Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Psy L


Psy L
csendes tag

Sziasztok!
ImpressCam Elite DSC-13 digitális fényképezőgépet szeretnék venni elsődleges szempontjaim közé tartozik az ütésállósága is.
Sajnos még sehol sem találtam róla fórumokban semmit, így feltenném a kérdést: Mennyiben igaz az amit a gyártó és a viszonteladó állít a fényképezőgépről? Ha esetleg van közöttetek olyan akinek tapasztalatai is vannak vele kapcsolatban kérem ossza meg velem. Köszönöm.

http://depo.hu/?page_number=6&id=23249&cid=279&csid=243&lid=10

http://www.impresscam.hu/site.php?pe=4&termek_id=52&subcat=2&cat=1&sd=1

Simplicity (ámítógépes lúzer)

(#2) Yaye válasza Psy L (#1) üzenetére


Yaye
őstag

Ne tedd!
- Hol látod te hogy ütésálló lenne? Én sehol.
- Amit viszont látok, hogy a gépnek gyakorlatilag nincs széles látószöge, 40mm-től kezdődik alul
- A vakuja harmatgyenge
- Az lcd csapnivaló
- Az ergonómiája büntetendő
- Az autofókusz lassú és impotens
- Nincs manuális üzemmódja, sőt a rekeszprioritás módban is csak a maximum és minimum rekeszek adhatók meg, ez atom gáz
- A képminősége sírnivaló, nem is értem a Digicam tesztelője mit nézett, az ő tesztábráin is látni. Elég ha megnézed az Impresscam oldalán a Tesztfotók oldalon mondjuk a nyírfás képet (az átméretezés nélküli kivágást természetesen): kiégett fehér, teljesen maszatossá szűrt és agyontömörített részletek, mint egy vízfestmény. Ugyanez látható az öreg néni portréján is. Vagy a piliscsabai kép részlete: élesítésből származó fehér halojelenség, és durva jpg-zúzmók az élek mentén. Ugyanezek láthatók a Digicam tesztképeken is.

Itt a Digicam teszt: Bővebben: link

(#3) golyani


golyani
addikt

hát ettől az én Sony DSC-P73-asom szeb képeket csinál.

yaye erről az én sonymról mit tudsz mondani? kívnácsi vok.

(#4) Yaye válasza golyani (#3) üzenetére


Yaye
őstag

Ó, nem vagyok én valami digikameraszaki, vagy mi, hogy csak úgy mondjam a dolgokat. :) Pont annyit tudnék mondani mint amennyit a neten találnék, ha utánanéznék -amit bárki megtehet. Elsősorban a dpreview, a dcresource és néha az Index.digicam oldalakat szoktam nézegetni, azok komolynak számítanak, jó tesztekkel és sok tesztképpel (de ezt a Sony-t speciel egyik sem tesztelte).

[Szerkesztve]

(#5) Psy L válasza golyani (#3) üzenetére


Psy L
csendes tag

Ezt te tapasztalatból mondod, vagy csak ennyire értesz a képekhez? vagy ezt most hogy? ezt írták róla?:))

jah és persze szeretném, ha figyelembe vennéd azt, hogy ez a gép bruttó 60 ropi... ennyiért is azt mondod amit mondtál?

[Szerkesztve]

Simplicity (ámítógépes lúzer)

(#6) golyani válasza Psy L (#5) üzenetére


golyani
addikt

mér szerinted a P-73 az mi péz???

(#7) Yaye válasza Psy L (#5) üzenetére


Yaye
őstag

Megnéztem az adatlapját, elolvastam a tesztjét, és megnéztem a tesztképeit. Mindezeket hasonlítottam a konkurenciához. Mindezek bruttó 60 ropiért is ugyanígy igazak. Gondolj arra hogy fényképezőt nem két hétre veszel, és jó esetben olyan dolgokat rögzíthetsz vele (vagy ronthatsz el), ami meg nem ismételhető. Szerintem vannak dolgok amiből egyszerűen nem érdemes vacakot venni, akkor sem ha arányosan olcsóbb. Nem éri meg szerinted egyszer kiadni 30k-val többet, hogy aztán évekig egy jó gépet használhass egy kacat helyett? Szerintem megéri. Egy Fuji 5500 pl bruttó 65k, és az már fényképezőgép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.