Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) J.J. András


J.J. András
őstag

szasztok, a téma nyító címe elég árulkodó, de még egyszer azért.....:
egy sima CPU leírásból(bolti) honnét tudom meg, hogy az most Northwood, vagy Willamate(ha jól írom egyáltalán).....
van valami különös ismertető jele (nem arra gondolok,hogy rá van írva a cpu sapkájára)

köszi,csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#2) J.J. András válasza J.J. András (#1) üzenetére


J.J. András
őstag

jah, mivel nincs keresés, ezért nem kerestem rá........amúgy megtettem volna.

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#3) PeliScan


PeliScan
addikt

Ha rákérdezel, biztos megmondják, mert ezt szokás tudni, de amúgy szinte mindenhol odaírják mellé, h 1.6A, 1.8A, ahol az A ugye a nortwoodot jelent. :)

A cerkák 2.0 fölött már nortwoodok, azalatt wm.

(#4) J.J. András válasza PeliScan (#3) üzenetére


J.J. András
őstag

pfhúú öcsém, ha egyszer találkozunk, jól megverlek, aztán isszuk meg az 1-2 üveg bort....:DD

nem gyengén érdekelne, mi lett a monitorod sípolásával, de magyarán basztál válaszolni.....(tudniillik,nekem is sípol)

na, azért köszi ARC :P

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#5) PeliScan válasza J.J. András (#4) üzenetére


PeliScan
addikt

Nahidefigyejjé! :DDD írtam én kettőt is, az egyikrá válaszoltál már, a másikra még nem... lehet h nem kaptad meg? :P

(#6) J.J. András válasza PeliScan (#5) üzenetére


J.J. András
őstag

jah, de írtál olyat, hogy elhangoltál valami vízszintes valamit, amitől csendesebb lett.....a sípolást nappal a külső zajok miatt nem hallom, csak ha lefekszem aludni....de azt hiszem nálad is ez volt......

na, kicserélik ez miatt a monitort ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#7) Vitus válasza PeliScan (#3) üzenetére


Vitus
őstag

a=100Mhz b=133Mhz c=200Mhz fsbt jelent

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#8) Vitus


Vitus
őstag

Ja és a villamosban 256kb L2 van a Nórtvúdba meg 512kb

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#9) J.J. András válasza Vitus (#8) üzenetére


J.J. András
őstag

na, ilyenre gondoltam......
vagyis sejtettem, hogy ez a különbség köztük, de most megerősítést nyert.....
,mert a legtöbb bolt oldalán, úgy szerepel,hogy ''512kb L2 cache'' -és akkor ennek nagyon kell örülni szerintük....:DD

köszi Vitus

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#10) Vitus válasza J.J. András (#9) üzenetére


Vitus
őstag

Nem van mit :P

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#11) PeliScan válasza J.J. András (#6) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, hogy kicserélik-e, az csak a szervíztől füg... ha azt is hozzámondod, h egyszer még füstölt is meg pattogott, és te egyszerűen NEM VAGY HAJLANDÓ ÉLETVESZÉLYES monitort használni, és mindezt jó erélyesen mondod, szerintem cserélik. Nekem csak beállították a vízszintes elérítést, akármi is legyen az. :)

(#12) PeliScan válasza J.J. András (#9) üzenetére


PeliScan
addikt

Hogyne kéne örülni... a wm és a nw közötti kess különbség pontosan kétszerannyi, ha szeretnéd megézni, mennyit számít ez teljesítményebn, hasonlíts össze egy 1.6os wm P4et, és egy 1.7es wm cerkát... itt is kétszerannyi a kess, és a teljesítmény is, kb. :(

(#13) J.J. András válasza Vitus (#10) üzenetére


J.J. András
őstag

először is Vitus felé.....
most nézem az Aqua honlapján, hogy van Intel P4 1,8 GHz 512k 478pin processzor BOX , ez akkor egy 1,8-as Northwood, de az Intel honalapján, meg nem látok ilyet.....
[L]http://www.intel.com/hu/products/desktop/processors/pentium4/index.htm?iid=ipp_browse+dsktopprocess_pentuim4&[/L]

ott azt írja a legkisebb minimálisan a 2 Ghz-es.....
azért lenne fontos nekem ez,mert az 1,8-ast, medig lehet húzni szerinted ?
max. 2 Ghz-ig, vagy mint az Intel honlapján feltűntetve jó eséllyel mehet 3 Gigán ??

köszi előre is

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#14) J.J. András válasza PeliScan (#12) üzenetére


J.J. András
őstag

na, ezt úgy értettem, hogy nesze hülye júzer 512 Kb Cache,de a többinél nem írnak le semmit, meg hány Mhz FSB, meg ilyeneket is tegyenek oda...érted?
szóval ezt, hogy most odaírták, azt hiszik ezért fogják többen megvenni ???

na, csak azért írtam gúnyosoan azt.....szar a ''marketingjük'' (az egyes kis-kereskedőknek)

csocs


jah, beszólok nekik telefonon olyan keményen ahogy mondtad, aztán hátra lesz belőle egy kis jó ''Fáradt gőz téma'' :DD

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#15) PeliScan válasza J.J. András (#13) üzenetére


PeliScan
addikt

Az 1.6A és az 1.8A kb ugyanaddig megy, és igen, volt akinek sikerült a 3Ghz fölé menniük vele, bár azért a 2.4 is nagyon jónak számít otthoni felhasználásban, kicsit feszemeléssel.

(#16) PeliScan válasza J.J. András (#14) üzenetére


PeliScan
addikt

A legtöbben még azt sem tudják, h mijaza efesbé... de a 512őt általában felkijáltójellel szokták kiírni, pl így ''P4 1.8 512k!!'' hogy lássa ám a júzer, h micsoda extra! :)

(#17) J.J. András válasza PeliScan (#16) üzenetére


J.J. András
őstag

na, erről bezsélek, látom ráéreztél....:))

figyu, akkor konkrétan, Peli-testvér...(juj de kemény a srác):C, szóval az előzőekben leírt Aquas 1,8-as proci, ami gondolom 18*100=1800 Mhz, simán fog futni 18*166=3 Ghz-en ??? kisebb vagy nagyobb fesz. emeléssel ???

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#18) kamikaze boci válasza J.J. András (#13) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Na, ezen most kibuktam... Mindig az angol nyelvű oldalt néztem, és sokszor alig tudtam kibogarászni, mit is akarnak..

egyéb állatfajták

(#19) J.J. András válasza kamikaze boci (#18) üzenetére


J.J. András
őstag

de nem minden van meg magyarul.....mivel nekem az angol nem megy.....akkor ha magyaron nincs, megyek a németre....
na, kaptam tőled egy plussz pontot, ugye ? :DD

csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#20) Atlantis válasza Vitus (#7) üzenetére


Atlantis
veterán

És a ''d'' mit jelent? Csak mert van olyan is, nem?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.