Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joed


joed
csendes tag

Sziasztok!

A helyzet/történet a következő: Asus P5B Deluxe/Wifi lapom BIOS-át frissítettem, de nem túl jó eredménnyel. Az flash-elő util törölt, flash-elt de ellenőrzésnél elakadt. Persze ezután már törölni sem tudta az EEPROM-ot (OK, nem eeprom, de erről később) és az már csak természetes, hogy restart után se kép se hang :) Egészen pontosan POST-ig sem jut el masina, sőt mi több az Asus CrashFree BIOS util sem indul el.
Ha jól tudom, a mai BIOS-okban van egy "bootblock" rész ami soha nem kerül törlésre. Ebben a részben van egy aprócska program, ami semmi mást nem tud, csak ha észleli, hogy a BIOS hibás, akkor CD, USB, floppy forrásból megróbál keresni egy helyes ROM-ot majd felteszi. Nah kérem, még ez a progi sem indul el! Lehetséges, hogy a bootblock-ot is elqrta? :S Ráadásul ahogy netes kutakodásomból kiderült, ezen a lapon nem is BIOS EEPROM van, hanem a déli híad chipjébe van integrálva, szal tök esélytelen az EEPROM csere. Én sem hittem a szememnek, míg meg nem kerestem a chip helyét a lapon: tényleg nincs ott semmi, csak egy matrica a gyári BIOS verziójával. Töröltem a CMOS-t is, sokak tanácsára, eredménytelenül. Persze ez elvben tök fölösleges, mert ha jól tudom ott csak a beállítások tárolódnak, nem pedig a BIOS programja. Aztán volt olyan tanács, hogy csak egy memória modullal próbáljam indítani. Próbáltam az összes modullal, összes slotban: semmi (4 modul, 4 slot, lehet számolni uraim/hölgyeim :-) Persze nincs itthon csak ilyen "gagyi" Corsair XMS2 800MHz-es CL4-es memória, ami nem éri be az alap 1.8V-al, hanem 2.1V kell neki, de mivel első használatkor is működött nem hiszem, hogy az 1.8V-os fesz miatt ne menne.
És ami a legaggasztóbb, hogy semmi beep hiba kódot nem fütyül a masina szal tök tanácstalan vagyok.
Az Asus support válaszára várok, de ahogy a fórumokba másolt Asus supp. válaszokat olvastam, szinte minden esetben vissza kellett küldeni a lapot. Nahmost nálunk ugye nincs Asus RMA központ ahová visszaküldhetném. Szerintetek ilyenkor hova kell vinni? Kiskereskedő, aztán kezdjen vele amit akar?

Nos, remélem érthető volt. Minden nemű építő hozzászólást szívesen látok, előre is köszönöm szépen mindenkinek! :)

üdv

[ Szerkesztve ]

(#2) pityeszka válasza joed (#1) üzenetére


pityeszka
őstag

Használd a keresőt >link !!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#3) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

A linket köszönjük, ott lehet folytatni, ez zárul.

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.