Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xeon_Zeg


Xeon_Zeg
csendes tag

Hali!
Van nekem két ugyanolyan alaplapom. két kül. procival. AMD 2800+ (333 fsb) és Intel P4 2.8 Ghz (800 fsb). Ugyanolyan a két proci teljesítménye? Ha nem akkor melyik a nyerőbb? (ár nem számít)
:F

A4-es hófehér gyári állapotban lévő papírlapomat lecserélném hasonló paraméterekkel bíro Audira!

(#2) BluEyes válasza Xeon_Zeg (#1) üzenetére


BluEyes
őstag

Most végül is mid van? Merthogy ugyanolyan alaplapod biztos nincsen.

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3) Xeon_Zeg


Xeon_Zeg
csendes tag

na szóval... 2 ugyanolyan teljesítményű lap. (fsb;ram;vga stb...) szal melyik a jobb?

A4-es hófehér gyári állapotban lévő papírlapomat lecserélném hasonló paraméterekkel bíro Audira!

(#4) Loretto válasza Xeon_Zeg (#1) üzenetére


Loretto
veterán

két egyforma lapban nem fog menni.(legalábbis rendeltetészerűen :D )
amugy intel. :B

Soirée...

(#5) Xeon_Zeg


Xeon_Zeg
csendes tag

ha valaki azt mondja amd... akkor miért az? ha pedig valaki az mondja intel... akkor miért? mi a különbség a 2 közt?

A4-es hófehér gyári állapotban lévő papírlapomat lecserélném hasonló paraméterekkel bíro Audira!

(#6) lol válasza Xeon_Zeg (#1) üzenetére


lol
senior tag

mire használnád? játék, net, videoszerkésztés, film, aknakereső :F tuning?
ha ár nem számít akko intelt vennék (mekkora flame lessz itt ;], majd jön rbg kollega azt megmonnya)

[Szerkesztve]

(#7) Xeon_Zeg


Xeon_Zeg
csendes tag

melyik a jobb? és miért? részletes leírást kérnék. köszi (tökmind1 mire akarom használni)

A4-es hófehér gyári állapotban lévő papírlapomat lecserélném hasonló paraméterekkel bíro Audira!

(#8) +Bence+


+Bence+
tag

Bocs, hogy kozbeszolok, de eleg sok teszt talalhato szerte a vilagban. Meg magyarul is. Gyorsabban megtudsz tobb infot ott, mint itt kerdezgetni forumon...

Felhasználói hiba: Kérem cserélje ki a felhasználót és nyomjon le egy gombot!

(#9) LukE válasza Xeon_Zeg (#7) üzenetére


LukE
veterán

nem. csak 2 pelda: nagyon linearis es SSE2 optimalizalt munkakban P4 jobb.
Masban meg AXP veri el a P4-et eleg komolyan. Neha 10-20% kulonbseg is.
Jatekra alt. AXP jobb.
Ha tuningolod, az meg mar megint 1 masik kerdes.
Meg mi van az A64-ekkel.
Ha meg irodaba kell, akkor mind1.

Es foleg arra vannak a PH! szinvonalas cikkei, hogy az ilyen kerdesekre valaszt kapj. Megnezed az eredmenyeket, arakat, es dontesz szepen es jool.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) BluEyes válasza Xeon_Zeg (#5) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha pénz nem számít, akkor Amd64 3600+ vagy még erősebb egy neki való csúcslappal.
Az általad feldobott két proci közül, ha nem húzod, szerintem amd.Ha tuning lesz, lehet, hogy inkább intel. Már ha a lóvé nem szempont. Ha mégis szempont, akkor amd.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#11) lol válasza Xeon_Zeg (#7) üzenetére


lol
senior tag

a felhasznált területtől függ > pl játék inkább amd de ha videóval foglalkozol akkor meg intel... hol egyik, hol másik termék a jobb... ne várj olyan hozzászólást amivel egyértelmű lessz, hogy melyiket válaszd > nézz át sok tesztet, sok topic is van már erről. fent jobb oldalon és a google.co.hu-on találod a keresőt...

Szerk.: lassú voltam... :o

[Szerkesztve]

(#12) Xeon_Zeg


Xeon_Zeg
csendes tag

mi az a chace?
(pontos meghatározás)

[Szerkesztve]

A4-es hófehér gyári állapotban lévő papírlapomat lecserélném hasonló paraméterekkel bíro Audira!

(#13) BluEyes válasza Xeon_Zeg (#12) üzenetére


BluEyes
őstag

Na, ennentől irány a számtek kisker!

Izé, a chace az egy nagyon bonyolult hidro-intertrachometriális vaacumanalizátor eszköz, most nem mennék bele. Ellenben, bár ezt nem kérdezted, a cache az esetedben a közvetlenül a processzorba épített gyorsítómemória lesz, minél több, annál jobb. :D

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14) Anthony001


Anthony001
senior tag

Hali mindenkinek!

Lenne 1 kérdésem.

Ha simán nyomulok a géppel akkor semmi gáz, ha játszok, akkor előfordul hogy lefagy. De elég gyakran.

Tudna vki segíteni hogy mi lehet a gond?

Konfigom: Asus A7V600 -X , AMD Barton 2800+ , 256DDR, Geforce 4 Mx 440

Előre is köszi

(#15) sh4d0w válasza Anthony001 (#14) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt úgy nézem, vagy táp, vagy hűtési probléma lesz, mivel terhelés esetén jelentkezik. Tuning van?

https://www.coreinfinity.tech

(#16) BluEyes válasza Anthony001 (#14) üzenetére


BluEyes
őstag

Bazz, 2800+ mellé mx440? Nem semmi... Ez szimpla túlmelegedés lesz, szerintem a vga. Ha passzív, tegyél rá ventit.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17) Anthony001


Anthony001
senior tag

Hát igen sajnos még Mx van de nemsoká veszek újat.
A hűtést most szereltem föl rá.
A Procin meg 1 nagyon jó hűtő van.

(#18) Anthony001


Anthony001
senior tag

Nincs tuning sehol

(#19) lol válasza Anthony001 (#14) üzenetére


lol
senior tag

ahogy a kollegák ajánloták > nézd meg a hőmérsékleteket, teszteld! jól vannak felszerelve a hűtők? + memtest esetleg hijackthis, ad-aware, vírusírtó hátha szoftveresen szól bele vlmi...
mivel játszol?

[Szerkesztve]

(#20) Anthony001


Anthony001
senior tag

Rendben.

Már sokmintent átnéztem, (Aida,Pc Wizard 2004).
Lenyomtam ma 1 teljes vírusellenőrzést is.
de viszont eddig passzívon volt a videokártya, és most csináltam meg kb 1 órája.
De nincs valami olyan program ami mutatja a videokártya hőmérsékletét?

(#21) BluEyes válasza Anthony001 (#18) üzenetére


BluEyes
őstag

Figyi, memóriát a memtest86+ két-háromszori lefuttatásával ellenőrizheted. A proci esetében -ha az alaplap engedi- tedd vissza az fsb-t 166-ról 100-ra, még így is bőven ki fogja hajtani a vga-t, viszont az ő túlmelegedését így kizárhatod. Ha meggyógyult, proci vagy táp a béla, ha továbbra is izélkedik, akkor marad a vga. Vagy tényleg szoftveres a cumi, bár én nem gondolnám.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22) Anthony001


Anthony001
senior tag

Hát ma pl 2x fagyott az NFS Underground 2 nél
Másnál nem nagyon fagy.
Csak ennél

(#23) DopeBob


DopeBob
addikt

a dual xeon géped nem jo? :F

MZ/X

(#24) sh4d0w válasza Anthony001 (#22) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Indíts el más olyan játékot is, ami terheli a masinát. Ha csak az NFSU2-nél fagy, az lehet programhiba is.

https://www.coreinfinity.tech

(#25) lol válasza Anthony001 (#22) üzenetére


lol
senior tag

esetleg driver csere? rakj be vlmi 3dmarkot vagy más tesztelő progit és rakd rá a kezed, hogy mennyire meleg > mx440-nél nem tudod szoftveresen megnézni a hőmérsékletet (a másik topicba leírtuk az okát)!

milyen hűtőt raktál a vgara? felpasztáztad rendesen? felfeküdt jól?

[Szerkesztve]

(#26) BluEyes válasza Anthony001 (#22) üzenetére


BluEyes
őstag

Mondhattad volna előbb is. Esetleg keress másik nv drivert, lehet, ez a verze, amit használsz, nem stimmol az nfs-nek. Nv-szakik majd ajánlanak drivert.

Ez a Lol egy raketta kezű embör! :O

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#27) Anthony001


Anthony001
senior tag

Ok köszi mindenkinek.
Szerintem semmi proci, táp hiba(Remélem)
Csakis melegedés lehet de azért köszi.
Milyen Hűtő?
Lehet kapni 2500Ft ért 1 hűtőszettet, azt vettem + és jól illeszkedig.
Pasztából nem tettem nagyon vastagon .

(#28) Anthony001


Anthony001
senior tag

De ha csak játéknál fagy akkor vga nem?

(#29) BluEyes válasza Anthony001 (#28) üzenetére


BluEyes
őstag

Azért játéknál fagy - már amennyiben nem a driver okozza - mert 3d közben a processzor és a vga is fokozott teljesítménnyel dolgozik, ergo több áramot fogyaszt, és persze jobban melegszik. Csináld végig a korábban leírt hibafelderítő teszteket, és valami eredmény majd lesz. A ház oldalának levétele is segíthet, próbálkozz! Még találgathatunk itten napokig, de neked kell megoldani a problémát, mi csak ötleteket adtunk.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.