Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Hp nx6125 topic

Hozzászólások

(#1) NetGod


NetGod
tag

Vasarlas elott allok, es tapasztalatokra lennek kivancsi.
Valasztott termek a fent emlitett nx6125. (Turion ML-34-es verzioja, Sempron nem johet szoba).

Erdekelne, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak, akar mas hasonlo kategoriaju notebookkal kaplcsolatban? (Fontos a Turion)
Esetleg tudtok jobbat javasolni?

Koszonet elore is!

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#2) zsimboj


zsimboj
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok, úgyhogy előre is bocs az esetleges bénázásért.

Egy pár hete gondolkodok notebook vásárlásán, körbejártam jónéhány márkát, típus, de mindig ugyanehez a géphez jutottam vissza (nx6125, Turion, SXGA képernyő). Szerintem elég jó kiépítettséggel, viszonylag visszafogott árral és nem utolsósorban megfelelő szervízháttérrel rendelkezik (gondolok itt elsősorban az Acer-re)

Sulinetben két változatát lehet megvenni, a Sempron-ost és a kisebbik Turion-ost (csak XGA kijelző) nagyjából egy áron (260k). A Cora-ban volt egy akció (nov 20-ig) ahol a fullos verziót kínálták Sulinetben 300k-ért, csak épp sose volt készletükön. (sulinet.hu/ado-n sem található - most akkor mi van? sulinetes vagy nem?)

Úgyhogy engem is érdekelne ezzel a géppel kapcsolatban mindenféle vélemény, tapasztalat, ja és a Sulinetes beszerezhetőségről némi infó.

Előre is köszi!

(#3) NetGod


NetGod
tag

Egy dologra azert figyelj oda Notebook vasarlaskor, amit en mar regebben szoptam be. Tudtommal az AMD64 kodok nem kompatibilisak az IA64 kodokkal (vagy hogy is hivja az intel), szoval a ket 64 bites architektura kulonbozik. Nemtudom neked mennyire lenne igenyed ilyen kodokat futtatni, de erdemes korulnezni, hogy a gyakran hasznalt alkalmazasaid majd melyiket fogjak tamogatni.
En szivesen vennek intel notebookot, de sajnos az asztali rendszer AMD64-es verziojat futtatja a megvasarolt szoftvernek, es nem automatikusan kapja a cegunk a masik 64-es verziot, plussz penzt meg ezert nem adnak ki a nagyfejesek. Tehat kotelezve vagyok AMDt vasarolni. (Ami vegulis nem is olyan rossz:))

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#4) zsimboj válasza NetGod (#3) üzenetére


zsimboj
csendes tag

Hűha!

Most olyan dolgokról írtál, amiről nem is tudtam, hogy léteznek, ezért figyelembe sem vettem.

A Turion64-est kizárólag a Windows Vista miatt prefelálom(nám). Egyenlőre más előnyét nem találtam. (Biztos van)
Bár mostanában körbenéztem a fórumokban és egyre zavarosabb az egész. Többek szerint lesz 32 bites és 64 bites változat is. A jelenlegi béta változatokkal meg főként driver problémák vannak (gondolom ez azért változik a hivatalos bejelntés után)
Ezek szerint akkor nem különsebben kellene ragaszkodnom a Turion64-hez, elég egy Dothan is?
Nem tudom.

A lényeg, hogy a gépemet ne kelljen lecserélnem 2-3 év múlva, fusson rajta rendesen a Vista, meg a hozzátartozó egyéb progik. Nem programozok, csupán felhasználói progikkal van dolgom (még csak nem is játszok)

Kicsit más, szerinted egy Turion 1,8-as hogy viszonyul egy 1,8-as Dothan-hoz, így a 32 bites rendszereken?

(#5) zsimboj


zsimboj
csendes tag

Ja kimaradt az előzőből:

Acer 5024Wlmi-t nézted? Hasonló felszereltég + X700-as GPU 128Mb saját memóriával + 15,4'' Crystal kijelző. Ellenben az Acer szervízhátteréről nem tudok semmit. Sulinetben 330k. (adóvisszatérítés után 270, magyarán 20k-val olcsóbb)

[link]

(#6) NetGod válasza zsimboj (#5) üzenetére


NetGod
tag

Acer szervizhattererol sok rosszat hallottam mar, bar eddig senki nem mondta, hogy szervizbe is vitte volna:)) Szoval nem tudom, de inkabb veszek kicsit dragabban egy tuti megbizhatot. Amugy ha mar itt tartunk, a FSC Amilo 1667G is eleg szimpatikus.
Abban biztos vagyok, bar javitsatok ki ha tevedek ;) hogy a MS Pentium alapu rendszerekhez is fog Vistat csinalni. Kizart, hogy csak AMD-t tamogasson.
En azt hallottam, hogy a ket kod totalisan nem kompatibilis, Windows 2003 Serverbol pl. 3 kulonbozo verzio letezik, egy 32bites, x64 (AMD) es Itanium-64 (Intel). De gyorsan hozza is szoktak fuzni, hogy a forraskodban nem sokat kell valtoztatni, hogy a masik platform ala is le lehessen forditani, tehat valoszinuleg eleg sok progi mind2 ala elerheto lesz.
A teljesitmenyrol semmit sem tudok mondani, de azt tudom, hogy az Athlon64 3000+ Venice-al meg vagyok elegedve, egeszen szepen muzsikal egy hasonlo arkategoriaju Pentiumot felumul.

Uj kerdesem van: ''ATI 200M'' vagy ''VIA K8T890+ATI X700'' alapu rendszer eri meg jobban? Miert?

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#7) Nand_i


Nand_i
tag

Ma tapogattam körbe egy nx6125öst. Anno egy olcsobb travelmate-et is megnéztem, szerintem ez jobb minőségű /tapintásra/. A kasztni szinte ugyan az mint az nc6120asé.

(#8) Volu


Volu
tag

Hali mindenkinek!

Felteszem ide is a kérdést, talán itt a legaktuálisabb:

HP Nx6125-ből eddig csak Sempronos verziót láttam sulinetben, Turionost sajnos nem :(
Érdemes szerintetek azt megvenni? Elvégre a leírás szerint a 25W-os verzió van benne, így annak sem kéne melegedni :U

''A számítógépező csajok strasszkövekkel díszített iPodot akarnak és macska formájú USB-memóriát, ami bedugáskor nyávog''

(#9) NetGod válasza Volu (#8) üzenetére


NetGod
tag

Sempronnal semmi baj nincs szerintem, csak az a gond vele, hogy AMD64-et nem tamogat. Tehat csak 32 bites. Bar hallottam mar arrol is, hogy Sempronon x64-es kodot futtattak, de nem hiszem, hogy valami gyorsan. Nekem ezert verzett el a Sempron.

Ja, es mivel Turionbol ML szeria van az nx6125-ben, ezert a turion 35W-os, a sempron ezek szerint 25W-os (nem neztem utana). 1-1 Turion-Sempron.

Ami nagyon a Turion ML-34 mellett szol, az az L2 cache. (256K - 1M) De ez a nem mobil procik eseten is fennall.

Ja, es Sempronhoz nincs SXGA monitor, ill. nincs BT, es nem mindegyikhez van WLAN. Ennek ellenere sokkal nem olcsobb, viszont kaphato sulinetben, ami nalam nem lenyeg.

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#10) HERR Z válasza NetGod (#6) üzenetére


HERR Z
veterán

na csak rájöttél mi a bibi
az x64-es asztali rendszert az AMD fejlesztette ki ez van a teljes A64 turion családban...az intel a P4-ekbe /ami támogatja/ ugyanezt az utasításkészletet építette be lényegében/naggyon minimálisak a különbségek/ Az itanium meg egy akkora fejlesztési zsákutca hogy server windowson kívül semmi nem támogatja...vagyis az amd 64-bitet kell referenciának venni nem pedig az intelt.
ezért van az hogy a windows xp 64-bites verziója zokszó nélkül megy intelen is, mert ugyanazt az utasításkészletet használja /lényegében az intel ugyanúgy átvette, mint ahogy az SSE1-2-3-mat az amd az inteltől../

teljesítményben a turion jól teljesít, kb egy szinten van az azonos órajelű 533-mas dothanokkal, játékokban ahogy a teljes a64 család pedig jobb
VGA szempontjából az x200 vs x700 kérdést az dönti el hogy kell-e neked erős vga, akarsz e sokat játszani rajta...ha igen akkor x700, ha csak minimálisabban akkor x200 is elég

(#11) HERR Z válasza NetGod (#9) üzenetére


HERR Z
veterán

igen a mobil sempron ugyanazt a magot kapta mint a turion csak le van tiltva cache meg a 64bites utasításkészlet...ettől függetlenül akkumlátort ugyanannyira eszi és sebességbe is csak minimálisan /1-2%/ lasabb az is a l2 cache levágása miatt
64-bites sempron csak asztaliban létezik még és megint intel fanságod jön elő mert ugyanazt a kódot kapták meg...vagyis a 64-bites sempron csak annyival lasabb az azonos órajelű sempronnál amennyivel kisebb az l2 cache-e /ez játékokban 1% körüli, 3dsmaxnál már több/
-L2 cache akkor szól turion mellett ha kihasználod....inkább a 64-bit szól csak a turion mellett
-SXGA monitor megint olyan dolog hogy officeba meg pár dologba nagyon jó, de játékokban meghal....q3 engines játékokat még tudsz futtatni 1400*1050-be játszható sebességgel, de újabb fsp*-eket pl már ne...
bt az egy 4 ruppós usb eszköz, wlan meg pont van a 245 rugós sulinetes gépbe

(#12) NetGod válasza HERR Z (#11) üzenetére


NetGod
tag

Jatek szerencsere abszolult nem szempont, mert arra ramenne a gatyam is.
A cel egy 64bites videovago futtatasa, meglehetosen jo sebesseggel, tehat ugy erzem, az L2 cache lehet nagy, a monitor meg SXGA. A BT meg WLAN tenyleg olcson megoldhato, de ez nalam mind kenyelmi kerdes, hogy taska nelkul lehessen onmagaban a gepet hordozni, es minden benne legyen. (Ahany haz, annyi szokas, meg kivansag)

Igazabol az ''X200M - K8T890'' volt a lenyege a kerdesnek, mert X200M-es gepet is szerel az ASUS pl. X700-assal, hp nx6125-ben csak X300 van. (vagashoz eleg kell legyen...)

Azt nem tudtam, hogy az intel futtat AMD64 kodot kozel Athlon sebesseggel, azt hittem futtat ugyan, de lasabban. (Most akkor hogy van? A P4 64bites adatbusszal rendelkezik, vagy 32bitessel, es 2 olvasasi ciklus alatt hozza be a teljes utasitast?)

De asszem ez az nx6125 egy realis valasztas.

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#13) zsimboj


zsimboj
csendes tag

Senkinek semmi tapasztalata? Érdekelne, hogy milyen grafikus teljesítményre lehet számítani 128Mb videomemóriát használva.

Esetleg egy helyet ahol jó áron megvásárolható?

(Kicsit más: külföldön érdemes gépet venni? Milyen veszélyekkel jár(hat)?)

(#14) HERR Z válasza zsimboj (#13) üzenetére


HERR Z
veterán

videóba ugyanazt tudja mint az asztali chipsetes társa...vagyis úgy 1400 3dmark03 és 6-700 3dmark05
figyelembe véve hogy a gma900-as 6110 mennyit tud, simán megéri a felárat

külföldről behozás meg a bill meg a win nyelve miatt lehet zavaró ha ezek nem számítanak akkor hp-ra pl világgarancia van, bárhol javítják

(#15) zsimboj válasza HERR Z (#14) üzenetére


zsimboj
csendes tag

Ööö, mennyit tud a 6110?

Nézegettem X700-as videokarival kínált gépeket, de azt hiszem nekem nem ér meg +60-80ezret a (jóval) nagyobb VGA teljesítmény, inkább a 64bit-et tartom fontosabbnak.

Billentyűzet azt hiszem megoldható, max. matricázok, win nyelve jó kérdés, ezen még rágódok.

A garancia megynyugtató. Lehet, hogy kirándulok egyet. :) http://prohardver.hu/pics/s/n1.gif

(#16) emvy


emvy
nagyúr

NetGod, az IA64nek és az AMD64nek semmi (értsd: semmi) köze nincs egymáshoz, keversz valamit.

while (!sleep) sheep++;

(#17) zsimboj


zsimboj
csendes tag

Senki nem vett még nx6125-öst? Én lassan a tettek mezejére lépek, de mindenképpen érdekelne pár felhasználói vélemény.

(#18) Jester válasza zsimboj (#17) üzenetére


Jester
aktív tag

Mi érdekel? Kérdezz!

Előzetesben: Sempronos változattal rendelkezem.
Negatívum: 2db 256 MB-os ram modulként van benne az 512.

Miután kidobáltam a felselegs programokat a ramból és eltávolítottam a Norton antivírust (McAfee ment a heylére) valósággal megtáltosodot. A biosban állítsd majd vissza a VGA számára fentartott ramot 128-ról 64-re elég bőven az is, és sokat dob a tejesítményen. HP wireless assistant szintúgy feleslegesen zabál 8 MB ramot, mert úgyis látod a státuszleden a wlan állapotát.

Finomhangolás után átlag 3 órát megy aksiról netezés, zenehalggatás közben.,

Mehr Licht!

(#19) zsimboj válasza Jester (#18) üzenetére


zsimboj
csendes tag

Hát én a Turionos változatot szeretném SXGA kijelzővel, ausztriából (kicsit jobb áron van).

Elsősorban egy 3DMark 2001 és 2003 érdekelne. Előbbi a jelenlegi gépem miatt kell (ezen nem fut a 2003) utóbbi meg az általános összehasonlítás miatt (más notebookokkal).

Igazából érdekelne 128Mb-on, de ha probléma elég 64-en is. Nem akarok játszni rajta de elég nehéz megítélni egy gép teljesítményét látatlanban, a boltban meg ugye nem lehet programokat telepíteni rá.

Elsődlegesen photoshop menne rajta, de nem lenne hátrány, ha rendesen tudna mpeg2-t konvertálni analóg forrásból. Ezért lenne lényeges a teljesítmény.

A 2x256 felépítés talán nem annyira rosz, max. veszel bele egy 1Gb-os modult, így 1,25Gb-od lesz.

Menyire melegszik, milyen ''zajos'', a bt meg a wlan dedikált gombokkal kapcsolható be?
Ne életbevágó, de nagyon izgat az újjlenyomat azonosítás. Ez kiváltja az XP jelszó kérését? Vagy mi a gyakorlati haszna?

(#20) Jester válasza zsimboj (#19) üzenetére


Jester
aktív tag

2x256 MB nem zavar, később úgyis bővítem:

ATI kártya:
2 pixel pipline 2 vertex egység PS v2.0. Egyetlen hátránya hogy nincs benne hardveres T&L egység, így egy kissé visszafogott a 3D teljesítmény, mert elég sokat szoftverből kell megoldania. Úgy képzeld el leginkább, hogy quake3 nagyjából 30 fps, de a battlefield 2 is nagyjából annyi rajta. Ne várjál száguldást, nem arra találták ki. vezetékről 300 MHz-en megy, akkuról 100, de felűlbírálható.

BT nincs az én változatomban, (nem is hiányolom egyelőre), wlan külön gombbal kapcsolható természetesen és a látómező alján sötétben is jól látható státuszledek vannak hozzá (wlan, mute, caps lock, num lock).

Használni nagyon kényelmes, aksiról 800 MHZ-en megy a proci, hálózatról 800, de szükség esetén 1800. Akkrus üzem mellett legtöbbször egyáltalán nem megy a ventilátor, ekkor teljesen zajtalan, hálózatról általában (98 % netezés közben, 85 % filmnézés közben) nem megy a venti, ekkor is nagyon halk. Alapban kellemes langyos tapintása van.

Én nem bírnám megszokni a SXGA+ felbontást, nomeg a szemem sem túl jó, nekem ez tökéletesen megfelel.

Mod: ujjlenyomat azonosító: még nem állítottam be, de loginhoz és könyvtárak, fileok levédésére is használható kell legyen a szoftvere szerint.

[Szerkesztve]

Mehr Licht!

(#21) zsimboj válasza Jester (#20) üzenetére


zsimboj
csendes tag

Köszi!

Sok hasznos dolgot írtál. Úgy látom nagyon vágod a vga témát.
Esetleg az X700-as kártyáról (128Mb) tudsz vmi okosat mondani? Hogy viszonyul ehhez az integrált vga-hoz? Mennyivel gyorsabb, jobb? Mpeg2 konvertálásra feltétlen kellene?

A másik jelölt egy Acer 5024wlmi, ez sulinetes kedvezménnyel kb. 10e-rel lenne több. Az X700-on, meg a wxga képernyőn kívül semmivel sem jobb a hp-nál, sőt. Én a hp-t megbízhatóbbnak gondolom.

Egyébként az SXGA+ felbontással nekem is vannak fenntartásaim, még nem volt szerencsém élőben látni.

(#22) Jester válasza zsimboj (#21) üzenetére


Jester
aktív tag

SXGA+ felbontást használtam már egy ideig egy HP notin. (Akkoriban elég sokféle megfordult a kezem között, de nekem nem jött be.) Mint írtam nem túl jó a szemem, és annál a felbontásnál már nagyon erőltetnem kellett, hogy lássam. Tisztának kristálytiszta volt az is, csak nagyon fárasztott, közelebb kellett hajolnom hozzá, hogy tisztán lássam, így nem ültem egyenesen és a gerincem és a nyakam el volt merevedve egy pár óra használat után. Ezért maradtam az 1024x768 mellett, ez nagyon kényelmes. SXGA+-t mindenképpen próbáld ki előtte, tudsz-e kényelmesen ülni stb. mielőtt megveszed.

Az X700 8 pipeline és emlékeim szerint 2 vertek egység és hardveres T&L természetesen, így a kettő messze nem egy kategória. (kb. mintha az asztali 9800prot hasonlítanád egy 9600se-hez. Nagyjából ez jellemzi a teljesítményküket.)

Mpeg2 konvertáláshoz nem tudom, hogy gíorsabb lenne-e az x700, szerintem csak a via-nak van beépített mpeg2 encoder támogatása, úgyis a proci dönt itt. (Ez nem a fő érdeklődési területem, úgyhogy ne feltétlenül csak az én véleményemre hagyatkozz, mások biztos járatosabbak benne.)

Nekem ez sulinetes volt, ezért nem is gondolkoztam Aceren. Ami Acer eddig a kezemben volt, azokkal nem láttam szembetűnő hiányosságot, de egyik sem tetszett. Ezen kívül sajnos másban nem tudok segíteni azzal a típusssal kapcsolatban, nem használtam belőlük sokat, nem ismerem annyira őket, látatlanba pedig nem akarok nyilatkozni róluk. Végső soron úgyis neked kell eldöntened, hogy melyiket veszed.

Mehr Licht!

(#23) zsimboj válasza Jester (#22) üzenetére


zsimboj
csendes tag

Javíts ki ha tévedek, de akkor az X300 és az X700 közt inkább játék futtatásakor lenne szembetűnő különbség? Esteleg 3DStudio?

Magyarán, ha én csak képekkel foglalkozok (nagy méretűekkel, de nem editálom komolyan őket), alap office felhasználás, cd/dvd írás, dc++ és vhs film konvertálásra esetleg TV tunerről felvétel, akkor nem feltétlenül kellene ragaszkodnom az X700-as vga-hoz?

A hp engem már sokmindenben meggyözött (cd/dvd író, nyomtató, monitor) az acer számomra ismeretlen. Bár megnéztem egy párat, és nagyon minőséginek tűnnek. Csak az a fránya ezüst szín...

Jól gondolom egyébként, hogy az integrált vga-k közül ez az X300-as a legjobb? Régebben olvastam egy tesztet ahol az Intel GMA900-at hasonlították össze talán az X200-zal, és nagyon különböző teljesítményt nyújtottak (az ATi javára persze)



(#24) NetGod


NetGod
tag

SXGA monitorral kapcsolatban annyit, hogy tenyleg eleg picik a betuk, de ami ennel nekem zavarobb, az az, hogy kicsit olyan hatasa van a TFT-nek, mintha poros lenne, de nem lehet letorolni:)) Igazabol nem tudom, hogy az enyem hibas, vagy az osszes ilyen. Masnak van tapasztalata?

Masik, hogy tenyleg szep, hogy az orajeleket allitgatja magatol, es ha menezi az ember kozelebbrol, akkor a magfeszultseg is megugrik 1.000 voltrol 1.400 (akku) es 1.450 (220V) ertekekre, alap 800-rol 1600ra ill 1800ra, de ezt hol lehet befolyasolni? Ertem ez alatt, hogy szeretnem ha lennenek olyan percek, amikor akkurol 1.8GHz-en, 1.4V fesszel, 300MHz-es GPUval uzemelne, akar kihasznalom, akar nem.
Ilyet hogy kell?

TB

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#25) Jester válasza zsimboj (#23) üzenetére


Jester
aktív tag

Jól látod, tényleg csak játékok alatt jönne ki ilyen felhasználás mellett a különbség. Ha nem ragaszkodik feltétlenül az ember a nagy játékteljesítményhez, akkor jól el lehet lenne ezzel is.

Nagy méretű képekhez úgyis a sok ram és a gyorsabb vinyó és proci jelent majd sokat. (esetleg ha turionost veszel, akkor a nagyobb L2 cache még az aksis üzemidőre is jótékony hatással lesz.)

Integrált VGA-k közül ez tényleg elég jó, de megvannak a maga korlátai. Pl a legkisebb saját dedikált memóriával rendelkező VGA is lehagyja teljesítményben. Igaz, azokból a normálisabbak ára nem is itt szokott kezdődni. Az inteltől mindenképpen nagyobb teljesítményű mindenhol, és kompatibilitás szempontjából is jobb választás az ATi. A HP-nál azonban figyelembe kell venni, hogy dizájnolnak szinte minden cuccon valamit, ezért általában módosított szoftver is kell hozzájuk, nem jó az alap catlyst, azonban rendszeresen adnak ki frissítéseket. (3-4 havonta, csak egy kissé lemaradásban vannak. Most éppen a Cat 5.8-on alapuló a legújabb driverük.)

Mehr Licht!

(#26) Jester válasza NetGod (#24) üzenetére


Jester
aktív tag

A GPU sebességét a Catalyst Powerplay részén tudod állítani korlátozottam. A CPU-t pedig emlékeim szeirint az energiagazdálkodási sémáknál kell állítani. (Most nincs előttem win, ezért nem tudom pontosabban megmondani.)

Mod: SXGA+: nem használsz véletlenül natív felbontás mellett is ClearType-ot? Nekem akkor tűnt olyannak a kép.

[Szerkesztve]

Mehr Licht!

(#27) NetGod válasza Jester (#26) üzenetére


NetGod
tag

GPU megvan, koszi.
CPU-t meg keresem.

SXGA: De be volt kapcsolva. De ha kikapcsolom sincs valtozas, mert a ClearType csak a betuket erinti. Nalam a problema inkabb az osszefuggo egyszinu feluleteknel lathato, min pl. ennek a hozzaszolas doboznak a feher hattere. meg az egszinu szurke hatter mogotte.Ilyen lenne az SXGA valojaban?

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#28) Nand_i válasza NetGod (#27) üzenetére


Nand_i
tag

Nem, ez nem sxga sajátosság. Nekem volt már másik sxga-s gépem is, az nem ilyen volt. Ennek azért ilyen a képe, mert wva-wide viewing angle, vagyis nagy látószögű a tft.Nézd meg, szinte 0 szögből is el lehet olvasni. Ennek az az ára, h télleg kicsit porosnak hat a kép. :)) Nekem 2 nap után fel se tűnt.

Ja még valami: most futtattam 3dmark2003at: 32 megával 1059, 128cal 1064 pontot kapott, szóval nyugodtan vissza lehet venni 32re, így több marad a rendszernek. :C

[Szerkesztve]

(#29) Jester válasza NetGod (#27) üzenetére


Jester
aktív tag

Megnéztem, CPU órajelét tényleg nem lehet onnan állítani, rosszul emlékeztem. Viszont a Rightmark CPU Clock Utility segítségével lehet változtatni P-state-en, ezzel érdemes próbálkozni.
[link]

Mehr Licht!

(#30) petis77 válasza zsimboj (#17) üzenetére


petis77
csendes tag

Nekem nx6125-van, 2G Turion és 2G ram. Egy kalap szar az egész, soha az életben többet HP notebook-ot nem akarok használni - sajnos muszály, mert céges a kicsike.
Elmondom, nekem mik a sirámaim:
1. Win Xp 64 bit van rajta, és vannak eszközök, amik nem működnek, mert ninvs driver: smart card reader, ujjlenyomat olvasó és még egy eszköz, amit nem tudok, hogy mi. Support természetesen a HP-tül a 64 bites OS-re nincs, drivert nem adnak, vagy nincs, a lényeg ugyanazm, nem működnek eszközök. 32 biten megy minden.
2, én dokkolóval használom a gépet, amin van VGA és DVI kimenet. Kép viszont csak a VGA-n van, DVI-on nem ad ki jelet. A HP szerint ez így működik, by design ilyen. B@sszák meg. A 3 éves Toshiba laptopon tökéletesen bírt működni, akkor ezen miért nem? nem értem...
3. a standby mode-ot és dokkolóból való kivételt/behelyezést sem kezeli tökéletesen, ez lehet, sw miatt van. Néha nem teszi ki a képet a monitorra vagy nem veszi vissza az LCD-re.

3dmark03-ban 1170 pontot nyomott a 64bites OS alatt és 1000 körül a 32bitessel. Q3 tűrhetően megy, az AGE 3 már szaggat, 1024-be, minimum grafikával is.

Ennyi. Dolgozni lehet rajta, egész gyors, de az új vagy újabb játékok nem igazán mennek.

(#31) NetGod válasza petis77 (#30) üzenetére


NetGod
tag

Azert azt hozza kell tenni, a windows x64 meg eleg gyerekcipoben jar. Pl. daemon tools is csak kevesebb mint egy honapja van....
HP meg ugye hires arrol, hogy nem csinal 64bites drivereket. Smart card readerem nincs, az ujjlenyomat olvaso meg egyebkent szerintem egy giccs a gepen, amivel jobban el lehet adni. Semmi ertelme nincs, csak elszediti vasarlot. A harmadik eszkoz, akarmi is legyen az, nekem bejon. Szoval semmi, de semmi bajom nincs ezzel a winx64-el.
Jatszani ezen? Hat nem azert, de szerintem ha ezt vetted, nem jatek miatt tetted. Olcsobban kapsz nagyobb grafikai teljesitmenyu gepet... Szerintem aki ilyen mellett dont, az ne akarjon jatszani.... (sorry, ha nem te dontottel, az meg pech...)
A monitorral tenyleg vannak bajok, de ez konnyen megoldhato: ha ugy allitod be a windowst, hogy a monitor lecsukasakor semmit se csinaljon, majd ha hosszabb ido utan felnyitod, nem jelenik meg a kep. Dokkoloval ugyanez. Megoldas, hogy azt a kis pockot lenyomod 2 mp-re, es elengeded. Es lass csodat, lesz kep:)) Igen, semmi sem tokeletes....
Dokkolorol nem akarok hulyeseget mondani, de asszem HP gyartmanyu, eredeti dokkolorol mennie kell a DVI-nek is. Bar ezt eddig csak 1 embertol hallottam, nekem nincs dokkolom, de majd lesz:D
Ami pedig a Visual Studio 2005 -ot illeti, allatian jo sebessege van:))

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#32) NetGod válasza Nand_i (#28) üzenetére


NetGod
tag

Van valami abban, amit mondasz.... Igaz, hogy horizontalisan szinte 0 fokbol is latszik, vertikalisan mar alulrol forditja a szineket, de a billentyuzet latja maximum kiforditva a szineket, tehat mind1:))

A proci segitseget meg koszi, sikerult egysmast elernem, kiraly. Csak le ne egessem, mar jart Everest szerint 76 fokon.... nem egeszseges....

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#33) NetGod válasza petis77 (#30) üzenetére


NetGod
tag

Kerdes:
Most nezem, a Bluetooth se mukodik nalam, tehat megkerdeznem, neked milyen driverrel megy x64 win alatt?

thx elore is.

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#34) Nand_i válasza NetGod (#33) üzenetére


Nand_i
tag

Honnan szedtetek egyáltalán bármiféle x64 drivert a géphez??? :F


[Szerkesztve]

(#35) sutszi


sutszi
veterán

Miért a gép a szar???????
Nemtudom ti mennyire szoktatok olvasgatni a neten ilyesmi témákban, de már jópár hónapja, azt lehet mindenhol hallani, hogy a 64bites windows egy nagy trágya.
Azért mert 64bites processzor van rajta attól még a 32bites win is simán elmegy rajta.
A driverhiányosság miatt a Microsoft és a szoftvergyártók a hibásak.
Ettől nemtom miért szar a gép.
Tegyél rá WinXP sp2-őt (32bit), meg ha tudod próbáld ki linuxal, ez már időtlen idők óta 64 bites. Asszem lesz nagy meglepetés.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#36) NetGod válasza sutszi (#35) üzenetére


NetGod
tag

1) a gep NEM szar... Csak a HP nem fog 64-es drivereket adni a gepeihez Windows Vista-ig. Nembaj, a bluetooth kivetelevel minden fontos dolognak van drivere.
2) miert kell 64bites win? mert kb. 30%-al gyorsabb:)) Nameg kepzeld van mar olyan progi a piacon, ami csak AMD64 alatt indul...
3) Linux? pfujj. Debianon kivul semmit sem vagyok hajlando. 4 even keresztul dolgoztam a cegnel linux-al...


Ja, es Drivereket honnan? hp csinalt vegulis valami ATI Xpress 200M-es drivert, csak mas szamitogep supportja alatt lehet megtalalni. AC97, modem, TI, minden driver letezik mar, csak a hp bluetoothal vannak bajaim... De szerintem egy hasnlo class 2 bluetooth driverenek mukodnie kellene rajta. Majd meglatjuk.

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#37) sutszi válasza NetGod (#36) üzenetére


sutszi
veterán

petis77-nek szántam a választ, de ezek szerint mellé kattintottam.
1-2. Tudom hogy kb 30%-al gyorsabb lenne de minek ha szar az egész????
Nem csak az a probléma, hogy nincsenek 64bites driverek. Senkiről nem hallottam aki stabil rendszert tudott volna futtatni ezzel az oprendszerrel.
Melyik ez a progi ami csak ''AMD64'' alatt indul?
3. Mi volt vele a problémád?

Kinek mi...engem a bluetooth érdekel utoljára. :))

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38) NetGod válasza sutszi (#37) üzenetére


NetGod
tag

Stabil? Nekem az:D Eddig semmi panaszom nincs, sot, mondhatni jobb is mint amit a hp adott hozza, mert az kepes volt kek kepernyot produkalni, ez meg tokeletesen mukodik. A progi pedig egy specialis videovago feleseg, egy kulso egyseg PCs felulete. Sajna nincs belole rendes verzio, pedig az sokkal esszerubb lenne. Bluetooth nelkul nem tudom a telefonomat GPRS modemkent hasznalni... Azert fontos tud lenni:D
Hogy linuxal mi a problemam? Ha ez egy nagyon hosszu tortenet, es szerintem nem is temaba vag. Igazabol nagy valoszinuseggel egyedi a gondom a linuxal, de hat izlesek es pofonok, ahogy mondani szokas. Nekem kenyelmesebb a Windowst hasznalni, holott teljesen igazad van abban a tekintetben, hogy ha valaki 64biten akar dolgozni, akkor a linux a legmegfelelobb, mert sokkal regebbota tamogatja a dolgot... De valahogy megis a Windowsnal kotottem ki... Majd ha megjon a Longhorn... (vagy ujabban mar Vista).

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#39) sutszi válasza NetGod (#38) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor te vagy a kivétel ami erősíti a szabályt. :D
Megértem miért van szükséged ezekre, erre nem tudok mást mondani minthogy a kiforratlanság miatt most szívsz, de remélhetőleg hamarosan meglesz minden ahhoz, hogy minden jól menjen.

A Linux történetedre kiváncsi vagyok, küld el priviben.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40) ghorvath


ghorvath
csendes tag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak én is ezt a hp nx6125-öst, de találtam valamit, ami ellene szól:

http://gentoo-wiki.com/HARDWARE_HP_Compaq_nx6125
http://bugzilla.kernel.org/show_bug.cgi?id=5534

Linux alatt nem jó az acpi kezelés (néha nem kapcsol be a venti, még magas processzorhőmérsékletnél sem), de nem világos, hogy a linux kernelje van rosszul megírva, vagy hardveres a hiba.

Ti milyen oprendszerrel használjátok, és tapasztaltatok-e bármi hasonlót.
Előre is kösz a segítséget!

(#41) code1005


code1005
senior tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy tudja e a noti a 1400x1050-es felbontást?

plata o plomo

(#42) Jester válasza code1005 (#41) üzenetére


Jester
aktív tag

Létezik olyan alváltozata, ami ilyen kijelzővel készül. Az, hogy nálunk kapható-e, más kérdés. Eddig még nem nagyon láttam.

ghorvath: küldtem mailt.

Mehr Licht!

(#43) Nand_i válasza Jester (#42) üzenetére


Nand_i
tag

Létezik ilyen, én is ilyet használok. Anno láttam macropolisnál is, de én pl usanotebooknál vettem. Persze ekkora felbontást az alapmodellekhez nem kaphatsz sajna.

[Szerkesztve]

(#44) code1005


code1005
senior tag

Ami notit most használok az sem ilyen felbontású, viszont bírja és szebb a képe mint 1024-ben. Csak az érdekelne, hogy fentebb lehet e venni a felbontását az 1024x768-as modellnek.

plata o plomo

(#45) jricsi


jricsi
csendes tag

Sziasztok!

A 6110-es notebooknál az optikai meghajtó közös csatornán van a winchesterrel, a 6125-nél is így van ez? Tapasztalatom szerint ez nagyon lassítja a rendszer teljesítményét cd vagy dvd-kezelés esetén.

jRicsi

(#46) Jester válasza jricsi (#45) üzenetére


Jester
aktív tag

Nem, külön IDE csatornán vannak. Egyébként tényleg lelassítja a rendszert.

Mehr Licht!

(#47) Hege válasza Jester (#46) üzenetére


Hege
tag

A 6125-ösön tényleg külön van, de ugye amikor azt írtad, hogy lelassítja akkor arra gondoltál amikor 1 csatornán vannak ugye?

(#48) Jester válasza Hege (#47) üzenetére


Jester
aktív tag

Igen, arra az esetre gondoltam,amikor egy csatoprnán lógnak, hogy az belassítja. (Máskor nem rövidítek mondatot...)

Mehr Licht!

(#49) Tommmmka válasza Jester (#48) üzenetére


Tommmmka
senior tag

Nah, én egy Fujitsu Amiló 1667g 01-es gépet nyúzok!!

Maximálisan megv.ok elégedve vele! Ha az akksi nem annyira fontos számodra akkor szerintem ez e legjobb mindenre

a64 3200+ procc van benne (Zabálja az akssit de erősebb mint bármely turion)
512DDR
x700 128mb VGA

melegedni melegszik ha játszol vele, windowsban vagy vagy netezel akkor a venti meg sem mozdul!
Minősége szerintem első osztályú...nem repkednek a gombok mint sok más laptopon nem kpoik a festék stb.

Eddig még soha semmi gondom nem volt vele!

300k az ára újonnan és szerintem maximálisan megéri!

A mai játékok is tökéletesen futnak rajta, jó van aminél látszik h. kéne ram de most 512 ram 10k az meg nem fog földhöz vágni!

Ebbe már nem PCIMCA kari van hanem Express Card ami a jövőre nézve bőven jó, ja és ami nekem spec nagyon bejön az a távirányító :D:D

Ja és ami nem elhanyagolható tény (sz.tem) Rohadterős a Wifi benne. 1 utcával arrébb is simán fogom egy sima mezei D-link router jelét, mikor a routerhez adott adapter már meghalt!

(#50) Sandstorm


Sandstorm
tag

Hali!

Nekem egy nx6125 van Sempron 3100+-al. Meg tudná nekem mondani valaki, hogy ebben milyen proci van? 25W-os vagy a nagyobb 6xW-os?

Másik kérdés: debian alatt, hogyan érhetném el, hogy a sysfs-ben a cpu alatt legyen olyan könyvtáram, hogy cpufreq, és azon belül a procisebesség állításhoz szükséges állományok meglegyenek? Eddig nem sikerült ilyent elérnem... :( (2.6.15-ös kernel a kernel.org-ról)

Előre is kössz!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Hp nx6125 topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.