Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy HP PSC 1410 multifunkcionális nyomtató

Xp, Sp2, minden frissítés fenn, vírustól és egyéb sza*tól mentes rendszer

Frissen telepített nyomtató illesztőprogam.

Nyomtatás pl outlook-ból egy levelet - OK, nyomtat
Nyomtatás egy csak szöveget tartalmazó Word doksik - OK, nyomtat
Nyomtatás egy CD-borítót - OK, nyomtat
Nyomtatás ugyanaz a CD borító KERETTEL - mindig ugyanott meghal, nyomtatás közben, kiírja, hogy nem nyomtatható és mindig ugyanott (kb 1/3-a meghal)

arra gondoltam, hogy a programban a hiba, ujratelepítettem, más verziót, másféle lapbeállítás, minőség, stb..Driverfrissítés... ugyanez

Ezután... irány az EXCEL, kinyomtatok egy oldalt tele cellákkal, a nyomtatás 2/3-ánál meghal, szintén ugyanazzal a hibával, mindig ugyanott! (de most kb a 2/3-ánál!)

Más nyomtató ezeket a dokumentumokat simán nyomtatja, és EDDIG ez a nyomtató is simán nyomtatta, több tucat ugyanilyen borítót kinyomtattam már vele.

...

Ezután gondoltam a gépben a hiba, kipróbáltam másik USB kábellel, másik USB porton, ugyanez a helyzet.

Másik gépben UGYANEZT csinálja, friss rendszerrel, friss driverekkel!
Minden más funkciója normálisan működik.

Csak az a vicc az egészben, ha visszaviszem a nyomtatót, és kipróbálják... a tesztoldalt kinyomja szépen! Az meg kicsit vicces, hogy... odaviszek nekik 1 pendriveon doksikat, hogy na ezeket nem nyomtatja! Pedig minden más nyomtató nyomtatja, és ugye ez a nyomtató is támogatja a margó nélküli nyomtatást, tehát az sem lehet a hiba... meg ugye a már említettem eddig ment ugyanez!

Tiszta vicc!

Találkozott már valaki hasonló hibával?
Ötlet?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv
Csontikka

(#2) P.H. válasza Csontikka (#1) üzenetére


P.H.
senior tag

Épp ma jelentkeztek nálunk HP-vel kapcsolatban, lehet, hogy hasonló hibával. Azt mondta az emberke, hogy direkt bitmap-es nyomatok nem jöttek ki a HP multifunkciósán. Érdemes megpróbálni, hogy Paint-ből vagy más komolyabb képnézegetőből JPG-t nyomtat-e.

Ez csak egy ötlet. Ha igen, akkor is próbálj meg nyomtatni minden létező programból. Ha van valami, ami nem tud nyomtatni, akkor vidd be a programot vagy a doksit a boltba (és nyugodtan az Excel-es doksit is. Lehet, hogy programhiba, de általában a programokat egységes printer-interface alapján írják. Persze vannak olyan nyomtatók, amik nem támogatnak valamit.)

HP-vel voltak rossz tapasztalatok eddig (pl. scanner-ek). Esetleg próbál(tas)d ki más gyártó nyomtatójával azt, amit ez nem nyom ki.

Nem boltban dolgozok, a fentieket így vedd figyelembe.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#3) karib


karib
addikt

Újrahasznosítom ezt a topikot egy más jellegű HP multifunkciós hibához.

Adott: HP PSC-1510 és Deskjet F380 multifunkcik. Továbbá egy ECS notebook VIA C3 1,0 GHz procival.

Hiba: rohadt HP telepítő nem ismeri a VIA C3 procit és nem hajlandó feltolni a szoftvert. Aszonnya, hogy 1002 MHz proci van benne... Alatta: minimum 233 MHz kell - de legyen P2, K6 (!), Transmeta 5400...

Ezek nooormálisak? Rohadtul utálom a túl okos szoftvereket. Vajon mit lehet csinálni? Valahol olvastam olyanról, hogy meg lehet trükközni a Windowst, hogy a kiszürkített gombokra is lehessen kattintani...

Department of Redundancy Department

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.