Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Hp nx6125 topic

Hozzászólások

(#401) Hege válasza PLacc (#399) üzenetére


Hege
tag

Ha két memómira modul van a gépben, akkor azok két külön eszköznek minősülnek, két külön slot-ban. 2 memóriamodul jó hogy többet fogyaszt, mint 1, nem?

(#402) PLacc válasza Hege (#401) üzenetére


PLacc
senior tag

Attól mert még más slotban van nem fogyaszt többet, ugyanannyi tranzisztor van 2x256-ban, mint 1x512-ben, nem? :)

(#403) xcbiker


xcbiker
addikt

Akinek van w-lan a gépében az mondja már el, hogy eredetileg milyen modellszámú az a kártya! Köszi!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#404) tjhooker464


tjhooker464
őstag

Helló mindenki. Kimerítő olvasmány volt ez a topic de lenne még pár kérdésem. Me ebbe a gépbe lehet esetleg a boltban vagy szervízben dvd írót venni?[link] ? Ha lényegesen olcsóbban jönnék ki mint ővele[link] akkor még jó is lehetne. Csak a turion ne vonzana annyira:D fogyasztásban gondolom lényeges különbségek vannak. Szerintetek megérné az a 20-30E felárat a turionos gép? Bár eddig azt szűrtem le, hogy igen.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#405) PLacc válasza tjhooker464 (#404) üzenetére


PLacc
senior tag

Azt hiszem meg is válaszoltad a kérésed... :)
A gyári DVD-RW 30k felett lehet szerintem, ha ehhez még hozzávesszük a Turion felárát, a dupla annyi RAM-ot :) meg a dupla HDD-t, akkor igencsak jobban megéri a Turionos...

(#406) tjhooker464 válasza PLacc (#405) üzenetére


tjhooker464
őstag

Köszi akkor ejtve van az olcsóbbik. Holnap el is rakatok egy Turionosat:D Az a gond viszont, hogy csak freedos van rajta. Meg tudnátok mondani annak az unix alapú oprendszernek a nevét amivel cd ről lehet bootolni? Vagy akármilyen ötlet jó lenne, hogy mivel tudnám megnézni a pixelhibákat. Gondolom dos alatt nem fut a nokiás pixelhiba nézegetős progi.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#407) PLacc válasza tjhooker464 (#406) üzenetére


PLacc
senior tag

Knoppix liveCD, amire gondolsz, meg tudtommal van valami XP klón is [link]...

(#408) tjhooker464 válasza PLacc (#407) üzenetére


tjhooker464
őstag

Köszi rajta vagyok.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#409) JowoodSanya


JowoodSanya
csendes tag

Még mindig vacilálok a két nx6125-ös között egyedül az ára, ami akdály szerintetek sokkal jobb a turion ml34-es proci és az Sxga vagy azért jó ml32-es is sima xga-val!
És nem tudtok sxga-t olcsón?

(#410) tjhooker464 válasza JowoodSanya (#409) üzenetére


tjhooker464
őstag

Ha van rá pénzed akkor inkább az Sxga t vedd szeintem. Állítólag szebb a képe és kényelmesebb is. De a legegyszerűbb az lenne ha leülnél mindkét gép elé egy kicsit és kipróbálnád őket. Nekem az ára miatt mindenképpen xga s lesz sajna nincs rá keret.:)

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#411) JowoodSanya válasza tjhooker464 (#410) üzenetére


JowoodSanya
csendes tag

Én is így vagyok a keret inkább a sima xga-sra elég, csak mondom megkérdezem hátha tud valaki, egy kicsivel többért sxga-t! (ne renew és asis legyen!)

(#412) PLacc válasza JowoodSanya (#411) üzenetére


PLacc
senior tag

Szerintem nem kell ódszkodni a renew gépektől, főleg ha 30-40%-al olcsóbban is megkapod... Az meg hogy nem magyar a billje esetleg, megszokható ennyi pénzért. :)

(#413) JowoodSanya válasza PLacc (#412) üzenetére


JowoodSanya
csendes tag

Csak azért mondom, hogy ne renew-t, mert az xga-ban drágább volt mint az új, nem tudom mi az eltérés köztük, de én úgy vettem észre semmi!

(#414) mukos


mukos
tag

Ha valaki megtanult magyar bill-en normálisan gépelni nem fog feltűnni az angol bill. Meg lehet matricát kapni elvileg.

(#415) tjhooker464


tjhooker464
őstag

NA ha minden úgy jön össze akkor holnap meglesz a gépem:D Nektek engedték a boltban, hogy megvétel előtt megnézzétek, hogy pixelhibás e?

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#416) Hege


Hege
tag

A másik hp laptop topicban kicsit felpiszkálták a tesztelős énem :) Hát beírom ide is, hogy mit tapasztaltam.

nx6125 1.6 Turion, 1 Gb ram, Ati x200

Minden alapon (1600 MHz CPU, 320 Mhz RAM)

Everest Utimate 3.0 Memória írás,olvasás,másolás : 23xx MB/s
3dMark 2003 : 10xx pont

DDR 400-as ram (1600 MHz CPU, 400 MHz RAM)

Everest Utimate 3.0 Memória írás,olvasás,másolás : 29xx MB/s
3dMark 2003 : 12xx pont

Egy kis tuning (1700 MHz CPU, 425 MHz RAM)

Everest Utimate 3.0 Memória írás,olvasás,másolás : 31xx MB/s
3dMark 2003 : 13xx pont

Az x-ek helyére tetszőleges szám beilleszthető. Mérési pontatlanság :) Fentebb egyelőre nem mentem, mert most nincs időm többre. Következő lépcső az 1800MHz CPU és 450 MHz RAM lesz. A CPU már volt 1800-on és szépen megy, de akkor a RAM csak 360-on ment és nem 450-en.

Amugy a gép mindig alapon megy, de jó tudni, hogy mennyi tartalék van még benne :)

Azért az látszik, hogy a 400-as ram a memóriának és a grafikának is nagyon jót tesz anélkül, hogy a procihoz kellene nyúlni.

(#417) xcbiker válasza mukos (#414) üzenetére


xcbiker
addikt

Gyakorlatilag is kaplható nálunk bill matrica: Bartók B. u. 18. HPWorld Buadapest
Ill noti még mindig van és NEM renew.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#418) DEXTERke


DEXTERke
tag

Udv mindenkinek!

Egy kerdesem lenne:
Azt milyen proggyval lehet megtenni, hogy ha akksirol megy a noti, akkor ne menjen a proci 800Mhz fele, vagy esetleg kisebbet is be lehet allitani?

(#419) JowoodSanya válasza xcbiker (#417) üzenetére


JowoodSanya
csendes tag

És nincs véletlenül ml34-es noti? Ha igen mennyiért? És ha érdekelne a másik, akkor az a boltban van vagy ez úgy kéz alatt megy? És melyikben a Bartók utcaiban?

(#420) xcbiker válasza JowoodSanya (#419) üzenetére


xcbiker
addikt

Megrendelésre hozunk a Bartókra, de a Bajcsyra is. (de inkább a Bartók szerencsésebb)
ml34? cikkszámot mondanál?

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#421) JowoodSanya válasza xcbiker (#420) üzenetére


JowoodSanya
csendes tag

HP-Compaq NX 6125 (PY417ea)

(#422) JowoodSanya válasza xcbiker (#420) üzenetére


JowoodSanya
csendes tag

És mondcsak van kiállított darab, mert én akárhol kérdeztem telefonon, azt mondták nincs, vagy tudsz olyan helyet,ahol van?

(#423) xcbiker válasza JowoodSanya (#422) üzenetére


xcbiker
addikt

Miért annyira fontos, hogy legyen kiállított darab?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#424) JowoodSanya válasza xcbiker (#423) üzenetére


JowoodSanya
csendes tag

Előtte szeretném megnézni mégis, hogy néz ki! Tudod a tapizós dolog!

(#425) JowoodSanya válasza xcbiker (#423) üzenetére


JowoodSanya
csendes tag

És mondcsak, mielőtt fizetek, ugye megnézhetem a gépet, szóval nemcsak miután letettem a cash-t ugye?

(#426) Armin


Armin
csendes tag

Azt szeretném kérdezni, hogy Renew programban részt vevő notit igaz nyugodt szívvel vehetek? A HPQ nx6125 PY417EA-t néztem ki, játszani nem fogok rajta, notebookstore.hu-n 240e, szerintetek jó vétel? Eddig csak jókat hallottam a HP-ről. Köszi

(#427) xcbiker válasza JowoodSanya (#424) üzenetére


xcbiker
addikt

Hasonlókat meg tudsz nézni. Mivel a 61xx sorozat mind ugyanúgy néz ki.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#428) xcbiker válasza JowoodSanya (#425) üzenetére


xcbiker
addikt

Brahiból nem rendelnénk be egy ilyen notit.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#429) Armin válasza xcbiker (#428) üzenetére


Armin
csendes tag

Bocsi de néztem a weboldalatokat (www.hpworld.co.hu), de én nem találom rajta a notikat. Tudnál mondani egy árat az nx6125 PY417EA-ra?

(#430) xcbiker válasza Armin (#429) üzenetére


xcbiker
addikt

Sajnos azt én csak 258eFt-ért tudom megrendelni neked.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#431) Armin válasza xcbiker (#430) üzenetére


Armin
csendes tag

Figyelj szerintem akkor érdekelne a dolog, mégiscsak új és nem renew, azért a +20e-ért már mindegy. Szeretném megkérdezni, hogy házhozszállítást vállaltok, mivel vidéki vagyok és nem szeretnék felutazni ezért. Ha megoldható, akkor e-mailben megkereslek a részletekkel. Üdv

(#432) xcbiker válasza Armin (#431) üzenetére


xcbiker
addikt

Üdv!

hívj telefonon, vagy add meg a számod!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#433) Armin válasza xcbiker (#432) üzenetére


Armin
csendes tag

Délután vagy a holnapi nap folyamán megkereslek!

(#434) xcbiker válasza Armin (#433) üzenetére


xcbiker
addikt

Mivel korlátozott számban van ebből nem átana dönteni.
Biztos lesz később is, de akkor ez az árat nem tudom garantálni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#435) JowoodSanya


JowoodSanya
csendes tag

Hali! Szerdán veszek egy nx6125-öst ha minden igaz! Csak az a baj, hogy freedos-os, az lenne a kérdésem, ha felrakom rá az xp-t(prof.), akkor milyen funkciók nem fognak működni alapból? Melyik drivereket vigyem magammal, mert nem ott veszem,ahol lakok és azért már ezen a részén szeretnék túllenni, mire hazaérek! Szóval a kérdés mégegyszer, melyikek a legfontosabb driverek?


[Szerkesztve]

(#436) xcbiker válasza JowoodSanya (#435) üzenetére


xcbiker
addikt

[link]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#437) Armin válasza xcbiker (#434) üzenetére


Armin
csendes tag

Már 100%, hogy kell a noti, holnap amint felkelek, hívlak.. Igaz ezen a számon, ami az aláírásodban van?

(#438) Armin válasza xcbiker (#436) üzenetére


Armin
csendes tag

Nagyon köszi a segítségedet, a kollégád is nagyon segítőkész volt, a noti nagyon bejön :) Köszi még 1x
Üdv

(#439) xcbiker válasza Armin (#438) üzenetére


xcbiker
addikt

nm. Örülök, hogy segíthettünk.
Aznap te voltál a második aki ezt a modellt vitte.

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#440) robert_nr1


robert_nr1
csendes tag

Helló!
Valaki megosztana velem egy everest reportot egy nx6125(PY417) ről. Érdekelne egy memória olvasás, írási eredmény is.
Notebook vásárlás előt állok ezért kellene. Valaki tapasztalt vele valami problémát? Egy üzletben nagyon ajánlották a Dell inspiron 6400-at. Nekem személy szerint nem nagyon tetszenek a 15''4-es kijelzők. Az nx6125-ben létezik 512Kb L2 vagy az 1Mb Cache , melyik mennyit dog a konfigon. Érdemes-e az 1Mb L2-est megvenni?

Üdv.:Robi

(#441) robert_nr1


robert_nr1
csendes tag

up

(#442)



csendes tag

Helló!

Érdekelne az nx6110 és 6125 között csak az az egy igazi kül. hogy a 25-ös 64-bites. Vagy van más pl minőség beli külömvbség is amiért még megéri a 25-ös?

(#443)



csendes tag

Amúgymeg nemtom ti hogyvagytok vele de nekem egyre jobban meetszik a hp nx-jei mellett az IBM R-sorozata... elég stramm massziv gépeknek tünnek , nem hallotam rolla panaszt (igaz nem is sok olyan emberől hallotam aiknek IBM-e van vagy volt :DDD )

(#444) Ákoska


Ákoska
csendes tag

Sziasztok kedves nx6125-ösök! :)

A következő lenne a kérésem: Le tudnátok írni, hogy milyen notitáskát használtok (márka, típus), meg 1-2 tapasztalatot is.

Előre is köszönöm!

Üdv: Ákos

[Szerkesztve]

Üdv: Ákos

(#445) Nand_i válasza (#442) üzenetére


Nand_i
tag

Hali!

A két gép között elég sok különbség van belsőleg, külsőleg asszem kb ugyan az. A 25ös AMD alapú, a 10es meg Inteles.
Valahol mintha olyat hallottam volna, h a 10esben csak 1 IDE csatorna van pl.
No comment.

Ha tévednék, valaki javítson ki.

[Szerkesztve]

(#446) Nand_i válasza Ákoska (#444) üzenetére


Nand_i
tag

Én pl Samsonite hátizsákot használok, szerintem elég jól védi a gépet, pontos típust nem tudok, de van jó sok rekesze, és a gépnek van külön kialakított tartórész. A vállpántja is puha és széles, kényelmes vinni, csak ebben a melegben néha nagyon megizzad a hátamon. :( Már több mint 1 éve van meg, eddig bevállt. Viszont ebben eléggé rossz kézben vinni, uh lehet majd veszek egy ''normál'' kézitáskát is.

Üdv

(#447) evo87


evo87
őstag

Én egy alap american tourister-t használok (állítólag ez samsonite, csak mivel olcsóbb, más matrica van rajta).
Elég tágas, elfér benne minden cucc, töltő, egér, egérpad, egy-két(mérettől függően) könyv, iratok meg jó pár apróbb holmi. Szerintem a párnázása is megfelelő.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#448) gilfoyle


gilfoyle
őstag

A mai napon én is a tulajdonosa lettem egy nx6125-nek (EK196ES). A gépen freedos-nak kellett volna lennie, de nem bootolt a gép. :U
Na, linux live cd be - arról bootol, látja, hogy van egy 80G-s partíció, ami bootolható lenne.
Megnézem, mi van a partíción, 5xx és 8xx megás fájlok tömkelege, jobbára olvashatatlan fájnevek, néhol egy-egy olvasható, ilyen, mint: sulinet, svga pro.jek stb.
Ez normális? Gondolom nem. :(
Vigyem vissza az egészet a francba, hogy adjanak újat vagy formázzam és legyek boldog? :F

(#449) robert_nr1


robert_nr1
csendes tag

Szerintem hívd fel azt a céget, kereskedést ahol vetted a notit és mond el nekik mi a panaszod.
Elviekben ha egy freedos van rajta, annak be kellet volna, hogy bootolja valamilyen szinten.
Azok az érdekes fájltöredékek + fájlnevek.... passzolom a kérdést, h hogy kerülhettek azok oda. Inkább vidd vissza... Szerintem.

(#450) robert_nr1


robert_nr1
csendes tag

Hol vetted a notit?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Hp nx6125 topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.