Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  *Help* Hangszóró átmérő (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) failed


failed
tag

Üdv

Egy butácska kérdéssel fordulnék hozzátok, mert én már nem tudom eldönteni, hogy hogyan is kell mérni egy hangszóró átmérőjét. A kérdés az, hogy amikor azt olvasom valahol, hogy 20 cm átmérőjű hangszóró, akkor az csak a membrán Ø-je vagy hozzátartozik a peremezés is? Ne adj' Isten még az öntvénykosár is?! Mert így könnyen lehet egy - szerintem - 16 cm-es hangszóróból 20-ast csinálni... 16 cm Ø a membrán + 1-1 cm két oldalt a gumiperem az már 18 cm, köhögünk egyet, és felfele kerekítjük 20-ra, mert 18-as hangszóróval még nem találkoztunk...

Kérlek segítsen valaki, aki otthon van a témában, mert ez elég nevetséges kérdésnek tűnik, de számomra félreértések melegágya...

Előre is köszönöm minden kedves fórumozó segítségét

Üdv

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#2) #09634560 válasza failed (#1) üzenetére


#09634560
törölt tag

A membrán szélétől kell mérni. Ha még egyéb kérdésed van:Házimozi erősítő és minden, ami hozzá csatlakoztatható. és elolvasni az 1. hozzászólást.

(#3) failed válasza #09634560 (#2) üzenetére


failed
tag

Köszönöm a választ! Tegnap már olvastam amit linkeltél - igaz a teljesség igénye nélkül...

Így ( (---O---) )
azaz _____

Tehát csak a membrán egyik szélétől a másik széléig... se a perem, se a kosár, csak a membrán átmérőjét kellene érteni a hangszóró átmérője alatt....

Érdeklődtem "szakmai" fórumon is, természetesen megosztom itt is az ott kapott választ.

[ Szerkesztve ]

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#4) kenwood3 válasza failed (#3) üzenetére


kenwood3
őstag

Ha érdeklődtél más topikban, akkor miért kellett ennek új topikot nyitni ? Ezt úgy is zárni fogják a modik !

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#5) failed válasza kenwood3 (#4) üzenetére


failed
tag

Nos, érdeklődésem túlmutat a prohardver fórumain. Szóval, nem nyitottam két topicot. Ennek ellenére, ha van már olyan topic ami ezzel foglalkozik, akkor azt megoszthatnátok velem, és akkor mindenkinek könnyebb lenne :P higgyétek el nem vagyok rest olvasni, de nem igazán találok hiteles információt a témával kapcsolatban. Másik portálon az ellenkezőjét mondták az itt elhangzott válasznak.

Szóval továbbra is várom a kedves fórumozók válaszait.

köszönöm :)

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#6) kenwood3 válasza failed (#5) üzenetére


kenwood3
őstag

Sanci38 a 2. hozzászólásba már ajánlott neked 1 topicot , ott érdeklődj !

Mi az az ekezet dragasag??

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  *Help* Hangszóró átmérő (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.