Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Help mí! szórakozik a gépem... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dawn_néni


dawn_néni
csendes tag

Hali!
A konfigom: Asrock P4i45E, 2.4 GHz Celeron @ 2.65, Ati Radeon 9550, 512/400 RAM és egy 3 éves tökéletesen működő hangkártya.
A probléma: a WinXP bootképernyője után a gépem meghal, de egy idő után újraindul magától. Mindezt azután, hogy frissítettem a Media Playert. Jah, meg előtte a DirectX 9.0c felrakása után is eljátszotta, csak akkor raktam új windowst.
De ha elég türelmesen várok (amit war előtt nem szeretnék megejteni) akkor előbb-utóbb hajlandó bebootolni rendesen...

Segítsetek légyszi!!!!

(#2) dobi válasza dawn_néni (#1) üzenetére


dobi
aktív tag

SP1 vagy SP2 van a gépen?
Csökkentett módban is csinálja?

Ha igen, akkor egy memtesz kijár neki!!!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#3) dawn_néni válasza dobi (#2) üzenetére


dawn_néni
csendes tag

SP1-es XP. Frissítést nem szoktam rakni. És csökkentett módban nem csinálja.

(#4) Zoltán válasza dawn_néni (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Alapvető, hogy nem használunk media playert. Annyi gyorsabb -és biztonságosabb!- alternatív lejátszó van. Ami csak akkor nyit portot a gépeden, ha Te akarod, és nem kommunikál folyton az MS vagy ki tudja kinek a szervere felé. Egyébként vírusra gondoltál már? Egyébként tényleg ellenőrizd a ramokat, pl.: Memtest86 segítségével.

(#5) dawn_néni válasza Zoltán (#4) üzenetére


dawn_néni
csendes tag

Vírus vadiúj rendszeren? :DDD Az jó is lenne...

De a tesztet megcsinálom.

(#6) sky77 válasza dawn_néni (#5) üzenetére


sky77
aktív tag

Ha egyszer is bebootoltál úgy hogy lett élő netkapcsolatod is, máris nem kizárt sajnos. Láttam már 1/2 napos oprendszert vírus miatt megzakkanni, szóval biztos ami biztos, bár én sem erre gyanakodnék elsőre.

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#7) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Nekem is detto ezt csinálta. WMP felrakása után minden második bootra indult csak el az XP. Tuzfal vírusírtó volt fenn.

Take a look to the sky just before you die

(#8) funky


funky
tag

nekem is tök ilyet csinalt mikor volt a gepemben egy seagate 120gb os sata vinyo
kivettem es tökéletesen mükszik minden vinyo garis vizsgalat alatt van :(

(#9) Vadászmenyét válasza dawn_néni (#1) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Szerintem nem feltétlen a windowsban van a baj. Csinálj egy memótesztet. ha az jó akkor lehetéges, hogy az alaplap. Az Asrock szar, nekem is az van csak AMD-s változatban. Nahh nekem az volt, hogy mikor csikok jöttek (indult a windows) akkor kapásból pillanatra kékhalál és ujraindult és kész. Csak 3-4-5.-re indult be. Vettem a winyoknak 1 uj IDE kábelt és tökéletes. Gond 1 szál se. Lehet neked is ez a baj. Vagy csak alaplap hiba. De szerintem a kábelcserét próbáld meg hátha...remélem segítettem valamit:)

(#10) Hellas válasza Vadászmenyét (#9) üzenetére


Hellas
senior tag

Ezt a kábelcserét már annyi témánál olvastam.Tényleg ilyen ''fontos''?

(#11) Tacso


Tacso
aktív tag

Mostanában nekem is ezt csinálja -> Windows indításkor (mikor be kell töltenije a progikat) megfagy, azután RESET, és akkor minden ok ( érdekes ilyenkor nem ellenőrzi a konzisztenciát a lemezen!) A rendszer friss, SP2 integrálva!!! Régen SP1-el nem csinált ilyet!:(

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#12) Vadászmenyét válasza Hellas (#10) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Akár az is lehet a baj. De csak lehet nem kötelező annak lennie.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Help mí! szórakozik a gépem... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.