Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  HomTom HT16

Hozzászólások

(#1) sandlerf


sandlerf
tag

Sziasztok,

Mivel ezt a telefont egészen kedvező áron lehet most megvenni (20000-25000 Ft), ezért nyitottam ezt a topikot.

Készülék tulajdonságai:

Homtom HT16 Android 6.0 5.0 inch 3G Smartphone MTK6580 Quad Core 1.3GHz 1GB RAM 8GB ROM Gesztus vezérlés GPS A-GPS Bluetooth 4.0
Kijelző: 5.0 inch 1280 x 720 HD screen
CPU: MTK6580 Quad Core 1.3GHz
Renmdszer: Android 6.0
RAM + ROM: 1GB RAM + 8GB ROM
Kamera: Előlapi kamera 2.0MP (SW 5.0MP) + Hátlapi kamera 5.0MP (SW 8.0MP) + ledvillanó
Bluetooth: 4.0
Navigáció: GPS / A-GPS
Szenzorok: Gravity sensor, Proximity sensor
Jellemzők: Képernyő gesztus vezérlés
SIM Card: Dual SIM dual standby (Dual micro SIM card)
Hálózatok:
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/1900/2100MHz

A telefon teljesen magyar nyelvű, csak pár rész nem került fordításra a gesztus vezérlésnél. A telefonon egy alap android 6.0 fut, kisebb átalakítással, meg extrával. Maga a rendszer elég gyors, akadások csak elvétve jelentkeznek, de komolyabb 3D-s játékra azért nem alkalmas. A hátlapja elég kopogós műanyag, elég csúszós is, de még nagy erőkifejtéskor sem kezd el nyikorogni, ropogni a készülék.

A telefonról nagy vonalakban ennyit tudok most elsőre mondani. egy tesztet is írok róla ha van rá igény.

A telefonnal kapcsolatos bármilyen hozzászólást várok, és amire tudok arra válaszolok is.

Üdv
Sandler

[ Szerkesztve ]

(#2) sandlerf válasza sandlerf (#1) üzenetére


sandlerf
tag

(#3) Bodz


Bodz
nagyúr

Merül, mint az állat. Illetve egész pontosan csak a százalék kijelzés vacak. Mai példa. 10 perc alatt lemerült 65%-ról 43-ra, egy újraindítás után 75 lett. Megint pár perc nyomkodás, 61, újraindítás után 71.
Van a rajta lévőnél újabb rom, de ota nem talál semmit. Manuálisan frissítve meg a zöld droidnál szöszöl egy kicsit (rendszer frissítése), de újraindulás után a régi van rajta.

Amúgy áráért meglepően gyors az alap dolgoknál, gps lassan szedi magát össze, de rendesen működik, a kijelző sem vészes (sőt!), szóval akár még jó is lehetne, a merülés problémától eltekintve.

[ Szerkesztve ]

(#4) Viktor0610 válasza Bodz (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez hardver hiba. Nekem akkor volt ilyen, mikor az akku rossz volt. :)

A sikertelen frissítésre megoldás lehet a mókolt (pl. webshopos és/vagy rootolt) ROM.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5) Bodz válasza Viktor0610 (#4) üzenetére


Bodz
nagyúr

Gondoltam rá én is, de reménykedtem, hogy a frissítés megoldja, hátha csak szoftveres probléma. Régebben volt valami telefonom, aminél ugyanez a hiba bosszantott, na ott így megoldódott. Szerintem nem mókolt rom van rajta, Eustocktól lett véve. Mehetne gariztatásra, csak a gazdája boldogtalan lenne, nincs másik teló. 8 dollár egy akksi, egy próbát lehet megérne.

Látom nem egyedi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#6) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Valakinek sikerült tokot találni a HT16-os telefonra?
Keresgéltem, de nem találtam, ha esetleg valakinek sikerült, megoszthatná velem.
Fóliát is keresek, de erre a típusra nem sikerült ráakadnom.

(#7) Bodz válasza gyulazsolti (#6) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!

Alin van bőven tok és fólia is.

Egyébként nekem kellemes meglepetés volt, hogy már gyárilag le van fóliázva.

[ Szerkesztve ]

(#8) gyulazsolti válasza Bodz (#7) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Oké, rendben köszönöm.

Ezen is volt fólia, de azt le kellett, húzni róla, mert felirat volt rajta, és zavaró volt.
Egyébként itt lett véve, plusz garival.

Az a gondom ezzel az oldallal, hogy nincs ilyen kártyám, és még nem is vásároltam így.
Magyarországi oldalt kerestem volna, de majd megpróbálok valami ismerőst felkutatni, aki tud ebben segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Bodz válasza gyulazsolti (#8) üzenetére


Bodz
nagyúr

A feliratos matt fólia alatt van még egy fólia a kijelzőn. Vagyis hát az Eustocktól rendelten volt.
Neked nincs akksi gondod?

[ Szerkesztve ]

(#10) gyulazsolti válasza Bodz (#9) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

A lányomnak lett véve, még csak 2 napos.
Eleinte volt, de már többszöri feltöltés után kezd beállni.
Nyüstöli rendesen/11 éves/. Főleg játszik, ez volt az álma, meg az osztálytársaival Wiberen beszélget, vagy SMS-t ír.
Amit tudtam letiltottam róla, mármint alkalmazást, és nincs szüksége rá, vagy ő még úgysem használná.

Nekem olyan gondom van, hogy beletettünk egy 2GB-os memóriát, és most csak azt a kártyát látja. Azon meg már, csak KB 500MB maradt,mert e zenéit is fel kellett tenni, meg a játékokat.
Ha kivesszük, meg ott a 8GB-t.

A gyári 8GB olyan mint ha nem lenne.

Egyébként, most csak még ismerkedünk a rendszerrel, mert ez az első androidos készülék a családban.

(#11) sandlerf válasza gyulazsolti (#10) üzenetére


sandlerf
tag

Amikor beraktam az sd kártyát akkor megkérdezte h külső tárhelyként(fényképek, videók stb) akarom használni vagy rendszer tárhelynek( programok, alkalmazások). Szerintem ha az utóbbit választom akkor úgy kezeli mint a telefon része lenne, ha az elsőt akkor meg mint sima külső tárhely.

A fóliával kapcsolatban ezt találtam : [link]

Nekem is a homtom-os fólia alatt volt egy gyári kijelzővédő fólia.( extreme digitálos vásárlás )

Az akku kijelző szerintem is szoftveres lehet, remélhetőleg egy frissítés megoldja.

Viszont történt egy kis furcsaság, méghozzá a telefont kikapcsoltam és visszakapcsolás után az összes sd-re mentett adat eltűnt...nem tudom mitől :(

A kijelzőtesztet lefuttatva a fekete háttérnél teljes fényerőnél előjöttek halott pixelek ( fehéren világítanak) ami nem túl jó jel a ips panellal kapcsolatban....de lehet hogy egyedi ez a pixelhiba.

(#12) gyulazsolti válasza sandlerf (#11) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Való igaz.
Most, hogy sikerült elkérnem a lányomtól, és tüzetesebben megvizsgáltam, tényleg van rajta fólia. :W

Már csak tokot kell találnom.

A tárhelyet akkor, csak úgy tudnám összevonni, ha kivenném és újra betenném.
Ahogy írtad csatoljam fel rendszertárhelyként?

Mert most nem találok lehetőséget hogyan kellene.

[ Szerkesztve ]

(#13) sandlerf válasza gyulazsolti (#12) üzenetére


sandlerf
tag

Szerintem igen, egy próbát megér szerintem...mondjuk én még nem próbáltam :)
A a tok kérdésre meg próbálok megoldást találni...

(#14) Bodz válasza sandlerf (#11) üzenetére


Bodz
nagyúr

A linkelt oldal egy vicc, csak lehúznak. Annyit csinálnak, hogy megrendelik neked Kínából.

(#15) gyulazsolti válasza sandlerf (#13) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Megcsináltam.

Újra kellett, formázni mikor beraktam.Most viszont külön tünteti fel, viszont tudok mozgatni adatokat.

A letöltés helyét nem sikerül beállítani, most meg.

@Bodz

Az az oldal olyanoknak van akik nem tudnak külföldről rendelni, mint én. :)

(#16) Barnuka001


Barnuka001
újonc

Sziasztok!!Egy kis segítségre lenne szükségem.Van mobilinternetem a telómon(400MB),de amikor nincs Wifi a közelemben használni akarom,de a teló azt írja h nincs internetkapcsolat.Az adatkapcsolat be van kapcsolva de így se engedi.A beállításoknál hol lehet ezt beállítani???

(#17) ironbed válasza Barnuka001 (#16) üzenetére


ironbed
aktív tag

Szia!

Valószínűleg az APN-t kell beállítani, mert nem jó alapból. (Lehet, hogy Tescos-s net az alapbeállítás)

Üdv: ironbed

1.Tap the Menu button
2.Tap Settings
3.Tap Wireless and networks or More... (depending on your version of Android)
4.Tap Mobile Networks
5.Tap Access point names
6.Tap the Menu button
7.Tap New APN
8.Enter the following data into the onscreen form, without changing any other settings;

[ Szerkesztve ]

(#18) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!

A HomTom HT16 (Edigital) leírásában azt olvasom, hogy a telefonon 2db SIM kártya hely és 1db SD kártyahely van beépítve.
A MOBILARENA tesztben pedig ez található: "Csak akkor tehetünk két microSIM-et a fiókba, ha lemondunk a microSD-ről."
Írjátok már meg légyszi' mi az igazság?
Üdv.: iref-h

(#19) sandlerf válasza iref-h (#18) üzenetére


sandlerf
tag

Szia, én nem találkoztam Mobilarénás tesztel, de biztos 2 sim kártya fér bele és egy mikro sd. Ezek mind egymás mellett vannak az aksi felett.

(#20) iref-h válasza sandlerf (#19) üzenetére


iref-h
tag

Szia! Köszönöm a megnyugtató választ. Akkora hülye vagyok, hogy nem igaz. Miután olvasom hogy ilyen teszttel nem találkoztál, utána néztem a lelőhelynek. A teszt nem a HomTom HT16 ról, hanem a HT6 ról szól.

(#21) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Azt hol lehet beállítani, hogy küldje el a számot is. A hívott fél, ne azt lássa, hogy rejtett szám?
Telekomos a szolgáltató.

(#22) sandlerf válasza gyulazsolti (#21) üzenetére


sandlerf
tag

A következő helyen találod ezt a beállítást:

Tárcsázó ikon(telefon kagyló)/ a felső kereső mellett van 3 pont egymás alatt ha rámész előjön egy négypontos lista/ ott a beállításokra kell menni/telefonos fiók/ rábökni a szolgáltató nevére ahol egy kis sim kártya van zölden/további beállítások/hívásazonosító

lehet kicsit zavaros, de eléggé el van dugva ez a menü :(

(#23) gyulazsolti válasza sandlerf (#22) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm szépen.

Megtaláltam.Rendben van.

(#24) sandlerf válasza gyulazsolti (#23) üzenetére


sandlerf
tag

:R
Jól elrakták azt a menürészt mindenesetre...

(#25) gyulazsolti válasza sandlerf (#24) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Igen.

Nekem lumia WP van, és szolgáltató függő, ott egyszerű volt.
Ez az első, független telefon, és Androidos is ráadásul, ami szintén első.

Szép lassan, csak kialakul ez. :)

(#26) masterNu válasza gyulazsolti (#25) üzenetére


masterNu
csendes tag

Sziasztok!

Múlt héten sikerül nekem is beszerezni egyet.
Elsőre kicsit nehéznek tűnik a telefon és mivel a hátlap oldalsó részén nincs mintázat így kicsit csúszós is.
A hátlap első levételekor önmagának elnyalta az oldalsó bepattanók jó részét, amik később nem is tartanak. Erős nyomorgatásra tényleg nem ad hangot, de pont az olyan finom mozdulatoktól és telefonálás közbeni fogáskor időnként idegesítően recseg.
A kijelzője várakozáson felüli, alapból kapunk egy víztiszta védőfóliát, gondolom ez gyári, kritika egyedül a maximum fényerőt érheti, nem valami acélos. Az érintéseket pontosan vette, és halott pixeleket sem találtam.
Külön foglalat van a két SIM-nek és a memóriakártyának is.
Telefonálás közben meglepően tiszta a hangja, a túloldalon is kifogástalanul értették amit mondtam.
Voda kártya alapból tesco-s APN-t állít be, ezt kézzel kell korrigálni, vagy kérni egy beállító SMS-t az ügyfélszolgálattól.
Az akksi-töltöttség kijelzése egy vicc. Először pár órát 76% körül töltött el, majd gyors merülés után 14% volt a kellemes hely neki, végül másfél napi átlagos használat után érte el az 1%-ot, amit tartott estig, majd jött 3 óra navi, félúton bekapcsolt kijelzővel és a végén 1,5 óra youtube, max fényerőn, mire végre megadta magát. A GPS néha egy mellette lévő útra rakott le, ha a váltó előtt volt, ablak közelében mindig pontosnak tűnt.
Újra bekapcsolva már láttam, hogy az első teljes feltöltéssel 6mp híján 7 órás kijelzőidőt kaptam, végig bekapcsolt wifivel, mobilhálóval net nélkül, és kb 80% fényerőn (kivéve a végén).
Az automata fényerő állítás kicsit lassan, de működik a kijelzőébresztő extrákat és hasonló nyalánkságokat én kikapcsoltam.
Az 1GB RAM ellenére egész gyorsan tud váltogatni az alkalmazások között, korrekt a rendszersebesség.
Meglepő, hogy a rendszer belakása előtt 7,6 GB-nyi szabad ROM-ot mutat, kevesebbre számítottam.
Az SD-kártyát nekem elsőre jól kezelte (külső tárolóként használtam)
A kamerája iszonyat gyatra (lehet csak kifogtam) nappal még éppen elviselhető képeket készít, kivilágított beltérben már elvérzett (minden homályos).
A hátlapi villanó egy vicc, egy erősebb értesítési LED-nek elmegy. Van is ilyen funkció, hogy villogjon ha bejövő hívás van, de vakuzásra alkalmatlan.
Szerintem 20e-forintot szállítással együtt így is megér, de mindenki maga dönt persze.
A akksi töltöttség nem kalibrált akksi esetén 3 teljes kisütési ciklus alatt még lehet beáll (a szoftver megtanulja, már ha van mit). Ez idővel derül ki.

Remélem segítettem, ha valaki ilyenen gondolkodna.

(#27) Ayanlith


Ayanlith
tag

Sziasztok!

Nagypapám biztatásomra vett egy ilyen készüléket az Eustocktól. Korrekt, jó minőségű eszköznek tűnt (illetve alapvetően még mindig annak tűnik) egészen addig, ameddig le nem futtattunk rajta egy víruskeresést az Avasttal. Az Avast szerint a Vezetéknélküli frissités program rosszindulatú kódot tartalmaz, illetve az ESET-et lefuttatva az lett az eredmény, hogy veszélyes alkalmazás (nem biztos, hogy ártalmas, de vissza lehet vele élni) az úgynevezett FOTAprovider. Mindkettő program rendszeralkalmazás, nem eltávolítható, csak maximum tiltható. Nálatok is ez van? Valós veszély vagy vakriasztás lehet?

Előre is köszönöm a választ, segítséget!

(#28) Phae2bef válasza Ayanlith (#27) üzenetére


Phae2bef
csendes tag

Esetleg erre elindulhatsz:
[link]

(#29) Viktor0610 válasza Ayanlith (#27) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezért kell venni legalább Xiaomi telefonokat. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#30) biharianita


biharianita
újonc

Szia!
Abban szeretném a segítségedet kérni, hogy a kezdőképernyőn a net mini alkalmazást, hogy tudom kitörölni?
Köszönöm megtisztelő válaszod.

(#31) Gólya.

Mikrofon probléma előjött valakinek?
Headsettel jó de saját mikrofonja kaki.

Próbáltam állítgatni de nem sok sikerrel.

(#32) sandlerf válasza Gólya. (#31) üzenetére


sandlerf
tag

Eddig nem volt gond a mikrofonnal sem a hangszóróval eddig, nem panaszkodott a túloldalt senki :) Amennyiben tényleg rossz akkor szerviz

(#33) gyulazsolti válasza Gólya. (#31) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nálunk sem volt gondja eddig. Rendesen működik.

(#34) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Lehet tudni, hogy ki ez a gyártó (mármint milyen a híre) illetve ki szervizeli itthon?

[ Szerkesztve ]

(#35) Ayanlith válasza user112 (#34) üzenetére


Ayanlith
tag

Tudtommal ugyanaz, mint aki a Doogee-t is gyártja és a Wayteq forgalmazza és szervizeli itthon. Én bizonytalan vagyok vele kapcsolatban a saját tapasztalataim alapján, mert 4 víruskeresőből 2 problémát jelez vele kapcsolatban (Avast, Eset igen, Kaspersky, Malwarebytes nem; lásd itteni korábbi hozzászólásomat). Ez idáig nem sikerült egyértelműen kiderítenem, hogy valóban veszélyes-e így használni a készüléket vagy sem (lopják-e az adatokat vagy nem). A készülék egyébiránt szerintem korrekt mind összeszerelésében, mind működésében.

(#36) Ayanlith válasza Ayanlith (#27) üzenetére


Ayanlith
tag

Az Eustock szerint azért akadhat gondja néhány vírusírtónak az említett programokkal, mert azok rendszerszíntű módosításra, jelen esetben szoftverfrissítésre képesek, így nézetük szerint nem szükséges foglalkozni velük.

[ Szerkesztve ]

(#37) saja válasza Gólya. (#31) üzenetére


saja
tag

Nálunk sajnos előjött a mikrofon probléma. Hívásnál a másik oldalon elhalkulva hallom a mondatokat, csak egyes szavak jönnek át, vagy nagyon fülelnem kell. Érdekes módon, ha egy csendes szobából hívtam rajta valakit, akkor nem volt gond (állítólag).

Még próbálgatjuk, aztán visszavisszük. Egyébként nagyon jó telefon, használható, gyors, teszi a dolgát, nem esik ki a kézből.

[ Szerkesztve ]

keep calm and code erlang

(#38) Storms


Storms
őstag

Üdv

Erre a telefonre melyik más márkájú telefon szilikon tokja jó? Vagy hol tudok hozzá venni szilikon tokot?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#39) Viktor0610 válasza Storms (#38) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kereső, kereső, KERESŐ! :P

Samsung Galaxy A54

(#40) Jqwertyz


Jqwertyz
csendes tag

Sziasztok!
Olvastam, hogy szornyu a kameraja... Mennyire? Pl. Iratokat lehet vele fenykepezni, ugy, hogy utanna el is lehessen olvasni? Normal fenyviszonyok kozott?
Koszi!

Arvizturotukorfurogep

(#41) Storms válasza Viktor0610 (#39) üzenetére


Storms
őstag

De magyar boltba sehol? :O :(

Ez nem lenne jó hozzá? [link]

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#42) saja válasza Jqwertyz (#40) üzenetére


saja
tag

Szia!

Iratok fényképezésére teljesen jó.
A legfrissebb firmware-rel pedig használható a kamera más kamera applikációval is (előtte volt, hogy kilépett, vagy nem engedett fotózni).
A firmware (ROM) frissítés egy kis fastboot bűvészkedéssel megoldható. Automatikusan nem tud frissülni a telefonon.

keep calm and code erlang

(#43) SárkánySzív


SárkánySzív
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek itt H16 PRO készüléke ?
Ha igen, mik a tapasztalatok ?
Az EUStock -nál elég jó árban van, és
gondolkodom egy ilyen vásárlásáról, csak infó kellene; már akinek van, attól.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#44) Bodz válasza saja (#42) üzenetére


Bodz
nagyúr

Milyen fastboot bűvészkedésre gondolsz?

(#45) bgyg1 válasza SárkánySzív (#43) üzenetére


bgyg1
aktív tag

Szia!

Pontosan mire lennél kíváncsi?

(#46) SárkánySzív válasza bgyg1 (#45) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Szia!
Megbízhatóság, működés, stabilitás, root van -e, illetve frissítés, vagy újabb rendszerek felrakása.
Esetleg MIUI felületű Rom van -e hozzá, ezeknek a felrakása.
Úgy általánosságban akinek van, hogy van megelégedve vele.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#47) bgyg1 válasza SárkánySzív (#46) üzenetére


bgyg1
aktív tag

Szia!

A redmi 3-hoz képest doboz hangja van a mikrofonnak, frissítés nincs hozzá, miui rommot nem tudok hozzá, kamera pocsék, de orvosolható a camera fv 5 app-al. További felhasználói funkciói egyenlőre jók. Első nap az akksi lemerült teljes töltés után, nem tudom hanyadik töltés után tér észhez, mert egy 3000 mah-nek legalább 2 napot ki kell húznia.

(#48) SárkánySzív válasza bgyg1 (#47) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Köszi ! :R

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#49) Upo válasza Storms (#41) üzenetére


Upo
addikt

Eustocknál van hozzá való flip tok és edzett üveg jó áron. [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#50) Tooko


Tooko
újonc

Sziasztok,
Segítségre lenne szükségem!
Karácsonyra ilyen telot kaptam páromtól, eddig minden jó volt, de pár napja elkezdet rakoncátlankodni a kijelzőm!
Egy bizonyos részén nem ott érzékeli az érintést ahol megérintem.
Gyakorlatban: Lehúzom a menürészt egy laza mozdulattal /ez megy/ és az aksi melletti kék ikonra mennék nem érzékeli, kilép vissza.

Olvastam valahol, de az nem HT16 volt, ( de homtom ), hogy ugyanezzel a problémával otthon csak utána húzott a kijelző csavarjainak és megszűnt az ilyesfajta problémája!

Valakinek valami ötlet? Házi praktika? Szerviz?

Tapasztalataim a telefonról a fenti hiba mellőzésével.

Minden jó, nekem könnyű a kezelése, memoria kártyát /8 Gb/ simán lekezelte formázás nélkül is (régi teloból lett áthelyezve) ..... akksi - ha játszok vele, vagy böngészek meglátszik a használat, de nem vészes, telefonálás közben átlagos, hétvégén nem nagyon használom, sokszor van úgy hogy leteszem péntek este 63% on, és vasárnap este 63%-62% felveszem.
De egy nagyon pozitív dolog: A 3000mAh aksit az 1000mAh töltő 20 perc alatt feltölti!
Ez nálam 5 csillag az ötből!
:C

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  HomTom HT16
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.