Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) neduddki válasza Kalandor (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Kalandozz felem es akkor emgtekintheted a 722512vlat80-ast es az egyenlore kerdeses 722525vlat80-ast is ami 200-ra van szukitve
amugy tovabbra is tartommagam ehhez http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=25910
nekem ugy tunik hogy a 722512vlat80 kaphato, legalabbis az utobbi 3 hetben mindig volt mikor kellet hozni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4) Flashcash válasza Kalandor (#3) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nagyon csendes, üresjárásban és atlagos seek műveletek közben is. Viszont elég gyakran van egy halk nyávogáshoz hasonlító hangja, ami zavarhat pár embert. (ilyenkor a vinyó mozgatja a fejet hogy ne melegedjen túl a lemez egy adott területe)
Én pl. rögtön meg hallottam amikor nyávogott, de mellettem ült egy barátom ő már nem hallott semmit. :)

A melegedése átlagos, nem vettem észre hogy melegebb lenne mint az IBM 120GXP vinyóm, a 120-as ugyanúgy 2 lemezt tartalmaz mint pl. az én 80GB 120GXP-m.

(#7) Flashcash válasza Kalandor (#5) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem még az sem derült ki hogy a 7K250-ről beszélt-e.

(#8) turho válasza Kalandor (#5) üzenetére


turho
őstag

Annak már oka van. És nem lehet hogy nem 7k250-ről beszélt? Vagy csak ''beírta''...

(#9) Flashcash válasza Kalandor (#5) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Megnéztem a kedvedért a storagereview megbízhatósági részét. 33-ból 1db drive halott dead on arrival jelzéssel. Tehát akár szálítási sérült is lehetett.

(#10) robekri válasza neduddki (#2) üzenetére


robekri
addikt

Hi cimbi!

Azért a 180 GXP sem annyira rossz ugye?
(a kedvenc seagatem (120gb 2mb) cseréltem le errre)

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#11) vtechun válasza Flashcash (#9) üzenetére


vtechun
veterán

Flashcash! Tudnal adni egy linket ahol ezeket a megbízhatósági adatokat lehet megnézni, konkrétan a seagate 120/8mb-as érdekelne...

(#12) Flashcash válasza vtechun (#11) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

http://www.storagereview.com

Itt regisztrálj, írd be a saját vinyóidat is hogy mióta használod. Ezután a reliability survey-t keresd itt tudod megnézni vinyótipusokra bontva ezeket az adatokat.

(#13) robekri válasza vtechun (#11) üzenetére


robekri
addikt

Ne is regisztrálj be mondom én!

Eddig volt 8.4-es 5 éves 20-as 4 éves 60-as 2. évében 120-as 1 évében!
Na ezek szerintem elég meggyőző számocskák!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#16) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Nehany valasz nalam a #2-ben emlitett 2 db van, amugy hozni ugy 10 kornyeken hoztunk eddig semmi gond.:-)))

Robe: irasnal stopperrel is kimutathato gyorsulassa van a 7k250-nek. a 120GXP kikerutl a gepbol, rack-ban levett tetovel +2 szabad hejj feleltte es a 7k250 5-6 fokkal hidegebb!!!!:-))))
Tehat akkor hurtes nelul a melegedeis sorrend: /smart-ra hivatkozva/
7k250<120GXP<180GXP/-0, 2MB/<180GXP/-1,8MB/
Nehanyan kotozkodtek hogy oprendszer eseten gyorsabb-e a 8MB cache, na szoval rendszer poarticio kopizasa a 120GXP-tol a 7k250-re, rendszerinditas + progi inditasok /office, OOo, acrobat 5, reader 6, ideas, etc szoallehetoleg virnyonyozo prg-k, sorrendet igyekesztem fentartani/ es kijottek bizony nehol sussos masodpercek:-))))
Sajnos egy kis gebaz van... nem tanalom a ''meresi jegyzokonyvet:-)))'' es csak attol felek, nehogy a tegnap kimosott nadragomba talaljam meg:-(((( De remenykedek meg, ismerve rendmaniamat meg meglehet az asztalon is:-)))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18) I_Am válasza Kalandor (#17) üzenetére


I_Am
veterán

Én kapcsolatban vok velük, ha kellek írj mélt :))

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#20) I_Am válasza Kalandor (#19) üzenetére


I_Am
veterán

Vicces....
Mail-t hova küldjem? :))

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#22) I_Am válasza Kalandor (#21) üzenetére


I_Am
veterán

Nem tudtam, hogy fejtörő is van a tulajdonságaidban elrejtve. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#23) erdoke válasza Kalandor (#17) üzenetére


erdoke
titán

Én is kapcsolatban állok velük, de egyelőre kölcsönösen kevéssé örülünk ennek...:D

A legjobb aláírás a héten

(#26) neduddki válasza Kalandor (#25) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Na itt vgayopk csak en nem tom a szamod csak kozos ismerosunk amugy az elmult idoben fultesszerelore valovigyazas miatty nem voltma netkozelban de visszatertem lehet rettegni:-))) csak a poen kedveert a heten mar csak 180gxp-t tudtak hozni a sracok, a 7k250-re a majd erkezik szoveg az altalanos... pedig nekem is kelelt volna....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27) Gismo


Gismo
addikt

up
Ma estétől én is a HITACHI 7K250 klub tagja leszek!

(#28) Gismo válasza Gismo (#27) üzenetére


Gismo
addikt

Holnap délelőttől!

(#29) sziszegő


sziszegő
senior tag

Én nemrégen szereztem nagy nehezen 2db SATAás 160 gb- osat, de nagyon meg vagyok elégedve vele gyors mint az állat raid 0 ba vannak kötve nagyon tuti nem is melegszik, bár a 80as seagate-m sokkal halkabb.

(#30) erdoke válasza sziszegő (#29) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is ugyanilyen van, most veszem majd a párját egy RAID 1-hez. Mellette viszont 2 db Samsung 80 GB SATA lesz, mert azok állítólag még halkabbak, és RAID 0 rendszer lenne belőlük (ilyenkor ugye egyszerre ír a kettő, és a rendszer elég gyakran megy).

A legjobb aláírás a héten

(#31) Gismo válasza Gismo (#28) üzenetére


Gismo
addikt

Hétfőtől!

(#32) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Nálam volt itthon a héten egy 36-os Raptor, és egy-egy Maxtor DMax Plus 9 és Hitachi 7K250, nomeg van nekem még ezeken kívül két Seagate Barracuda ATA IV-em is, mind 80 GB-os.
Én azon lepődtem meg, hogy ez a 7K250 idle halkabb, mint a Barracudáim, igaz azok már több, mint egy évesek, a Hitachi meg vadiúj volt, de akkoris.
Lehet, hogy lecserélem őket szépen.
Egyedüli bajom a nyávogás, de ez megszokható.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) Break válasza Kalandor (#14) üzenetére


Break
aktív tag

Kicsit késve ... ;] de itt vagyok....

Szal....nem tudom ,hogy a kereskedő honnan szerzi be ezeket a Hitachikat....de a 120/8-as-ból.... az utólsó darabot is visszahozták.....átlag 12/12 ment tönkre....( ezekből kb 8 volt olyan ami 24/24-ben ment természetessen vinyókénti hűtéssel)

Én már óvakodok , még az ajánlástól is....

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#34) Gismo válasza Break (#33) üzenetére


Gismo
addikt

Hálistennek én 80-sat veszek!

(#35) erdoke válasza fLeSs (#32) üzenetére


erdoke
titán

Arra gondoltam, hogy az 1 db Raptor 36 GB helyett veszek 2 db 80 gigás SATA-t stripe-nak. Így gyorsabb is lesz, nem is beszélve a kapacitásról. Két esélyes van, Samsung és Hitachi. Utóbbiból van egy 160 GB-os SATA vinyóm, de a Samsunggal nincs saját tapasztalatom. Szerinted melyik lehet a halkabb? Mert ha kettő ír egyszerre, az már különösen fontos paraméter.

A legjobb aláírás a héten

(#36) Gismo válasza erdoke (#35) üzenetére


Gismo
addikt

A Hitachi-d mennyire hangos? Tucc róla felvételt készíteni mongyuk az AIDA avarage access teszt futtatása közben? És e-mailben elküldeni?

(#37) erdoke válasza Gismo (#36) üzenetére


erdoke
titán

Úgy érted, házon kívülről? Nincs mikrofonom...:F Hogyan gondolod?
Van egy 80 gigás Seagate 7200.7-es lemezem is, az érezhetően halkabb daráláskor. Viszont a 180GXP-s IBM/Hitachi hangosabb.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#38) Gismo válasza erdoke (#37) üzenetére


Gismo
addikt

Jaja házon kívül, lelassított vinyókkal a többi vinyót lehúzva....
Esetleg kamerával vagy iesmi?

(#39) Gismo válasza Gismo (#38) üzenetére


Gismo
addikt

lelassított vinyókkal=lelassított ventikkel!
Vagy eltood mondani h mennyire hangos?
A 180GXP mennyire hangos?

[Szerkesztve]

(#40) vfo7 válasza erdoke (#37) üzenetére


vfo7
senior tag

Most akkor jó ez a vinyó, vagy sem?

Nekem Maxtorral rosszak a tapasztalataim, 1 év alatt tönkrement 2 db. 30G-s Diamond Max Plus típusú.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#41) Gismo válasza vfo7 (#40) üzenetére


Gismo
addikt

Diamondmax plus mi? 9, 8, 60 vagy mi?

(#42) vfo7 válasza Gismo (#41) üzenetére


vfo7
senior tag

Diamondmax plus 8-as, mindkettő 30 GB-s volt. Az egyik teljesen megfeküdt, a másik egyszerre csak elkezdett bad sectorokat gyártani, mindkettő egy éven belüli volt, mindkettőt hűtve használtam.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#43) Gismo válasza vfo7 (#42) üzenetére


Gismo
addikt

Haveré is badsectorosodni kezdett de mélyformat megoldotta a dolgot! Később a badsectorossal mi lett? Más is tönkrement benne?

(#44) vfo7 válasza fLeSs (#32) üzenetére


vfo7
senior tag

Nekem is van egy 80G-s SATA-s, 8MB cache-es Hitachim. Tényleg jó halk és jó gyors, csak azt nem értem, hogy a Sandra miért akkorának hozza ki a sebességét, mint egy 2,5''-os mobilvinyóé, amikor ez nyilvánvaló hülyeség, mert a HD tach-al mérve a random access 15 ms, a read burst speed 119,4 MB/s, az average read speed pedig 49,4 MB/sec.

Többféle korú sandrát is kipróbáltam, a legújabbat is és mindegyik hülye értékeket adott, igaz nem egyformákat, a közös bennük csak a lehetetlen eredmény volt.

Az alaplap Giga 8S 655 FX-L, XPprof, P4, 2,8C/ 2x256/400 RAM, ATI 9000 Pro AIW, a vinyót az alaplapi SATA-n keresztül használom.

Ezt leszámítva minden normálisnak tűnik és sebességben szubjektíve nem veszem észre, hogy lassú lenne.

:F :F

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#45) vfo7 válasza Gismo (#43) üzenetére


vfo7
senior tag

Még a HDD Regeneratorral is próbálkoztam, ami részben helyrehozta, de aztán meguntam a szórakozást és szétszedtem, mert kíváncsi voltam a belére és kellett a számtech órára szemléltető eszköz.

Egyébként tragikus, hogy a maxtorokat úgy rakják össze, hogy a felső fedél valójában nem a szokásos fémlap gumiszigeteléssel, hanem egy vastag öntapadó ezüstfólia, amin a feliratok is vannak. Amikor erre rájöttem, dobtam egy hátast.:(((

[Szerkesztve]

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#46) vfo7 válasza vfo7 (#45) üzenetére


vfo7
senior tag

Illetve pontosítok: a fedlap szigetelését biztosítja a fémfólia a gumi helyett. Úgyhogy ha az megsérül, a vinyó belseje levegőt kap.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#47) fLeSs válasza vfo7 (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sandrával és HDTach-kal ne foglalkozz, az eredményeikből nem lehet kikövetkeztetni, hogy egy vinyó gyors vagy lassú.
Viszont ha túl gyenge eredményeket kapsz, akkor vmi vszínűleg nem stimm, én pont most teszteltem a SIS 964-es délihid IDE-kezelését és teszteltem a Hitachi vinyót is külön, és nincsen egyikkel sem ilyen probléma.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) fLeSs válasza erdoke (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A Raptor helyett két vinyó SATA RAID 0-ba jó 5let, kivéve amikor a tömb hibájából a 160 GB adatod elveszik. :D
A Hitachi tényleg gyors RAID 0-ban (Maxtor DMax Plus 9 RAID 0 szintű), a Samsungokat viszont még nem ismerem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#49) vfo7 válasza fLeSs (#47) üzenetére


vfo7
senior tag

Akkor mivel lehet egy vinyót érdemben tesztelni? Aidával?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#50) fLeSs válasza vfo7 (#49) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Másolgassál :D
A PCMark2004 vinyós része az sztem jó lett (olvastam róla tesztet - a tesztprogit tesztelték), és arra a következtetésre jutottak, hogy a PCMark2004 eredményei valóban azt tükrözik, amit a vinyók tudnak egymáshoz képest.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.