Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

A Photosoptól egyszerűbb, valami ACDSEE-hez hasonló képszerkesztőt keresek, ami ingyenes, magyarnyelvű, egyszerű kezelésű, és beépűl a bal egérgomb parancsai közé. Hogy mit tudjon? Lehessen vele a kép színét válltoztatni, forgatni, tükrözni, átméretezni, részleteket kivégni a képből, nagyítani, kicsinyíteni, és a kép formátumát megválltoztatni. Nagyjából ezekre lenne szügségem. Aki tud valami ilyen progit, és nem Shareware, hanem Freeware verzióban, az írjon linket. Ha nincs ilyen progi magyarúl, akkor valami könnyen használható, kevés szövegű egyértelmű ikonokkal vezérelhető kellene.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) Alvin_ti4200 válasza klepto (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

IrfanView 3.85

(#3) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

http://www.irfanview.com

(#5) klepto válasza Kalandor (#4) üzenetére


klepto
addikt

És erről az oldalról melyik a jó progi? A hozzászólásodban szereplő XnView, vagy az NConvert?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#7) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Egyetértek Kalandorral: XnView

És a legjobb benne, hogy van Linux alá is :)

[Szerkesztve]

(#8) klepto válasza Kalandor (#6) üzenetére


klepto
addikt

Megvagyok, letöltöttem, és tetszik. Köszi ;)
Az a kisebb bajom csak vele, hogy nem épül be a bal egér gombbal előcsalható eszközök közé oly módon, hogy a villámnézet alatti szerkesztési opcióban a Paint progi van, és nem ez. Ezt csak a társítás gomb alól tudom elérni. Nem lehet valahogy megmahinálni, hogy a szerkesztés alatt ne a Paint legyen, hanem ez az XnView?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10) klepto válasza Kalandor (#9) üzenetére


klepto
addikt

És azt hol találom? Az eszközök között nekem csak a : Hálózati meghajtók csatlakoztatása, Hálózati meghajtók leválasztása, Szinkronizálás, és a Mappa beállításai lehetőségek vannak :(((

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#11) Cathfaern válasza klepto (#10) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kalandor úgy értette, hogy az XnView-ban az ''eszközök...'' ;)

(#12) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Gyorsan kipróbáltam, és tényleg király (majdnem ACDSee).
Viszont nem találom a Slide Show opciót. Van neki ilyenje?

egyéb állatfajták

(#14) Cathfaern válasza kamikaze boci (#12) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Van: eszközök/vetítés
Egyébként szerintem jobb, mint az ACDSee. Nekem az túl nagy (tele van felesleges dolgokkal), meg lassú. Igaz, vagy 2 éve láttam utoljára :)

(#15) Alvin_ti4200 válasza Cathfaern (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Sajnos azóta változatlan a helyzet:(

(#16) kamikaze boci válasza Cathfaern (#14) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Az ACDSee hamis bálvány a porba hullt, megtértem :)))

egyéb állatfajták

(#17) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Szasztok. Én olyan ingyenes képszerkesztőt keresek amibe két képet egymásba lehet illeszteni úgy hogy ezek felvegyék egymás alakját. (egy pajszot akarok egy angol zászló elé berakni úgy hogy ne látszódjon a pajzsból a fehér kret csak a pajzs. Remélenm megértettél:)

Original's never fit - Socket 370

(#18) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Halihó?

Original's never fit - Socket 370

(#19) kamikaze boci válasza <MZ/X> (#18) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Gimp?

egyéb állatfajták

(#20) Moddingfan válasza <MZ/X> (#18) üzenetére


Moddingfan
senior tag

A legjobb, ingyenes képszerkesztő a Gimp. Tény, hogy nem egy Photoshop, de ingyenes és legalább olyan jó, mint sok, igen drága progi. Sok számítástechnikai újságban írtak róla nagyon jókat, egy próbát megér :)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#21) <MZ/X> válasza Moddingfan (#20) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Igen de a GIMP baromi bonyolult. Nekem csak egyszerű képszerkesztésre van szükségem.

Original's never fit - Socket 370

(#22) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Tudna valaki a Gimp-hez egy közvetlen letöltési linket adni? Mert annyi szerver meg FTP baromság van ott hogy...

Original's never fit - Socket 370

(#23) Pompi válasza <MZ/X> (#22) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ezek közül válaszd valamelyiket:
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#24) <MZ/X> válasza Pompi (#23) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Nagyon köszi. Ne vedd cukkolásnak de tényleg jó mod lennél.

Original's never fit - Socket 370

(#25) <MZ/X> válasza <MZ/X> (#24) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Amjikor letöltöm és feltelípetem, kiválasztom hogy Angol legyen és semmi. Megnézem a start-nál és csak nyelvet lehet választani...

Original's never fit - Socket 370

(#26) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Letöltöttem az xnview-ot és az lenne a kérdésem hogy hogy lehet benne vágni?Mert az látttam hogy ott van az olló de nem lehet rámenni,leglábbis én nemtudok

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#27) kamikaze boci válasza [pod]Diablo (#26) üzenetére


kamikaze boci
őstag

megnyitod a képet, kijelölöd a kivágni kívánt részt (bal egér gomb lenyomva, kurzort mozgat), szerkesztés>>körbenyírás

egyéb állatfajták

(#28) kamikaze boci válasza <MZ/X> (#25) üzenetére


kamikaze boci
őstag

van magyarul is, keresd azt
egyébként mi is a gond pontosan? nem indul el a program?

egyéb állatfajták

(#29) <MZ/X> válasza kamikaze boci (#28) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Nem tölti le a programot szerintem. Valami GTK-t letölt kiválasztom hogy magyar legyen és nem találom sehol aprogramot...

Original's never fit - Socket 370

(#30) róland válasza Pompi (#23) üzenetére


róland
veterán

De ez csak a GTK+.

Ez meg a GIMP linkje, szintén válassz egy szervert, ahonnan le szeretnéd tölteni:

Bővebben: link

A GTK+-szal ne foglalkozz, csak telepítsd, majd utána telepítsd a GIMP-et. Igaz, hogy a telepítője angolul indul el, de a programot már magyarul telepíti, persze ha magyar nyelvű WIN van a gépeden.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31) róland válasza kamikaze boci (#28) üzenetére


róland
veterán

Multilang. a program, azaz többféle nyelven tud települni. Nem kell kiválasztani semmit. A GTK+-nál lehet választani alaéprtelmezett nyelvet, és akkor a rá épülő programok azon a nyelven települnek, ha támogatják. De nem kötelező. A GIMP telepítője az oprendszerben beállított nyelv szerint telepíti a GIMP-et.

Előző hozzászólásomban a link a GIMP-hez való, onnan töltsétek le.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#32) <MZ/X> válasza róland (#30) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Köszike neked is nagyon.:R

Original's never fit - Socket 370

(#33) róland válasza <MZ/X> (#32) üzenetére


róland
veterán

Telepítetted is? Kicsit szokni kell a programot, de a tudása csodálatos. Az új meg még jobb lesz, csak végre lenne elérhető.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#34) <MZ/X> válasza róland (#33) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Telepítettem, de nem nagyon értettem. Na ma remélhetőleg kapok egy Photoshop-ot és akkor azzal tudok nyomulni.

Original's never fit - Socket 370

(#35) ollie válasza <MZ/X> (#34) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor próbáld ki a Pixia-t. Az is ingyenes, kicsi (ahhoz képest profi), és van magyar változata is.

***

(#36) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ja, és ott a paint dot net is, ami egyre jobbá válik.
Na meg létezik Photofiltre (igen filtre) ingyenes változata is (van vagy 2 mega telepítve, és elképesztő dolgokat tud). De még rengeteget lehetne találni.
Pl: Ultimate Paint ingyenes változata.

***

(#37) <MZ/X> válasza róland (#33) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Igazad van. Ez a program nagyon király. Még réginek látszódó vágásnyomot is tudok vele csinálni...:))

Original's never fit - Socket 370

(#38) [pod]Diablo válasza <MZ/X> (#37) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

mejik progi?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#39) zLegolas válasza <MZ/X> (#34) üzenetére


zLegolas
őstag

Mííííít? :C

Miért gondolod, hogy az jobb meg egyszerűbb mint a Gimp??

Meg ugye ingyenesebb :U

[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#40) <MZ/X> válasza zLegolas (#39) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Hát nemtom...:). Rájöttem hogy virágárus fiától veszem meg... talán jobban megértem min t a gimp-et. Egyébként meg lehet azt csinálni a Gimp-ben hogy írok egy szöveghet és hogy akkor az első 6 bötű fekete a következő négy az sárga és az azután következő 5 pedig zöld legyen:)?

Original's never fit - Socket 370

(#41) zLegolas válasza <MZ/X> (#40) üzenetére


zLegolas
őstag

Hámmá mér' ne?

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#42) <MZ/X> válasza zLegolas (#41) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Nah mindegy. Meg lehet csinálni amit kérdeztem?

Original's never fit - Socket 370

(#43) ollie válasza <MZ/X> (#42) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt még Paint-el is meg lehet csinálni... :D

***

(#44) zLegolas válasza <MZ/X> (#42) üzenetére


zLegolas
őstag

Bővebben: link

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#45) <MZ/X> válasza zLegolas (#44) üzenetére


<MZ/X>
őstag

És mi a nyavaját csináljak vele?:F

Original's never fit - Socket 370

(#46) <MZ/X> válasza ollie (#43) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Hát én csak úgy tudtam hogy mindig új szövegrészt nyitok:DD

Original's never fit - Socket 370

(#47) zLegolas válasza <MZ/X> (#45) üzenetére


zLegolas
őstag

Mivel, bonyek? Meg lehet, slussz. A többi rajtad áll!

http://www.gimp.hu/

Ha ez nem győz meg... írjam le, hogy ide-ketty, oszt'meg oda katty, és másszínű a betű?

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#48) zLegolas válasza <MZ/X> (#46) üzenetére


zLegolas
őstag

Mit vártál, ez egy grafikus program, nem szövegszerkesztő! Írod a dumát, és minden betűje azonnal más, na az nem fog menni!

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#49) <MZ/X> válasza zLegolas (#48) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Jólvan, nem kell bekattanni. Tehát csak így lehet megcsinálni?

Original's never fit - Socket 370

(#50) kamikaze boci válasza róland (#31) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Kösz, itt a gépemen, csak már nem emlékeztem, kellett e nyelvet választani telepítéskor

egyéb állatfajták

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.