ismerem.

Nekem a következő rendszerek voltak eddig a kezemben:
qnx 1 floppys: iszonyatjó, ahhoz képest hogy egyfloppys , gui-s, böngészős, stb..
qnx:nagyon nem nyerte mega tetszésem
beos 4:hát hát..izé..Hardverbeállításokkal szívtunk egy darabig, aztán hagytuk a francba
beos 5:volt fenn egy darabig, de hasonló problémák
suse :régen próbáltam, ehh akkora fagyást->kuka, agy átállit suseval kapcsolatban -1re
redhat :nagyon jó volt!De azt mondták mandrake még jobb
mandrake: jó is volt...egészen addig, amíg nem MI mondtuk meg neki MIT akarunk csinálni.Lilot fogta átírta magától?!
mandrake ->kuka
debian:már lassan 3 éve:D
egy hibája van-bár egyesek szerint előny- nehéz konfigolni, de ha megy, akkor iszonyat frankón megy.Gentoot nem ismerem sajna:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) tildy válasza steveetm (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen van.De mi van akkor amikor egy ''szűz'' vinyóra raknád fel??

Ráadásul minden egyes bootkor kérte a suse cdt.suxx.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) Genialis válasza klepto (#1) üzenetére


Genialis
aktív tag

Erőlködj. A linux ugyanolyan mint a matematika: nincs hozzá királyi út.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#32) Sipi válasza tildy (#29) üzenetére


Sipi
addikt

Ó, ó, én nem sorolom fel mindet, mert nem férne ki...:)

Kb. hasonló a véleményem az általad említett rendszerekről. Mandrake, Red Hat kezdőknek talán jó, nekem 5-10 percig lehettek fent. :D

A Gentoo-ról a www.gentoo.org-on, a http://magenta.linuxonline.hu/ oldalon, vagy az itteni Gentoo Linux témában olvashatsz. Persze, csak ha érdekel. Úgy veszem ki, szereted, ha azt csinálja a gép, amit Te akarsz, átlátod, ugyanakkor viszonylag könnyű karbantartani. Ha így van, szerintem érdemes kipróbálnod (feltéve, hogy van gyors Internet-kapcsolatod).

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#33) rog válasza tildy (#30) üzenetére


rog
addikt

ez kb olyasmi, mint amikor valaki egy instabil cuccosra rakja fel az xp-t először. persze nem sikerül, és azóta uton útfélen azt hangoztatja, hogy az xp milyen egy rakás szar..
(én a tökéletes unix-lamer eddig vagy három különböző suse verziót telepítettem, nagyobb fennakadások nélkül)

(#34) tildy válasza Sipi (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

:)Van:)
Kolinet rula:D
Megfogadom a tanácsod.Mit tudsz, mennyire szereti az nforce2s lapokat?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) Sipi válasza tildy (#34) üzenetére


Sipi
addikt

Amennyire a kernel. :)
Nincs nforce-om. Ha a kernel beépítettje kezeli (Gentoo-ban SOKKAL több fajta kernel van, valamleyik biztos, hogy jó lesz), oké. Illetve csomagban is van nforce-audio meg nforce-net.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#36) tildy válasza rog (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

rog:
Tudod debian alatt kiderülne, hogy instabil-e a cuccos. 4 éve is sz*ptam a suseval, fél éve is .Egyre jó :winxp intstall után reiserfs partíción visszaállítani a lilot.
Ha ennyire ismered a suset, akkor mond már meg, miért telepiti magát vagyis valami hülye fileját a win partícióra?!!!
Áhh mind1.





[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) emvy


emvy
nagyúr

A QNX nem általános célú oprendszer, azért ezt érdemes tudni, hanem real-time alkalmazások fejlesztésére való.

while (!sleep) sheep++;

(#38) rog válasza tildy (#36) üzenetére


rog
addikt

:)
1. az instabil gépre telepített xp egy olyan hasonlat féle lett volna.
2. egyáltalán nem ismerem a suse-t, sőt semmilyen linux variánst sem ismerek. de tök úgy rémlik, hogy ezt írtam is..

a lényeg az volt, hogy szerintem rendben van a cucc, mert még én is be tudom üzemelni. (ami azért nem semmi :) )

(#39) róland


róland
veterán

Ha a magyar nyelv a fontos, akkor UHU. Támogasd a magyar nemzetgazdaságot, vegyél magyar terméket. Ha a GNU/Linux szellemiség fontos, akkor Debian. Egyébként az UHU is Debian alapokból építkezik.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#40) PWR válasza tildy (#36) üzenetére


PWR
aktív tag

2 evig volt fent suse es azer annyira nem szar... eleg faszan megcsinaltak a control centeret is, win-es elet utan is eleg baratsagos volt. nem tennek fel megeccer suse-t de szarnak nem szar korantsem...

Üdv

(#41) steveetm válasza tildy (#30) üzenetére


steveetm
őstag

mi lenne? Sztem ugyanaz mintha debiant tennél szüz vinyóra, fognád magad és cfdiskkel(vagy az ott használatos particionálóval) csinálnál pár reisert, aztán ennyi.
Kizártnak tartom hogy suseban ne lehetne particionálni telepítésnél.
Üdv.: steveetm

(#42) tildy válasza steveetm (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

steveetm írta: ''netinstallos isojuk(letölthető, free), és rögtön telepítheted netről az egészet''
Erre mondtam, hoyg ezt hoyg rakjam fel oprendszer nélkül????.Rendes Isot nem adnak ki.

Mindenesetre egy kezdeti rossz tapasztalat után,+ hogy minden bootoláshoz kell neki cd(lehet csak az én gépemet nem szerette)+ win partícióra rakja fel a hülyeségeit , na ezek után gondolom ezt így.Inkább szenvedek debian beállítással 2 napig, minthogy valami iylen legyen..

debiant egyébként mindig ext2re tettem, majd egy reiseres partíciót kreáltam, és átmásolás.De most már tudoma mágikus bf24 szót:)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) PWR válasza tildy (#42) üzenetére


PWR
aktív tag

ez nem egy eval. verzio volt veletlenül???

Üdv

(#44) tildy válasza PWR (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát kérem szépen azt én nem tudom:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) rog válasza PWR (#43) üzenetére


rog
addikt

vagy a suse live?

(#46) PWR válasza rog (#45) üzenetére


PWR
aktív tag

ja, akartam mondani live eval, ez belepiszkithat a win-es particioba es cd nelkül sohse bootol, csak egy rövid ismerkedesre valo...

Üdv

(#47) rog válasza PWR (#46) üzenetére


rog
addikt

én meg suse live-eval-t akartam mondani :)
a winlinux is ilyen, de ahoz kell windows, ez meg felmegy egy üres gépre is.

(#48) X-COM


X-COM
nagyúr

azért ''vicces'', hogy a linux hívők is milyen vehemensen tudják fikázni az egyes disztribeket

én, mint linux analfabéta tudom, hogy a cd bootos suse, az az eval verzió, valamely pcworld/chip hasonló újság mellékelte

és azért olyan amilyen, hogy ne kelljen installálni és egy win user is ki tudja bátran próbálni, ha szeretné

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#49) esteban


esteban
senior tag

[L]http://fedora.redhat.com/[/L]

...nekem most kuszik lefele :)



vagy terminalozni: K12 :D

iBook + RedBull :)

(#50) beeboy válasza Kalandor (#27) üzenetére


beeboy
addikt

és ez önálló oprendszer vagy vinfos kell hozzá?
illetve a vinfoson egy héj?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ingyenes Linux?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.