Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  HomTom HT16

Hozzászólások

(#551) Juhi113 válasza chariot (#550) üzenetére


Juhi113
csendes tag

Szia
Odáig eljut hogy rá tudok nyomni hogy fastboot de azt nem igazán értem hogy akkor pc-re kellene kötni és akkor milyen progival indítom el a fastboot-t?

(#552) tozser53 válasza chariot (#541) üzenetére


tozser53
csendes tag

Kezdem nem érteni ezt a rohanást. Most akkor milyen készüléken, milyen ROM van, ... rootolt, vagy nem?
Ezideig a Ht16-on a rootolt ROM-k közül a StarOs-t talált(uk)am és használom. A Ht16 RAM és egyéb kapacitása mi mást visel még el? A miui, meg "miau" nem a saját készülékéhez való? És a StarOs- :F n kívül van még valami, amivel ki tudom ütni a cégek által bérakott időzített reklám s egyéb bombákat. Magyarul, hogy hozzáférjek a szisztémhez.

(#553) chariot válasza tozser53 (#552) üzenetére


chariot
csendes tag

Szia!
Feltettem rá a starost, de laggolt, lassú volt, nem tetszett. Az érintő képernyő néha fagyott, ki és be kellett kapcsolni a kijelzőt, hogy tovább működjön. Ezért leszedtem egy orosz Lineage 13-at és felraktam. Csak oroszul és angolul tudott, de jól ment, viszont a telefon gazdája nem tud angolul. Ezért felraktam rá egy orosz MIUI 8-at. Azt már lehetett magyarítani, flottul és gyorsan működik. A Google szolgáltatásokhoz felkerült még rá egy gapps 600 csomag is, innentől már lett google play is, és minden működik. Én ebben a csomagban nem látok illegál letöltéseket. Tettem rá egy blokádát, az csak reklám oldalakat szűr rajta, mást nem.

(#554) chariot válasza Juhi113 (#551) üzenetére


chariot
csendes tag

PC-re telepítened kell egy adb managert és a telód USB driver-ját. Utóbbi ált automatikus.
https://www.androidpit.com/how-to-install-adb-and-fastboot
https://www.youtube.com/watch?v=DpOpUJ1Vsnk
Ezen belül cmd-ból már használhatsz parancssori hozzáférést a telóhoz.

(#555) Juhi113 válasza chariot (#554) üzenetére


Juhi113
csendes tag

Köszi estére kipróbálom

(#556) tozser53 válasza chariot (#553) üzenetére


tozser53
csendes tag

Szia chariot!
Amit a Lineage 13-ról és a MIUI 8-ról írtál, érdekel. Találtam a needrom.com-on egy Lineage 13 rootolt ROM-t, a MIUI 8 még nincs meg. A valamikor vásárolt HT16-os valami ver. 1.0.5.-tel (talán, bár már nem emlékszem a pontos ver. -re) gyors volt, kevés RAM-t zabált (min. saját appokkal a 700 MB-t súrolta a 3 órás átlag) A Femiki által ajánlott StarOs van most a gépemen. Alapban jó! Az előnye: Lehetett rootolni. Ki tudtam szedni a ) zsolt974 "511"-es infójában is közölt gyári "dögöket".Hátrányai: Valami 9. akárhányas verzióra épül és alapban 100 MB-tal több RAM-ot fogyaszt átlagban. Ami kevésbé számít: A képforgatás nem megy, de ez talán a kisebbik gond. Ha az általad felrakott ROM + a kisegítők többet érnek ennél, írd le, honnan és mit töltsek le, valamint a segítő infókat légy oly'szíves.

(#557) chariot válasza tozser53 (#556) üzenetére


chariot
csendes tag

A MIUI 8 rom innen van:
https://www.getdroidtips.com/miui-8-homtom-ht16/
Én a végén nem rootoltam, mert abszolút kezdőnek lesz, de kipróbáltam és működni látszott a staros csomaghoz letölthető supersu.
A gapps 600 csomagot pedig innen szedtem:
https://androidhost.org/22Wwx
Úttóbit fel flasselve 2-3(4) újraindítás is kellett, nem tom miért, mire fészket rakott, addig le-leállt használatkor. De utána "belejött, azóta működik.

(#558) chariot válasza tozser53 (#556) üzenetére


chariot
csendes tag

A miui első indításakor legyél végtelenül türelmes! :D

(#559) chariot válasza tozser53 (#556) üzenetére


chariot
csendes tag

Valamit nem értek. Ha felraktál egy szűz staros-t, akkor rootolás után mit szedtél le belőle? A két dropper apk a homtom stock androidjában volt, amit a staros telepítése előtt már leirtottál. Rosszul értem?

(#560) Juhi113 válasza chariot (#554) üzenetére


Juhi113
csendes tag

Megcsináltam ami a videóban meg a másik linkbe van de ez a mocsok ADB-n keresztül nem akar csatlakozni, COM porton igen de a Flash tool semmilyen verzióba nem tölti át a fileokat a TWRP néha áttőltődik de azt sem tudom elindítani a telón. Ha töltőre dugom akkor kb 2-3 percenként felvillan a kijelző és a töltés jelet mutatja és ennyi valahogy megragadt ebbe az állapotba és semmi nem akar úgy működni rajta ahogy a linkekbe le van írva. ☹️

[ Szerkesztve ]

(#561) tozser53 válasza chariot (#559) üzenetére


tozser53
csendes tag

A dr Web a StarOs-ben is talált "rossz" appokat. Másolom őket, mármint a nevüket :SoftwareUpdateClient.odex, SoftwareUpdateClient.apk, FWUpgradeProvider.odex, FWUpgrade.odex, fotabinder. No, ezek mind a system-ben csücsültek és a dr Web-en kívül más irtó nem is jelzett vírust. Talán mert jobban függnek a guglitól? Néhány hozzászólással feljebb "zsolt974 (511)" ugyanerről szólt. Az én tudásom szerint csak rootolt masinán lehet kiszedni az ide fészkelt appokat. A dr. Web sem tudott vele mit csinálni a jelzésen kívül. A StarOs hibáit már leírtam, de ha valami bővebbet írnál a MIUI 8-ról. Gondolom And. 6 az alap. Milyen ver. számot visel? A StarOs a ver.9.1.1-ből lett kifaragva, ha jól emlékszem és a "Beállítások" - "Memória" - " 3 órás átlagos mem. használat felugrott a már írt 100MB-al a Wayteq által gariban kicserélt ver. 6.1.5-höz képest.Ezért kérdeztem, hogy mennyivel karcsúbb a miui-s.

(#562) ludla


ludla
őstag

Itt még van pár elérhető ROM ha valakinek esetleg lenne ideje kísérletezni. [HomTom HT16 – Download Best Unofficial Firmware]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#563) chariot válasza tozser53 (#561) üzenetére


chariot
csendes tag

Sajnos a telefont már visszaadtam a tulajdonosának, ezért mérési adatokkal már nem szolgálhatok! :( A MIUI-ról annyit tudtam, hogy android 6-os alapú és ehhez a chipsethez való, de mivel ez az egy volt, én meg nem néztem a pontos verziószámát! Akkor már 36 órája telefont hegesztettem, örültem, hogy valami működik! Sajnálom.

(#564) tozser53 válasza chariot (#563) üzenetére


tozser53
csendes tag

Hogy lesz ebből magyar nyelvű telefon? Egyébként felment, csak oroszul kezdi és azzal én nem tudok mit kezdeni.

(#565) chariot válasza tozser53 (#564) üzenetére


chariot
csendes tag

Fogaskerék ikon. Onnantól kitartás kérdése. A nyelvi beállítás az egyéb funkciók (talán далее... vagy tán более...) alatt van. Kb a 3. kupac utolsó sora lehet, ha jól emlékszem. Almenűt ha megtaláltad keresd a язык opciót. Ott már megtalálod a felsorolást. Ha semmiképp nem megy, akkor olvasd végig, sorról sorra, az almenűket is.
Ha ez megvan az óra beállításnál a régió automatikus beállítást kapcsold ki! Helyette a szolgáltató lekérdezését használd!

(#566) tozser53 válasza chariot (#565) üzenetére


tozser53
csendes tag

Kipróbáltam. Maradok a réginél. Kösz' a segítséget.

(#567) chariot válasza tozser53 (#566) üzenetére


chariot
csendes tag

Mi nem tetszett a MIUI-ban? Mert nekem meg a staros nem jött be! :)

(#568) tozser53 válasza chariot (#567) üzenetére


tozser53
csendes tag

A magyart sikerült megtalálnom. Elsőre csak egy system -t vizsgáló appot raktam fel mindkettőre. CPU és RAM "fogyasztásban" nálam a StarOs győzött. Van még egy fontos dolog - legalább is számomra -, lehet, hogy tévedek: A MIUI-nél, működés közben a tel. felső része - a lelke - kézzel tapinthatóan melegedett. A StarOs-sel jártam így, mikor egy nagyobb terjedelmű gapps-ot raktam rá. Akkor még nem tudtam, hol találom a neki megfelelőt, a "MR_gappsPico"-t, amiben a fiúk segítettek.Az accelerometer mindkét ROM-nál ugyanazt produkálja. A "Z" axis fixen valami 4,8 értéknél vagyon leragadva, így sem a képernyő forgatás, sem a fényképező nem működik korrektül, de ez legyen a legkevesebb.A dr.Web-em sajnos "kimúlt, ezért nem tudtam megvizsgálni, tartogat-e systemben rejtező vírust. Számomra nem lényeges -sőt- , hogy a gugli mennyi felesleges appját akarja ránk sózni. A kérdésem: Nekem éjszakára a gépem kikapcsol. Reggeli indításkor, néhány app (Talk caller Name, Cube ACr) -ot a "Beállítások","Kisegítő lehetőségek", "Szolgáltatások"-nál kikapcsol és , ha nem kapcsolom vissza, ezek az appok nem működnek. Mielőtt valaki megkérdezné, ezek az appok a "Auto start apps management"-ben be vannak kapcsolva.

(#569) chariot válasza tozser53 (#568) üzenetére


chariot
csendes tag

Ez furcsa, nekem működött a képernyő forgatás. Cserében a staros- nál az érintő képernyő le-lefagyott. Ennyire különböznek a telefonok?

(#570) tozser53 válasza chariot (#569) üzenetére


tozser53
csendes tag

A TWRP-ben az új ROM felrakása előtt mit töröltél, ill. ha jól emlékszem, van egy formázási lehetőség is. Lehet, hogy formázni kellett volna? Én mindent az SD kártyára raktam fel és onnan pakoltam a ROM-t, gapps-t.
Nem próbáltál valami lájtosabb gapps figurát? Amit az előző kommentemben kérdeztem, az nem neked szól, de már rá is jöttem a megoldásra.

(#571) chariot válasza tozser53 (#570) üzenetére


chariot
csendes tag

Én töröltem mindent, és ahogy láttam, a staros partícionált is, szóval minden törölve lett. Működött is, de néhány percenként leállt a tapi, ki és be kellett kapcsolni a képernyőt, és ment tovább. De néha a követés is dadogott. Még még csúnya is volt imho, de ez egyéni ízlés kérdése. :) Cserében a miui flottul, gyorsan röccenés nélkül tette a dolgát. Kb egy napig hagytam futni, ezalatt kb 25%-ot fogyasztott. Repülő üzemmód + wifi. De én raktam rá Blokada-t és Greenify-t is, azok csökkenthették a fogyasztást.

(#572) chariot válasza chariot (#571) üzenetére


chariot
csendes tag

Követés=görgetés

(#573) poldres


poldres
csendes tag

Hard brick módba váltott a teló.A gép "Az USB-eszközt nem lehet felismerni" üzenetet írja ki.Minden(VCOM,CDC,ADB,Fastboot)driver telepítve van.A gyári romot sem tudom flashelni.A kábelek jók más telefonokkal.A hátsó USB portokkal se jó.

poldres

(#574) tozser53


tozser53
csendes tag

Fiúk!
Nincs valakinek tippje, hogy képernyő nyitáskor ne a "call log" jöjjön föl alapban (StarOs)? Persze ez elsősorban telefon.

(#575) femiki válasza tozser53 (#574) üzenetére


femiki
tag

Érdekes, nálam a rendes ikonos képernyő jön elő. A "call log"-ból ki szoktál lépni? Vagy próbáld meg a bal gombos menüt, ott is van beállítási lehetőség.

(#576) tozser53 válasza femiki (#575) üzenetére


tozser53
csendes tag

Szia!
Most végignéztem a képernyővel kapcsolatos részeket. Először még egy kérdést engedj meg. Ha a power gombbal ki-be kapcsolom a képernyőt, a bekapcsolás után nekem egy zárolt képernyő jön föl, amit kéz-húzással tudok feloldani és akkor jön föl a "főképernyő", az ikonos. A "Beállítások" - "Display" menűben az "Alvó mód" 2 percre van beállítva. A kérdésem: Ez a beállítás zárolja a képernyőt, vagy csak kikapcsolja?
Esetleg valahol máshol "zárolom" a nem tudom, hogy a gépet, vagy csak a képernyőt?

(#577) tozser53


tozser53
csendes tag

Bocs, még valami!
A "screen-off-and-lock"-nál mi a különbség a beállítás szempontjából a off és lock között. A jelentéseket tudom, talán azt nem, hogy zárolja a tel. a képernyőt és ezt be lehet állítani valahol?

(#578) femiki válasza tozser53 (#576) üzenetére


femiki
tag

Igy van, nálam is igy kell csinálni. A 2-per az alvóba teszi, tehát kikapcsolja, ugyan akkor zárolja is. Én nem találtam máshol zárolási beállitást, igaz nem is nagyon kerestem.
A "screen-off-and-lock"-nál én úgy értelmezem, hogy kikapcsolja és egyben zárolja a képernyőt.
De régebben már irtam, hogy én csak munkahelyen használom ezt a telót, oda megfelel, ezért nem igazán merültem bele a lelkébe, lényeg hogy telefonálni lehessen vele. :DD De sokat nem is lehet várni tőle ennyi pénzért. :K

[ Szerkesztve ]

(#579) tozser53 válasza femiki (#578) üzenetére


tozser53
csendes tag

Most már megnyugodtam! Én keveset telefonálok, inkább csak "segélyhívásra" kell a család felé.Esténként kapcsolom be online rádiózásra, esetleg csavargáskor offline-s navigációra. Nagyon ritkán - ha feldobtok valami újat - én is kipróbálom, hogy utána "szentségeljek" és visszaállítsam az eredeti állapotot.
Amit én kitaláltam korábban, most röviden leírom. A képernyő kikapcsolására létezik egy kis progi: "Screen Off and Lock_v1.17.4 apk".Ezt használom. A bekapcsolásra: "Beállítások" - " Smart wake up" - "Slide up" (Ez az ujj huzogatásos módi) "Be".Nos ez hozza be nálam a "Call log" ablakot. De, ezzel a variációval nem kell használnom a ki/be kapcsolót, ami ugye kopik. Ezek szerint valamit - valamiért. Egyébként a lépések száma ugyanaz. Kézi képernyő visszakapcsolásnál az unlock jön föl először, az én módszeremnél pedig a "Call log", amit a jobb alsó gombbal lehet egy érintéssel kiszedni. Köszönöm, hogy észrevettél.
u.i Chriot MIUI-s átalakítása valamiért nem lelt nagy érdeklődésre, vagy mindenki szereti a rootolósak között a StarOs-t. Szevasztok!

(#580) tozser53


tozser53
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki Homtom HT16-hoz akkut online vásárlással, ill. a pro HT16 akkuja megegyezik az elsőként említettével?

(#581) femiki válasza tozser53 (#580) üzenetére


femiki
tag

Itthon 4-5 ezer az akksi + szállítás. :Y
Ha nem sürgős, rendeld meg kintről, szállítással max. 1500,-Ft! Igaz 2-3 hét mire megkapod, de megéri!
[link]

(#582) tozser53 válasza femiki (#581) üzenetére


tozser53
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszod!
Ezek szerint vevőjük is voltál már. Majd elolvasom a rendelési instrukciókat, de két kérdést engedj meg:
1. Megbízható kereskedő? (Már hallottam a névről, de még nem voltam a kuncsaftjuk.)
2. Forintot elfogadnak?

(#583) femiki válasza tozser53 (#582) üzenetére


femiki
tag

Én sok mindent vásárolok az Aliról. A vásárláshoz regisztrálnod kell, ha még nem tetted volna meg. Csak bankkártyával tudsz vásárolni, (mastercard; maestro; visa; stb.) az árakat dollárban látod, de forintban fizetsz, ezt a bankod váltja át. Itt egy neked megfelelő akksi:
[link]

(#584) tozser53 válasza femiki (#583) üzenetére


tozser53
csendes tag

Köszönök mindent!

(#585) tozser53


tozser53
csendes tag

Kollégák!
Öreg VHS kazetta tartalmat mentek Homtom-mal !!! (Ne nevessetek ki. Digit átalakítóra nem költök, a próba felvétel meg jól sikerült a Homtom videó felvevőjével.) Letöltöttem egy "OpenCamera" apk-t. Lehet SD kártyát beállítani könyvtárnak. OK! Be lehet állítani külső mikrofont, mint hangrögzítő helyet. No itt a bibi: A TV hangkimenetéről jövő jelet nem veszi a készülékem, hiába állítom "külső mikrofon" álllásba az "OpenCamera"-t, továbbra is a készülék saját mikrofonja veszi a jelet. Tippetek? Macerás, hogy órákon keresztül kell hallgatnom a Tv hangját, amíg a felvétel tart. A fülhallgató csatlakozó nem állítható át, hogy vegyen is jelet?

(#586) tozser53


tozser53
csendes tag

Marhaságot kérdeztem egyel feljebb, de tudtok olyan progit win7-re amivel a képet és a hangot össze lehet fésülni, vagy nem úszom meg az analóg- digit átalakítót?

(#587) tozser53 válasza femiki (#583) üzenetére


tozser53
csendes tag

Privát ment!

(#588) tozser53


tozser53
csendes tag

Femikinek köszönöm. Minden ok!
Mindenkinek: Telefonálás közben bekapcsol a "rep. üzemmód" és megszakítja a beszélgetést. Találkoztatok már ezzel, vagy egy újabb vírus? Ja és csak katonaként ültem reülőben, de akkor még nyoma sem volt a mobilnak. Azóta a földön tartózkodok.

(#589) femiki válasza tozser53 (#588) üzenetére


femiki
tag

:C
Érdekes, ilyennel még nem találkoztam! :F

(#590) tozser53


tozser53
csendes tag

A telefon közelség érzékelője elkoszolódott és telefonálás közben amikor az arcomhoz közelítettem a képernyő nem sötétült el, az "Állapot sor" legördült és ezt-azt megnyitott, pl. a "rep.üzemmódot". Erre már korábban rájöttem, csak azért dobtam fel most, hátha valaki még benéz ide.

(#591) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Üdv!

Anyósomnak vettem másfél éve egy ilyen telefont. Nem volt vele semmi gond, azonban tegnapelőtt már nem kapcsolt be. Egészen pontosan bejön a fehér hátterű "Homtom" logo, aztán mukk...

Ha töltőre teszem, akkor tölt, de a kis töltésjelző, ami a kikapcsolt állapotban lévő telefon kijelzőjén megjelenik, az csak az "elem" rajz legalján mutat egy keskeny, piros csíkot. Holott a töltő kijelzője szerint veszi fel az áramot...

Mit tudok vele csinálni?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#592) femiki válasza Vertigo18 (#591) üzenetére


femiki
tag

Próbáld másik töltővel, ha azzal sem töltődik, akkor akku csere.

(#593) Vertigo18 válasza femiki (#592) üzenetére


Vertigo18
addikt

Dehát, ha szar az akku, akkor még tovább kellene mennie az induló képernyőnél, nem? De vagy fél órát áll azon, mire megunom és leszedem az akkut (másképp nem tudom kikapcsolni)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#594) tozser53


tozser53
csendes tag

Proximity szenzor működik, de időnként telefonálás közben az archoz közelítve a képernyő nem sötétül el. Szenzor kalibrációs app-al újraindítás után ismét jó valameddig. Másik app. beleszól? Roppant kellemetlen, mikor a fülemmel telózás közben bekapcsolom pl. a rep. üzemmódot.

(#595) Vertigo18 válasza Vertigo18 (#593) üzenetére


Vertigo18
addikt

Megérkezett az új akku, ugyanazt csinálja ezzel is. Annyi, hogy ha úgy kapcsolom be, hogy nyomom közben a Volume up gombot is, akkor bejön egy kis menü. Recovery, Fastbooot, Normal. Recoveryre bökve bejön a kis haldokló robotocska, majd ott is marad, ITT fagy le a teló...

Mit lehet ezzel a c@rral csinálni?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#596) tozser53


tozser53
csendes tag

Fiúk!
Próbára felraktam egy v.9-es official ROM-ot. Kár volt. Nem tudom elérni a recovery-t sem. Kis zöld űrhajó jön föl piros figyelmeztető táblácskával és nincs tovább. Hogyan tudnám leszedni ezt a ver.9.1.2-t.

(#597) tozser53


tozser53
csendes tag

MX8_HT16_V1.0.5_user_20180115_16_40_21 + Magisk-v20.1 = A legjobb root kombináció!
Kamera is marad a helyén és kevés RAM-ot zabál. Ha van még érdeklődő, próbálja ki. Nekem bejött. Dr. Web így már ki tudta szedni a "kellemetlen" appokat a systemből. Egyébként a leírásokkal ellentétben (official) dr. Web costum ROM-ot jelez. Amikor a gépet megvásároltam volt, ez a ROM volt rajta.

(#598) tozser53


tozser53
csendes tag

A fenti javaslatomhoz egy kis segítség.
ROM: [link] , TWRP 3.1.1 : [link] , Magisk-w20.1 : [link]
A felpakolást lásd (#447) femiki -nél.

(#599) tozser53


tozser53
csendes tag

Helyesbítek! A " MX8_HT16_V1.0.5_user_20180115_16_40_21 " ROM a [link] -ről tölthető le.
Bocs!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  HomTom HT16
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.