Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 13:42:36

LOGOUT.hu

Az összefoglalóban igyekeztünk az alapelveket összeszedni mindkét témakörben.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#729) inf3rno válasza Egon (#726) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nincs komoly tudásom a témában, de szerintem egy előadás akkor jó ezen a téren, ha nem a száraz jogszabályos anyagot hozod le, sőt próbálod ezt a részét minél inkább elnagyolni, mert úgysem érdekel senkit, akinek nem jogi végzettsége van, talán még azokat sem. A lényeg a gyakorlati része lenne, hogy ők a munkájuk során vagy akár a magánéletben mit tudnak használni, mire figyeljenek, stb. A másik lényeg egy előadásnál a történet mesélés. Az emberi agy olyan, hogy a történetek sokkal jobban megmaradnak, mert van mihez kötni a tudásanyagot, nem csak úgy a levegőben lóg. Pláne ha van valami hétköznapi eleme is a történetnek, amire könnyű emlékezni.

Egyébként pont ezen agyalok egy ideje, hogy egy ilyen oktatásra milyen példákat érdemes bevinnem, esetleg hogy intézményenként legyenek e eltérőek, vagy mindenkinél ugyanazt adjam e le.

Ja és még valami. Nem biztos, hogy mindenki beszél angolul, úgyhogy érdemes lefordítani az angol szakszavakat. Én erre már a szakdolgozatomnál is kimondottan odafigyeltem. Összesen 8 angol szó volt benne, azok is kényszerűségből, mert rövidítések voltak, pl SIEM, vagy mert nem volt igazán jó magyar fordításuk. Egy viszonylag laikus közönségnél meg nullára venném az ilyen szavak számát, ha csak lehet. Akár azon az áron is, hogy a social engineering-et simán csalásnak, megtévesztésnek, stb. fordítom.

Érdemes lehet még az alapfogalmakat tisztázni, hogy adat, információ, ilyesmik, mert kb. mindenki mást ért alattuk, de ebből sem túl jó, ha sok van. 7-nél több ne legyen, az a bűvös szám.

Ez persze mind csak vélemény, igazából nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.