Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtési probléma! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

Sziasztok!

Problémám abból aódik, hogy sikerült megrántanom az 1700+-on AMD XP-m 10*209MHz-en. Hogy ez miért probléma? Mert a házamban annyi hő keletkezik, hogy nem tudok vele mit kezdeni. Légyszi, adjatok tippeket, hogy hogyan tudnám hűvösebben tartani a cuccot, mert a gépem mostmár tényleg jó fűtőtest helyett!

Ház: Chieftec TX10W-D 4 házventivel
Prociventi: Thermaltake Volcano 9 - max fordulaton...

Segítségeteket előre is köszönöm!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) PrinczA válasza anulu (#1) üzenetére


PrinczA
őstag

1. oldalfal levesz (olcso, amig nincs mas ez is jo)

(#3) Tapsi válasza anulu (#1) üzenetére


Tapsi
addikt

Vízhűtés!
Félre a tréfát,azt írtad 4db házventi,hát ha ez nem hűti le,akkor szerelj be nagyobb fordulatúakat.

(#4) realist válasza anulu (#1) üzenetére


realist
őstag

(#5) krila


krila
tag

Nekem ugyanez volt a gondom, És sajnos most, hogy a vízhűtésem átalakítás alatt van, megint gond. De tényleg sztem a vizes cuccnál jobban semmi nem viszi ki a meleget a házból. A melegedés pedig nem gond a mai gépeknél, a tervezés során bekalkulálják a házban lévő magas hőmérsékletet is.Ha a meleg miatt nem fagy ki a gép, pedig ez eszeveszett tuning esetében bizon-bizon megesik néha, akkor nincs különösebb okod az aggodalomra. Egy haveromnak Netcaféja van, ott a gépek (mindegyik minimum athlon 1,2-es) az asztal alatt egy szekrényben vannak, levett oldallappal, de így is hihetetlen, hogy mennyi hő áramlik felfelé. és csak nagyon ritkán van esetleges probléma.(pedig szinte éjjel-nappal megy a counter-strike) :))

Én azért kezdtem bele, a vízhűtés elkészítésébe, mert a tápom állandóan vadul pörgött, (for szab venti benne) hogy az irgalmatlan meleget kinyomja. Én is tettem a házba 4-5 darab légkeverőt, de csak azt értem el,(mintegy 2-3 fokos hőmérsékletkülönbség mellett), hogy rettenetesen hangos lett a cucc.


Most átalakítom a vízhűtést, hogy ne is legyen benne venti. A csövezés rézből lesz. és a hőleadó a házon kívül kap majd helyet. Megpróbálom az összes hűtendő dolgot vízzel lerendezni , így nem marad semmi meleg odabent.

Remélem, hogy ezzel a tápom élettartamát is megnövelhetem:))


(#6) tocsa válasza krila (#5) üzenetére


tocsa
senior tag

Ez egész jól hangzik! Tök jó lenne egy ilyen, de nincs hozzá elég bátorságom.

Azért a végén a házban hagyj egy szívó és egy fújó ventit! Mert a vizesblokkok is fűtenek valamennyire.

Hajrá!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#7) krila válasza tocsa (#6) üzenetére


krila
tag

Csak úgy mágis kíváncsiságból kérdezem, hogy miért tartasz a vizesblokkoktól?

Ez nem Ordasi féle gány meló!!! Bár nekem a koncepciója tetszik, és kreatív az istenadta .

Csak azt ne mondd, hogy azért mert félsz a víz szivárgásától???!!!

Még a végére fűzném, személyes érzésemet a vízeshűtővel kapcsolatben.

Kegyetlen túlhajtás, és hosszú nyugalmas +csendes éjszakák. Óh mikor jöttök e újra.


Ja ha gondolod szívesen segítek.

(#8) drpele válasza krila (#7) üzenetére


drpele
senior tag

Nekem is nagyon tecccik a vízhűés, csak hát az ára :(
Nézegettem az overclock-on a thermalthake komplett vízhűtését, na de 36 rugót kicsit sokallom. Mondjuk ha egy tizessel olcsóbb lenne akkor már meg is vettem volna. Tényleg, nem tud valaki egy 25 rugó körüli vízhűtést? (amihez van vga block is)

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#9) krila válasza drpele (#8) üzenetére


krila
tag

Én az enyimet 15000-ft ből raktam össze!+

Blokkot csináltattam=4000 ft +szivattyú5000 +csövek=1000+ 12-es venti 3000+hőleadó=2000 autóbontó. és pont.

(#10) anulu válasza krila (#5) üzenetére


anulu
félisten

Vízhűtés sajna kilőve, mert nincs meg a 4 furat az alaplapomon :( (Rev 1.0 NF7)

Ki nem fagy, csak termeli a hőt az XP 10*209MHz-en...
Lehet, hogy a nagyobb fordulatszámú ventillátor lesz a megoldás... A hangjának úgyis mind1, meg zenét hallgatok mellette. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) andorpapa válasza anulu (#10) üzenetére


andorpapa
őstag

Nem is kell feltétlenül vízhűtés. Egy jobb léghűtővel simán le lehet hűteni azt a forrófejű Tbredet. De a jobb hűtő alatt nem a hazai szinten jónak számító Tt V9-et értem, hanem mondjuk egy Thermalright-ot, ami Ausztriából hozatva nem kerül többe egy vízhűtésnél, mégis brutálisan jól hűt. Olyan ventit teszel rá, amilyet csak akarsz, lehet az hangos és zajtalan is. Érdemes megnézni az overclockers.com adatbázisát, a Thermalright SLK900 hőellenállása 0.22 C/W (5500 rpm 8 centis Vantec venti), a Koolance EXOS vízhűtőnek pedig 0.23 C/W, tehát a léghűtő leveri a vizes megoldást (3db 8 centis tápventi).

Egy SLK900 69 Euróba kerül Ausztriában, amihez még egy ventit kell venni (mondjuk 10 Euró, vagy átrakod a Tt V9 SmartFan-jét), és ott egy kegyetlen hűtő. Szóval levegővel is lehet rendesen hűteni, csak jó borda kell hozzá, amit itthon nem lehet kapni, de pl. Bécsben már igen.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#12) Kazimír


Kazimír
őstag

Volna egy problémám: Talán én vagyok az egyetlen, akinek még nincs külön ház ventije.Ez még nem kényszerítene vételre, de így, ha fent az oldallap, nagyon melegszik a proc. Úgy hallottam, nem szerencsés csak egy ventillátort berakni ami kiszívja a meleget, hanem kell még egy, ami befújja a friss levegőt. A hátlapon megoldható a kivezetés, de a befelét hová rakjam?(előlap nem megoldható) Vagy várjak türelemmel levett oldallappal, amíg összejön egy vízhűtésre való?
Mi a megoldás,hol olvasható, vagy hova forduljak vele, ha ez itt nem méltó esetleg válaszra? Előre is köszöntem!

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#13) Toness válasza Kazimír (#12) üzenetére


Toness
őstag

Miért nem szerencsés csak egy házventi ami kiszívja a meleget? (ezt komolyan szeretném tudni mert erről nem tudok) Az egy hátsó házventi is csökkentheti a hőmérsékletet mivel a hűtőborda körüli levegő nem lesz annyira meleg és a prociventi nem azt a forróságot fogja ráfújni. A második venti ami befelé szállítja a levegőt az pedig az külső alacsonyabb hőmérsékletű levegő beszállításáról gondoskodik. Ha a kettő együtt fel van szerelve és házoldallap feltéve akkor ''huzatot'' csinálnak a gépházban. Persze a levett oldallap is egy megoldás, csak kell hagyni mellette elég helyet hogy könnyeben kivigyék a légáramlatok a meleg levegőt. Egy házventi vásárlása pedig nemhiszem hogy anyagi csődbe juttatna, sőt 2 se, de ne azért ne várj tőlük minuszokat :)

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#14) Hequila


Hequila
őstag

Jajj, már megint egy ilyen topic! Nem leugatni akarok senkit, csak hűtőt ajánlani:
AlComp
Bővebben: link
Itt a fórumon is volt már róla 1 topic, keress rá az ''alcomp'' szóra. Nekem is Volcano 9-em volt, amit egy Alcomp 520 B-re cseréltem le. Jóval csendesebb volt, és sokkal jobban hűt! És ha neked nem számít az zaj: rárakod a Volcano ventijét az Alcomp bordára, amit lehet venti nélkül is rendelni...

Ha pedig a házban van meleg, akkor megnézném, hogy mekkora az a felület, amin ténylegesen ki tud áramlani a házhűtő által fújt levegő. Ha kicsi, akkor flexet neki! Vagy tényleg magasabb fordulatszám. Illetve még valami: egy normálisan megtervezett házszellőzés SOKKAL hidegebben tartja a cuccost, mint a levett oldallap... !!!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#15) jmarekka


jmarekka
tag

Csá Mindenki! Megpróbálta már valaki lecserélni egy msi neo2 plat. északi hídhűtőjét egy passzív alubordára?-és ha igen milyen tipusura,mert egyenlőre még halk de mint tudjuk az aktív hídhűtők nem maradnak minig ilyenek

cipőt és ágyat csak jót vegyél magadnak, mert ha nem az egyikben vagy akkor a másikban!

(#16) zLegolas


zLegolas
őstag

Nos, szerintem nem kritikus a probléma.

Az a ház, amit 2 venti nem szellőztet ki, szerintem nem is létezik. A trükk az, hogy az egyik mondjuk az előlapon fújja befelé, a másik meg pld a tetőn fújja kifelé a levegőt. A házban ide-oda elrakott ventik egy-egy részegység hűtésére jók, ha az egész házban nem cseréled a levegőt, akkor megette a fene.

Ja, a ventik előtt lehetőleg ne likas fém meg műanyag lemezek legyenek, hanem az a drótból hajlított fajta. Tehát likvág előre, likvág felülre és kész.
Garantálom.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#17) zLegolas válasza Toness (#13) üzenetére


zLegolas
őstag

Miért nem szerencsés csak egy házventi ami kiszívja a meleget? (ezt komolyan szeretném tudni mert erről nem tudok)

Képzelj el egy kéményt, alatta a kandallóval. Ha van kandalló, alul bemegy a levegő, felmelegszik, felül kimegy, és mellesleg kiviszi a füstöt.

Ha alul nincs kandalló, vagyis be van falazva a kémény alja, akkor szívhatod, a levegő h*lye lesz a likból kimenni!

Kissé kisarkítva, de ez a lényeg.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#18) zLegolas válasza Kazimír (#12) üzenetére


zLegolas
őstag

Egyszerű, keresel egy tenyérnyi helyet, ahol nincs alkatrész, oszt brrrrrrrrr....
Mondjuk oldallap, tető, alul. Csináltam már ilyet, két íróasztal közöt állt a gép két alusínen, alatta fél méter hely, a teteje síkban az asztalok lapjával....
Frankó volt!

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#19) Toness válasza zLegolas (#17) üzenetére


Toness
őstag

Már értem, tehát a ház egészének szellőzéséhez jobb a 2venti. De az gondolom nem fog ártani ha a ház hátuljába be van dobva egy venti ami közel van a procihoz és akkor el tudja szívni a bordák körül a meleg áramlatokat, igaz ha lenne egy venti elöl is akkor a nagyobb áramlatok miatt ez jobb hatékonysággal történne. (ugye?)

[Szerkesztve]

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#20) zLegolas válasza Toness (#19) üzenetére


zLegolas
őstag

Ha bedugod a fejed a házba és lobog a hajad, akkor jó. Ha csajk kevereh-kavarog a levegő, az nem jó. Ennyi.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#21) Kazimír válasza zLegolas (#18) üzenetére


Kazimír
őstag

Kössz a tippet! Az oldal- felül vagy az oldal-hátul kombinációt javasolnád? (az alul-felülhöz nincs bizalmam).Ha oldalra vágok, akkor azt hova? A proccal szemben? Kell valahogy merevíteni az így meggyöngített oldallapot? Nem fog rezonálni?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#22) mr_ricsi válasza Kazimír (#21) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ha oldalra vágok, akkor azt hova?''
Ne vágj semmit sehova! (Csak összeb.sznád a házad. :) )

Hátra tedd be a ventit a gyárilag kiképzett helyére, úgy, hogy kifelé fújja a levegőt.
Ha továbbra is meleg lesz a házadban, akkor inkább az IDE-kábeleket cseréld le kör keresztmetszetűre!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) qdak


qdak
addikt

igazán nem találtam topikot rá ez talán (nyitni nem akartam)
van nálam 1 soc 478 as gép 2000cell procival ahogy szétszedtem számomra érdekes doldot tapasztaltam. A borda ugy néz ki mintha megolvadt vola :S ilyen bordát még nem láttam mi történhetett vele ? gári hiba ? ha akartok csinálok fotot is! van nálam most is és volt több gép is mert folyamatosan szerelem őket ... de ilyet még nem láttam ilyen egyenletlen bordát, vagy csak én nem ? a többié teljesen sima volt ez alig illeszkedik rá kéne 1 kg paszta alá :s
de azt meg nem gondolnám ha a venti beált h megolvadt volna ... az hujeség... vagy egyszeruen nem tudom a dolgot hova tenni ...
sztetek mi a fene lehetett vele ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#24) 14adam válasza qdak (#23) üzenetére


14adam
addikt

Csinálj képeket.És akkor jobban látjuk a gondot :) Amugy 1 kiló pasztát nemnagyon raknák rá mert nemaz a lényeg,hogy ne vastagon legyen hanem az,hogy egyenletesen és vékonyan legyen elkenyve ;)

(#25) qdak válasza 14adam (#24) üzenetére


qdak
addikt

holnap nyomok képet rolla
végul is csak annyi h alapbol ilyen lehetett ? v vmi történt vele ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#26) Bordoi válasza qdak (#25) üzenetére


Bordoi
őstag

Megolvadni semmi esetre sem olvadhatott meg, maximum valami gyári hibás darab.
Nem piszkálta előtted már valaki azt a gépet ?
A képekre én is kiváncsi vagyok. :F

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#27) Bordoi


Bordoi
őstag

Nem jönnek a képek ?
Megöl a kiváncsiság. ;)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#28) Bobyka


Bobyka
csendes tag

Ati HD4850-esre mien hűtést rakjak? Zalman vf1000 elég?:S mer nem vagyok benne biztos

(#29) 14adam válasza Bobyka (#28) üzenetére


14adam
addikt

Elég lesz neki ;)

(#30) csakegyreg


csakegyreg
tag

hali alaplapos topicba zaklatta a többieket ezzel az AUX al ,hogy miért olyan meleg de nem nagyon tudták meg azt sem mi az az AUX SZÓVAL nézzétek meg a képet és válaszoljatok plz

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#31) Stylewars_kp válasza csakegyreg (#30) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nemkell mindíg hinni az ilyen mérő programoknak! Mondjuk nincs aux fan-od...

(#32) 14adam válasza csakegyreg (#30) üzenetére


14adam
addikt

az is lehet,hogy csak a szenzor szart be

(#33) #56573440 válasza csakegyreg (#30) üzenetére


#56573440
törölt tag

régi lapomon az aux alatt a fetek voltak a proci körül. a most cpu1 helyére megy nem tudom miért. én arra tippelek de azért van ott még egy hibás érték

[ Szerkesztve ]

(#34) Kpetya


Kpetya
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy abit AW9D s alaplapom van, core 2 duo E6400 as procim és ati x1650xt s videókártyám, mindez Mercury házban. A problémám az lenne hogy játék közben a proci 88, a videókártya 79 fokos az alaplap viszont csak 36. Normális e ez? Ha nem, akkor hogy tudok rajta segíteni? Gyári hűtő van mindenen.

(#35) 14adam válasza Kpetya (#34) üzenetére


14adam
addikt

Gyári ventiket használsz?

(#36) Kpetya válasza 14adam (#35) üzenetére


Kpetya
csendes tag

Igen.

(#37) Stirbi válasza Kpetya (#36) üzenetére


Stirbi
addikt

helo mindenkinek , a gyári inteles hóütöt ajánlom lecserélni pl egy ac freezer 7 pro ra az mö gé egy ventit am szivja el a hütö bordái közül a meleg levegöt és elöre a ház aljába is egy hütöt ami viszont befele fujja a friss levegöt

(#38) Kpetya


Kpetya
csendes tag

Köszi szépen a segítséget, kipróbálom.

(#39) Stirbi válasza Kpetya (#38) üzenetére


Stirbi
addikt

nincs mit
a levegö csere fontos a házban am nemtudod, mien méretü hütö megy hátra max meg elöre is max , ezt tuddd meg és a lenagyob x szer x méretüt vedd
ja és az ajánlott fordulat szám a különbözö mérteteknél:8x8 - 2000rpm
9x9 - 2000rpm
12x12 - 1500 rpm

[ Szerkesztve ]

(#40) Kpetya


Kpetya
csendes tag

Fordulatszámot hol lehet beállítani?

(#41) Stirbi válasza Kpetya (#40) üzenetére


Stirbi
addikt

hát mire gondolsz, meik hütö fordulatszámát?
ha ezt a két hütöt amit ajánlottam a ház elejébe és hátuljába az alaplapra csatolod akk az alaplap fogja szabályozni automatikusan,a proci hütöt a biosban lehet szabályozni a ,,smart fan,, elnevezésü részben
a fordulat számot ugy értem h gyárilag annyi legyen a fordulatszáma a jobb levegöszállitás érdekében

[ Szerkesztve ]

(#42) Kpetya


Kpetya
csendes tag

Jaaaa, értem már. Köszi :)

(#43) gourry86


gourry86
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő: 1 hete vettem egy ASUS P5K/EPU alaplapot, és azt vettem észre, hogy az alaplap/proci hőmérsékletek irreálisan magasak. Két házhűtő is van a gépben: egy fentről fújja befelé, egy másik meg hátul viszi kifelé a levegőt, mindkettő 8 centis. Így most az alaplap 45, a processzor pedig 41 fokos (EVEREST szerint). A processzorra a gyári Intel hűtő van felszerelve.

Van valakinek ötlete, hogy mitől ilyen magasak a hőmérsékletek? :U

[ Szerkesztve ]

(#44) R.P. válasza gourry86 (#43) üzenetére


R.P.
aktív tag

Ez nem számít magasnak. Ha 80 fok fölé megy, akkor problémázz, de ez teljesen normális, sőt elég jó.
Az én procim 55 fokig szokott felmenni, de pl. a GPU VRM felkúszik 110-ig is, még sincs (egyelőre) probléma belőle.

[ Szerkesztve ]

(#45) Stirbi válasza R.P. (#44) üzenetére


Stirbi
addikt

na hello ujra mindenkinek , egy procihütö csere ajánlott, a hátul kifujo venti jo helyen van de a fenti befujot tedd át elöre lentre mivel a hidegg levegö sürübbés lent van a meleg pedig ritka és az felszáll, de a procihütö cserét mindenképpen csináld meg és és ezt az áthelyezést is
és akk jo ,,huzat lesz a házadban

ezt a választ a 43-as hsz hez szántam

[ Szerkesztve ]

(#46) gourry86


gourry86
csendes tag

Köszi a tippet, majd beszerzek egy komolyabb procihűtőt! :)

(#47) R.P. válasza Stirbi (#45) üzenetére


R.P.
aktív tag

Szvsz halálosan fölösleges ilyen hőfokok mellett, de felőlem azt csinál amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#48) Stirbi válasza R.P. (#47) üzenetére


Stirbi
addikt

nekem bevált nagyon, én csak tanácsot adtam, ha meg fogadja megfogadja , ha nem akk nem, de sztem megfogadja, és nemfog rosszul járni
és sztem a 45 fok alaplapra sok nekem max nyáron szokott lenni 40 fok kb 1 ora játszás után, és h ha esetleg rákattannna a tuningra akk meg jo ha van vmi komolyabb hütö berendezés- beállitás

[ Szerkesztve ]

(#49) Bordoi válasza R.P. (#47) üzenetére


Bordoi
őstag

Az, hogy normálisan mozgatja a levegőt a házban, az csak jót tehet.
Én akkor vagyok nyugodt, ha mozog a levegő rendesen.
A procim most is 32 fokos, de azért elől-hátul egy 12cm-es ventilátor segít a légmozgásban, mindez természetesen halkan.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#50) Stirbi válasza Bordoi (#49) üzenetére


Stirbi
addikt

köszi h igazat adtál nekem, és ha jo a lég mozgás a házban akk a hardiszkeknek,alaplapnak, vga k nak is joval kisebb a höfokjuk

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtési probléma! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.