Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Bár személyesen nem ellenőriztem, munkatársam évek óta Paralells előfizető, és panaszkodott, hogy most emelték a díjat elég brutálisan.

Valami 100 Euro / év... azért az kissé húzós.

Nem követtem a történetet: annak idején a BootCamp nem jópofiságból született, törvény kötelezte a gyártókat, hogy lehetővé kell tennie más oprendszer telepítését. Akkor ez a szabály már kuka? Vagy az Intel dobással ez a szabály érvénytelen.

[ Szerkesztve ]

(#2) kleinguru válasza ROBOTER (#1) üzenetére


kleinguru
addikt

Ezek után azt gondolom, hogy hamarosan az alma is bejelenti (pl.: wwdc2023), hogy újra lesz “bootcamp” csak valami új névvel, mert miért ne :)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#3) #41635072 válasza ROBOTER (#1) üzenetére


#41635072
törölt tag

Tizen x éve használtam Paralellst, az volt az egyetlen igazán jól működő virtualizáló OSX-re. Tényleg durva ár 100 EUR/év, de lehet előfizetnék ha megint lenne macem és kéne rá win is. Tényleg nagyon jól működött, na.

(#4) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez így egyébként miért jó? Erre van igény egy full Apple gépen?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) #41635072 válasza CPT.Pirk (#4) üzenetére


#41635072
törölt tag

Miért ne lenne?

(#6) CPT.Pirk válasza #41635072 (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De most komolyan, a sok limitáció miatt a használhatóságot alulról súroló Windows 11 kiadásról van szó egy Apple gépen, miközben beállíthatsz egy akármilyen dzsunka x86-os PC-t is az almás gép mellé, ha annyira kell a Windows. És akkor az legalább teljes értékű OS lesz.

Szóval nem értem ez miért jó.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) Busterftw válasza CPT.Pirk (#4) üzenetére


Busterftw
veterán

Eddig is volt ra igeny, csak a "bootcamp" megszunt.

(#8) CPT.Pirk válasza Busterftw (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És az is ennyire korlátolt képességű volt?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) #41635072 válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


#41635072
törölt tag

Majd hurcibálok magammal egy dzsunka gépet is, teljesen reális szcenárió. :DDD
A win pedig majd fejlődik..

(#10) CPT.Pirk válasza #41635072 (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem ígérték, hogy fejlődni fog. ¯\_(ツ)_/¯

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) ROBOTER válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

Persze, a millás MacBook Pro mellé majd cipelek +1 notebookot. :) + nem tudom mi bajotok a Win 11-gyel, nincs vele több bajom, mint a korábbi verziókkal.

Felmerül a kérdés, hogy miért kell Win egyeseknek. Jönne a válasz, hogy csak a Win only, iparban meghatározó szoftverek miatt, de sajnos maga a Microsoft szabotálja sok éve ezeket a kompatibilitási ügyeket (lásd: xlsx,pptx). Én most tértem vissza Mac-hez, tök jó, hogy Office 365 accounttal van teljes értékű Excel, de azért mégsem teljes értékű. VBA szerkesztő teljesen használhatatlan, VBA események nem működnek rendeltetésszerűen (10+ éve tud róla az MS, MS oldalán a fórumokban eldumálgatnak róla, és hivatalosan is leszarja). Az utóbbi 2 hét fejlesztésre szánt idejét azzal töltöttem, hogy megkerüljem vagy helyettesítsem a Macen nem működő VBA elemeket. Szóval aki kevésbé mazohista, nem csodálom, hogy egy Win fenntartásában látja a kiutat.

[ Szerkesztve ]

(#12) Sirus86 válasza ROBOTER (#1) üzenetére


Sirus86
tag

Azert emelnek, mert a Citrix es VMWare-hez hasonloan fel szeretnenek nolni virtualizacioban. Maga a megoldasuk nem rossz, de korantsem tokeletes. A konfig kb egy plain db, amit a Citrix pls Xenapp 5-6 rendszerek kozott hasznalt. Kicsi cegeknek amugy jo lehet, de nagyoknak nem igazan. Egyebkent a koncepciojuk jo lehetne, de az aremelessel szerintem veszitenek, mintsem vonzanak vasarlokat. (No teams optimalizacio, se zoom se semmi kb)

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#13) CPT.Pirk válasza ROBOTER (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt a cikkben írt alig használható Win11 verzióról szólt a kérdés, nem a "normális" Win11-ről.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) ROBOTER válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Windows Subsystem for Android, Windows Subsystem for Linux, a Windows Sandbox, illetve a VBS, azaz a Virtualization-based Security funkció"

Kulcsfontosságú, naponta használt dolgok, ezekkel ébred minden normális üzletember, aki Macre váltott.

(#15) weiss


weiss
addikt

Ha az Apple Silicon tudja futtatni az X86 kódot, minek kell ARM Win-t telepíteni?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#16) hapakj válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


hapakj
aktív tag

Miért lenne alig használható? Én próbáltam ezt, nemigazán ütköztem limitációba.

(#17) kleinguru válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


kleinguru
addikt

Korábban beszéltünk róla valamelyik maces topikban, hogy az Applenek kell(ene) írnia drivert a gépeihez, hogy fusson jól "bootcamp" szerűen a win11 arm. Remélem anyagi érdekük fűződik hozzá (mert akkor lesz előbb utóbb), ha nem, akkor kár.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#18) CPT.Pirk válasza ROBOTER (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van ott még 5 sor, amit kihagytál...

hapakj: A cikk végén írtak miatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19) sMogyi86

"Ezeket leszámítva ugyanakkor üzemképes..." Ezeken kívül mire akarhat bárki is használni Wondows-t egy Mac-en?

"A félelem az elme gyilkosa."

(#20) ROBOTER válasza CPT.Pirk (#18) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem értetlenkedni akarok, csak tényleg nem látom a célközönségben az átfedést. Hardcore gamer nem vesz Macet. Oldtimer sw függő nem vesz Macet. Ez inkább arról szól, hogy van egy ERP kliens ami nem webes, és el akarod érni Macről. Oda jó. Csak pofátlanul drága :)

(#21) énvagyokAdam válasza kleinguru (#17) üzenetére


énvagyokAdam
tag

Apple mindig is a "consumer" piacra szánta a termékeit és nem nagyon akart sosem belépni az enterprise piacra ahol esetleg szükség lenne ezekre a szoftverekre és ahol a Windows egyeduralkodó. 17 éve még kevésbé ismert réteggyártóként érdekük volt a Bootcamp, hogy át tudják csábítani a bizonytalanokat. Most már nem akarnak azzal bajlódni, hogy más OS valamilyen minőségben fusson a gépeiken, mert nem nagyon van belőle előnyük.

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22) fatpingvin


fatpingvin
őstag

az Asahi projekt haladásának fényében azt kell mondjam rendkívül mulatságos nézni ennek a két mamutcégnek a vergődését :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#23) fatpingvin válasza ROBOTER (#1) üzenetére


fatpingvin
őstag

"törvény kötelezte a gyártókat, hogy lehetővé kell tennie más oprendszer telepítését."

erre source? kérdezem azért mert ha igaz akkor kismillió törvénysértő példát tudok felhozni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24) Tigerclaw válasza énvagyokAdam (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az hogy saját chip után sem indított kedvezőbb árazású Mac-ek felé, sőt a premium ársávból még feljebb lépett szinte luxustermékké téve az iMac és Mac Pro vonalat, kezdem belátni, hogy ők sosem akartak tömegeket elcsábítani, nem akartak jobban nyitni a Windows-os tábor felé és csak trollkodás a PC-s vonal fricskázása. Üzletileg nagyobb durranás lehetett volna az Mx vonal, főleg hosszabb távon, de láthatóan képtelenek kilépni a prémium gyártó szerepéből.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) fatpingvin válasza Tigerclaw (#24) üzenetére


fatpingvin
őstag

az apple valszeg soha nem akart tömegtakarmány lenni mint a microsoft. erről asszem írtam az egyik témába egy hosszút amit mindenki jól kiröhögött...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26) bolvar válasza #41635072 (#3) üzenetére


bolvar
senior tag

Kemény 3000 ft havonta.Azért ez messze nem megfizethetetlen.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#27) ROBOTER válasza fatpingvin (#23) üzenetére


ROBOTER
addikt

Sorry, én emlékeztem rosszul.

(#28) andsom


andsom
csendes tag

Nem tudom. Örülök, ha nem látok Windowst, pláne meg hogy ennyit fizessek érte pluszban.

(#29) zone válasza ROBOTER (#1) üzenetére


zone
őstag

100 EUR licensz húzós, főleg munkára? :F Egy éves Netflix Standard többe kerül.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30) quailstorm válasza CPT.Pirk (#18) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szar a cikkbeli fordítás. 32-bites Intel alkalmazásokat tud futtatni a Parallels Win11. 32-bites ARM appokat nem, de ez kb. a kutyát sem érdekli, hiszen eleve az ARM32 Windows egy orbitális bukta volt (Windows RT, Surface RT). Win10-ből csak kiszivárgott ARM32 verzió van eleve. Persze lehet ARM32-re fordítani Win10-es appot, pl. a WinStore-os Gameloft Asphalt 8 az ilyen. De az a játék meg crossplay és van macOS-re, szóval ez sem gond.

(#31) section9 válasza weiss (#15) üzenetére


section9
őstag

Nem tudja futtatni, a Rosetta 2 fordítja a MacOS x86-64 binárist ARM-ra, de ez nincs más OS-re.

(#32) ROBOTER válasza zone (#29) üzenetére


ROBOTER
addikt

Igazad van, így is fel lehet fogni, és ezzel a módszerrel minden költséget elfogadhatóvá lehet varázsolni.

Azért látom én másképpen, mert a legtöbb Mac tulaj akit ismerek, magánemberként finanszírozta meg a gépet, én is így vagyok. A cégek legtöbbje nem szerez be Macet, vagy anyagi okokból, vagy IT policy miatt. Leginkább azok járnak így, mint én, akik valamilyen kreatív hobbi, esetleg márkahűség miatt döntenek Mac mellett.

Magánemberként az oprendszert legtöbbször egyszer fizetjük ki, jellemzően előretelepített WIN HOME esetében kb. 20 E Ft a különbség a NO OS verzióhoz. És ezt használod mondjuk 4 évig. Négy év alatt kifizetsz 400 Eurot a fenti esetben úgy, hogy a géppel eleve vettél egy oprendszert. Így nekem kissé nehéz lenyelni, de lehet rákényszerülök.

(#33) weiss válasza section9 (#31) üzenetére


weiss
addikt

Olyasmire gondoltam, hogy az x86 paralels futtatja az x86 windowst, a rosetta meg fordítja a paralelst.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#34) Skyline15


Skyline15
tag

A probléma az, hogy mikor van egy céges win környezet, de felső vezetők mac gépeket használnak, és elvárják hogy minden IS működjön Mac felületről. Régebben ez ment Intelnél a bootcamp opcióval, de mivel minden évben cserélik ők a mac gépeket, ezért M1 óta csak a parallels a használható opció.

Főleg O365 Mac limitáció miatt van gond, mert nyomtatást, illetve nagy nehezen SMB-t is meg lehetett oldani mac-en, utóbbival persze szintén sok gond van, de a legnagyobb probléma az office csomag limitációja mint amit egy másik kolléga is írt.

Sajnos nem tudunk mit tenni, ha egy teljesen win környezetes cégbe főnök akar pont mac gépet használni, akkor valahogy, de meg kell oldani hogy menjen rajt a win.

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#35) kleinguru válasza Skyline15 (#34) üzenetére


kleinguru
addikt

Nyilván a dolgozó kishangya, aki szintén szeretne macet használni, az senkit nem érdekel :N

Magam részéről azt gondolom, hogy mindenkinek el kellene tudnia dönteni, hogy mivel akar/szeretne dolgozni.
Tudom, erre nem mindenki képes, nekik nyilván kell a segítség.

Amennyiben nulláról újra ki kellene alakítani az informatikai rendszereteket, akkor lenne rá megoldás, hogy rugalmas legyen, tehát szívfájdalom nélkül azt tudjátok mondani, hogy persze… nekünk mindegy ki milyen platformot használ :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36) ROBOTER válasza kleinguru (#35) üzenetére


ROBOTER
addikt

Sajnos 2023-ban is ott tartunk, hogy felsővezetők és informatikusok belemennek abba, hogy hardverhez és oprendszerhez egyáltalán nem köthető rendszereket (pl. vállalatirányítási rendszereket), vastagkliens verzióban vásárolnak meg. Még amelyiknek van WEB-es felülete, azt is elhanyagolják.

(#37) kleinguru válasza ROBOTER (#36) üzenetére


kleinguru
addikt

Mi lehet ennek az oka :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#38) Sidorovich válasza ROBOTER (#32) üzenetére


Sidorovich
senior tag

"Magánemberként az oprendszert legtöbbször egyszer fizetjük ki" "géppel eleve vettél egy oprendszert"
Itt is egyszer fizeted ki az oprendszert, a MacOS-t. Használd azt. Ha 2 oprendszerre van szükséged, akkor az extra költségeket jelenthet, ez nem meglepő szerintem. Egyébként van ingyenes alternatíva: személyes, nem üzleti használatra a "Player" változat pl: https://www.vmware.com/products/fusion.html

De itt is csak a virtuális gép megoldás ingyenes, attól még a Windowsnak, amit a virtuális gépen futtatsz, kell licensz.

[ Szerkesztve ]

(#39) section9 válasza weiss (#33) üzenetére


section9
őstag

Rosetta 2 nem futásidőben fordít hanem telepítéskor/első futtatáskor, szóval ez így a jelenlegi formában nem működne sajnos Parallels alól. :(

(#40) weiss válasza section9 (#39) üzenetére


weiss
addikt

Ó, azt hittem on-the-fly :(

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#41) Sirus86 válasza kleinguru (#37) üzenetére


Sirus86
tag

Ne mindent lehet portolni webre. Sot vannak olyan kritikus appok, amik nem is fognak menni. Pl kedves penzugyi appok, amik eszik a ramot, db-t, mert kb a ceg,akkora, mint Magyaszag GDP-je edvente, es a lekerdezes kb millios adatbazisokat triggertel. Nem fogjak webre portolni ezeket egy hamar

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#42) section9 válasza Sirus86 (#41) üzenetére


section9
őstag

Es ezek Marika gépén futnak lokálisan, db-vel együtt vagy miért nem lehet öket webre portolni? :DDD

(#43) kleinguru válasza section9 (#42) üzenetére


kleinguru
addikt

Mert ami jól működik, azt nem kell megjavítani :N

Annak minden költsége, hogy egy ilyen rendszer webes legyen össze sem hasonlítható, hogy pár embernek évi 100€ többletköltség egyáltalán az inger küszöböt elérje.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#44) ROBOTER válasza kleinguru (#37) üzenetére


ROBOTER
addikt

Envelope

(#45) ROBOTER válasza Sirus86 (#41) üzenetére


ROBOTER
addikt

Giga webáruházak és gyárak, akkora forgalommal mint Magyarország GDP-je, bankok belső és ügyfél rendszerei tök jól elvannak WEB alapon.

Ötletem nincs, mi az, amit WEB alapon nem lehet megoldani. Tényleg, a bullshiten kívül semmi nem jut eszembe.

(#46) Sirus86 válasza ROBOTER (#45) üzenetére


Sirus86
tag

#43 kleinguru megvalaszolta tokeletesen. A fejlesztes koltsege nagyobb, mint a support fenntartasa. Es nem csak ezek, eleg mondjuk bankokhoz atmenni egy architekt korre. Beszelni konnyebb rola, mint atmigralni. Foleg, ha 24/7-ben megy a cucc. Nalunk is 5-6 eve probalnak atallni Java approl html5-re. De ha nem megy az a csuda Java, akkor megerezne a legtobb magyar a boltok polcain. Szoval igaz, ami igaz, lehet bullshitelni, es lehet megmondani,hogy ez igy nem jo, de a realitas sajnos mas. Byw: Hol az a franya Cybertruck? Mar evek ota kint kene lennie. Nade? Nade.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#47) LordyDaVidra válasza ROBOTER (#1) üzenetére


LordyDaVidra
csendes tag

Nem tudok ilyen törvényről és a neten se találom nyomát. Tudtommal a bootcamp csak azért született, mert sokan akartak Windowst használni MacOS helyett, mivel akkoriban az Apple gépek standard x86-os masinák voltak, ezért kevés melóval az Apple további vásárlókat szerezhetett. Akkoriban az Apple "hardvergyártó" volt, a pénzük onnan volt, hogy gépeket adtak el.
Jelenleg egyik korábbi motiváló tényező sincs meg az Apple-nek:
- custom hardware, így egy Bootcamp-jellegű dolog jelentős erőfeszítést igényelne, a Windows amúgy is csapnivaló ARM-en, a linux meg jelentéktelen piaci részesedést ér
- akinek nagyon kell más OS, az virtualizáció segítségével tud futtatni lokálisan másik OSt, vagy csak bérel egy szervert valahonnan "bagóért"
- már megvan a hatalmas felhasználói bázis
- az Apple már nem hw-gyártó, hanem komplett ökoszisztémájuk van - a pénzük java a szoftverből jön, bár a hardveren is sokat keresnek

Az elmúlt cca. 8 évben én csak linuxon dolgoztam, rövid kitérővel a Windows irányába, idén váltottam egy tök alap MBP-ra, jelentős vonakodás után, mert a korábbi tapasztalataim a MacOS-sel mint fejlesztő csapnivalóak voltak. Ég és föld a különbség a számomra a felhasználói élményben, gyakorlatilag pár óra customizáció után egy olyan fejlesztői környezetet tudtam felhúzni, amivel hónapok óta semmi dolgom. 0 karbantartási igény, elvesztegetett időben kevesebb, mint fél év alatt behozta a gép az árát.

(#48) kleinguru válasza ROBOTER (#44) üzenetére


kleinguru
addikt

Nokiás dobozra gondolsz :DDD?

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#49) ROBOTER válasza kleinguru (#48) üzenetére


ROBOTER
addikt

Gondolatolvasó vagy :)

(#50) ROBOTER válasza Sirus86 (#46) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az igénytelenség mindent felülír.

Nem akarok ebbe kvantumszámítástechnikát belelátni, mert nem az. Vállalatirányítási rendszerek, webáruházak, raktározás, kereskedelem, tranzakciók, projektek stb. Tekergethetjük, de ezek akkor is csak adatok, táblázatok, rekordok. 50 éve működnek, csak nem ennyire színes és szagos. Ha ez nem megy Java és agyonduzzasztott JS könyvtárak nélkül, akkor ott programozási képeségbeli és intelligencia hiányosságok vannak.

Ha ügyfél oldalon évek óta megelégedettséggel használok egy webes szolgáltatást, vagy bemegyek egy szolgáltatóhoz, látom, hogy ő is böngészőben dolgozik, és tökéletesen megkapom amiért bementem, akkor felhozhatsz mellé 999 ellenpéldát, akkor is az a 999 lesz a hülye, és nem fogom elhinni, hogy tök véletlenül annak az egynek olyan egyszerű a feladata, hogy ott kivételesen működik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.