Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Czézi


Czézi
csendes tag

MSI MS6337LE5 alaplap 815EPT Pro lapkára van épitve, elvileg viszi mind az egy mind a 2 oldalas SDramot a manuálban az van hogy maximum size of memory 512Mb vettem hozzá egy 512 es modult és csak 256 nak látja. Ötlet hogy mnit lehetne vele kezdeni???

Akkora az arcom mint a szélesvásznu vadnyugat...

(#2) Loha válasza Czézi (#1) üzenetére


Loha
veterán

Túl új rammot vettél...
Nem mind1ik 512-est látja 512-nek főleg csak a régebbieket.
A mostanában kapható 512-es modulok csak VIA-s lapokban mennek 512-ként...
Cseréld ki egy másikra...

(#3) Czézi


Czézi
csendes tag

Nem uj a ram eleve használt volt. Több mint egy éves IBM gyártmányu modulka.. a lap meg most lesz 2 szal nem hiszem hogy csak enyni lenne.

Akkora az arcom mint a szélesvásznu vadnyugat...

(#4) Loha válasza Czézi (#3) üzenetére


Loha
veterán

Pedig csak ennyi...
Nem tudsz vele mit csinálni, ki kell cserélned másikra...

(#5) Czézi


Czézi
csendes tag

hmm... Más konstruktiv ötleteket is várok ám. pl 23 szor fujak a modulra és tegyem vissza ugy tuti jo lesz'' vagy valami hasonlo varázsigék jol jönnének...

Akkora az arcom mint a szélesvásznu vadnyugat...

(#6) blemidon válasza Czézi (#1) üzenetére


blemidon
tag

Igen, ki kell cserélni régebbire. Ezzel semmit nem tudsz kezdeni, nincs rá megoldás. Esetleg veszel belőle még 512-t, és akkor meglesz a félgigád amit lát:)

(#7) Czézi


Czézi
csendes tag

hát pedig ez nem lesz kicserélve szal marad igy. mert az 512 igy is megvan csak kellet hozzá egy 512 meg egy 256 os:C

Akkora az arcom mint a szélesvásznu vadnyugat...

(#8) Loha válasza Czézi (#7) üzenetére


Loha
veterán

Add el és vegyél egy másikat, más megoldás nincs...

(#9) tts válasza Czézi (#1) üzenetére


tts
addikt

Hali - csak azért bátorkodom válaszolni, mert én rengeteg mérget nyeltem hasonló ügyben.
A tettes egy IBM NetVista Intel 815 alaplappal. Gyárilag 128 MB RAM - legalább Infineon - igazi, nem ''Mistral Infineon''. Bővíteni akartam - találtam ua. Infineont jó is volt felismerte. Két év - ismét bővíteni akartam - szereztem legalább 3 féle 2×256-ot, Infineont, egyiket sem ismerte fel, míg egy helyen megmondták, ne is küzdjek, 2×125 fölött semmit sem fog felismerni. Én abba is hagytam.

(#10) Loha


Loha
veterán

Nekem van egy 512-es ram ami Tusl2-C-ben volt és 512-ként ment, de már van rá ajánlat...

(#11) Czézi


Czézi
csendes tag

nem fog kelleni marad igy és szarok bele. Ezt beszivtam de nincs idöm meg kedvem killodni vele, majd ha muzeális érték lesz eladom addig meg power on aztán game. tölem Zárhato

ui köszi mindenkinek a segitséget ésa hozzászolást

Akkora az arcom mint a szélesvásznu vadnyugat...

(#12) _Lacos_


_Lacos_
tag

Ugye nem a 256M-val eggyütt próbáltad csak ?

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#13) Czézi


Czézi
csendes tag

nem persze hogy nem. Probáltam egyedül meg probáltam 128assal párba öltve is meg lényegében mindenhogyan. de sehogy sem koser. Ami kicsit fura hogy aidával néztem a gépet és ott simán felismeri hogy az egy 512es IBM modulka:)), De semm más nem látja egyenlöre.

Akkora az arcom mint a szélesvásznu vadnyugat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.