Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) Cane válasza tocsa (#29) üzenetére


Cane
őstag

Nem tudom milyen a házad, de az lenne a legjobb ha a házad előlapjától lenne egy 8cm-es venti, ugyanis már jópár háznak van az előlapon alul egy 8cm-es ventinek hely. Ez azért jó mert majdnem minden vinyó egyenletesen kap a levegőből ha egyvonalban vannak elhelyezve a venti tengelyével. Ha nincs kialakítás itt a házad előlapján, akkor a házad oldallapját lehetne esetleg kivágni a vinyókkal egyvonalban, így is elérhető az a hatás mint az előlapi ventinél. Mivel viszonylag nagy helyet kell betakarjon a légáramlás 4-6 vinyónak, így nem kell terelő cső. ;]

/Azt nem javaslom, hogy a házad alját elől (a vízszintes talplemezt) úgy alakítsd ki hogy egy venti felfelé fújjon, mert így próbáltam minden port begyűjt a venti a házba, ráadásul a beérkező levegő a legalsó vinyó alját kapná telibe, nem pedig oldalba mindegyiket./

Akkor lesz a legjobb a hűtés ha a házad legfelsőbb pontjara teszel még egy 8cm-es kifújó ventit.

Vannak jelenleg olyan 8cm-es ventik, amelyet 12v-on hajtva szinte teljesen hagtalanok (pl. coolinknek láttam egy zöld áttetsző tipusát, talán: CFT08T) és lehet kapni zajcsökkentő akril keretet is CAF08 [L]http://www.coolink.hu/products/caf08.php[/L]. Megoldás lehet még zajcsökkentéshez a 92mm-es ventik használata 5-7volton, vagy potival szabályozva. Így teljesen hangtalan lehet a géped, nem veszed észre hogy több venti üzemel, csak a csökkent ház- és hardverhőmérsékleteken.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.