Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ck.


Ck.
addikt

Bocsi, hogy új topicot nyitottam, de nem találtam ehhez hozzáillő témát.

Nah szal a gondom a következő:

Adott egy Maxtor 160-as winyó.

2 részre van partícionálva: Rendszer 5GB, Munka 144 GB.

A problémám a következő: Dokuments and settings: 79MB, Program files 703, Windows 1308, és végül a pagefile 768 MB. Ezek azok amik nagynak tűnnek. (Rejtett file-ok láthatóak)

A gondom az hogy a szabad hely mindössze 1,8 GB körül van... De ezt ha összeszámolom simán kéne több mint 2 gigának lennie. De akkor hova tűnt a hely? Nos a probléma nem egyedi, Barátnőm gépével is ugyanez a helyzet, szintén XP, ugyanekkora rendszerpartíció.

Nála is olyan akár nálam. Az elején még megvan a megfelelő mennyiségű szabad hely, egy idő múlva pedig már egyre kevesebb hely marad... Én eljuttottam odáig hogy 500 MB körüli szabad helyem volt, és közben 2 giga körül kellett volna hogy legyen, a file és mappaméretekből fakadóan... De mégis csak 500 MB körül volt.

Mi okozhatja ezt a folyamatos csökkenést?

Van vírusírtóm, (Kaspersky AVP), rendszeresen frissítem, tűzfal bekapcs., tehát nemhiszem hogy vmi kórokozó lenne...

A konfigom az adatoknál ha esetleg lényeges, bár nemhiszem. Jah és amúgy SP2 fenn van.

Várom Mindenki segítségét! Előre is thnx! :C




[Szerkesztve]

(#2) djyuri


djyuri
őstag

A ''sajátgép'' <-- jobb egér--> tulajdonságok --> ''A rendszer visszaállítás''/ ''A rendszer-visszaállítás kikapcsolása az összes meghajtón'' -ba be van téve a pipa?
Mert,ha nincsen,akkor a sok frissítgetés miatt sok visszaállítási pont kreálódik a partíciókon és ez foglal el ''sok-sok'' helyet.
Szerintem ez a problémád.

[Szerkesztve]

(#3) Wolverine válasza Ck. (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

Temp könyvtárból a szemetet kiirtani, Temporary Internet Files-ból szintén, és nem árt letiltani a Prefetchet sem...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4) forceberg


forceberg
veterán

Asszem, a ''Norton protected recyle bin'' is ilyen helyzabáló? Még ha shift+del-lel törölsz, akkor is ott maradnak a fájlok...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5) djyuri válasza Wolverine (#3) üzenetére


djyuri
őstag

Fú,erröl a prefetchet könyvtár letiltásáról még nem tudtam infót szerezni,pedig nálam ez már majd egy gigát zabál. Ebben tudnál egy picit segíteni? Köszönöm:))

(#6) Ck. válasza djyuri (#2) üzenetére


Ck.
addikt

Thnx! :C Mostmár visszanyertem a helyem! :)) Nem gondoltam volna, hogy úgyis foglalhat vmi helyet, hogy a total commander nem látja ehh :DDD

De mostmár így mindne zsíros kenyér! :DD

(#7) moonman válasza Wolverine (#3) üzenetére


moonman
titán

oszt hogy tiltod le prefetch-et? és minek is?

(#8) djyuri válasza Ck. (#6) üzenetére


djyuri
őstag

Azt én is szeretem, sósmájjal,hagymával,tejjel.:Y
Ezt szerkeztettem bele:
Azért nem látod,mert nem jó helyen keresed. Az merhára el van dugva,mert ha azt nézed,hogy ha frissíted minden nap az xp-det,akkor általában szinte minden beállításról csinál mintát,és persze ezt negyából azokon a helyeken vagy a közelében tárolja,ahol éppen a modosuló fájl van.

[Szerkesztve]

(#9) Ck.


Ck.
addikt

Itt ír néhány dolgot erről a prefetch-ről, meg az XP-ről (igaz, hogy az Express-ről).

Akit érdekli, az nézze meg:

Bővebben: link

(#10) Wolverine válasza moonman (#7) üzenetére


Wolverine
félisten

X-Setup a titka mindennek ;) System - File System - Windows XP Prefetching alatt.
Hogy minek? Sztem felesleges :U Jártam már úgy, hogy újrahúztam egy game-et és nem indult el, mert a prefetch az előző install adatait tartalmazta (jójó, nem eredeti volt és nem ugyanazt a keyt írtam be, de no warez :B)

A Prefetch elvileg az egyszer már elindított programok újbóli betöltődését gyorsítja. De én azt már kivárom, míg elindul a progi, ha egyszer elindul :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#11) moonman válasza Wolverine (#10) üzenetére


moonman
titán

szerintem teljesen téves elképzelésed van a prefetch fogalmáról, de mindenki úgy hekkeli szét a rendszerét, ahogy neki jólesik. csak arra kérnék mindenkit, ne vudumedzsikeljen, az újoncok/nem hozzáértők szívják csak meg.

[Szerkesztve]

(#12) djyuri válasza Wolverine (#10) üzenetére


djyuri
őstag

Lehet nagyon béna vagyok,de nemtalálom ezt a beállítást. Magyar nyelven nem tod,hogy hol lehet megtalálni? Pleese. Köszike

(#13) Ck.


Ck.
addikt

A prefetch pontos fogalma elvileg levan írva a #9-ben.

[Szerkesztve]

(#14) djyuri válasza Ck. (#13) üzenetére


djyuri
őstag

Fú én azt majd reggel olvasom végig,mert már könnyezem az olvasástól,meg a nevetéstöl. (viccrovatokat nézegetek és van egy-két állati vicc)
De már lementettem a gépemre az xp tippek-trükkök könyvtáramba,ahol mindent gyüjtök már évek óta. Ez úgynézki,hogy hiányzott. Köszike:D

(#15) moonman válasza djyuri (#14) üzenetére


moonman
titán

utána egy tízesért vállalom a géped helyreállítását.

(#16) Wolverine válasza moonman (#11) üzenetére


Wolverine
félisten

Igaz, tévedtem a prefetchet illetően...

mod: és teljesen stabil maradt így is.

[Szerkesztve]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#17) djyuri válasza moonman (#15) üzenetére


djyuri
őstag

:F

(#18) Dufresne


Dufresne
addikt

Na akkor leírom ide a problémámat szép részletesen, mivel elolvastam pár topicot ebben a témában, kipróbáltam sokmindent, de nem segtett.
Szóval a hiba abban áll, hogy feltelepítem valamelyik partcióra a Lineage2 game-t majd ha uninstallálom és törlöm a könyvtárát és ezután megnézem a partíción a szabad helyet, akkor az 1 gigával kevesebbet mutat, mint a telepítés előtt. És ezt a telepítés letörlés műveletet akárhányszor megcsinálom, +1gigákkal kevesebb helyem lesz.
Namost a nortonos recycler-t teljesen kikapcsoltam, a lefoglalható helyeket a lomtár számára 0-ra álltottam, beállítottam, hogy a törölt file-ok egyből törlődjenek. Kikapcsoltam a rendszer visszaálltását a partíciókról, töröltem a rejtett recycler mappát, mégsem történt semmi a szabad hellyel. Csináltam a partíción disk cleanup-ot, az először rejtett nagy tömeg régen használt fileok tömörítését, vayg mit, meg hogy törli azokat, mondtam ok, csináltam chkdsk /f-t, de semmi sem segtett ezek közül, szóval már abszolut tanácstalan vagyok.
Kérlek titeket segítsetek.

(#19) Dufresne


Dufresne
addikt

No srácok, itt egy UP lécci help me:)

(#20) Dufresne


Dufresne
addikt

No most akkor itt egy reggeli UP, hátha meglátja valaki hozzáértő ezt a problémát:)

(#21) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Mit mondjak? Nézd meg az egyes könyvtárak méretét telepítés előtt és után. Így be tudod határolni mi az ami növekszik.
Vannak progik amelyek hagynak szemetet maguk után, bár 1GB elég soknak tünik, de ki tudja.

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Dufresne


Dufresne
addikt

Az a fura, hogy telepítés előtt meg után nemtalálok a partción 1 olyan mappát sem, ami megnőne, vagy bármi és uninstall után sem, de mégis, ha összeadom az összes file-t amit találok a partción és ezt összehasonlítom a windows által jelzett szabad hellyel, akkor 6giga minuszba vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.