Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bbazsy válasza Chieftec (#49) üzenetére


bbazsy
őstag

ha középiskolás vagy, gondolom nem sok tapasztalatod van ilyen téren. ez arra lenne jó, h az alapjait megtanuld.
ha indul nálatok ilyen(főleg ha ingyen?), akkor mindenképp érdemes bevállalni.

egy sima ccna -val én még embert jó állásban elhelyezkedni nem láttam, de alapnak bőven jó, főleg 18 évesen.

#16 -os 'megoldása' meg engem is érdekelne. tudom, hogy pl veszprémben bizonyos szakokon ingyen van a ccna, de amúgy? vagy legalább valami támogatás, akármi?

[ Szerkesztve ]

..

(#52) kraftxld válasza bbazsy (#51) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, alapnak teljesen jó :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53) bbazsy válasza kraftxld (#31) üzenetére


bbazsy
őstag

azért egy diplomát ne hasonlítgassunk egy(-két..) certificatehez.
megcsinálsz akármilyen infó szakot, lesz egy átfogó tudásod az egészről, azért csinálod.
certificatet pedig azért, h egy bizonyos területen jó legyél..

elhelyezkedés szempontjából ugyanez a kérdés. egy területen akarsz jó lenni, vagy esetleg olyat akarsz csinálni, amihez egy certificates képzés édeskevés.

+a 20 éves ős diplomához _is_ lesz 20 éves ős gyakorlat, lehet az fontosabb.

..

(#54) kraftxld válasza bbazsy (#53) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akármilyen infó szakkal sajnos csak a semmiről lesz átfogó tapasztalatod... sajnos nem csak hallomásból tudom, a saját bőrömön tapasztaltam :(

A certificate-k se mindenhatók, be lehet vágni vizsgánként az anyagot megfelelő helyekről, de ha a gyakorlatban is használod, meg ésszel vizsgázol nem bemagolva akkor tényleg érnek valamit.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55) bbazsy válasza kraftxld (#54) üzenetére


bbazsy
őstag

tény, van sok tárgy, amit nem biztos, h használni fogsz, de ettől még közel se baj, h tudod miaz, hogy működik, stb..
én pl húzok a matekosabb dolgok felé, amihez ugye milyen certificate is van?

felesleges jobban belemásznunk, tény, h jó a certificate(ezt nem is vitattam). de tényleg nem lehet összehasonlítani a kettőt..
én még erősen bízom abban, h van még hely, ahol majd elismerik és tudom is használni azt, ami az 5 évben rámragad (ha nem is itthon).

[ Szerkesztve ]

..

(#56) kraftxld válasza bbazsy (#55) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már inkább a nemzetközi munkaerőpiacra való kilépést tervezem, így számomra értékesebb a certificate :)
De majd térjünk vissza 10 év mulva a kérdésre, és akkor minden kiderül :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#57) bbazsy válasza kraftxld (#56) üzenetére


bbazsy
őstag

ha minden összejön én is kint MSczek:)

ok, 10 év múlva ugyanitt.. addigra a PH! úgyis megveszi a googlet:P

[ Szerkesztve ]

..

(#58) Integra válasza kraftxld (#56) üzenetére


Integra
titán

jók ezek a certificate dolgok szerintem is
bár nekem az a tapasztalatom, hogy nem ez a legfontosabb, ha már van referenciád és ismernek..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#62) deniro2 válasza wolf2 (#59) üzenetére


deniro2
senior tag

Ez a képzés tökugyanaz, mint ami eddig rendszerinfó néven futott, nekem is az említett suliból van papírom, elfog az indulni, eddig is mindig elindult... :)

[ Szerkesztve ]

(#64) lúzer válasza deniro2 (#62) üzenetére


lúzer
veterán

na, és milyen a színvonal?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#65) roliika


roliika
csendes tag

Sziasztok! :)

Jól végig lettetek olvasva...de van pár kérdésem.

Magamról annyit, hogy "csak" számítástechnikai programozó a végzettségem, jelenleg mérnök infót hallgatok, több éve magán jelleggel gépekbe lehelek új életet, és írkálok kisebb programokat.

Nade...el akarok menni valami normális céghez melózni, és látom, hogy azért keresettek a CCNA-s szakik is.

CCNA-val kapcsolatban az érdekelne, hogy ok, elvégzem de mi az a pénz itthon amit nem pofátlanság elkérni fizuban ha megvan ez a papíros? Számszerűen.

Másik...hogy hol érdemes vizsgázni? Számalk? Mennyi maga a vizsga most 2008ban? Hány órás? Kb hogy néz ki?

Bármikor bemegyek, hogy csókolom vizsgázni szeretnék és kipengetek lét és mehetek is?

640-801 volt 2006ban vagy 2007ben a neve, de már 640-802 miben más ez? A neten fellelhető 2006-os CCNA tananyag megfelelő a sikeres vizsgához?

Nekem csak ilyen kicsi routerekkel volt dolgom eddig, meg max 15 gépes hálózatokkal, de ha odaállítanak egy rack szekrény elé, mit fogok tenni? Vagy benne van a tananyagban ez az eshetőség is?

Csak azért kérdezősködök mert nem szeretnék 40-50k-t kidobni.

(#66) siriq


siriq
őstag

Hali

Most vagyok a CCENT vegen, az az a CCNA 1 ev vege. Ez mar az uj kurzus. Igaz en angliaban teszem ugyan ezt. Kerdes hogy egyebb hasznos anyagot tudna-e valaki kozolni , tesztkerdesek hozza ilyesmi. Amugy hogy nezegetem a konyveket (a lakotarsamnak meg van a teljes 2 eves anyag igen csak vaskos) nem lehet csak ugy hip hop megtanulni. Igen csak belemelyednek a routolasokba stb. Szerencsre itthon is akad par cisco router meg switch(meg par sima router, legalabb mar tudjuk hasznalni eloben a rip 2 a linksyseknel, apro oromok:D ). Mindenkeppen CCNP-re akarok tovabb lepni mert ahogy elnezem keresettek a CCNA es CCNP-vel rendelkezo emberek. Rendes gyakorlati tudassal persze. Nalunk azert annyi konnyebbseg van ha gyakorlati vizsga van akkor mindig ott ulok bent es allitgatom a routereket a tanar helyett(neha mar az agyara megyek de kit erdekel, kerdezni emberi dolog). Jah elotte persze magamtol megtanultam mar rengeteg mindent(win 2003 routing , dns stb.).
Szoval ha valakinek van kapcsolodo anyaga szoljon nyugottan.

Koszi!

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#67) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hmmm. nemrég kaptam egy levelet, hogy már a Ccna szinten is 3 féle irányvonal lesz hamarosan. Vioce, security és wireless.

I am having fun staying poor.

(#68) siriq válasza Drizzt (#67) üzenetére


siriq
őstag

Bovebben tudnal mondani valami plusz infot?

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#69) Drizzt válasza siriq (#68) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kb. ennyi volt benne, semmi több. Viszont most voltam állásinterjún, s ha felvesznek, akkor neki kell ugranom a ccna-nak, utána meg ccnp-nek.

I am having fun staying poor.

(#70) Drizzt válasza Drizzt (#69) üzenetére


Drizzt
nagyúr

ccnp-hez amúgy mennyi idő kell szerintetek minimum?

I am having fun staying poor.

(#71) siriq válasza Drizzt (#70) üzenetére


siriq
őstag

Nalunk 2 eves idotartalomra bontjak le a szineket. Ezt termeszetesen lehet rovidebb ido alatt is letenni. Meg van a CCNP anyagat, ahogy neztem 1 ev ugy hogy gyakoralt is benne van(attol fugg hogy mekkora hatter van). Alapvetoen az anyagot szerintem konnyu megtanulni de hasznalni "rendesen" nehezebb. Szoval ez egyen fuggo.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#72) mazsa


mazsa
csendes tag

Aki mindenképpen ezen a vonalon akar elindulni, annak azt javaslom, hogy szálljon fel egy repülőre és menjen ki Angliába vagy Németországba (amelyik nyelv megy), ahol az illető befizet egy kurzus csomagra, majd másfél hónap múlva legyezőt formál a megszerzett certificate-ekból. Egyik régi ismerősöm 7 hét allatt szerezte be a CompTIA A+, Network+, Security+, MS MCP, MCSA, CCNA kombót egy londoni iskolában, majd elfogadott egy ottani állásajánlatot (az iskolán keresztül), azóta ott él. Az egész valamivel több, mint egy milla HUF volt, de bőven behozta az árát. Azóta már beszerezte az összes Cisco certificate-et, ezekért nem fizetett semmit, a munkaadója fizette.
Egyszóval jobb helyeken igenis sokat érnek. :)

(#73) kraftxld válasza mazsa (#72) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bocsi, de ezen csak röhögni tudok, hogy valaki komoly szakembernek gondolja magát, hogy mindezt megcsinálta 7 hét alatt. Az egy tény, hogy braindumppal be lehet verni ennyi idő alatt, de a gyakorlatban egy szervert se tudna rendesen beállítani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#74) Drizzt válasza siriq (#71) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem a magyar nyelvűt fogom letenni, az biztos. Ccna-t azt szerintem nagyon max.1 hónap alatt meg fogom csinálni, de ez elvárás is lesz.

I am having fun staying poor.

(#75) mazsa válasza kraftxld (#73) üzenetére


mazsa
csendes tag

Az ilyen kurzusok nyugaton szinte mindenhol pár hetesek, max 1 hónaposak (pl MCSE). Amerikában pl egy CCNA tanfolyamot 5 nap alatt lezavarnak, és ha nem sikerül a vizsga, akkor ingyenesen újrajárhatod és az új vizsgát is állják (jobb helyeken). Nem adnának ki róluk papírt, ha nem érnének semmit, elhiheted. Ráadásul pl a CCNA csak a belépő szint, onnan még messze az út vége (pár honap :) ).
Amúgy szerintem totál felesleges maga a tanfolyam, önállóan is be lehet tanulni az interneten (mint szinte mindent a repülő vezetéstől egészen a krumpli pucolásig). Nagyon profi oktatódvd-k, szimulációs programok, ebook-ok lelhetők fel pl torrent oldalakon.
Persze ha valaki akarja, az megcsinálhatja 2 év alatt is...

(#76) belez


belez
újonc

Sziasztok!

A CCNA valóban elsajátítható könyvből is, kis időráfordítással. Én is így csináltam vagy 8 éve. A tanfolyam - ilyen szinten- csak akkor éri meg, ha egy cégnél dolgozol, ahol ez a tudás szükséges, és vállalják hogy kiképeznek téged a lehető legrövidebb idő alatt.
A CCNA első része tényleg csak a legalapabb tudást adja meg, viszont ha új vagy a hálózatos szakterületen, akkor kellő rálátást is ad. A CCNA második része viszont már kifejezetten a Cisco eszközök beállítására megy rá.

A CCNA tudásra ha valakinek szüksége van, és már dolgozik ezen a területen, az ne 2 év alatt tegye le, mert addigra elévülnek azok az eszközök, amiken éppen tanul... Vagy az öntanulást válassza, vagy ha a cége is támogatja ebben, akkor menjen el tanfolyamra, mert ott tényleg azt tanítják, ami a vizsgához kell, plusz adott a gyakorlási lehetőség is a tanfolyam részét képező laborok által (az eszközös gyakorlat megszerzése öntanulásnál lényegesen nehezebb).

CCNA után pedig ott a CCNP, illetve security megfelelője: CCSP, voice: CCVP, ISP-s: CCIP, design: CCDP. Ezek a minősítések mind 4-5 viszgából állnak, és már az öntanulás szinte lehetetlen. Illetve aki letölt mindenféle segédanyagot, az meg tud felelni a vizsga követelményeinek, de halvány segédfogalma se lesz utána a szakterületről a szükséges gyakorlat hiányában...

Írom mindezeket 8 év kemény szakmai tanulás/tapasztalat után, valamint mint hivatalos Cisco tréner...

[ Szerkesztve ]

(#77) Drizzt válasza Drizzt (#74) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hehe, ez az egy hónap nem lesz tartható. Bár hozzá tartozik a képhez, hogy ha nem kéne közben dolgozni+egyetem+focizni, akkor sima ügy lett volna. Így most szerintem másfél hónapja kezdtem el a Sybex Ccna study guide 6th edition könyvet. Jó hosszú könyv, de szerintem fasza. Csak néhol homályos. Meg van ami később tisztul ki benne. Most olyan 650 oldalnál járok(azt is hozzá vehetjük, hogy azért meg is tanultam a dolgokat, szóval most az eddigi össz. adagból ha elém raknak egy tesztet, olyan 80%-ot minimum elérnék szvsz.).
Amúgy maga a vizsga milyen? Egy gépen vannak virtuális környezetben a konfigos feladatok is, nem?

I am having fun staying poor.

(#78) birno


birno
addikt

UP a topiknak, ez a téma engem is érdekel.
Most akarom a CCNA-t megtanulni s lassan kezdenek meggyőzni a fórum hsz-ek, hogy tanfolyam nélkül is megoldható.
A magyar anyag megvan, a legújabb angol is beszerezhető, tesztek szintén, dynamips állítólag elég jól használható+van egy ismerős aki már megcsinálta(tanfolyammal együtt, szerinte is felesleges volt), így ő remélhetőleg tud is segíteni ha elakadnék.
Ráadásul nekem ráérős is, jövő október környékére kellene, legközelebb azt hiszem akkor indul a BMF-en CCNP, addigra akarom megcsinálni.
Plusz külföldre mennék vele, ahol azért nem feltétlenül kell olyan szerteágazó ismeret egy munkakörbe, jobban megtudják fizetni a specializált munkaerőt.

(#79) _az


_az
senior tag

üdv
na kb végignéztem a topicot és felmerült pár kérdés, jó lenne igazi szakmabeliektől egy kis info. (én még diák vagyok)
szóval ezek mire is valók pontosan? ezek ilyen mocskosul részletes "használati-konfigurációs" tanfolyamok?
másrészt én villamosmérnök leszek, távközlésben. érinthetnek ezek a dolgok engem? tudom a távközlés széles fogalom... esetleg ez ilyen szigorúan informatikus témakör/munkakör? egyáltalán mi a különbség? :F

az

(#80) deniro2 válasza _az (#79) üzenetére


deniro2
senior tag

CCNA és társai a Cisco hálózatokról és hálózati eszközökről szólnak, hálózati szakembereket képeznek, akik értenek a hálózatokhoz általában és speciálisan a Cisco eszközeihez is. Ez olyan, mint, hogy ha te programozó vagy vágod az elméleti alapokat és mellé adott programnyelvet is. Ugyanez Microsoft vonalon. A Cisco alapvetően hardver, az MS pedig szoftver/management megközelítésben.

(#81) siriq válasza Drizzt (#77) üzenetére


siriq
őstag

Igen. Ha nekem sem kellen melozni stb. akkor joval hamarabb vegezne az ember de sajna nincs senki aki sponzoralna. Amugy sikerult elsore megcsinalni a CCENT-t. Lassan jon a CCNA . Utanna mindenkeppen CCNP es melette valami mas (azert oregnek erzem mar magam igy 31 evesen a tanulashoz, igaz kozben mindig megtanultam mindent ami erdekelt : dns, ac stb beallitasa stb. csak papir nincs meg rola).

szerk: azert van mellette 4 ev info fosuli is.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#82) siriq válasza siriq (#81) üzenetére


siriq
őstag

Meg a mostani melohely agyilag teljesen "leamortizal" , tul sok mindent kell eszben tartanom nap mint nap es szimplan mar nincs kedvem tanulni.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#83) siriq


siriq
őstag

Hali

Erdeklodnek hogy hogyan merre lehet letenni az MCSE vizsgakat?
Nem arra vagyok kivancsi hogy pl Debrecenben hanen hogy elotte kell-e valami masik microsoftos vizsga. Mivel erdemes kezdeni? Van valakinek anyaga hozza esetleg?
Koszi elore is!

P.S.: Azert erdekelne mert most csinalom a CCNA-t es kozben jo lenne ha megtudnam csinalni a masikat is. Igy nyarra mar meg is lenne mind a ketto papir.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#84) bobsys válasza siriq (#83) üzenetére


bobsys
addikt

Microsoftos minősítések, vizsgák, tananyagok, tippek

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#85) siriq válasza bobsys (#84) üzenetére


siriq
őstag

Koszi!

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#86) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Végre befejeztem az elolvasását egy hosszú könyvnek(Sybex), de még tanulni van mit bőven. :) Pedig modtmár nagyon időszerű lenne letenni a ccna-t. Bár manapság a munkahelyen nem sok Ciscos feladatom van. :( Az sokat segítene, ha valós életbeli feladatim lennének. (bár volt olyan feladatom is, ami bőven túl volt a ccna-n, pl.: Tacacs konfig, blabla).

I am having fun staying poor.

(#87) #11666432 válasza roliika (#65) üzenetére


#11666432
törölt tag

Hali!

Fizukkal nem tudok szolgálni, de több információval igen.

Másik...hogy hol érdemes vizsgázni? Számalk? Mennyi maga a vizsga most 2008ban? Hány órás? Kb hogy néz ki?

Vizsgázni valószínűleg az Alef Nula-nal fogsz, ez nagyon egyszerű dolog, felhívod őket, adnak időpontot, bemész, kipengeted a lét, vizsgázol, és aztán megvan az eredmény és mehetsz haza. Bármikor lehet vizsgázni, amikor kedved van, mivel az egész neten keresztül megy, ők csak a helyet és a megfelelő körülményt biztosítják. Az egész ha jól emlékszem nem volt több 1-2 óránál. 50 kérdés volt, szimulációkkal, 84,9 százalék fölött kell teljesíteni.

Bár ahogy nézem eléggé drágultak a vizsgán, nekem nyáron még 25k körül volt.

640-801 volt 2006ban vagy 2007ben a neve, de már 640-802 miben más ez? A neten fellelhető 2006-os CCNA tananyag megfelelő a sikeres vizsgához?

A 640-801 a régi CCNA, most már 640-802. Én még a régiben tettem, de most már csak az újat tudod megcsinálni. Értelemszerűen bővült, például IPv6 és egyéb plusz dolgok vannak benne.

Nekem csak ilyen kicsi routerekkel volt dolgom eddig, meg max 15 gépes hálózatokkal, de ha odaállítanak egy rack szekrény elé, mit fogok tenni? Vagy benne van a tananyagban ez az eshetőség is?

Ha tudod mi a hiba akkor elhárítod, ha nem akkor megkeresed és elhárítod.

Amit én javaslok, az az hogy a CCNA-t inkább tanfolyamon sajátítsátok el, sokkal szilárdabb alapot kaptok mintha otthon tanulnátok meg. Nem azt mondom hogy nem lehet, de sokkal jobb ha van egy okosabb ember akitől tudsz kérdezni ha valami nem tiszta.

(#88) siriq válasza #11666432 (#87) üzenetére


siriq
őstag

Nalunk a tanfolyam az ugy nezki hogy leulunk aztan siri csend van. Most mar be sem jarok nagyon. A gyakorlati resz meg ugy nez ki hogy a tanar velunk rakatja ossze a dolgokat(ami jo) de ha nem mukodik akkor lovese sincsen rola. Alltalaban en vagy a haverom(szinten magyar) oldja meg a problemat.

Szoval ha menni akarok mondjuk CCNA Security-ra(vagy CCNP) akkor nem kell beiratkoznom sehova?(UK-ben is ervenyes lehet?)

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#89) TR3 válasza siriq (#88) üzenetére


TR3
tag

Semmilyen Cisco minősítéshez nem kell beiratkoznod sehová. Bejelentkezel egy vizsgaközpontba, levizsgázol, és ennyi. Más kérdés, hogy egy tanfolyam jó oktatóval, esetleg olyan csoporttársakkal, akiknek már van munkatapasztalatuk is, nagyon sokat segíthet.

(#90) #11666432 válasza TR3 (#89) üzenetére


#11666432
törölt tag

Így van. Másrészt ezt bárhol felmutathatod, elfogadják.

(#91) supesz


supesz
aktív tag

BMF NIK Cisco kompetencia központról van-e infoja valakinek?
CCNA mennyibe kerül ott? Tapasztalatok?

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#92) supesz


supesz
aktív tag

[link]
4 szemeszter egyenként 8 hetesek. Mennyibe kerül?
Egyben kell fizetni vagy van részletfizetési lehetőség?

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#93) supesz


supesz
aktív tag

Megvan.
145000 forint egy szemeszter és 4 szemeszter van.
60000 forint egy vizsga és 2 darab van.
700000 forint elsőre, egyben.

A részletfizetésről nem tudtam meg semmit.

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#94) #11666432


#11666432
törölt tag

Az szép, CCNA-tanfolyamnak. Én kb. 30 000 forintért végeztem el a kurzust, persze középsuliban. A vizsga meg 25k volt.

(#95) TR3 válasza supesz (#91) üzenetére


TR3
tag

Én oda jártam egy pár éve ccna-ra, majd ccnp-re. Akkoriban az volt a legjobb a hely. Egyrészt mivel ennyi pénzért általában olyanokkal vagy, akiket tényleg érdekel a dolog, másrészt a labor is sokkal felszereltebb mint a többi helyen.

(#96) TR3 válasza #11666432 (#94) üzenetére


TR3
tag

Ha nem vagy az adott suli hallgatója, akkor ez ennyi. Az én időmben 120k/szemeszter körül volt a bmf-en külsősöknek, az odajáróknak viszont ingyenes volt.

[ Szerkesztve ]

(#97) izomhod válasza supesz (#93) üzenetére


izomhod
senior tag

640-802es ccna vizsga 1 darab van, 65+áfa

most szerdán megyek. ha kérdés van, privizz

(#98) izomhod válasza izomhod (#97) üzenetére


izomhod
senior tag

átmentem :C :DD

(#99) #11666432 válasza izomhod (#98) üzenetére


#11666432
törölt tag

Gratula:)

(#100) izomhod válasza #11666432 (#99) üzenetére


izomhod
senior tag

köszi

most jöhet a cnp-bsci

tapasztalat valakinek? honnan tanultok? menniy konfig van vizsgán?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.