Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hogyan oszt a router? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Cos


Cos
senior tag

Az érdekelne hogy mi szerint oszt a router azaz kinek mennyi sávszélesség jut, ha pl vagyunk négyen és egy valaki csak szörföl a többiek töltögetnek akkor mi a helyzet? Mindenkik fent van tartva ugyanakkora sávszélesség vagy amíg a 4.-nél nincs forgalom akkor csak 3 felé oszt?? Hogy van ez??? :F

Brr Brr

(#2) Sefter


Sefter
veterán

ha jól tudom úgy működik mint egy switch....egyenlő arányban oszt.

Psn ID: sefter_hun

(#3) engusz válasza Cos (#1) üzenetére


engusz
veterán

Százalékosan oszlik el. Tehát, ha mondjuk négyen töltötök egyszerre, akkor a egyesével a teljes sávszélesség 25%-át kapjátok meg. Tapasztalat viszont (2 felhasználónál és 384-es ADSL-nél), hogy míg az egyik fél tölt, addig a másiknak szinte lehetetlen a netezés. (Baromi lassú. 512-es ADSL-lel már jobb a helyzet.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4) WN31RD válasza Cos (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Milyen router? :)

Ha valami egyszerűbb DSL/Cable routerre gondolsz, azoknak aligha van QoS szolgáltatásuk (ez osztaná szét egyenlően a sávszélességet), valószínűleg minden rendszer nélkül osztanak, ahogy éppen jönnek az adatcsomagok. De ezt nem tudom pontosan, ilyenekkel nem nagyon van tapasztalatom.
De pl. egy linuxos routernél nagyon pontosan szabályozható, hogy melyik gépre milyen adatfolyamra mekkora sávszélesség jut, stb. Ott úgy állíthatod be, ahogy neked tetszik.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#5) Cos válasza WN31RD (#4) üzenetére


Cos
senior tag

Egyenlőre még nincs konkrét router csak esetleg majd lesz egy: planet xrt-401c desktop 4lan
Szval egy ilyesmi lesz ha jól sejtem... :))

Brr Brr

(#6) WN31RD válasza Cos (#5) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha van kedved/időd egy kicsit utánaolvasni, akkor az alábbi linken sokat megtudhatsz a DSL routerek sávszélességgel kapcsolatos problémáiról ill. ezeknek a kezeléséről:
[L]http://www.tldp.org/HOWTO/ADSL-Bandwidth-Management-HOWTO/index.html[/L]
Ebből az is ki fog derülni, hogy a routernek, amit veszel, vagy nagyon fejlett szoftvere van (kétlem...), vagy ha nem, akkor nagy terhelésnél nem fogja tudni optimálisan kihasználni a rendelkezésre álló sávszélességet.
De azt sajnos nem tudom megmondani, hogy az általad kiválasztott router mit tud...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#7) L3zl13 válasza engusz (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Gépenként, vagy letöltési szálanként?

Aki hülye, haljon meg!

(#8) engusz válasza L3zl13 (#7) üzenetére


engusz
veterán

Természetesen arra gondoltam, hogy 4 különböző dolgot töltenek.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) Cos


Cos
senior tag

Kösz mindenkinek ha még van valami szivesen olvasom!!! :))

Brr Brr

(#10) adam válasza Cos (#1) üzenetére


adam
csendes tag

Hi!
Eddig csak olvasgattam itt, de gondoltam hozzászólok a témához.
Több szinten fogható meg a sebesség pld: port, alkalmazás.
Ez router függő. Komolyabb routereknél Cisco, Avaya be lehet állítani a csomagok között prioritást ez az említett Quality of Service és így a kevésbé fontos csomagokat parkoló pályára rakja a fontosakkal szemben.
Nem vagyok egy nagy guru, de véleményem szerint épp az a különbség a hub és a switch között, hogy a hub egyenlő arányba ossza szét a sávszélességet a portok között a switch viszont inteligensebb ennél és csak az aktív portok között teszi ezt.
Hát ennyi amit hozzá tudtam rakni, lehet kritizálni :)
Üdv.Á

A remény hal meg utoljára!

(#11) shabbarulez


shabbarulez
őstag

A szolgáltató felöl nézve nem 4 user töltöget csupán egyetlen IP cím látszik azt pedig hogy a szolgáltató eszköze milyen szabályok szerint oszt szét nem befolyásolható még QoS-sel sem azzal max a saját kimenő csomagjaidra csinálhatsz szabályt. A sávszélesség megoszlást nagy valószínűséggel a letöltési szálak aránya fogja meghatározni már amennyiben minden letöltési szál képes lenne maximálisan teljesíteni mert a célszerver bírja. Szóval ha 4-en használják az egyik tölt 5 szálon, másik kettő 2-2 szálon a negyedik pedig egy szálon akkor 50-20-20-10% arányban oszlik szét a sávszél.

ADSL-nél sokkal kritikusabb lesz a feltöltési ág mivel az kapcsolat asszinkron jellege miatt egy masszív feltöltés totálisan kinyírja a letöltést. Pl. ha az egyik user elküld egy nagyobb méretű csatolással bíró levelet vagy nekiáll vadul P2P megosztaniakkor amíg ő postáz vagy töltenek tőle addig nagy valószínűséggel az összes többi letöltése leesik a béka segge alá. Na ez az a terület ahol QoS-sel és egy jól beállított Linuxos softwares routinggal elejét lehet venni a problémáknak vagy egy drága shapingre és sávszél limitálásra képes routerrel de ezek az olcsó broadband routerek nincsenek felruházva ilyen jellegű képességekkel.

(#12) hezso válasza adam (#10) üzenetére


hezso
aktív tag

Kritizalhatok? :)
Teszem, mivel rosszul írtad! A hub nem oszt semmit! A hub egy multi-port repreater, ami annyit tesz, hogy ha bejon egy jel akarmelyik porton, azt az összes tobbi portra kiteszi, csak az ellentetes erparra(tx-rx; rx-tx).

Switch meg bamulja a MACet, és csak arra a portra teszi ki a packetot amelyiken a címzett MACú hálókari van!

(#13) BossMaN


BossMaN
csendes tag

nekem is kene help!
Egyik havernak Chelloja van, router-rel elosztottak, es mindket gepen 50-60 korul lehet tolteni, nem lassul!
Ezt hogy csinaltak?
ADSL 512-eshez milyen routert ajanlotok 10eFT korul?

ASUS P4C800-E Deluxe | P4 3GHz | 2x512MB 400MHz CL2.5 Kingston | 2x160GB Maxtor 8mb cache with Zalman, 1x120GB, 1x40GB | ASUS Radeon 9600XT + ZALMAN | SB Audigy 2 ZS | LG Flatron 19'' | Creative 5.1 5300 Inspire | Logitech Cordless Desktop Optical MX (with MX700)

(#14) aurum válasza BossMaN (#13) üzenetére


aurum
senior tag

szerintem surgosen kezdjenek el antigravitacioval, hidegfuzioval es hasononlo trukkos temakkal foglakozni :)

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#15) Digit


Digit
csendes tag

hi!wireles router témában van valaki aki tudna segíteni?

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hogyan oszt a router? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.