Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) saz


saz
csendes tag

Eladó valószínűleg alaplap hibás HP PAVILON DV 6700, ami jó
lcd widescreen 15,4 kijelző
samsung 160GB winyo
2 x 1GB ram
dual layer dvd író
2Ghz amd turion 64x2 dual core proci
Töltő.
70/2598930

(#52) najke


najke
csendes tag

SEGÍTSÉG!!!
Sziasztok már nagyon ki vagyok. van nekem egy hp dv6000 pavilion gépem amin eddig a vista ment amit imádtam , de egy szaki mondta hogy a gépemnek ez nem olyan jo tegyem fel az xp-t megvolt, fent van már és a legtöbb driver is sikeresen lett telepitve, De a Hang és mikrofon nincs meg sehogysem , berakom a simset hogy jáccak végre kiirja hogy nincs meg a video kártya sem , kb 6 orája probálkozok de semmi. Nem tudom hogy és mit csináljak. segitsen aki tud szépen kérem!!!
előre is köszönöm :O :O :O

(#53) najke


najke
csendes tag

ja és amugy semmit nem látok ha rámegyyek a hp pavilionra meg bármelyik témára, ezt nem értem akkor én csak privát üzit tudok olvasni azt küldjetek ha lehet. és tudja valaki a választ :( :(

(#54) Tatz22


Tatz22
csendes tag

Hali, egy kis segítséget szeretnék kérni!

Ismerősöm kb 1hete vett egy HP Pavilion dv6-2010eh típusú notebook-ot újonon. Namármost, a napokban meghalt teljesen a gép, be se kapcsol. Pedig nem nagyon volt használva. Először csak bekapcsolt, majd felpörgött a venti, a HDD, majd leállt, ezt eljátszotta párszor, utána már nem is reagál a bekapcsoló gombra. Mi lehet a probléma? Előre is köszi aki tud segíteni! :F

Notebookok, Laptop-ok javítása!

(#55) csokko


csokko
csendes tag

Sziasztok! En itt most ujj vagyok! Szeretnem kerni a segitsegeitek! Van egy HP pavilion dv 9000 tipusu gepem! Az vele a baj hogy nincsen kep! Minden mukodik rajta bejon az asztal meg a kisero zene is! de nem latok semmit! A kijelzo aramot kap, mert megvilagosodik, de csak a feher ledekkel szerintem....kepet semmit nem ad! Kb olyan mint amikor a asztali gepbol kihuzom a monitor kabelt es kvilagosodik a kep! van monitor csatlakozo rajta de meg nem probaltam mert nincsen monitorom! Esetleg tudna nekem mondani valamit hogy mi lehet a hiba oka! Privatba vagy msn en is megbeszelhetnenk! Koszonom elorre is!!!

Udv csokko!

[ Szerkesztve ]

(#56) Tatz22 válasza csokko (#55) üzenetére


Tatz22
csendes tag

Elszállt a videókari!

Notebookok, Laptop-ok javítása!

(#57) hntr666


hntr666
csendes tag

Sziasztok!
Lenne nekem egy kis gondom. Nemrégiben szert tettem egy dv5-1180eh HP notira,ahogy a kezembe vettem le is gyalultam a vistát és felraktam a win7 ultimate 32bit-es verzióját.Egy kis keresgélés után meg is volt az összes driver,kivétel egyvalami :(.
Az istenért se látja a bluetooth-ot.Vagyis a HP wireless manager látja,de azt írja h le van tíltva.A súgója azt mondja,h kapcsoljam be a BIOS-ban,de ott elég szégényes a választék,bluetooth beállítás meg egyáltalán nincs.Mondjuk ezen kívül semmi gond nincs a masinával,döbörög mint egy erőmű és elfuttat mindent (amit én akarok),de mégis zavar ez a kis bibi.
Gondoltam megkérdezem itt,hátha tud valaki valamit az ügyben,mert én már feladtam.
Előre is köszi mindenkinek!

(#58) albi31 válasza hntr666 (#57) üzenetére


albi31
senior tag

...a régi hp-ken Toshiba bluetooth volt..próbáld meg ebbe az irányba keresni..plusz a barátunk a google ha valami angol-t is tudsz hozzátenni...

[ Szerkesztve ]

(#59) Vergilia válasza hntr666 (#57) üzenetére


Vergilia
tag

Vettem egy HP Pavilion DV5 1020EH-t és feltettem rá a Windows 7 Ultimate-ot Mindent feltelepített magának és minden hibátlanul megy egyenlőre, csak nagyon melegszik.

(#60) mrbego válasza hntr666 (#57) üzenetére


mrbego
aktív tag

Hali.

Esetleg próbálj meg egy BIOS frissítést. Bár nekem 1140eh van, de a mióta megjelent a Win 7 a HP honlapján ujabb BIOS jelent meg az enyémhez (feltehetően a tiedhez is) azzal a megjegyzéssel, hogy a Microsoft Windows uj generációit is támogatja. Egyébként egyszer-kétszer próbáltam a Win 7-et, de nem ismerte meg a merevlemez gyorsulásérzékelőjét. Ezért meg nem fogom frissíteni a BIOS, mert ugyis az eredeti Vitával használom.

Üdv, P

(#61) csilla145 válasza csokko (#55) üzenetére


csilla145
tag

Vagy csak leszaladt a kábel a kijelzöröl.... A fényt azért kapja mert az inverter másik kábelen fut. Szedd ki a kijelzöt.Ha a szinor rajta van akkor tényleg vga hiba lesz.devilke 15k-ért javitja.....

[ Szerkesztve ]

(#62) -SzTomi-


-SzTomi-
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HP Pavilion Dv5-1180eh típusú gépem, és a minap processor upgrade-en gondolkoztam. Ugyebár ebben Core2Duo T5800-2GHz 2MB 800FSB van gyárilag, arra gondoltam, hogy mi lenne ha az erősebbik fajta széria P8400-ast - ami már Centrino 2 technológiára épül - raknám bele. A különbség az energiafelvétele az újabbnak csak 25W a régi 35W helyett, de esetleg gond lehet az 1066Mhz FSB. Az alaplapon PM45-ös chipkészlet van, ami elvileg kompatibilis.

Találtam egy helyet, ahol meg tudnám venni az előbb említett processzort, csak nem vagyok biztos, hogy technikailag is működne.

Várom a véleményeteket...

(#63) mrbego válasza -SzTomi- (#62) üzenetére


mrbego
aktív tag

Hali.

Cserélhető egyáltalán a proci? Nem bele van forrasztva mint a legtöbb esetben? :F
Az enyémet sosem szedtem szét (mert minek is) de szerintem beleforrasztott lapka van. Akárcsak a grafikus chip.

Üdv, P

(#64) csilla145 válasza mrbego (#63) üzenetére


csilla145
tag

Te nem értesz a laptopohoz :D ez tejesen nyivánvaló......

(#65) mrbego válasza csilla145 (#64) üzenetére


mrbego
aktív tag

Elnézést kérek. :B De én nem is állítottam hogy értek hozzájuk.
De sok helyen ezt olvastam, ebből gondoltam... én hülye :W

Üdv, P

(#66) albi31 válasza Vergilia (#59) üzenetére


albi31
senior tag

.menyire melegszik?..milyen a konfigod CPU/ GPU?

(#67) albi31 válasza csilla145 (#61) üzenetére


albi31
senior tag

..kicsit drágábban dolgozik..azért az túlzás,hogy "javítja"...persze bejöhet az a módszer is,de még kísérleti stádiumba van az a dolog..én is úgy csinálom jelenleg(bár nem bagóért,mert szerintem ez kicsit többet ér,főleg ha hozzáveszem a noti árát,vagy egy új alaplapot),de le fogom váltani a normális megoldásra,de persze az kicsit tovább tart,de valszeg időtállóbb lesz...csak még kell egy keveset spórolni hozzá... :K

(#68) albi31 válasza csilla145 (#64) üzenetére


albi31
senior tag

:DD ...most miért mondod ezt?.. :C

(#69) Csabika1109 válasza csokko (#55) üzenetére


Csabika1109
csendes tag

helló nekem 1020eh típusom van és anál is elmegy a kép hé-ha:d az a dolgod hogy a nyomd le az Fn
-gombot és utána az F4-et és így kép méretet állit

(#70) Csabika1109


Csabika1109
csendes tag

Sziasztok!! azt szeretném kérdezni hogy nekem 1020EH típus van(1/5 éves) sincs és a gyári aksim tönkre ment de hp-ét felhívtam és kaptam másikat de most fél év után megint szarakodik az aksi azt irja ki hogy az akkumlátorelenörző hogy cserélendő meg hogy nem rendesen tőltödnek a cellák :F szóval ez most széria hibás ? vagy másnál is van ilyen gond :F Az aksi amugy 4400mha Li-ion (HP)

(#71) Csabika1109 válasza mrbego (#60) üzenetére


Csabika1109
csendes tag

Hp nak van már bios be álito programjai a 7-es hez én is azt hazsnáltam az enyiméjez a hp oldalon találod !!!

(#72) mikloss

Hali!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom kikapcsolni a notebookom(HP Pavilion DV5-1012EA) fedlapján a fehéren világító HP logót?
A BIOS-ban NEM találtam rá opciót, remélem ti tudtok segíteni!

üdv. mikloss

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#73) mrbego válasza mikloss (#72) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szerintem sehogy. Mert még akkor is világít nekem, ha már a képernyő háttérvilágítása kikapcsolt, csakmert valahol azt írták, hogy ez csak egy ablak a fedélen, amin keresztül átvilágít a kijelző blacklight-ja.

Üdv, P

(#74) Face50


Face50
csendes tag

Sziasztok!
Nekem van 1 HP Pavilion DV9000-em!
Az a gondom, hogy a kijelző nagyon halvány pedig a fényerő beállításokban fullon van a csúszka...
Ha valaki tudna valami programot ami jó lenne vagy valami más megoldást azt megköszönném!

Acer Extensa 5630EZ, Logitech G5,

(#75) albi31 válasza Face50 (#74) üzenetére


albi31
senior tag

..puffff..hát ilyet még nem láttam...ezt ird egy kicsit körbe...sorry az ékezetért,de angol bill....és hát a hosszú i-re(betükombináció) pont a nero movi indúl el.. :F

(#76) Face50


Face50
csendes tag

Tehát ugye a fényerőt max-ra felhúzom és közel sincs olyan fényes mint mellette egy másik laptopé...
És nem tudom hogy ez mitől van...mert ugye ez egy olyan laptop aminek jó fényerővel kellene rendelkeznie, mert ugye főleg játékra illetve filmnézésre tervezték...gondolom én...

Acer Extensa 5630EZ, Logitech G5,

(#77) Csabesz82


Csabesz82
csendes tag

Sziasztok. Hp pavilon vásárlás előtt vagyok és azt szeretném megkérdezni,hogy szerintetek melyik típusú ill. felszereltségüt válaszam ezek közül:
- HP Pavilion DV6-1240SH termék leírása:
Tartozék Windows Vista Home Premium, Notebook 15,6" kijelzõvel - AMD Turion X2 RM-74 (2,2GHz, 1MB L2 cache) - 4GB RAM, 500GB HDD, DVD-író - WLAN, 4xUSB, HDMI, Firewire, integrált webkamera, 5:1 kártyaolvasó - ATI Mobility Radeon HD 4530 - ez 21990 forint
-HP Pavilion DV6-1220SH termék leírása:
Tartozék Windows Vista Home Premium, Notebook 15,6" kijelzõvel - Pentium Dual Core T4200 (2GHz, 800MHz FSB, 1MB L2 cache) - 4GB RAM, 320GB HDD, DVD-író - WLAN, 4xUSB, HDMI, Firewire, integrált webkamera, 5:1 kártyaolvasó - ATI Mobility Radeon HD 4530 - ez 21990 forint
vagy lenne a media marktban 270000 forintért cor2duo-s. Megéri-e a plusz pénzt a core2duo? A választ elöre is köszi.

(#78) spieler válasza csilla145 (#61) üzenetére


spieler
csendes tag

15k-ért nem javítani, hanem szétbarmolni lehet ezeket a gépeket. Gondolom hőlégfúvóval lesz melegítve a gpu, ami a gányolás kategória. Erre a "munkára" garancia is jár? Mert igen ritka eset lesz, hogy egy ilyen gép túlél 3 hónapot. Még akkor is, ha nem melegítve, hanem kiforrasztva, sablonnal újragolyózva, majd visszaültetve lesz a csip, és mindez bga forrasztógéppel. Egyébként a legtöbben még azzal sincsenek tisztában, hogy miért döglenek az nVidia csipszetes laptopok. Hibás elképzelés, hogy ezek a gépek (mégcsak nem is korrekt) bga rework-kel javíthatók. A kontakthiba ugyanis nem az alaplap, és a tok, hanem a mag, és a szubsztrát között van, ami az nVidia által hibásan megválasztott, magas ólomtartalmú forraszanyagnak köszönhető. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány olyan szerviz van, akik korrekt módon javítják az ilyen gépeket, tehát vadonatújra cserélik a gpu-t, illetve nVidia csipkészlet esetén az északi híd ic-t is, huszonpárezer forintért, számlával, és 6 hónap garanciával. Az ilyen módon javított gépeknél ugyanez a hiba várhatóan legalább 1,5 évig nem áll elő, és akár ennél tovább is működhetnek, ha dátumkód szerint a beültetett ic-k már nem a hibás szériából valók.

(#79) delon1020


delon1020
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Van egy HP pavilon dv5 1140he laptopom.
Az a baj vele hogy a lcd kijelzőjén csíkok mennek le! miért ? mi a baj vele?

Sometimes the things we can't change changing us!

(#80) delon1020


delon1020
csendes tag

seniki!!! :((( :((( :((( :(

Sometimes the things we can't change changing us!

(#81) delon1020 válasza delon1020 (#80) üzenetére


delon1020
csendes tag

MÁR VAN SEGITSÉG :) :DD :K :R :R :R :R :R :C

Sometimes the things we can't change changing us!

(#82) Lorus


Lorus
csendes tag

Sziasztok van egy Pavilon dv5-1020eh típusú laptopom s a problémám az hogy a gyári elmentés meghibásodott tudna valaki segíteni?
HP azt mondta hogy jobban járnék már win7-el próbálkozzak mert nem tudnak már helyreállító-CD-t küldeni.
!SEGÍTSETEK! ;)

(#83) inkubator


inkubator
tag

Sziasztok! Pavilion 1180 notebookba lehet 2x2gb ddr3 memóriát rakni?

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#84) zazulan válasza spieler (#78) üzenetére


zazulan
csendes tag

Szia,
Esetleg tudnál egy szervizt ajánlani BP-n, akik korrektül orvosolják ezt a problémát, mert már harmadszor van nálam ez a vga probléma és nem szeretnék/tudnék új laptopot venni. Nekem is valami ujragolyózásról meséltek, de én nem értek ehhez (user vagyok). Egy 20-30e-s szervízköltség inkább beleférne, ha másfél évig még működőképes is lenne.
Köszönöm.

(#85) vadcitrom


vadcitrom
tag

Sziasztok!

Van egy 3-éves HP Pavilion DV5 1020EH gépem.Alvó üzemmód után a kijelzőn nem volt kép, erre szétszedtem a hp-s oldalról letöltött szerelési útmutató alapján. Semmi gond nem volt elektro-technikus lévén könnyen ment. A gép 1 éve volt szervízben ugyanezzel hibával, akkor még garisan. A munkalapon a következő volt, a hiba nem jelentkezett, de egy cpu csere azért volt.
Szóval szétszedtem és a venti csatija nem volt a helyén, hogy működött idáig a ventivel, és most nincs rajta a csati? Visszaraktam a helyére, összeszereltem és most meg vízszintes csíkok vannak a képernyő, látni nem lehet képről semmit a gép kijelzőén.
A hdmi kimeneten viszont a kép tökéletesen megvan. A kép a következő.
Mi lehet a baj, a kijelzőt kellene kicserélni, vagy gpu?

[ Szerkesztve ]

(#86) Parsley


Parsley
csendes tag

Sziasztok!

Nekem van egy dv5-1180eh gépem! Sajnos a hűtőventillátora elég érdekes hangokat ad ki! Ki szeretném cserélni, de sajnos sehogy sem tudom levenni a hátlapját! Minden csavart szépen kiszedek és egyszerűen nem tudom szétpattintani! Van valami technikája???

(#87) odrif


odrif
MODERÁTOR

Topikot kérem a HP notebook/laptop topikban folytatni!

20 éve a Prohardveren

(#88) electrickart


electrickart
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék.
A HP PAvilion DV5 laptopom kijelzője alulról becsíkozódott vízszintesen a kijelző feléig folyamatosan így is marad. Szerintetek mi lehet a hiba a kijelző? Alaplap ? Kábel megtört?

Várom a válaszokat!
Köszi nektek előre is!

(#89) albi31 válasza electrickart (#88) üzenetére


albi31
senior tag

Szia!

Csinálj róla képet,ha tudsz..de valsz. hogy kijelző problémás,ritkán az LCD kábel.

(#90) electrickart válasza albi31 (#89) üzenetére


electrickart
csendes tag

Szia albi31!

Két képet csináltam, mert ha nem csinálok a laptopon semmit az első kép ábrázolja ( csak oszlopokban maradnak meg csíkok, de ettől még nem látszik a kijelzőn normálisan semmi, ha elkezdek netezni vagy akármit, amivel az egér mozgásba van és a háttér változik, akkor a második kép mutatja, hogy hogyis néz ki a kijelző.

Én nem tudom, hogy most mi lehet a hiba.
köszi a segítséget!

1.

2.

(#91) albi31 válasza electrickart (#90) üzenetére


albi31
senior tag

Roppant érdekes...sajnos,csak ha a kezeim közt van a notebook,akkor tudom bevizsgálni hogy mi a gond.
Írj egy privát üzenetet,és ott folytassuk tovább.

(#92) hexxfubu


hexxfubu
csendes tag

Sziasztok! Laptop vásárlással kapcsolatban szeretnék kérdezni,mert egyetemre megyek és kellene 1 laptop. Kb. neten való szörfölésre, Microsoft Office programok használatára, és én Warcraft 3:DotA című játékhoz kellene hát felteszem,h még akár tervezésre is kell (járműmérnöki karra megyek),de az tudom,h már drága dolog. A laptopokkal kapcsolatba full hülye vagyok,mint kb. minden más elektronikai cucchoz :D Szóval lenne rá kb. 90 ezer forintom,ti mit ajánlanátok , mik a gyári hibái egyes típusoknak stb. (gyakran lefagy a HP vagy ilyesmi. Az előző infó lehet hülyeség,de hirtelen ez jutott eszembe ) Illetve én már már kérdeztem ismerősömet és ő azt javasolta,hogy fog kijönni valami új proci és ez a termék a jelenlegi piacon lévő laptopok árát levinné , igaz ez a hír? Én most ezt a 3 laptopot találtam:HP DV 6000 Kép:http://noob.hu/2012/05/21/P1010031.JPG HP compaq nc 6910p http://noob.hu/2012/05/21/P1010034.JPG ez a kettő 55 ezer forint Acer Aspire 5732Z ehhez kép nincs,e infót tudok processzor típus:Intel Core Duo
Processzor jellemzők:T4300 (1MB L2 cache, 800MHz FSB ) 2,2GHz
Memória:2GB DDR2 memória, mely 4 GB-ig bővíthető
Merevlemez:160GB 5400 RPM, SATA
Kijelző méret, felbontás:15,6" WXGA HD
Kijelző leírás:HD 1366 x 768 képpontfelbontás, magas fényerejű (220-nit) kijelző, 16:9 képarány
A segítséget előre is köszönöm szépen,tényleg sokat segítene. Fubu

(#93) albi31 válasza hexxfubu (#92) üzenetére


albi31
senior tag

Szia!

A két laptop közül a DV6000-s felejtős mivel a 99.99%-a Nvidia gyártástechnológia hibás,javítani nem lehet,megoldás nincs..és ez jellemző az összes 2006-2009 között Nvidia VGA-val rendelkező gépre,vagyis csak ATI RADEON VGA-val rendelkező gépet szabad nézned(mivel játszani akarsz),de abból is csak HP,IBM,DELL-t merek ajánlani.
Anyagilag számolj olyan 60-70eFt környékével,ha szép állapotút akarsz!..ja és ha lehet,akkor szakembertől vásárolj,vagy hozzáértő embertől...mert valsz. csak ők fognak garanciát adni.

(#94) hexxfubu válasza albi31 (#93) üzenetére


hexxfubu
csendes tag

Köszönöm! Akkor ezek után így fogok keresgélni :)

(#95) albi31 válasza hexxfubu (#94) üzenetére


albi31
senior tag

Ez az info kb "aranyat"ér! :K

(#96) ZeN973


ZeN973
tag

Sziasztok!
Nektek volt próbléma a bluetoothal , mert egyszerüen nem nem tudom elinditani!
Eszközkezelőbe látszik de kapcsolatot nem tudok létesiteni máseszközzel! :W

"to punish and enslave"

(#97) albi31 válasza ZeN973 (#96) üzenetére


albi31
senior tag

Aztán konkrétan melyik gépről vagyon szó?

(#98) ZeN973 válasza albi31 (#97) üzenetére


ZeN973
tag

HP Pavilion g6-1306sh a típusa

"to punish and enslave"

(#99) albi31 válasza ZeN973 (#98) üzenetére


albi31
senior tag

A saját bluetooth driveren kívül nincs külön program hozzá?

(#100) ZeN973 válasza albi31 (#99) üzenetére


ZeN973
tag

Az a baj hogy nem is adtak hozzá driver cd-t!
A hp oldaláról típus szerint letöltöttem a drivert de az írja ki hogy elöbb kapcsoljam be az eszközt!
Pedig az eszköz kezelő látja! :F

"to punish and enslave"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.