Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Na amibol a szamitast el kene vegeznem a kovetkezo:

melohelyen, csomagokat szamolnak, viszont nem tudom mi van mogotte, ez mennyi adatot jelent?
Otthon ha csak ug ym1 a masina, eddig ugye modem 50k-s sebesseggel, napi ugy 10megat szamolhatok

Na ez az eddigi szokasaimnak megfelelo internetezes

ez eddig szerintetek mennyi lenne, igen am, de

internet TV-van -e, es ha igen milyen, mekkora savszelesseg kell neki ?
internet radiok nagyon babak, de ugy 1 oranyi hallgatas mennyi adatforgalmat indukal ?
web konferencia, valoszinuleg napi par ora kep hang tovabbitas es fogadasra kene berendezkednem, ez mennyi forgalom.

Konkluzio?

Mennyi savszelesseg kell es eleg-e a Csello 15G-je

Koszi

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#2) anaqer válasza Bobojsza (#1) üzenetére


anaqer
veterán

[L]http://www.bandwidthmonitorpro.com/[/L]
WinAMP kiírja, hogy mekkora forgalmat csinált az adott időpontig ( ALT+3 ).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) Bobojsza válasza anaqer (#2) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

de en most szeretnem kiszamitani meg mielott eldontom hogy adsl vagy upc legyen

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#4) Szaki válasza Bobojsza (#3) üzenetére


Szaki
tag

Ez erdekes kerdes, a zene halgatas es tv meg konferncia sokat ''zabalhat'' ha hasznalati idoben gondolkodunk ez egy percre vetitve elerheti a 10-100MB-ot tv es konferencia esten ha van kep. A zene eseten ez max 1MB-ra teheto.

ADSL vagy kabelnet kozott szerintem a kivant szolgaltatasi parametereket kene osszevetni. Ha nem lesznek letoltesek nagyobb alommanyokra gondolok, lehet hogy a kabelnet jobb megoldast jelent, egyszerusege miatt (nincs korbe mutogatas ha valami nem mukszik).

(#5) Soma01


Soma01
veterán

DU metert próbáltad már? www.dumeter.com
Vagy ha egy DU meter klónt szeretnél ami ráadásul ingyenes is akkor http://readerror.gmxhome.de
Ezek a progik napra 7re hónapra bontva is készítenek statisztikát.

(#6) intelfan válasza Bobojsza (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

Ne számolgass egyértelmű hogy adsl ha elérhető.
[L]http://home.datanet.hu/szolgaltatasok/adsl/arak-lakossagi-akcio.html[/L]

A júpíszível mindenki csak szív haver is ünnepelt amikor lemondhatta és átállt dsl-re.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#7) azzio válasza Bobojsza (#3) üzenetére


azzio
aktív tag

És miért nem fizetsz elő adsl-re? Ott nincs korlát, nem kell számolgatni, az 512/128-as szávszélességet meg ugyanúgy megkapod, mint chellóval. Egyébként én elég intenzív használat mellett még nem tudtam elérni a 15 GB-ot, legalábbis nem tudok róla, még nem korlátoztak le.

(#8) azzio válasza intelfan (#6) üzenetére


azzio
aktív tag

''A júpíszível mindenki csak szív...'' - Ez nem igaz.
''Ne számolgass egyértelmű hogy adsl ha elérhető.'' - Ez igaz.

(#9) Bobojsza válasza azzio (#7) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

igen de ha olvasod a dolgokat az upcnel most nem si 512 hanem 72x vagy mennyi lesz a sebesseg, eugyanannyiert mint adsl 384

hat ezert!

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#10) anaqer válasza Bobojsza (#3) üzenetére


anaqer
veterán

Internet TV-ről nem tudok, szerintem ahhoz a sávszélesség is kevés még ( nézhető minőséghez, persze ). A netes rádiók (ebből a szempontból!) kb. úgy működnek, mint az MP3 - adva van egy bitráta, azt felszorzod az időtartammal és megvan a forgalom. Háttérzenének 128kbps bőven elég, az pedig valóban kb.1MB/min - így Chellóval naponta max. hat óra fér bele, ha semmi mást nem csinálsz.

Van valami érv ADSL ellen, ami miatt a Chello egyáltalán felmerült? - Ja, már átom, sávszélesség... az egy darabig még úgysem jön be ( modemcserék, stb.) másrészt meg annál hamarabb lemerül a 15GB... :U

[Szerkesztve]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#11) vtechun


vtechun
veterán

én is az adsl-t preferálom, a 15 giga nem olyan sok...

(#12) intelfan válasza Bobojsza (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

Még írtad az internet rádiót, ennek az adatforgalmát könnyű kiszámolni, attól függ hogy hány kilobites.

Asszem amit én hallgatok most az 32Kbit/sec-en nyomatja szal:
32Kbit/sec/8=4 kilobyte/sec*60*60=kb. 14Megabyte/óra

Tehát ha ezt a rádiót hallgatom mondjuk napi 4 órát akkor az 56Mbyte-ot fogyaszt. :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#13) azzio válasza intelfan (#12) üzenetére


azzio
aktív tag

hú... és az nem teszi tönkre a füledet?

(ja, off)

(#14) intelfan válasza Bobojsza (#9) üzenetére


intelfan
aktív tag

Igen de úgy még hamarabb fogyasztod el a korlátod. :)
Arról nem is beszélve hogy a sávszél mit sem ér ha nem tudod kihasználni.

768Kbit akkor jó ha nagy fájlokat akarsz letölteni a netről (korlátos), a weblapok nem nagyon fognak gyorsabban bejönni (szerver korlátosak ált.) egy netrádió is csak 32Kbit/sec körül fogyaszt, akkor meg mire fogod használni?

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#15) intelfan válasza azzio (#13) üzenetére


intelfan
aktív tag

Ált. a netrádiók hasonló sávszélt használnak ja és 22KHz-es mp3. :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#16) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Na jo kezd meggyozo lenni az adsl

bar en is ugy latom h sok a 15G

hat lassuk csak mi szol az upc mellett ???

UPC> most adnak 1 nyomtatot 24-e erteku nem rossz, olcsobb mint az adsl es ugyanazert az arert nagyobb savszelesseget kapsz... hat ennyi szol mellette

ami ellene: korlatos, nem biztos hogy szukseges nekem a nagy savszelesseg, de ugyanigy nem biztos h szukseges a 15G feletti resz sem..

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#17) fokukac


fokukac
nagyúr

a du meter tényleg jó, de nem mér pontosan. Vagy csak a felmenő adatokat méri, vagy csak a lejövőt, én már két gépen nem tudtam normálisan belőni. persze lehet, hgoy csak nem szereti az olcsó meg integrált hálókártyákat...

Ja, és ez nem ingyenes, hanem 30 napos shareware, és mindig figyelmeztet, hogy már csak 28 napod van, hogy regisztráld... kurva idegesítő.

Majd a 30. napon közli, hogy hehe, ő már nem fog működni...

-------------------------------


Egyéként vannak ám normális, 128 KBit/s-es netrádiók is! 1 óra hallgatása kb. 60 mega.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18) fokukac


fokukac
nagyúr

és még egy voks az adsl mellett.

Az upc egy csomószor nem működik, és a gyorsaságáról annyit, hogy beírod a címet, megnyomod a gombot, fél percig nem történik semmi, majd jó gyorsan lejön....

a letöltőprogramokat nem komálja

Sok ismerősöm szív vele, ha tudnának, ádsl-t használnának, de ott még nincs... (XIII. ker, optikai hálózat)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19) Soma01


Soma01
veterán

fokukac!
Ha nem sikerül belőni a DU metert, (nekem jól megy) akkor ezzel is próbálkozhatsz [L]http://readerror.gmxhome.de/[/L] ez a NetMeter.

(#20) azzio válasza fokukac (#18) üzenetére


azzio
aktív tag

''Az upc egy csomószor nem működik, és a gyorsaságáról annyit, hogy beírod a címet, megnyomod a gombot, fél percig nem történik semmi...''
:DD:DD:DD
Gyorsan kipróbáltam, de nincs igazad. Ettől függetlenül, ha bárkit zavar a 15 GB nyugodtan használjon ADSL-t, azzal sincs semmi probléma. 12K-ért biztos talál.

(#21) fokukac válasza azzio (#20) üzenetére


fokukac
nagyúr

oké, biztos, hogy csak rossz pillanataiban ilyen... de van ilyen.
na, de nem én vagyok chello-s, majd valaki más megírja... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#22) azzio válasza fokukac (#21) üzenetére


azzio
aktív tag

na, én meg csellós vagyok, és megírtam :)
písz!

(#23) Panther válasza fokukac (#17) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Próbáljátok ki az AnalogX NetStat Live-t. Ingyenes program, és jól müxik. Méri a bekapcsolás óta és az e hónapban letöltött bájtokat, grafikont is rajzol a fel és letöltési sebességekről. Konfigurálható, hogy melyik kártyát figyelje. Sarokban ül, automata indulás kérés szerint. Mi kell még? :) Ja, szépen villog ha megy az adat. :D

[Szerkesztve]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#24) freya


freya
aktív tag

UPC-t kerüljétek olyan távolról, amennyiről csak lehet! Etikátlan, szerződésszegő, hamis számlákat kiállító cég, nulla ügyfélszolgálattal és rengeteg belső problémával, az ügyfelekről nem is beszélve.

ADSL lehet hogy lassabb (amit viszont stabilan hoz, nem úgy ahogy chello belassul néha) de korlátlan, nem kell számolgatnod (ergo nem is kell ilyen topicot indítani) korrektek, megbízhatóak, tartják magukat a szerződéshez és mégis csak egy Matáv áll mögötte, aminek már az ügyfélszolgálata sem hasonlítható semmi képpen a UPC-hez.

(#25) _Volkovy_ válasza Bobojsza (#16) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

az upc 768kbit/s sávszéle egy dekával se jobb mint a 384k-s adsl..utóbbi korlátlan és mindig működik garantált sebességgel :)

(#26) intelfan válasza freya (#24) üzenetére


intelfan
aktív tag

Egyetértek le a júpícível, kerüljétek el messzire.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#27) divot válasza _Volkovy_ (#25) üzenetére


divot
veterán

No-no, nálam stabilan 727Kbit/sec már hónapok óta.

(#28) freya válasza divot (#27) üzenetére


freya
aktív tag

De jó neked! Mások 40-45 óra alatt elérik a határt, neked meg már 727kbit/sec hónapok óta! :DD
(vicc volt :P)

[Szerkesztve]

(#29) intelfan válasza divot (#27) üzenetére


intelfan
aktív tag

''(#327) divot válasza jerry311 (#325) üzenetére Válasz | Email | 2003-12-09 21:23:59

divot
(őstag) Pedig lenne hova fejlődni: :(
Chello +

Speedtest
0% .... 10% .... 20% .... 30% .... 40% .... 50% .... 60% .... 70% .... 80% .... 90% ....100%
--> Dateigrösse: 1000 KByte
80.98.92.78
Übertragungsdauer: 26 sec.
Bandbreite: ~307 Kbit/s''


az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#30) divot válasza intelfan (#29) üzenetére


divot
veterán

Na igen, a tavaly decemberi szarakodás. Akkor nagyon berágtam, mert szart se ért a chello+-ban a plusz. Aztán addig rágtam a supportosok fülét, amíg kezelésbe nem vették a XVII. kerületet. És azóta minden rendben. (Gyorsan lekopogtam.)

[Szerkesztve]

(#31) intelfan válasza divot (#30) üzenetére


intelfan
aktív tag

Abban csak reménykedj. :DD

Mennyibe kóstál most ez a csomag és mennyi rajta a limit?

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#32) divot válasza intelfan (#31) üzenetére


divot
veterán

15.990/hó, március 1-tól 1024/512, 20GB forgalommal.

(#33) intelfan válasza divot (#32) üzenetére


intelfan
aktív tag

Már belegondolni is fájdalmas nekem.
1Mbit sávszél 20GB korláttal. Fontos az önkontroll ehhez a csomaghoz. :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#34) divot válasza intelfan (#33) üzenetére


divot
veterán

13 GB az egyéni rekordom. :B

(#35) intelfan válasza divot (#34) üzenetére


intelfan
aktív tag

Ezzel az új csomaggal könnyű lesz megdönteni. :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#36) MaUser válasza anaqer (#10) üzenetére


MaUser
addikt

Világrádió: [L]http://www.vilagradio.hu/[/L] és talán ha van még fixtv.
Nem nagy sávszél kell nekik, de cserébe nem is igen lehet teljes képernyőn nézni őket, viszont híreket hallgatni tökéletes.:)


[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#37) aer


aer
tag

Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de újabb szavazat az adsl-re. A cselló egy trágya szar. Gyakran a széles sáv definíciója szerint 256kb-t sem tudja elérni. És ez a forgalomkorlátozás... Ennyi pénzért...

[Szerkesztve]

(#38) aurum válasza Bobojsza (#1) üzenetére


aurum
senior tag

ha nem viszed tulzasba a warezolast akkor visitva eleg. egybkent a dumetrrel lehet merni, meg be lehet allitgani havi limitet is amikor jelez. anno inseges chellos idokben jol jott.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#39) Angie™


Angie™
addikt

nem olvastam végig, csak átfutottam pár hozzászólást, írta vki hogy intenzív használat mellett még nem érte el a chello 15 gb-ot..

Háát nem tudom neki, és nekem mi az intenzív használat, de nekem nem kell egy hét és már 10 gb körül vagyok:)

Amúgy az egyéni rekordom 20 gb körül volt egy hónapban, és egy hétig voltam lekorlátozva.. (és nagyon nem is sok mindent töltöttem:)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#40) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Én 384 ADSL-el első hónapban 26 GB-t töltöttem :) Ja, és ez csak az én gépem volt, aztán van még a házban pár a netmegosztás mögött (jó, azokra nem jött többtíz giga az biztos, de akkor is jött vmi :) )

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.