Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  HomTom HT16

Hozzászólások

(#101) nrg_52


nrg_52
addikt

Valaki tapasztal random ujraindulgatast? Atlag 1-2 naponta elofordul. Teljesen gyari, semmi mokolas. Nincs romma telepitgetve se, cegesnek hasznalom. Ezeket a gyari romokat hogyan lehet telepiteni?

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#102) Meggyi001 válasza nrg_52 (#101) üzenetére

Ezt bár nem ehhez a telefonhoz írtam, a metódos ugyanaz, csak értelemszerűen a saját romjával: [link]

https://gamergep.hu/

(#103) nrg_52 válasza Meggyi001 (#102) üzenetére


nrg_52
addikt

:R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#104) Storms válasza Meggyi001 (#100) üzenetére


Storms
őstag

Igen ezt, azt tudom hogy nem ota-s de a legutóbbi frissítést is úgy rakta fel a telefon ,hogy wifi-n keresztül a telefon névjegyeinél az upgrade opciónál. De most még nem találja ezt a frissítést.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#105) Storms


Storms
őstag

Az akksi százalék kijelzése viszont nagyon rossz, és ami nagyon zavar az az ,hogy mikor rádugom mondjuk 70%-on töltőre és megnézem mondjuk 3 perc mulva, akkor azt látom ,hogy a % visszafele megy nem felfelé :D :Y :W Majd lemegy úgy kb 35%-ig és utána kezd el felfelé menni. Na ez miért van? Remélem a legújabb frissítésbe már javitották ezt.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#106) Meggyi001 válasza Storms (#105) üzenetére

Hát ezek szerint az ota-t még nem csinálták meg rá. Az akksi, az meg sztem egy tömeggyártott gagyi sz@r, azért ilyen.

https://gamergep.hu/

(#107) gyulazsolti válasza Kubu84 (#95) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Hali!

Mivel holnaptól lesz itthon a telefon, jobb híján kerestem neked egy képet.

Felül a fogaskerékre koppintasz.

"Legörgetni a "kezelőfelület-hangoló" -ig. Gyorsbeállítások, és ott lehet variálni mi kell mi nem."

Itt van egy cikk is. Igaz ez pro, de sok különbség nincs.

[ Szerkesztve ]

(#108) Kubu84 válasza gyulazsolti (#107) üzenetére


Kubu84
újonc

Ez a Kezelő felület hangoló nem volt meg amíg utána nem néztem, hogy hosszan kell nyomni a fogaskereket hogy élő jöjjön ez a menü 😂😂😀😀 Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#109) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

A telefon le van zárva, mintával.

Na most az a gond, hogy a lányom a folyamatos variálásban elfelejtette a mintát.

Mit lehet ilyenkor kezdeni, hogyan lehet feloldani?

(#110) Meggyi001 válasza gyulazsolti (#109) üzenetére

A mintához elvileg egy biztonsági Pin kódot is meg kellett adni, de ha nem megy semmivel, a legvégső eset recoveryvel egy reset, de akkor ugrik minden.

https://gamergep.hu/

(#111) gyulazsolti válasza Meggyi001 (#110) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Kikapcsoltam, majd be, de pin kód után megint kéri a mintát.

A recovery resetet hogyan kell csinálni? Mi az ami ugrik? :)

Előröl kell kezdeni minden beállítást és bejelentkezést, fényképek?

(#112) Meggyi001 válasza gyulazsolti (#111) üzenetére

Mármint a pinkódot úgyértettem, hogy a minta megadása után kell megadni egy biztonsági pinkódot , az nem a sim kártya pin kódja. amikor a beállításokban az elején a mintát meg adtátok, akkor kellett egy Pin kódot is megadni , ez azért van , hogyha valaki elfelejti a mintáját , akkor is fel lehessen oldani a telefont. A recoverybe úgy kell belépni, hogy nyomod a hangerő fel és a bekapcsoló gombot egyszerre , természetesen ezt kikapcsolt állapotban. ha véletlenül nem jönne be a recovery menü , akkor a hangerő le és a bekapcsológomb. A recovery ben kettő wipe lesz, azt mindkettőt megcsinálni. Ugrik minden adat a telóról, gyári állapotban lesz, igy a minta is eltünik.

https://gamergep.hu/

(#113) gyulazsolti válasza Meggyi001 (#112) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Rossz minta után nem enged tovább. Nincs pin kód, sajnos.

Na ez a minden törlés egy kicsit rosszul esett, pityergés lett a vége, a leányzó részéről. :((

Mondta, még próbálgatja, hátha eszébe jut.

Mindenesetre köszönöm.

(#114) gyulazsolti válasza gyulazsolti (#113) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nem kellett resetelni, meg lett a minta, szerencsére. Az útmutatást viszont eltettem.

Viszont lett másik gond.

Most meg nem látja az sd kártyán lévő tartalmat teljes egészében. 1,2 GB van rajta képekben, de csak pár mappát lát.

Volt már ilyen régebben, akkor Tom51 megoldása segített.

Nem gondolom, hogy lenne összefüggés.

Ezzel kapcsolatban, valami ötlet, vagy megoldás.

(#115) nrg_52 válasza Meggyi001 (#102) üzenetére


nrg_52
addikt

Vegigcsinaltam a leiras alapjan (homtom oldalarol toltottem le hozza a romot), minden ugy ment ahogy le van irva, a vegen kiirta, hogy ok. Lehuztam, de azota nem tudom bekapcsolni, toltesre sem reagal. Ha gepre dugom, pittyen viszont, hogy felismeri. Erre valami otlet valakinek? 😀

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#116) Meggyi001 válasza nrg_52 (#115) üzenetére

Melyik rom volt pontosan? linket kérek..... recovery bejön?

https://gamergep.hu/

(#117) nrg_52 válasza Meggyi001 (#116) üzenetére


nrg_52
addikt

Ez lenne az. Homtom.cc, alul firmware download. Amennyiben a power+hangero fel kombo hivna elo a recovery-t, sajnos nem reagal.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#118) nrg_52 válasza nrg_52 (#117) üzenetére


nrg_52
addikt

Megoldodott. Sikerult ratolnom egy korabbit es visszatert az eletbe. ☺️

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#119) Kubu84


Kubu84
újonc

Egy kis észrevétel de lehet csak nalam csinálja. Ha töltőn van és úgy akarom nyomogni elég nehezen érzékel a kijelző és nem ott ahol kellene. 😥😣😤

[ Szerkesztve ]

(#120) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok! mennyire megbízható a telefon? Milyen negatívumokat tudnátok felhozni vele kapcsolatban? Anyámnak kéne a telefon, szóval igazából a lényeg az az, hogy működjön normálisan, semmi extrém igénybevétellel nem találkozna a telefon

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#121) Meggyi001 válasza AllTheBest (#120) üzenetére

Az akksi miatt nem ajánlom, amúgy ennyi pénzért elmegy. Olcsó teló.

https://gamergep.hu/

(#122) AllTheBest válasza Meggyi001 (#121) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Akksi alatt az élettartammal vagy a töltöttség visszajelzése miatt? Naponta lenne töltve mindenképpen a telefon szerintem.

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#123) Meggyi001 válasza AllTheBest (#122) üzenetére

A visszajelzés miatt nem ajánlom , amúgy ennyi pénzért elmegy , mondjuk én magamnak meg nem vennem :). Nekem már lassú meg kicsi.

https://gamergep.hu/

(#124) AllTheBest válasza Meggyi001 (#123) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Magamnak én sem vennék ilyet :D Csak anyám vett egy mi band 2-t és a mostani telefonjával nem lehet összehozni, mert a mi fit alkalmazáshoz android 4.4 kell, ez a telefon is előrelépés lenne neki, holnap lehet be is rendelem

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#125) Tom51 válasza AllTheBest (#124) üzenetére


Tom51
csendes tag

Szia.
A #84 ben amit írtam programot,azzal megvalósitható a jó akkukijelzés párhuzamosan a system akkukijelzésével.Én max mV:4360, min mV ra 3570 értéket adtam meg.Ugy lehet beirni,hogy az alsó két sornál a min,max voltage--nyomod a megadni kivánt érték sorát-ekkor előadja a beirási lehetőséget.Beirod,utána lock és kész.Segiteni fog,nálam azóta is jó.

(#126) AllTheBest válasza Tom51 (#125) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Köszi, ma délután megrendeltem egy kéket, szerintem szerdán nálam lesz, akkor majd megszakértem :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#127) Storms válasza Meggyi001 (#94) üzenetére


Storms
őstag

Szia!
ma próbálkoztam vele, 3x is megcsináltam ahogy leírtad, a Download-Agent-ot nem írtad de végül megtaláltam és ezt tallóztam be neki(MTK_AllInOne_DA.bin), minden végigment hibamentesen mind a 3x, de a recovery nem jön be sehogy se, hangerő fel+power gomb = recovery inditás, fastboot, vagy normal, rá megyek a recoveryre és bejön egy olyan hogy: nincs parancs meg a robot felkiáltójellel, itt ha nyomkodom a hang fel+ bekapcs gombot akkor a gyári recovery jön be, a hang le+ bekapcs gombra pedig valami kinai recovery szerü valami. Az nemtudom micsoda. Mi lehet a gond?? :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#128) Storms válasza Storms (#127) üzenetére


Storms
őstag

Ezzel sikerült [link] :)

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#129) Meggyi001 válasza Storms (#128) üzenetére

Hm, ez érdekes, erre ezt írják: "TWRP for Cyanogenmod"

https://gamergep.hu/

(#130) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

5 perce dobta be a futár a telefont, az normális, ha nem kapcsol be? Az akksiról leszedtem már a védő fóliát, most felraktam töltőre, lehet, hogy ezeknek nullára le van merítve alapból az akksijuk?

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#131) Storms válasza Meggyi001 (#129) üzenetére


Storms
őstag

Működik rendesen. Itt találtam rá: [link]
Szerintem ez csak egy sima TWRP nem csak cyanogenmodhoz. Olyan TRWP-vel még én nem is találkoztam ami csak CM-hez lenne. :F

Alul a needromon a leírásba:
DESCRIPTION

TWRP 3.0.2-1 for Homtom Ht16 MT6580 (only this).

1- With flashtool load MT6580_Android_Scatter.txt

2- Push download and connect smartphone to pc (smartphone must be powered off)… in few seconds will start the process and the new TWRP will be flashed (if you experienced an error like Brom etc etc.. don't worry.. go ahead)

P.S after flashing, remove cable, enter immediately recovery mode at boot using POWER and VOLUME+ keys at the same time until text menu appears, select Recovery with volume+ and confirm with volume- and wait for TWRP loding.

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#132) fruttika válasza Viktor0610 (#4) üzenetére


fruttika
újonc

Én is vásároltam a napokban egy ilyen készüléket és sajnos nekem is ez a problémám vele, hogy gyorsan lemerül....este kb. 60% -on zártam le és reggelre teljesen lemerült az aksija :W

(#133) Tom51 válasza fruttika (#132) üzenetére


Tom51
csendes tag

Szia!
Lemerült-hgy?Kikapcsolt,vagy csak pár százalékot mutatott?Nekem volt olyan,hohy pár százalékon még ment 3 órát filmnézéssel.

(#134) saja


saja
tag

Úgy tűnik sikerült megoldani a mikrofonos problémát.

Legyen fent egy eredeti vagy a DOOGEE X5 ROM.

Ezt kell beütni a tárcsázóba: *#*#3646633#*#*
Ezzel a kóddal egy ún. engineering menübe lépünk.
Ott oldalra csúsztatással ki kell választani a Hardware Testing-et.
Meg kell nyitni az Audio-t.
Aztán a Normal mode-ot kiválasztani.
Az egyik legördülőben a Mic-et kell kiválasztani.

Van egy szinteket jelző (aktív) legördülő. Azon az összes (Level 0-tól Level 13-ig) szintent egyenként, minden átírás végén a Set-et megnyomva feljebb kell írni az értékeket.
Pl. Level 0, 172 -> Set, Level 1, 174 -> Set ... és így tovább

Az akkumulátoros gondra is van megoldás 4pda.ru oldalon, de azt még nem próbáltam ki.

keep calm and code erlang

(#135) Kubu84


Kubu84
újonc

Egy hónapos a telefon és már nem bír ki egy napot sem az aksi átlagos használat mellett??!! 😤😡😡😠

(#136) masterNu válasza Kubu84 (#135) üzenetére


masterNu
csendes tag

Mivel az akksi-töltöttség kijelzése rossz, valószínűleg nem is töltöd 100%-ra. Vagy azt hiszed, hogy 1%-on van, mint az édesanyámé, de még megy egy napot :)

Az elején azt hittem ez magától megjavul, de bő 4 hónap alatt sem tette, így múlt héten szétnéztem frissítés ügyben és a homtom honlapjáról felraktam a firmware frissítést (előtte, utána factory reset), és úgy néz ki, hogy a kijelzés megjavult. Merítve 1% után kikapcsol a telefon, töltve meg a 100%-ot használat nélkül 3,5 óra alatt éri el 0-ról.

4 hónap után is szűk 2 napot bír, úgy hogy édesanyám most már játszik is rajta, nem csak telefonnak használja.

(#137) fruttika válasza Bodz (#3) üzenetére


fruttika
újonc

Helló ! Nekem is ugyan ilyen készülékem van és pont ez a baj vele, hogy nagyon hamar lemerül az aksija de amúgy nagyon jól fut rajta minden. Amikor bekapcsolom mindég be ad valamilyen letöltési lehetőséget a play áruházból és nem tudom, hogyan lehetne ezt kiiktatni ?

(#138) lemusz


lemusz
addikt

Sziasztok!

Ajánlották nekem ezt a telefont a milyen okostelefont vegyek topikban, de miután beleolvastam az itteni hsz-ekbe kb el is ment a kedvem tőle. A töltöttségi szint hibás jelzése zavar a legkevésbé, de hogy alig hallani beszélgetés közben a másikat, meg hogy vannak akiknek elszáll a mikrofon, magától újraindul a teló, valakinél jó a kamera valakinél meg olajfestmény meg még a sok kis apróság amiket írtatok arra enged következtetni, hogy elég problémás telefonról van szó. S mivel nem vagyok egy rom cserélgető mester, ráadásul muteromnak lenne a telefon, akinek ez lenne az első okostelefonja eléggé döntésképtelennek érzem most magam. Pedig technikai adatok alapján annyira megtetszett, hogy elgondolkodtam lecserélem a saját Vodafone Smart Prime 6-omat is erre.

(#139) Boom21


Boom21
tag

Sziasztok! Valamiért nekem nem akarja a bluetooth headsetemre átküldeni a telefonhangot, így nem tudok telefonálni bluetooth-on keresztül. PLT E10 fülest használok és szépen párosodik is, viszont az eszköz "settings"-ben nem marad bent a pipa a telefon hang átvitelénél, csak a médiahangokat lehet bepipálni. Találkoztatok már ilyesmivel?

(#140) Misu2002


Misu2002
csendes tag

Sziasztok!

SOS segítséget szeretnék kérni. Van egy decemberi HT16-os a családban, és szombaton gond akadt vele. Úgy tűnik, nem veszi fel a töltést (többféle töltővel próbáltuk), felvillan a piros "elem" jelzés, és időszakonként vibrál egyet, mintha folyamatosan fel-le csatlakoztatnánk, de nem kontant hiba, hozzá sem nyúlunk. Ezek után néha megjelenik a HomTom boot logo, majd Android boot logo jön, és "nincs parancs" hibaüzenet. Próbáltam recovery mode-ba lépni, de nem jutok el a hard reset-ig, mert elsötétül a kijelző.

Az a gond, hogy a TinyDealtől jött a telefon, visszaküldhetném, de gondolom, nagyon sokáig tartana. Ha csak egy új akku kellene bele, akkor inkább megvenném rögtön, de úgy tűnik, hogy itt több probléma kombinációja merülhetett fel.

Minden tippnek örülnék!

Köszönöm előre is!

Üdv,

Viktor

(#141) Misu2002 válasza Misu2002 (#140) üzenetére


Misu2002
csendes tag

Újraflasheltem, és megjavult.

(#142) greenface válasza Misu2002 (#141) üzenetére


greenface
aktív tag

sziasztok, hasonló probláma, pár hónapos HT16 egyik napról a másikra nem veszi a töltést.Csatlakozó kipucolva, másik töltő próbálva, úgy sem.
Mit lehet még megpróbálni?
10%-on van, szóval újratelepítést nem szívesen próbálnám...
köszi.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#143) greenface válasza greenface (#142) üzenetére


greenface
aktív tag

UPDATE: kiderült, a töltő volt rossz (nem a gyári töltője, egy másik vmi noname sz*r), ui. egy másik telót és egy ecigit is gallyra vágott.. :(
Szal nem a telót kell szidni - vagy legalábbis ezért a hibáért nem. :)

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#144) pengegabor


pengegabor
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, van egy HT16-os telefonom.
Pár hétig nem volt bekapcsolva, majd most nem csinál semmit, csak a HOMTOM felíratott hozza be.
már csináltam Hard resetet, Factory visszaállítást de semmi.
Annyit vettem észre, hogy szerviz információkba nem hoz fel IMEI számot.

Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv Gábor.

(#145) Meggyi001 válasza pengegabor (#144) üzenetére

Én egy flasht javaslok.

https://gamergep.hu/

(#146) pengegabor válasza Meggyi001 (#145) üzenetére


pengegabor
csendes tag

REndben köszönöm szépen, csak azt nem tudom, hogy hogy kell. vagy miről is szól.
Tudsz ebbe segíteni, vagy van valahol erről leírás?
Üdv

(#147) Meggyi001 válasza pengegabor (#146) üzenetére

[link]

https://gamergep.hu/

(#148) pengegabor válasza Meggyi001 (#102) üzenetére


pengegabor
csendes tag

Szia!
Köszönöm a segítséget.
SAjnos így sincs eredmény. :(
Mert mindent megcsináltam, csak mikor a Download-ra megyek, csak vár.
nem csinál semmit.

Esetleg valami ötlet?
Üdv,

(#149) Meggyi001 válasza pengegabor (#148) üzenetére

Driverek fent vannak? Lépések sorban: 1: download gomb, 2: kikapcsolt telefon rádugása a pcre. Így csináltad?

https://gamergep.hu/

(#150) pengegabor válasza Meggyi001 (#149) üzenetére


pengegabor
csendes tag

Igen mindent a leírás szerint csináltam.
DE semmi Time out-al egy idő után kidob a program.....

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  HomTom HT16
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.