Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madpayne


madpayne
csendes tag

Lehet hogy le vagyok maradva de érdekelne ez a téma mivel az alaplapomon csak 12,5-ös szorzót lehet beállítani és ez elég kevés!
De ha át tudnám vágni úgy a hidakat hogy a gar megmaradjon akkor be lehetne állítani akár mekkora szorzót! Alaplapot nem akarok cserélni mert 2 hónapos és meg vagyok vele elégedve! A Tbird-ekhez és a Palominok-hoz találtam leirást (az ellenállás átfestésre gondolok) de a TBredekhez nem! Ha tud valaki segíteni akkor lécci?!

A tudás bűn, de én ártatlan vagyok!

(#2) Obi-1


Obi-1
őstag

Ugyanezt a problémátvetettem fel a tuningos cikkben :(
Karib, nem tudnád kimérni nekünk a multiméterrel, hogy melyik ellenállásokat festegessük? A Palominoról olyan szép kép van! Mi meg mit kezdjünk a Tbred procinkkal?
''Könyi-könyi''!

Only a Sith deals in absolutes.

(#3) Obi-1


Obi-1
őstag

Itt jegyezném meg, hogy olyan jól menő OFF topikok vannak, de ha végignézem a listát, akkor az ON topikok 40-50%-a egyetlen hozzászólást ér csak meg. Szóval Evolúciósan Stabil Stratégia (ESS) az, ha meg se próbálod... :(((

Only a Sith deals in absolutes.

(#4) karib válasza Obi-1 (#3) üzenetére


karib
addikt

Közkívánatra utánajárhatok :) Ha sikerül szereznem egy Tbredet és multimetert egyszerre, megnézem. De nem ígérem holnapra...

Department of Redundancy Department

(#5) twollah


twollah
nagyúr

Baltával.

(#6) Obi-1 válasza karib (#4) üzenetére


Obi-1
őstag

Köszi! Végülis én egy darabig biztos nem szánom rá magam, hogy levegyem azt a k**** hütöt (Cooolermaster Cp5DJB... es ketten kellettunk, hogy felrakjuk), de azert meg tudna győzni a dolog értelméről, ha mondjuk 2200+-ig húzhatnám a procimat. :))))

Szóval ezer köszönet! :DD

Only a Sith deals in absolutes.

(#7) Tompo válasza twollah (#5) üzenetére


Tompo
aktív tag

Esetleg a láncfűrészt tudnám ajánlani :DD

(#8) Obi-1 válasza karib (#4) üzenetére


Obi-1
őstag

Csákó!

Na, mondtam, hogy ráér, de lassan már ideje lenne ráadnom egy kis energiát erre a nyomorult 1466 Mhz-re. Két év múlva meg már senki sem fogja a Tudást megosztani velem. Írtatok valahol gyémántvágót, láncfűrészt, de engem igazán a megkerüléses mód érdekelne.

Ötletek, záporozzatok!

Only a Sith deals in absolutes.

(#9) robekri válasza madpayne (#1) üzenetére


robekri
addikt

Veszel bele egy nf2-es alaplapot az alabból kilockolja!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#10) Ketama válasza robekri (#9) üzenetére


Ketama
aktív tag

Ott a pont! :D

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#11) marcee válasza robekri (#9) üzenetére


marcee
addikt

Biztos ez?

Kicsit le vagyok maradva a témában: _minden_ tbred szorzója állítható megfelelő nf2-es lapban??

\m/

(#12) Obi-1


Obi-1
őstag

Aha, szinte vártam ezt a benyögést.

De szerintem nem én vagyok az egyetlen, akinek nem tud szorzót állítani az alaplapja (KT266). Alaplapot meg fog cserélni emiatt a halál.

Only a Sith deals in absolutes.

(#13) Obi-1


Obi-1
őstag

Up. Gyerekek, de komolyan.

Only a Sith deals in absolutes.

(#14) Cane válasza marcee (#11) üzenetére


Cane
őstag

Csak megerősíteni tudom a többieket:
egy Tbreded pakolgattam, ECS, Shuttle, EPoX NF2, stb. lapokba és figyeltem hol s mit lehet állítani. Az EPoX-nál lehetett szorzót állítani minden bütykölés nélkül.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#15) Obi-1 válasza Cane (#14) üzenetére


Obi-1
őstag

Ez fantasztikus infó, de nem szándékszom alaplapot váltani, amikor a mostani is bírná 2600+-ig. És a proci is futna 2400+-ig, gondolom.

Szorzót a KT266A viszont nem állít nekem

Only a Sith deals in absolutes.

(#16) Cane válasza Obi-1 (#15) üzenetére


Cane
őstag

Milyen a deszkád? Mennyi fsb-t enged max?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#17) Obi-1 válasza Cane (#16) üzenetére


Obi-1
őstag

Nem akarok nagyon FSB-t emelni, mer'ugye az IDe és PCI eszközöknek nem a legegészségesebb. Én igazán szorzót szeretnék állítani. FSB emelést majd kiváncsiságból kipróbálom, de nem hinném, hogy sokáig megy a RAM miatt.

Only a Sith deals in absolutes.

(#18) Manitou


Manitou
addikt

Én átvágtam a procimon az egyik hidat így 13ról 14-re változtattam a szorzót.Az én deszkámban se lehet szorzót állítani.

(#19) Manitou válasza Manitou (#18) üzenetére


Manitou
addikt

Garanciavesztés már más kérdés.

(#20) Manitou válasza Ketama (#10) üzenetére


Manitou
addikt

Király az aláírásod :DDD

(#21) Obi-1 válasza Manitou (#19) üzenetére


Obi-1
őstag

Ja, a garanciavesztés nem izgat. Nem én indítottam a topikot ;)

Mivel vágtad át a hidat? Kipróbáltad előtte valahol, hogy mennyit bír, vagy nagy ugrás a sötétbe?

Only a Sith deals in absolutes.

(#22) Obi-1 válasza Obi-1 (#21) üzenetére


Obi-1
őstag

Milyen mélyen kell bevágni? Bár gondolom kábé úgy, mint ahogy látható a többinél.

Only a Sith deals in absolutes.

(#23) hobizoli válasza Obi-1 (#22) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Vazze'...miert erolkodtok ennyit ezzel? Nem egyszerubb venni egy olyan tuningra felkeszitett lapot, ami ezt csipobol megoldja? Pl KX7, KD7-E...ezekben szetalligathatod a CPU-t kedved szerint, nem csak felig meddig mennek 133MHz felletti FSB-kel, mert kapasbol kezelik a 166MHz FSB-s CPU-kat is...

A KD7E pl 14k+AFA kiskerekben...nem igaz, hogy ennyit nem er meg...


hobizoli

több drón kell ;P

(#24) Obi-1 válasza hobizoli (#23) üzenetére


Obi-1
őstag

Köszönöm véleményedet, a pénztárcám nevében is. :(((

Only a Sith deals in absolutes.

(#25) hobizoli válasza Obi-1 (#24) üzenetére


hobizoli
nagyúr

OK, de ha lerokkan vmi es a home-made atalakitas miatt, akkor az nem lesz garos, es ennel joval tobbe fog fajni...
Nem kell ahhoz feletelenul hozza nyulni, hogy vmi bedogoljon (RAM, HDD CD egyseged dolgott mar valaha be?), utana meg keso banat, a kereskedot kib@szottul nem fogja erdekelni hogy ''csak ki probaltam egyszer, de utana visszaallitottam'', mivel a fizikai serules nyoma egytertelmuen laccik rajta.
Nekem le van ragasztava egy garimarticaval a CPU-m ott, ahol ti hekkelgetitek, megis jobban jarok igy, jobban kihajtom a CPU-t egy ilyen lappal, mint azzal Te ha vert izzadsz sem fogod, de ha esetleg lerokkan, tokeletesen eredeti allpotban maradt a CPU, igy nem tudnanak rambizonyitani semmit. Te meg buktal egy CPU-t.
Akkor mi lesz az olcsobb, biztosabb, kenyelmesebb...? Ep esszel kell/kene gondolkodni...


hobizoli

több drón kell ;P

(#26) Obi-1 válasza hobizoli (#25) üzenetére


Obi-1
őstag

Alapvetően nem a vagdosás, mint perverzió érdekel. A söntölés sokkal inkább, de nem tudom, hogyan kellene. És ugye erre senki nem adott választ... :(((

A CPU vagdosásába miért halna bele a HDD, RAM??

A garancia mondtam, hogy engem nem izgat, de a topik címét nem én adtam!!

Szerintem csigához képest eléggé szúrós (és nem nyálas :DD) vagy, nem is baj, de azért az ép eszemet se kéne emlegetned.

Only a Sith deals in absolutes.

(#27) hobizoli válasza Obi-1 (#26) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Altalaban senki nem szokta vagdosni a hidat, mert nem egyszeru...de probald pl egy tureszelolvel.
A RAM/HDD-hoz sem szoktak ennyire sem nyulkalni, megis neha magatol bedoglik, ilyenkor persze azon nem laccik semmi -> gari el.
Ha nem erdekel, hogy azonnal ugrik a gari, akkor meg lelked rajta...csinald.


Akarmelyik tok nyugodt (csigaver) embert is fel lehetne is idegelni ekkora/ennyi hujesegen...
Nem tuning deszkaval CPU-t huzni...mit varialtok vele...? En is hasznaltam ECS lapot, jo anyag, de nem tunigolgatni...arra egy komolyabb egy kell, ami raadasul alig(!) dragabban hozzaferheto... akkor -vajon- mi lehet a ''megoldas''...?

Ennel mar csak egy jobb van: ''Hogyan unlockoljam a Celeronomat? cimu hetente ujra-ujra elofordulo ''CD track #1''.


hobizoli

több drón kell ;P

(#28) Rox


Rox
tag

Ha vannak utász ismerőseid, ők talán tudnak segíteni :D

De nekem a híd túl messze van :DD

(#29) Obi-1


Obi-1
őstag

Mint már emlegettem párszor, az ellenállásokat szeretném söntölni, de Karib cikkében a Tbred nincs benne. Ti meg marha poénosak vagytok :(((

A topik címét nem én adtam.

Only a Sith deals in absolutes.

(#30) hobizoli válasza Obi-1 (#29) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Lehetosegek:

-Fogsz egy multimeteret es kimered vele melyik lab(ak) az(ok). utana NYAK javito esustlakkal (2kHUF) megsontolod. Szerzel valakit aki jaratosabb SMD technikaban, vagy ehhez magadnak forraszto cuccokat, es egy huzal darabbal athidalod.
-Megnezed az AMD honlapjan egy pdf file-ban a labkiosztast...
-Veszel egy tuningos lapot es lesz@rod az egeszet...


hobizoli

több drón kell ;P

(#31) Obi-1 válasza hobizoli (#30) üzenetére


Obi-1
őstag

Itt nyavalyognék, ha tudnám, hogy mi az a multiméter... :DD

A lábkiosztás az megvan. De az alapján csak nyesni tudok, festeni nem. de azért köszi.

Only a Sith deals in absolutes.

(#32) hobizoli válasza Obi-1 (#31) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Multimeter (ismertebb neven meromuszer) amit feszultseg, aramerosseg, ellenallas, szakadas vizsgalatra szokas hasznalni. Ez utobbi funkcioi kellenenek neked is.
Szintelen lakkal kedvenc baratno/nover/hugi/anyu koromlakkjaval leszigetelheted a nem kivant labat.
Az esustlakk azonban elektromosan vezeto kepes.


hobizoli

több drón kell ;P

(#33) Obi-1 válasza hobizoli (#32) üzenetére


Obi-1
őstag

Hát, nem valószínű, hogy ezt én megcsináljam. Az a kérdés, hogy melyik hídhoz melyik ellenállás tartozik, de sötét vagyok a témához. Karib kéne ide!

Only a Sith deals in absolutes.

(#34) Manitou válasza Obi-1 (#22) üzenetére


Manitou
addikt

Én egy tapétavágóval csináltam a dolgot,anyi volt az egész,hogy rányomtam a szike hegyét a hídra és izomból nyomkodtam rajta,majd megnéztem mikroszkóppal is ,hogy tényleg átvágtam-e .A tbrednek olyan a felülete,mintha valami plasztikus gumiszerű anyaggal be lenne vonva (mivel be is van , mikroszkóp alatt látszik is ez a réteg).

(#35) Manitou válasza hobizoli (#23) üzenetére


Manitou
addikt

Én csak azért ''erölködök'' ,mert az én procim gyárilag lockolt,szal ugyse tudnám állítani semelyik ultra dual nforce6-os csodában sem.

(#36) DonLaca


DonLaca
csendes tag

Sziasztok
A procimon én is átvágtam (borotva pengével,éppen csak karcolni kell) az L3 utolsó 2 hidját 1700+XP-ből 2400+XP lett. Probáltam azt hogy csak L3/5. hidat vágtamát és a szorzókat a jumperrel állítgatam (k7s6a-ban) de a gép be sem kapcsolt. Igy viszont fix a szorzó 15*150MHz=2250MHz 1,775V-tal.

(#37) hobizoli válasza Manitou (#35) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nekem erdekes modon egy tok ugyanolyan Tbred-B XP2100+-m van, mint neked (nezd meg az alairasomat...) es akarmilyen szorzot be tudok allitani...erolkodes nelkul.
Ez ugyanis az ami csakis deszka fuggo...meg regebbi Abit lapok is free-ben allaitgatjak (egyes nagyon regebbiek azonban csak 12.5x-g) a szorzot.
Pl Asus-bol csak a legujabb chipseteket hasznalok jok erre, a regebbiek azonban nem ilyenek.
Az nForce2-s lapokbol pedig barmelyik ismertebb gyarto, a tuning funkciokat is tartalmazo lapja jo erre.




hobizoli

több drón kell ;P

(#38) Manitou válasza hobizoli (#37) üzenetére


Manitou
addikt

Ezt most nem értem. Mindegy hogy lockolt vagy nem a tbred , pl nforce2-es deszkában akkor is lehet állítani a szorzót biosból?

(#39) hobizoli válasza Manitou (#38) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem tudom van-e egytalan Tbred ami lock-lt...modjuk TE nem biztos, hogy abban lapban allitgathatod, mert nem minden szorzoallitos lap kezeli le ezt rendesen (Pl regebbi Asus-k sem, ott is meg manualis unlock kell), de egy jo(bb), tuning deszka ezt csipobol free-ben allitgatja. Az enyem pl pont ilyen, ezert tudom tetszesem szerint allitgatni...de Abit-bol meg 2 eves a KT7A(-R) (KT133A, SDR-SDRAM) is free-ben nyomja, ami -szo mi szo- ugye ez mar nem eppen egy mai deszka...
Igaz, van meg par ilyen lap, ami csak a tartomanyon belul tudja ezt (5-12.5x ill 13x->), aztan van par ujabb, aminek az mar holt mindegy, es lesz@rja...

Nem csak es kizarolog az nForce2-s lapok tudjak ezt free-ben nyomatni...ez egy tevhit.



hobizoli

több drón kell ;P

(#40) Manitou válasza hobizoli (#39) üzenetére


Manitou
addikt

Azt tudom hogy nem csak nforce2-esek tudják.Mondjuk én nem nagyon variáltam sokat a szorzóval 13ról 14 re .Csak azt nem tudom,ha most pl cserélek deszkát akkor tudom e állítani e majd a szorzót biosból.Az én procimon át vannak vágva azok a hidak ,amik az unlockért felelősek (aszem L11 vagy L3 most nem tudom így fejből melyik).Én csak ilyen megfontolásból vágtam bele a szorzóbuherálásnak.

(#41) Obi-1


Obi-1
őstag

[link]

A RIOS4 berakta a kedvenceim közé ezt a jó régi témát. :)) A megoldás azóta már megvan, furcsállom, hogy anno senki sem javasolta.

Only a Sith deals in absolutes.

(#42) Manitou válasza Obi-1 (#41) üzenetére


Manitou
addikt

ÉS mi volt az ? Csak nem a lábdrótozás? Mert később én azzal bűvészkedtem. Jah azóta is az a procim van ;] :D

(#43) Obi-1 válasza Manitou (#42) üzenetére


Obi-1
őstag

Jó, hogy pörög a téma! ;)

Nekem is még mindig a jó öreg 1700+ dobog a gépemben, nem is tervezem lecserélni még jó darabig!

Only a Sith deals in absolutes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.