Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) modeart válasza #81524480 (#150) üzenetére


modeart
tag

Köszi szépen, de ez sem segít. Valójában rájöttem ,hogy a probléma teljesen egyértelműen a Huawei EMUI agresszív energiakezelése. Több külföldi oldalon is írnak erről a jelenségről, sajnos nekem ez úgy jön le hogy minden létező beállítást megejtettem (alkalmazás kézi kezelés, optimalizálás mellőzése, hozzáférés értesítésekhez), ami egészen addig működik míg tartósan nem használom a telefont (egy ideig megy, aztán egyszer csak nem jönnek az értesítések), vagy használom a telefonomat és a háttérben bezárja az appot és vele együtt kinyírja az engedélyeket is.

A dolog egyértelműen bug is, mert amikor elmaradnak az értesítések és belépek az óra alkalmazásába azonnal riogat az app, hogy márpedig neki nincsen joga az értesítések olvasásához és navigál a megfelelő beállításhoz. De ott viszont azt látom hogy be van kapcsolva az engedély???!! :F Mi a megoldás? Egész egyszerűen azt kell csinálnom ,hogy letiltom a hozzáférést, majd újra engedélyezem. Ekkor az app is megnyugszik és valóban jönnek az értesítések. És ezt minden egyes alkalommal, cirka naponta 30-40-szer. Köszi Huawei!!!

Tehát "hazudik" az EMUI a hozzáférési értesítésről, mert a háttérben elveszi a jogot, de bekapcsolva mutatja, ezzel kb. 1 hétig szórakoztam mire rájöttem hogy nem szabad neki hinni, le kell tiltani majd újra engedélyezni mert egész egyszerűen nem igaz amit mutat. :W

Ez durván nagy bug, nem is beszélve arról hogy szinte hasznavehetetlen így egy okosórával. Sajnos el is köszönöm a fórumtól, mert ezt a telefont dobom a gyereknek és választok másik márkát, soha többé Huawei. Ez így vállalhatatlan, használhatatlan, az egyik legfontosabb funkció ami nekem fontos lenne nem működik ebben a telefonban és ráadásul nem csak alsókategóriában probléma ez hanem a csúcskészülékeknél is ahogy olvastam. Pedig az EMUI szép és annak ellenére hogy nem egy komoly jószág az Y6 más problémán nem lenne vele, de a használati értéke így nagyon alacsony számomra. Gyereknek játszani jó lesz.

Sziasztok!

(#152) modeart


modeart
tag

Bocs a kirohanásért, de azért bosszant nagyon, mert amúgy teljesen elégedett lettem volna a telóval.
Az EMUI önmagában egy nagyon jó felület, megszerettem az ios-es letisztultságát, a rengeteg beállítási lehetőséget ami tele van kereszthivatkozásokkal hogy egy beállítást több útvonalon is el tudj érni és maga a hatékony energiakezeléssel sincs bajom - HA kivételeket be tudok állítani és azt nem bírálja felül a teló önhatalmúlag. De egy ilyen hülyeségen elhasalni... :((

Azt hittem én vagyok hülye sokéves androidosként hogy ennél a telónál nem tudok valamit beállítani. Az okosórám alkalmazása másik két telefonon gond nélkül működött (sajnos cserélnem kellett őket), tehát ezzel tuti nem lehet gond, ugyanakkor külföldi fórumok is tele vannak az EMUI hülye értesítéshozzáférés engedélyezésével kapcsolatos problémájával. Az is már eleve gázos, hogy minimum három különböző beállítást kell megejteni egy appnál hogy a háttérben fusson és értesítsen (ha összejön), ez egy alap felhasználónál pláne kiveri a biztosítékot, de még ha erre rátetéz azzal hogy még ezt is hajlamos felülbírálni a háttérben, alattomosan....

Olcsó, kínai gagyitelefonoknál fordult az elő régebben hogy a beállítások elszálltak egy újraindításnál, nem egy középkategóriába kérdezkedő, elvileg márkás telónál működés közben. 2018-ban. :(

Olvastam, hogy egy régebbi EMIU verzióban volt egy "védett alkalmazás" amivel ki lehetett nyírni az energiakezelést. Namost ezt a beállítást lecserélték a 8as EMUInál hogy van egyrészt egy "alkalmazás kézi kezelés" és egy "optimalizálás mellőzése" beállítás minden alkalmazáshoz. Hogy mi értelme volt szétszedni, teljesen érthetetlen mert így is úgy is be kell kapcsolni mindkettőt és még így se működik tökéletesen.

Ehh, mindegy, majd pár év után ismét ránézek a márkára, tanultak-e már valamit. Kár, hogy vásárlás előtt nem olvastam alaposan utána. :W

(#153) #81524480 válasza modeart (#151) üzenetére


#81524480
törölt tag

Sajnálom, hogy így döntöttél. Az Y6-tal egyébként van valami gond, mert többeknek rossz tapasztalata van a mobillal kapcsolatban. Talán a mostani széria jobban sikerült, majd meglátjuk. Bár most ha váltanék, nem Y-t vennék, tennék egy kitérőt más márkára is, mert 2 éve használok Huaweit, és egy idő után meg lehet unni az EMUI-t, és a márkát is.

Nálam RAM kezeléssel nincs nagy gond, Mi Fit-et használok (már említettem), és nem szokta kilőni az appot. Volt, hogy pár órán át össze volt csatlakozva a mobil és a Band, és nem zárta be az appot.

[ Szerkesztve ]

(#154) modeart válasza #81524480 (#153) üzenetére


modeart
tag

Tudom hogy nem lehet pont egy alókategóriás telóról megítélni egy komplett márkát, csak amikor elkezdtem külföldi oldalakon utánanézni ennek a problémának, kiderült ez nagyon sok Huwaei telefonon probléma, beleértve a csúcstelókat is, a bevezetőben írják is a típusokat:
https://itechify.com/2016/02/01/how-to-fix-missing-push-notifications-on-huawei-smartphones/
a fórumon meg van aki találgat, mert a leírások alapján sem megy neki, így nem opció hogy vegyek egy jobban sikerült, drágább telót.

Amúgy nem írtam, de nekem is van egy Mi Bandem, így persze kipróbáltam azzal is a MiFittel. És valóban, azt nem lőtte ki a háttérből. Na erre varjak gombot. :DDD Szóval nem minden okoseszközzel csinálja ezt, de ez önmagában nem boldogít.

(#155) #81524480 válasza modeart (#154) üzenetére


#81524480
törölt tag

Valóban, sok eszközt érint, és elég agresszív néha a RAM kezelés. Főként 2 GB RAM-os eszközökben, mint az Y6.
Van egy T3 10 táblagépem, szintén Huawei. Ha ezen 3 app fut egyszerre, például Spotify, Böngésző, Fájlkezelő, akkor képes kilőni bármelyiket. Például egy képet akartam feltölteni - és közben futott a böngésző, Spotify is -, a fájl kiválasztása után a böngésző teljesen újratöltött. :(
Szóval ez még mindig baj, de talán a 8-as verzió kezdi javítani a dolgokat.

Egyébként mire fogsz váltani?

[ Szerkesztve ]

(#156) modeart válasza #81524480 (#155) üzenetére


modeart
tag

Engem, hogy öregszem kevésbé zavar, ha újratölt a háttérből alkalmazásokat, de az fusson aminek viszont tényleg futnia kéne.
Érdekes jelenség amúgy hogy maga az app bezárása nem feltétlen jár az alkalmazás értesítésekhez való hozzáférés elmaradásával. A MiFit alkalmazást is bezárta egy idő után, ha meg akartam nézni állandóan újraindult, de a bluetooth kapcsolat a karkötővel egész nap megmaradt, az értesítések is jöttek, pedig a Mifit mintha nem lett volna a futó alkalmazások között. Sajnos ezt a No.1 órámmal való használatnál már nem volt érvényes, csak tudnám mi volt a különbség a két app között.

Amúgy egy Xiaomi Redmi 7-et néztem ki magamnak, egyértelműen ez most az ár/érték bajnok, bár eléggé zsábmacska ez is mert új vas új rendszerrel.
Azt olvastam a MIUI is szereti önkényesen szabályozni a háttérbe futó appokat, de talán a 3giga RAM elég lesz, nem vagyok hardcore felhasználó. A 9-es Androidtól is félek, abban is van már egy rakat automatizálás, remélem nem rontották el nagyon.

(#157) Peltár


Peltár
aktív tag

#81524480 Azért jussunk el 200-ig.
Azt nem értem hogy a Y7(2018) emberkék miért nem aktívabbak, ugyan ennek a vasnak ami a Xiaomi Redmi 3S Prime a neve ott 15730 hozzászólás jött össze [link]
KB 15 telefonnak különböző gyártóktól még majdnem teljesen ez a szíve, kivétel a kijelző, meg ugye a keret. Nekem van egy ilyenem de az beteg lett, aztán senki nem tudta megmondani mi benne a hibás, még most sem, de ma elvittem szervizbe, azt mondták
vagy kijelző, vagy az alaplapon egy speckó tekercs , és ha az akkor gazdaságtalan.
Láttam náluk 3 féle Xiaomi telefont használtban rögtön vevő lettem volna rá, de kiderült az csak a weboldalon van raktáron nincs csak nem szedték le. Pedig 8mag 4/64 1920x1080
combos egy darab 20.000!! Bringával mentem gondoltam hazafelé már örülhetek, hát nem.
14.900 a kijelzőcsere ha az a hibás. Jövő hét.
-----------------------------------------------------------
Huawei mert ugye abból is van 3db. Meg ez a fórum is az lenne, a két Y300 azt hagyjuk,
azokkal amire használom együtt tudok élni miután BL nyitás és ROM csere lett. Órának, rádiónak MP3 , vésztelefon, szuper pont.
--------------------------------------------------------
Y5(2018) na ez most az aktuális amit a teszt nagyon lehúzott, jogosan , de ingyen ez volt.
Azaz ajándék lónak ne nézd a faszát...
Utolérte ezt is 1 év után a 2/16GB mobilok betegsége, azaz felrakunk minden biztonsági javítást, frissítéseket a google csomagokhoz, meg ami van, ez most 25 alkalmazás nálam összesen általában. Úgy belassul a lelkem hogy csak na, pedig ezen 8.1 android van ami nem is vészes. Viszont a GAP az max full. (google csomagok) minden ami ha kell ha nem megkapod. A nagy terv az, mint a y300-ak esetében, BL nyitás egy custom tiszta 8.1 vagy
9.0 ROM , Minimális GAP ami nem 800MB hanem csak 200MB. Aztán vissza rá az a pár program amit használnék ; ). Ha a Xiaomi Redmi 3S Prime telefonom javítható akkor örűl,
használ boldog, ha nem, akkor veszek használtan egy hasonlót. 20.000-30.000 körül már nem akármik vannak.
--------------------------------
Telefoncsere míelött lejár a 2 év hűség?!
Na ezt is sikerült beszopnom, de ezt magamnak és a nagy reménykedésnek köszönhetem.
Ezért is veszek használt telót, majd jövőre, ha úgy alakul, ha csak nem UPC-Voda akkor lesz megint ajándék lónak ne nézd a fogát.
Ugyan is cserélhetsz telót majdnem bár mikor csak az kezelési költségeket kell kifizetni.
ami nálam úgy néz ki, hogy feljebb kell lépnem egy új csomagra, mert az enyém már ki van vezetve, + ki kell fizetnem 25.000 forint különbözetet a kinézett csomag és a kinézett telefon közé ami egy Y7(2019) lett volna. + Gondoltam le kell adnom a mostanit. Na nem jól gondoltam. Azt köszönik szépen nem kérik, hanem ki kell fizetni + 25.000 forintot az együtt már 50.000,-de ha online teszem mind ezt akkor -5.000,- azaz újra 2év + 45.000,- + magasabb csomag. Hát nem 30.000, de max 40.000 olyan telefont kapok használtan amire még gari is van és megeszi reggelire ezt Y7(2019). Ha felmentem volna egy giga csomagra akkor csak 25.000 + 2év hűség, de a giga csomagot nem használom ki, ezt a mostanit sem. Szóval így jártam. De ez megér vagy mondjuk 3 hozzászólást. Az más kérdés hogy sok tartalmi értéke nincs. A Huawei Y5(2018) = a Honor 7c telefonnal mert ügye mind a kettőt a Huawei készíti.
+ Elkészült a Huawei saját szoftvere(androidja)

(#158) Peltár válasza modeart (#156) üzenetére


Peltár
aktív tag

Xiaomi Redmi 7 az valóban jobb választás mint a Huawei Y7(2019) de a Snapdragon 450, 625, 626, 632 Procikban mind Adreno 506 GPU van így a grafikai teljesítményre várhatunk
A Note 7S, Note 7 Pro, az egy felsőbb kategória CPU+GPU
Xiaomi Redmi 7A Ez meg felejtős

(#159) Peltár


Peltár
aktív tag

Szolgálati közlemény! Lehet ti már ismeritek bubus66 oldalát de én most találtam.
[link] Eddig a Y300 topik óta a legkomolyabb Huawei oldal ! Igaz hogy csak P9 Lite és P10
a fő téma de talán van olyan ami nektek is érdekes lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.