Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Probalta mar valaki itt ezt? Megoldja az iszonyatos fps kilengeseket ujabb intel cpu mellett?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) LLKobe


LLKobe
veterán

Zsír. Egy valag pénzt kifizetsz a modern cpu-ért, de legalább kapsz ingyen egy appot amivel a felét kilőheted hogy jól fussanak a játékok? :U

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3) Krugszvele válasza LLKobe (#2) üzenetére


Krugszvele
senior tag

Teljesen megdöbbentem, mostanában akartam cpu-t venni és rákukkatntottam. Mi történt? A 11. generációban még 95W volt az i9 csúcsfogyasztása, most meg 255W már az i7 is?
Kb annyival lett gyorsabb a proci, mint amennyivel többet fogyaszt? Ez ámítás, nem fejlesztés.
Csak azért erőltetik, hogy évente kijöjjön egy új generáció, hogy el lehessen adni? Apple 2.0, az is ugyanígy parasztvakít.

Borzasztó az irány, szörnyű boomer vagyok, hogy nem tudom értékelni ezt a fajta fejlődést.

(#4) opr válasza LLKobe (#2) üzenetére


opr
veterán

Produktivitásban zseniális cuccok, csak épp játékban... 50-50. Van, hogy az agyad eldobod, olyan fasza minden. Aztán másnap ugyanaz a játék 15 és 400 FPS között ugrál folyamatosan, olyan szinten tele mikrolagokkal, hogy teljesen játszhatatlan az egész. Mindez 13900k+4090+64gb rám+pcie4 SSD mellett. Játékra jelenleg papíron konkrétan lehetetlen ennél sokkal jobbat összerakni (kizárólag játékra egy 7800x3d jobb lenne). Ilyenkor tudok cefet mérges lenni a tesztekre amúgy.
Mindegy is, igazából 99%-ban munkára használom a vasat, de azért csak massza a csőröm, hogy egy nyomi Fortnite is képes közepes grafikán beszaggatni rajta...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) opr válasza Krugszvele (#3) üzenetére


opr
veterán

Az a 95W-os 11900k csak a mesében létezik. Tesztekben 230W körül fogyaszt terhelve hosszú távon, és közel 300W-ot rövid távon.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) Feri1984 válasza opr (#5) üzenetére


Feri1984
tag

Pont tegnap raktam fel a last of us-t.
11700k all core 4,8GHz.
Játék indítás után el is kezdete a shader-ezést.100%on pörgetve a procit 170w volt a fogyasztása.még jó hogy az nzxt x73 lebírta hűteni.

(#7) Peter64 válasza opr (#4) üzenetére


Peter64
csendes tag

13000K 4070Ti, nálam nem hullámzanak, szaggatnak a játékok, Fortnite sem. 3440x1440p-n 110-120 között megy tipikusan (limit 120), 100 nagy nagy ritkán kicsit benéz. Jó, nincs 400, de 15 se.

(#8) Peter64


Peter64
csendes tag

Akkor tud felmenni egy i9 200-240W fölé tartósan, ha olyan az alaplap jó áramellátása, a táp erős és stabil és a hűtés nagy. Nálam az i7 tudja magát felpörgetni 230W körül, aztán mivel i7, 20s után 185-re esik vissza tartósan. Ha hinni lehet a mérő programoknak.

(#9) opr válasza Peter64 (#7) üzenetére


opr
veterán

Ugyan ez a felbontás nekem is. Win11 (asszem) enterprise. Újabban limitálom monitor maxra, ami 165hz, úgy jóval kevesebb a microlag, így legalább már játszható. Mondjuk nem hülyéskedek dlss-el meg egyebekkel, 1440p mid grafikát igenis passzírozzon ki magából egy 4090 165fps-el (nem is ezzel van a probléma).

Így most 40-165 között ugrált legutóbb. A vicc, hogy az R7 3800X (másik gép) simábban viszi, csak abban a vga egy 5700X, ami egy 4090 után, hogy is megaszondjam, harmatos picit. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10) MasterDeeJay válasza Krugszvele (#3) üzenetére

Nem is tudom talán már 10 éve úgy adják meg hogy az alap órajelre vonatkozik a TDP. (vagy nem tudom mire)
Külön van több szintű TDP max órajelre és turbóra azaz annak max limitjére. Ezt egy aida64 alaplap/cpuid résznél nézheted meg. (unlocked prociknál lehet valami bazi nagy szám lesz ott ha lap nem limitálja)
P1 és P2 értékek gyárilag totál alapon hivatalosan:
P2 értékeknél időlimit is van megadva amit legtöbbször a gyártók felülbírálnak. (meg ugye a VRM is limitálhatja ha valami gyengébb lapban van)

Core i9 11900K
125 Watt
250 Watt

Core i7 11700K
125 Watt
229 Watt

Core i5 11600K
125 Watt
182 Watt

Core i5 11400F
65 Watt
125 Watt

Core i9 9900K
95 Watt
118 Watt

Core i9-9900KS
127 Watt
159 Watt

Cikkhez meg hozzászólva:
Eleve az OS-nek kell megoldania a terhelés eloszlását, rég rossz ha ehhez külön program kell.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11) #54625216


#54625216
törölt tag

Typo: a "használhatáságát" gondolom használhatóságát akar lenni.

(#12) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Én jobbára hobbiból x265-öt recode-olok szakmányban, ide most jól jött. Magasabb órajelen tolja, ha csak a P-magokat használja.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#13) Krugszvele válasza MasterDeeJay (#10) üzenetére


Krugszvele
senior tag

AMD procikra nincs hasonló táblázatod véletlenül?

(#14) MasterDeeJay válasza Krugszvele (#13) üzenetére

Jó kérdés az lehet nem ígyműködik. Intelnél talán 2 gen óta így van.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#15) Pakmara válasza Krugszvele (#13) üzenetére


Pakmara
őstag

AMD más: első táblázat:[link]

(#16) hokuszpk válasza Krugszvele (#13) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ott nincs pl1, pl2, amit x ideig tart a proci, aztan visszaveszi magat.
az AMDnel van nehany limit ; aztan ami abba belefer, azt folyamatosan probalja tartani.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17) joysefke válasza opr (#4) üzenetére


joysefke
veterán

Produktivitásban zseniális cuccok, csak épp játékban... 50-50. Van, hogy az agyad eldobod, olyan fasza minden. Aztán másnap ugyanaz a játék 15 és 400 FPS között ugrál folyamatosan, olyan szinten tele mikrolagokkal, hogy teljesen játszhatatlan az egész.

Ha használsz VM-eket lehet lehet azok is így futnak, csak ott nincsen FPS számláló...

(#18) tasiadam válasza Krugszvele (#13) üzenetére


tasiadam
veterán

Az AMD adott ki hasonlot, hogy pl a 105w TDP CPU 170 wattig kb fogyaszthat. Es fogyaszt is! A 2700X es az 5800X-em is elment eddig rohogve, alap beallitasokon

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#19) hokuszpk válasza tasiadam (#18) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

141 az a 170, de ja pboval elmegy odaig.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20) L.Edit


L.Edit
tag

Addig pattogott a labda microsoft-intel-és az alkalmazás fejlesztők között, még valaki megunta a sz@rakodást és rábízta a feladatspecifikus optimalizálást a userre. :DDD
Szerintem a gesztus dicséretes, de egyben azt is jelentheti, hogy ezek hárman még ennyire se lesznek motiváltak a probléma folyamatos oldásában.

A végjátéka ennek meg az, hogy intel is inkább kihátrál, ha lesz lehetősége csak p magokból felépíteni a kívánt teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#22) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Azt gondoltam, hogy mostanra már megoldották ezt az E-mag/P-mag ütemezési problémát!! De akkor ezek szerint nem? Az fasza... :(((
(annó, mikor CPU/lap-ot fejlesztettem, ezért maradtam inkább a 10900-nál és nem léptem meg a 12. gent)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) opr válasza tibaimp (#22) üzenetére


opr
veterán

Én is azt hittem. Külön aranyos, hogy a tesztek rendszeresen elfelejtik közölni ezeket az "apróságokat".

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#24) tibaimp válasza opr (#23) üzenetére


tibaimp
nagyúr

És a Meteor Lake-el, most akarnak behozni 3 féle magot...jó lesz!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) Attix82


Attix82
őstag

8/16 P Core minden játékra elég. Windows leginkább arra terhel nem az E Core-ra. Akinél akadások vannak ott más gond van.

13900K-m van 125 wattra korlátozva, van amikor 3-4 game is fut egyszerre de semmiféle gondot nem tapasztalok.

(#26) tibaimp válasza Attix82 (#25) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem kötekedés, de ezt hogy "van amikor 3-4 game is fut egyszerre"? Nem nagyon értem! 3-4 monitoron játszol egyszerre különböző játékokkal?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) Attix82 válasza tibaimp (#26) üzenetére


Attix82
őstag

1 gép 4 monitor, mindegyiken saját Win fiókkal belépve és a gyerekek is tudnak játszani. Tehát 1 gépet használunk max 4-en.

(#28) tasiadam válasza Attix82 (#27) üzenetére


tasiadam
veterán

UnRAID?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#29) tibaimp válasza Attix82 (#27) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az komoly :C

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) podtibi válasza Attix82 (#27) üzenetére


podtibi
senior tag

Ez érdekelne amúgyis, ugyanis csak a szomszédomnál láttam még ilyet és a bátyámmal jó lenne együtt tolni külön.

Ezt inkább rád bízom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.