Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabe_


gabe_
őstag

Hi!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, a problem a következő:
Adott 1 normál ház, 1 db 10 centis + ventivel a hátuljában. Be szeretnék rakni még1 12 centiset ( Coolink CFY012B 1100 RPM, 22,3 dB-A ). ( a toronyház oldalába fogok egy lyukat képezni neki. ) Namost a levegő hátul áramlik ki ugye. Namost akkor hova eszkábáljam a lyukat, a hátsó részre ( szívó ), vagy amennyire lehet előre ( befúvó )?
Melyik hatásosabb?
Thanx. :U

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2) Szalma válasza gabe_ (#1) üzenetére


Szalma
őstag

(Amikor csináltunk ilyeneket, akkor a proci fölé raktuk befelé fújósan és kihajítottuk a processzorhűtő ventillátorát... P3-aknál még ment...)

Szeretettel:
Szalma

(#3) Cane válasza gabe_ (#1) üzenetére


Cane
őstag

A legjobb, ha a házad oldalát kivágod, ott (egy csövön) befújja a hideg levegőt egy venti a proci hűtőjére. A házad tetejére (és mondjuk a táp alá) kellene egy venti ami szívja ki a házban levő meleget, hogy azt ne keringjen a házban.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#4) neduddki válasza gabe_ (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha a prociventid az alaplapfele fuj /altalaban, kiveve kesobb/ akkor fujjasd ra a kintrol jovo ''hideg'' levegot, ha ellenben h1t/h2t hoz hasonlo, akkor a meleg levegot kell elfujni a profhutorol:-)))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5) PeliScan válasza gabe_ (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Ugyanez volt a problémám, itt a topic. :)

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=10295&start=0[/L]

Azóta már persze megvan, a proci fölött van, és szíjja ki a meleget az egész gépből. Nem rossz így. :)

(#6) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Legjobb ha az oldalán befujatod és a ház tetején is vágsz egy lyukat és ott kiszívatod...

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#7) gabe_


gabe_
őstag

Köszi. Amúgy a gép P4 1,6 Willamette, 80 gb maxtor 7200, Lg 16/52x Dvd, Lg 24/10/48x Cdíró, 351 Mb DDRRam, 32Mb S3 Int Vga ( :D
Ja: kicsit zörög ám a procihűtőm! Szerintetek cserés lesz? Kéne 1 új, ugyi?
Tudtok vmit ajánlani? ( közepes ár... )
thx

Sovány szakácsban sose bízz!

(#8) biga válasza gabe_ (#7) üzenetére


biga
senior tag

A zörgő procira: a drágább (bár ha esetleg jobb hűtőt akarsz venni akkor mindegy) megoldás, ha veszel újat, olcsóbb (lényegesen!), ha szerzel pár csepp műszerolajat és rászánsz vagy 2 percet és megkened (venti le, hátáról cimke le, tengelyhez 1-2 csepp olaj, cimke vissza, venti vissza). Azzal még jó darabig kihúzza!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#9) Lacza


Lacza
senior tag

Hát igen , a fizika ami egy utálatos dolog, az nem hazudik. A meleg felfelé száll és ha még kényszerítjük is oda akkor működni fog. De hogy ne legyen holt tér a gépben ahol +szorul a meleg, próbáljuk a gépben átlósan úgy elhelyezni a be- és kifúvást hogy ne csak bent kergessék a levegőt a proci és VGA ventill-ekkel együtt.
Ez nem kioktatás csak tanács!!:)

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#10) gabe_


gabe_
őstag

Nu!
Kicsit széjjelcsavaroztam a házat, megállapítva a következőket:
- Felülre nem érdemes ventit tenni, mer a táp fent szippant a házból, nem akarom elszívni előle a levegőt...
- A ház hátulján levő + 10centis szívó ventit +fordítottam befúvóra, mer a prociventi is szívja a levegőt a lelkem, :)
Kb ennyi.
Vkinek vélemény? Hülyeséget csinálok, vagy nem? :U

Sovány szakácsban sose bízz!

(#11) Szalma válasza gabe_ (#10) üzenetére


Szalma
őstag

Jó lesz az úgy, bár szerintem a csövet lehagyhatod elsőre... Még a végén fázni fognak a cuccok odabenn...

Szeretettel:
Szalma

(#12) Cane válasza gabe_ (#10) üzenetére


Cane
őstag

Sztem a 10 cm-es ventit úgy szereld, hogy az majd kifelé fújja a benti meleg levegőt de csak akkor ha már megvan a procival szembeni 12cm-es venti+cső.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#13) Szalma válasza Cane (#12) üzenetére


Szalma
őstag

(Nem értem a csövet... Egy 12cm-es ventillátor beteríti a fél alaplapot és nem süvít, viszont a gép minden résén nyomulni fog kifelé a levegő. A 8cm és a 12cm között nem 1.5-szeres a szorzó, a felület négyzetes!!! Sok levegőt nyom 1500-on is!)

Szeretettel:
Szalma

(#14) c*


c*
aktív tag

Ezzel nem ertenek egyet hogy felulre nem ajanlatos ventit tenni . . .
En majd ugy szeretnem hogy lesz egy venti a haz hatuljan kifele es 2 oldalat befele (gyarilag igy van a hazban) es meg felulre akarok egy 12cm es ventit rakni vmi nem tul hangosat de mivel serverhazrol van szo nemhiszem hogy baj lenne ez a tapnak . .

(#15) Cane válasza Szalma (#13) üzenetére


Cane
őstag

A ház oldalára a cső azért kell, mert az tereli a hideg levegőt közvetlen a proci fölé. A proci bordái közül távozó meleg levegőt pedig kiszállítja a többi venti a házból.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#16) Grafman


Grafman
aktív tag

És mégis miből lenne ez a cső?
Körbevezetitek a ház belső falán fel egészen a procig, vagy csak úgy lógni fog bele a bendőbe?

Szerintem jobb, ha néhány jobban pozícionált ventit raksz a házba, minthogy minden melegedő alkatrészre ''becsöveznél'' eggyet, mert így kevesebbel és okosabban jobban jársz, mert a vinyónak és az alaplapnak is kell némi hűtés.
Ha megvan a kellő mértékű huzat úgy über alles, akkor pl. le lehet szedni a nortbridge ventijét, vagy el lehet hagyni a winyó coolert is. -40-50dB

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#17) Cane válasza Grafman (#16) üzenetére


Cane
őstag

Nem érted. A cső pl. PVC-ből van, ami a ház kivágott oldallapjára van ráerősítve. Ekkor ha belenéznél a csőbe, a procit látnád. Nem kell körbevezetni semmit sem.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#18) Grafman válasza Cane (#17) üzenetére


Grafman
aktív tag

Te nem érted, amit kérdeztem, de még így is sikerült valahogy választ kapmom, tehát: csak úgy lógni fog bele a bendőbe? !

-Amit te leírtál, az ponz ez!

Gondoltam okosabb, amikor mondjuk felülről vagy hátúlról csövezed be a ventit, ha nem lógnak be szereléskor mindeféle PVC falloszok, mert igencsak idegesítő lehet, ha viszonylag sokat matatsz a házban.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#19) Cane válasza Grafman (#18) üzenetére


Cane
őstag

Amiről én írtam, azt mind kipróbáltam, megépítettem és mértem az eredményeket hogy lesz egyre jobb a hűtés. Elértem azt, hogy legalább 3-4 °C-al hűvösebb van a ház belsejében, mint korábban.

Építő jellegű hozzászólásaid alapján van egy olyan érzésem, hogy te nagyon nem értesz a házhűtéshez, így szerintem ne is erőltesd a dolgot sem okoskodás, sem pedig barkácsolás szintjén. Ezt javasoltam neked a ramhűtéses topicban is... Ha elfelejtetted volna:
http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=21852

Olyan topicokhoz próbálok hozzászólni, amihez úgy érzem értek is, vagy tudok segíteni már problémáján. Szerintem a jövőben tedd ezt te is!

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#20) LukE válasza Grafman (#18) üzenetére


LukE
veterán

nem lóg be, az oldallapra van erősítve, vagy te felszerelt oldallappal szereled a géped?:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#21) Grafman válasza LukE (#20) üzenetére


Grafman
aktív tag

[L]vagy te felszerelt oldallappal szereled a géped?[/L]

Legközelebb olvazsd el légyszives amire reflektálsz:

[L]Gondoltam okosabb[/L] , amikor mondjuk felülről vagy hátúlról csövezed be a ventit, [L]ha nem lógnak be szereléskor mindeféle PVC falloszok, mert igencsak idegesítő lehet, ha viszonylag sokat matatsz a házban.[/L]



FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#22) Grafman válasza LukE (#20) üzenetére


Grafman
aktív tag

vagy te felszerelt oldallappal szereled a géped?

Legközelebb olvazsd el légyszives amire reflektálsz:

Gondoltam okosabb ,amikor mondjuk felülről vagy hátúlról csövezed be a ventit, ha nem lógnak be szereléskor mindeféle PVC falloszok, mert igencsak idegesítő lehet, ha viszonylag sokat matatsz a házban.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#23) Szalma válasza Cane (#17) üzenetére


Szalma
őstag

Jó gondolatnak tűnik egy cső. Azonban látott már 12cm-es ventillátort? Hogy csak a procira fújjon, az igencsak hangos pazarlás lenne. A szűkítő (azon kívül, hogy nem lenne túl egyszerű normálisat kivitelezni) igencsak süvítene...

Szóval egy 12cm-es csőbe belenézve látok 2*P3-at meg egy É-hidat, a RAMokból is egy keveset, de még a videokártya is belóg a képbe... Direkt kipróbáltam: csak ezért leszedtem az egyik gépem oldalát...

Szeretettel:
Szalma

(#24) Cathfaern válasza Szalma (#23) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szvsz nem kell leszűkíteni. Tudom, akkor szélesebb lesz, mint a procin lévő hűtő, de szerintem ez nem baj.

Mondjuk azt azért megmagyarázhatná valaki, hogy miért kell a számítógépházból helikoptert csinálni :D). Az én gépemben egy darab ventillátor sem fújja se ki, se be a levegőt (leszámítva a táp ventijét). Mégsem sül meg a processzorom (bár nem is 30 fokos, de szvsz 1 darab + ventillátor bőven elég).

(#25) Grafman válasza Cane (#19) üzenetére


Grafman
aktív tag

Amúgy a hozzászólásaimat abszoltúte nem mint ''szuper házhűtés szakértő übergott'' stílusban fogalmatztam meg, ha jobban elolvasod amit írtam, leginkább én is kérdéseket teszek fel, hogy vajon melyik megoldás lehet jobb, és leírom róla a tapasztalataimat/elképzeléseimet.

Amúgy meg elég alaptalannak tűnik az arroganciád, főleg hogy a támadó jellegű megnyilatkozásodban nem igazán emeltél ki egyetlen példát sem, hogy hol írtam volna valami hülyeséget a házhűtéssel kapcsolatban!

Ha pedig tényleg úgy gondolod, hogy én megkértelek volna arra, hogy javaslatokat tegyél nekem arra vonatkozólag, hogy a jövőben jobban elmélyedjek e a számítógép hűtés témakörében, akkor sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak!
Szóval ÉBRESZTŐ, én ilyet nem kértem tőled soha!
Addig meg...

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#26) Cane válasza Szalma (#23) üzenetére


Cane
őstag

Több 12cm ventit láttam már, de nem annyira jöttek be, max a 92mm-es. Az újabb tipusú 12cm-esek közül már nem mindegyik hangos (amelyek kellő lapátkialakítással és csapágyazással ~1000-1300 RPM között mennek). Szerintem az a legjobb, ha a ház tetején+táp alatt beépített venti segítségével távozik a meleg levegő a házból és mivel a táp is csak kifelé fújja, nem fontos ventit rakni a csőbe, mert a kellő mennyiséget a kifújó ventk úgy is behúzzák a csövön a házba, így hangja nincs. A csőben a hideg levegőszállítás 12cm-es ventivel is megoldható, de az tipustól függően lehet akár halk vagy hangos is, de ez felesleges lehet.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#27) Grigorisz válasza gabe_ (#10) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Az, hogy mind befele fúj szerintem biztos nem jó! Semmi légáramlás nem lesz,
illetve mindenhol süvíteni fog kifele a levegő(1db 10-es, 1db 12-es, 1db 8-assal szemben nem jó arány). Én az elől be, hátul ki elvet követném a helyedben.
Nekem így van és egész nyáron fent volt az oldala a gépnek, és nem melegedett túl.(athlonxp 2000+, ecs k7vta3-raid, 256ddr333, 40gb maxtor, lg dvd, lg cd-rw, tnt2 32mb, elől 9,2cm be 5V, hátul 8cm ki 5v, táp ki) és nem pincében lakom ahol meleg levegőt még csak nem is szívhat, hanem panelban.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#28) Szalma válasza Cane (#26) üzenetére


Szalma
őstag

:) Aha, így már gömbölyűbb a ''csöves'' téma... Tehát, ha jól értem: a proci hűtője fölé akárhonnan belógatok egy friss levegős csövet, a hűtő ventillátora majd húz belőle annyit, amennyit akar... Tökéletes. :) Bocsánat az értetlenkedésért, de az eddigi megoldásaimban inkább a ház globális klímájának a ''normalizálásán'' gondolkodtam. No, arra jó egy oldallapra rakott 12cm-es ventillátor ~1200-as fordulaton...

Szeretettel:
Szalma

(#29) tocsa válasza Cane (#26) üzenetére


tocsa
senior tag

Megkérdezném a tapasztaltabb usereket, mivel eddig minden gépem hagyományos volt (egy tápventi szíjja ki a levegőt). Szóval tervezek építeni egy házat, és ebbe külön meg szeretném tervezni a hűtését.

Az AMD által is javallott elől alul be, felül hátul ki elven gondoltam a hűtést. Mi erről a véleményetek? Mit gondolsz Cane?

Nekem ezzel egy problémám van: nem látom, hogy biztosítva lenne a vinyók (4 vagy 6 darab lesz RAID-ben) hűtése.

A gépről mégy annyit, hogy nem fogok semmit overclockolni, szertnék minél több mindent passzív hűtéssel megoldani. A házklíma ventiket lehetőleg alacsonyabb feszültségen szeretném hajtani. Nem game gép lesz, valami PIII-ast szeretnék. PCI VGA megvan, egy FireGL1000 Pro, AGP-hez még egy jó kártyát keresek (Matrox G400/G450/G550).

Üdv!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#30) Cane válasza tocsa (#29) üzenetére


Cane
őstag

Ha megvan az átalakításhoz a házad akkor írd le a tipusát.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#31) |xero| válasza tocsa (#29) üzenetére


|xero|
tag

Szia!

Én is leginkább az elöl be hátul ki elvet követem igaz én megfejelem egy proci előtti oldalsó ventivel.. de nem ez a lényeg!
Az első alsó ventiket érdemes úgy pakolászni hogy legalább egy a winyókra fújjon. Ha már egy ilyen kis légármalás van közöttük akkor nagyon drasztikus mértékben lehülnek! Én közel 10-15 fokos javulást figyeltem meg bekapcsolt és álló ventik mellett! Sztem egy régi PIII -at még talán jó házhűtés mellett és egy bikább bordával passzíva is megtudnál hajtani! Tippem a következő:

Előre 2 db 8 centis venti a winyók előtti 5v-ról mivel nagyobb lenne a szélzaj miattuk és nekik ennyi is dosz elég. Alattuk még egy 8 centis ami mehet 12 vagy 7v-ról izlés szerint bár ha passzív lesza kicsike akkor javallot 12v! Ha tudsz akkor oldallapra szerelj egy 8-ast modnjuk 7v-ról ez fújjona bordára hátul pedig ahány ventit tudsz rakjál be szívva (az az kifelé fújja meleget) ! Ezeket elég 5v-ról járatni! Sztem ezek így együtt kitűnő hűtést biztosítanak és zaj sem lesz akkora hogy belehalj!

Üdv

http://prohardver.hu/tag/xero.html

(#32) Grafman


Grafman
aktív tag

Szóval én mint abszolute szkeptikus -mint ahogyan eddig is -kérdezem...:

Miégis milyen ventit vegyek egy ''elől be hátul ki'' kombóhoz, mondjuk 2db 8cm -est vagy egy 12cm est előre, egy 8cm-est hátra?
[L]http://www.thermaltake.com/products/dcfan/9025.htm[/L]
vagy
[L]http://www.enermax.com.tw/product.htm[/L]

De ha valaki tud valami jobb, és halkabb ventit az szóljon!

A 12v-s ventit hova kössem, a tápra vagy az alaplapra... Ez már nagyteljesítméníűnek számít?

Úgy hallottam kell hozzá valami elosztó (Y-elosztó?) és csak úgy mehet rá a
tápra...

A házam egy Mercury KOB B01-es miditorony, ahol a házon belülről nézve van elől is hialakított ventihely de elől meg zárt az egész, ez elég fura...
[L]http://www.kobian.com/products.php?categoryid=135javascript:if%20(window.open('./popup.php?productid=219','EnlargeImage','width=600,height=480')); ;[/L]
Úgyhogy lehet, hogy a ház tetejére rakok még egy 8cm-est...








FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#33) Cane válasza tocsa (#29) üzenetére


Cane
őstag

Nem tudom milyen a házad, de az lenne a legjobb ha a házad előlapjától lenne egy 8cm-es venti, ugyanis már jópár háznak van az előlapon alul egy 8cm-es ventinek hely. Ez azért jó mert majdnem minden vinyó egyenletesen kap a levegőből ha egyvonalban vannak elhelyezve a venti tengelyével. Ha nincs kialakítás itt a házad előlapján, akkor a házad oldallapját lehetne esetleg kivágni a vinyókkal egyvonalban, így is elérhető az a hatás mint az előlapi ventinél. Mivel viszonylag nagy helyet kell betakarjon a légáramlás 4-6 vinyónak, így nem kell terelő cső. ;]

/Azt nem javaslom, hogy a házad alját elől (a vízszintes talplemezt) úgy alakítsd ki hogy egy venti felfelé fújjon, mert így próbáltam minden port begyűjt a venti a házba, ráadásul a beérkező levegő a legalsó vinyó alját kapná telibe, nem pedig oldalba mindegyiket./

Akkor lesz a legjobb a hűtés ha a házad legfelsőbb pontjara teszel még egy 8cm-es kifújó ventit.

Vannak jelenleg olyan 8cm-es ventik, amelyet 12v-on hajtva szinte teljesen hagtalanok (pl. coolinknek láttam egy zöld áttetsző tipusát, talán: CFT08T) és lehet kapni zajcsökkentő akril keretet is CAF08 [L]http://www.coolink.hu/products/caf08.php[/L]. Megoldás lehet még zajcsökkentéshez a 92mm-es ventik használata 5-7volton, vagy potival szabályozva. Így teljesen hangtalan lehet a géped, nem veszed észre hogy több venti üzemel, csak a csökkent ház- és hardverhőmérsékleteken.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#34) twollah válasza Cane (#33) üzenetére


twollah
nagyúr

Ezzel a légterelővel csak az az egyetlen egy gond, hogy egy termetesebb hűtőborda + venti kombónál már nem biztos, hogy elfér a házban.

(#35) Cane válasza twollah (#34) üzenetére


Cane
őstag

Van bőven hely a házban hogy elférjen egy terelőcső ventivel. A legelső moddomat egy iszonyatos kis házon hajtottam végre és sikerült, volt hely mindennek. Ha átgondolja, megtervezi az ember a dolgot, akkor ilyen probléma nem fordulhat elő összeszereléskor.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#36) Cane válasza Cane (#33) üzenetére


Cane
őstag

Vannak jelenleg olyan 8cm-es ventik, amelyet 12v-on hajtva szinte teljesen hagtalanok...

Megtaláltam: [L]http://www.kellytech.hu/en/cooler/coolink/cfy08.htm[/L]
A CFY08B már kipróbáltam jól nyomja a levegőt és nagyon halk közvetlenül 12v-ra kötve.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#37) tocsa válasza Cane (#30) üzenetére


tocsa
senior tag

:D
Ez nem ilyen egyszerű: 3db AT-s házból fog készülni, plusz egy ATX-es házból veszem az alaplapi tálcát.

De vegyük úgy, hogy egy darab átlagos noname MIDI AT házról van szó.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#38) Cane válasza tocsa (#37) üzenetére


Cane
őstag

Mekkora lesz az? (Sacc/Kb csak a kíváncsiság kedvéért...)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#39) gabe_


gabe_
őstag

Hali no!
Előszöris köszi mindenkinek az építő hozzászólást! Elég rég jelentkeztem, de komoly oka volt ám! Lefüstölt a tápom!! :DD
Ajánlom mindenkinek.

Kérdés:
A ház tetejére is kéne tenni egy ventit, de: A táp ott szippantja a levegőt. Ha oda teszek egyet szippantani, nem szívja el a táp elől az éltető oxigént?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#40) Cane válasza gabe_ (#39) üzenetére


Cane
őstag

Nem szíjja el ;]. Levegőből van utánpótlás, a 12cm-es Papstnál bejön a kellő mennyiség.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#41) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hy de nekem miért nem hűt igazán ez a 8cm venti?Alaplapra van kötve ilyen fehér izére de alig fuja a levegőt és +3-4 fokkal több van a házban mi lehet a gond?:F

(#42) Cane válasza ToBeY (#41) üzenetére


Cane
őstag

Vannak olyan ventik amelyek nem hangosak, de nem is hűtenek annyira. A tied milyen tipusú?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#43) ToBeY


ToBeY
nagyúr

nem tudom valami noname 700+áfa volt de van ám hangja:),majd holnap megnézem a világosba!De miért van több gépben mint tegnap 3-4 fokkal?

(#44) tocsa válasza Cane (#38) üzenetére


tocsa
senior tag

Hát űrtartalomban kb. mint 2.5 db MIDI AT ház. Nem szeretnék zsúfoltságot. :D

Köszönöm neked, xero-nak és többieknek a tanácsokat.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#45) tocsa válasza Cane (#36) üzenetére


tocsa
senior tag

Hmmm. :)
De máshol nem talál ilyet a google! (Kelly-Tech-nél, de ők nagyker).
1200-at megér egy Breeze, ha tényleg jó.

Üdv!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#46) Cane válasza tocsa (#45) üzenetére


Cane
őstag

Csak a breeze-t volt szerencsém kipróbálni. Jó cumó.

Találtam még 1et, érdemes megnézni:

CoolerMaster SAF-S82
80x80x25mm
12V
0.12A
2100RPM
23db(A)
1.44W
30.000 óra - siklócsapágyas
fekete színű
Kb. 700huf
3pólusú csati + molex átalakító 3 pólusú csatihoz

(Két változata van! A másik változata, 2500RPM-es és 26 db(A) zajszintű. érdemes megnézni mi van ráírva a doboz hátuljára.;])


▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47) Tütüm válasza tocsa (#45) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Nekem CFY08B-ből 4 db is van a házban,ötödik a tetőn valami noname és alig van hangjuk,csak a levegőáramlást lehet hallani,ha kivágnám a ház rácsait akkor még annyit se,szóval szerintem ez az amit keresel.Gyári adat szerint 21 dB zajszint 28-as CFM-el.Nekem bejött maximálisan.

(#48) Tütüm válasza tocsa (#45) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Ja,és anno a 3T-nél vettem őket.Most néztem,1.305HUF-ért vesztegetik.Sztem megéri.

(#49) tocsa válasza Tütüm (#47) üzenetére


tocsa
senior tag

Bíztató amit mondassz. Kérdés, hogy ezeken kívül milyen ventik vannak a gépedben. Ha a procin egy FOP38 van, akkor a tornádó biztosan elnyomja ezeket. Mennyire tűröd a zajt?

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#50) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nah lehúztam a 2 házventit igy 49 fok van a házban ha rádukom akkor 54.... nem értem pls help:O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.