Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) uzsz


uzsz
senior tag

Adott egy abit fatality intel allerwood csipszetes PCI-X es DDR2-es lap egy Intel p4 1M800-as 3gigás procival 2*256Mb DDR2-vel és egy abit X700pro benne. A gép nonstop oknélkül(látszólag) fagy, v restartol néha elsőtétedik a képernyő, esetenként a boot-nál is fagy v restartol. Mindenféle tesztprogivl néztük már a gépet, minden ok, nincs hardveres ésvagy szoftveres akadás (látszólag) mi lehet a gáz?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#2) L3zl13 válasza uzsz (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A ''Mindenféle'' tesztprogit nem ismerem. Pontosan mivel néztétek...

Aki hülye, haljon meg!

(#3) aronocs válasza uzsz (#1) üzenetére


aronocs
tag

Ha a memo kizárva, akkor esetleg táp?

Aut inveniam viam aut faciam.

(#4) zLegolas válasza uzsz (#1) üzenetére


zLegolas
őstag

Én asszondanám, hogy töltsd le a GeexBox filmlejátszó progit (6-8 MB). Az anyagot ki kell írni CD-re (.iso), arról bootolsz, beteszel egy valami filmet, és meghajtod fél-1 órát. Ez megdolgoztatja hardveredet kicsit, ugyanakkor a meglévő op.rendszeredtől független. Ha megy, szioftver hiba. Ha lehal, hardver.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#5) uzsz


uzsz
senior tag

zsérúj 420-as ''síftek'' tápja van.
A mindenféle alatt diagnosztizáló és tesztprogikat értek, pl memtest, ewerest, sysoft, meg még egy csomót amiket már nemtok. Habár a memek tesztelésére jó lenne valami más is. Néha restart utn sípol a bios mintha a mem beállítások nem stimmelnének, pedig de.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#6) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Bios kisütés, új bios. Imádkozás. :DD

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#7) uzsz válasza Rez_Grof (#6) üzenetére


uzsz
senior tag

Lehet hogy az lesz a vége mert most hívott hogy már ott tart, hogy a fullképernyős alkalmazásoknál autómatice freez, ráadásul bootnl töbször hivatkozik helytelen cmos-beállításokra, vagy hogy 1általán allítsa be a dolgokat. Délután asszem meg nézem én is. Egyre jobbb a gép.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#8) Jim Tonic válasza uzsz (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Miért nem sikerül megjegyezni, hogy PCI-E?
Indítsatok el egy Live Linux CD-t, kiderül, azzal is csinálja -e. Pl. Sulix.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) TéKrys válasza uzsz (#1) üzenetére


TéKrys
senior tag

Esetleg nem melegszik nagyon a proci?

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#10) uzsz válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


uzsz
senior tag

Ezt is kifogom próbálni. Sorry a PCI-Xért de arról előbb olvastam és sajnos az ragadt meg bennem.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#11) uzsz válasza TéKrys (#9) üzenetére


uzsz
senior tag

Néztem már azt is és 56-58C volt a teteje, habár egy végtelenciklus felnyomta 61-is is, de a fölé nem.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#12) Draki válasza uzsz (#7) üzenetére


Draki
aktív tag

Először is biost rakjátok defaultba. Néha előfordul, hogy egy lap sz@rakszik, ha nem kap bios defaultot még mielőtt elkezdik állítgatni. Ja és persze érdemes mindent megnyomkodni videókártya, memóriák nehogy az legyen a gond, hogy vmi nincs a helyén bár akkor azonnal sípolnia kellene a lapnak, de láttam már karón varjút. :) Végső esetben meg bios csere ahogy már korábban mondták... Aztán lehet hogy a lap úgy sz@r ahogy van, de azért ez még egyáltalán nem biztos. Memtest mennyi ideig futott hibátlanul?

[Szerkesztve]

(#13) uzsz válasza Draki (#12) üzenetére


uzsz
senior tag

A bios már többször is került default-ba, de mindeggy volt. Nem futtattuk túl sokat kb 1-1,5órát. Tudom, hogy tovább kellene, de nem vol még úgy rá időnk. Nagyon gyanús hogy bios-ból is új fog felkerülni.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#14) zLegolas válasza uzsz (#13) üzenetére


zLegolas
őstag

A BIOS-buheránál a light-os megoldások nem mindíg segítenek, szívtam már ilyesmivel (default-ra állítás, meg jumperes reset...).
Vedd ki az elemet egy percre, az a tuti!

Meg javallom amit mondtam: más op.rendszer (Linux Live CD pl.), azzal megjáratni 1-2 órára, hogy izzadjon kicsit. A legokébb a Movix v. Geexbox. Ezzel a hangcucc, VGA, memória, proci egyaránt meg van dolgoztatva. Ha ezekkel is csinálja, egyesével cserélgesd az alkatrészeket. Ha mindent kicseréltél, rossz az alaplapod.


[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#15) uzsz válasza zLegolas (#14) üzenetére


uzsz
senior tag

THX a tanácsokat! Végig fogom játszani vele a dolgokat. A ramokat már kiszedegettem, nem azokkal van a baj, v ha mégis akkor mind a 2vel.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#16) uzsz


uzsz
senior tag

Most viszek másik bios-t, ez nem volt jó.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#17) mobal


mobal
MODERÁTOR

méne küditek vissza a pöcöt garba tesztelére? ha jól gondolom vadi új :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18) Esmein


Esmein
nagyúr

A topic cím olvasásakor azt hittem a kedves komát kell megfékezni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) ^Boss válasza Esmein (#18) üzenetére


^Boss
őstag

enis :DDD

(#20) uzsz válasza Esmein (#18) üzenetére


uzsz
senior tag

Néha már őt kell megfékezni.
Arra jutottunk, hogy annyi biztos hogy hardveres akadás van, sőt sztem több dolog is hibádzik. (Komplett konfigban ilyen összeférhetetlenséget. wazz...)

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#21) Esmein válasza uzsz (#20) üzenetére


Esmein
nagyúr

Elég csúnya jelenség egyébként, és legalább 478 féle oka lehet neki.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) AMD Power válasza aronocs (#3) üzenetére


AMD Power
titán

Táp az első fontos dolog amitt meg kell vizsgálni!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23) Jufi


Jufi
csendes tag

Evvel a kijelentesemmel nem leszek tul nepszeru, de nem vagyok meglepodve, hogy pont egy Abit alaplaprol van szo!!!

De, hogy probaljak erdemben hozzaszolni a temahoz, szerintem az alaplap lesz a hunyo. Erdemes lenne megnezni, hogy a kondik pl nincsennek-e felpuposodva (Abit-nal regebben problema volt).

GIGABYTE GA-K8NSU-939, A64 3200+@2663MHz/9x295/,2x256MB 600Mhz A-DATA

(#24) salgado


salgado
tag

lehet hogy tul sok a procin a szlikon paszta,és szétfolyik a procin.
inditsd el ,egyből lépj be a a bios-ba,és kövesd figyelemmel a hőm. változást.
ha nagyon gyorsan melegszik akkor az a baj.



amugy azthittem én is hogy a haverod valami sz.gép függő-mániás-őrült,és bekattant! :)

(#25) Sidaries válasza Jufi (#23) üzenetére


Sidaries
őstag

Ember!!! Ez a probléma legutóbb több éve volt jelentős. A P3-asok bizonyos szériáinál. Hol élsz te? :)))
Szerintem nem alaplap. Inkább valami drivergebasz.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#26) Club válasza Jufi (#23) üzenetére


Club
őstag

:DDD
Ilyenek inkább ne is írjál be:D

(#27) Jufi válasza Sidaries (#25) üzenetére


Jufi
csendes tag

Mivel nekem nem regen volt egy IC-7 alaplapom(???), aminek ugyanez volt a baja, igy gondoltam lehet most is ez.
Egyebkent pedig az, hogy manapsag nem ''jelentos'' a problema nem jelenti, hogy nem fordulhat elo.


Az pedig hogy driver problema azert nem valoszinu, mert akkor gondolom minden bootolasnal elojonne, nem csak neha bootolasnal, es akkor tipikusan vagy mindig lefagy, vagy mindig ujraindul. Nem felvaltva. SZVSZ

Egyebkent ezert utalom az Abit alaplapokat, ugyanis nagyon jo lapokat gyart, se sajnos aranyaban rengetegszer fordulnak elo ilyen, es ehhez hasonlo hibak. A tobbi alaplap gyarto alaplapjai legalabb ha elromlanak, akkor kesz annyi kepet sem ad, de az Abit nem, az meg szivat egy par hetet, mert nem tudod eldonteni, hogy mi szart be.

Mi attertunk arra, hogy ha Abit alaplapos gepet hoznak be ilyen jellegu hibaval, akkor eloszor azt csereljuk ki, hogy kiszurjuk, hogy nem-e az alaplap a rossz, es az esetek tulnyomo tobbsegeben be szokott jonni!

Persze ez csak az en velemenyem, es tapasztalatom.

GIGABYTE GA-K8NSU-939, A64 3200+@2663MHz/9x295/,2x256MB 600Mhz A-DATA

(#28) anulu válasza Esmein (#21) üzenetére


anulu
félisten

nem inkább 775? :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) anulu válasza uzsz (#5) üzenetére


anulu
félisten

BIOS-ban kéne nézni, hogy fesz-ek rendben vannak-e.

amúgy a memtest-et hányszor futtattátok egymás után? 2-3x erősen ajánlott. esetleg egy SuperPI 32M-es tesztet javasolnék 2x-i futtatásra. ha vmi mem geb@sz van, ez kihozza. esetenként jobban, mint a memtest. én spec jobban bízok a SuperPI 32M-es tesztjében, mint a memtestben :U

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#30) Allien válasza uzsz (#15) üzenetére


Allien
veterán

ZLegolas jól írja, cserélgettni kell a cuccokat. Én a ramokkal kezdeném, mert lehet, hogy látszólag jól működnek, de attól még nem biztos, hogy szeretik is egymást, már az alaplappal, ugye.
Igaz, nekem még csak Socket A-s foglalatos Abit AN7-sem van, de pl. a Hynix D43 csipes memcsiket nem szerette egy cseppet sem!:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#31) anulu válasza Allien (#30) üzenetére


anulu
félisten

vagy a másik 2 slotban kipróbálni...

nekem NF7-nél volt olyan, hogy alapból a 2x512 Samsungommal nem volt hajlandó tisztességesen menni (1-3-as slotokban voltak). kicseréltem őket (3->1, 1->3, és láss csodát, ment, mint a távirat :D)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#32) _az


_az
senior tag

elégtelen hűtés? eléggé arra terelődik a gyanúm...

az

(#33) uzsz


uzsz
senior tag

Össze vissza rakosgattuk a ramokat, sajna másik gépben nem kipróbálhatóak a cumók mert nincs az ismerősök közöt DDR2-es és PCI-Xes lap, de még csak inteles sincs. A fesz elvileg stimel, a proci oéyan 50C körülpörög, ritkán 60C, Már boot-nál is kihal soxor, sőtt 5-ből 4szer sípol a lap mint ha szarul lennének beállítva a ramidőrítések, aztán 5.re sikerül belépni a bios-ba és minden default, hiáába állítjuk be többször a jellemzőket, leállítás után megint ugyanez a jelenség. Már a fullscreen-alkalmazások is fagynak, ha nem ablakban indulnak, kivéve ha játék v film, persze aztán azok is képesek fagyni. Linux install fagyot helyből. Ma viszek neki friss BIOS-t hátha

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#34) #32070144 válasza uzsz (#33) üzenetére


#32070144
törölt tag

Hali
nekem memória hibának vagy inkompabilitásnak tűnik a dolog. Bővebben: link itt van a hivatalosan bevizsgált memóriák listája (meg egy halom más hardveré is a többi aloldalon). Ha végképp nem boldogultok, próbáljatok meg egy boltba/szervízbe bekéredzkedni egy teszt erejére, hogy más memóriával, videókártyával stb. kipróbáljátok a lapot.

(#35) ollie válasza Sidaries (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig simán lehet az alaplap.

Most halt meg az egyik haverom alaplapja, pedig csak 2 hónapos volt. Látszólag semmi baja sincs (kondik is rendben), csak éppen be sem kapcsol (csak a ventik pörögnek fel). Ez egyik napról a másikra halt meg a cucc. És tutira az alaplap halt meg, még be is vizsgálták (ja és semmi sem volt húzva, semmi nem melegedett túl). Ráadásul egy válogatott alaplap volt (IS-10), még az is rá volt írva a dobozára, hogy extra minőség, meg válogatott japán kondik...

Ezek után nem valószínű, hogy az Abitot bárkinek is fogom ajánlani. :U

***

(#36) anulu válasza uzsz (#33) üzenetére


anulu
félisten

másik táppal nem tudjátok kipróbálni?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) Jufi válasza anulu (#29) üzenetére


Jufi
csendes tag

''ha vmi mem geb@sz van, ez kihozza. esetenként jobban, mint a memtest. én spec jobban bízok a SuperPI 32M-es tesztjében, mint a memtestben''

Az a gond, hogy ez kihozza a nem MEM hibakat is, pl proci, alaplap, cache, esetleg oprendszer, ... , tehat ugyanott vagyunk, hogy tudni fogjuk, hogy ''geb@sz'' van, de nem tudjuk hol. Erre jo a memtest, mert az szinte nem hasznal CPU-t, nem tekeri a HDD-t, , igy a tap tulterheles lehetosege sem all fent, nincs op rendszer hibalehetoseg, ..... Tehat csak a RAM-ot teszteli, de azt nagyon. SZVSZ ha a memtest 5-os, 6-o tesztje 5-10x vegig megy hibatlanul, akkor a RAM jo. A 6-os tesztnel nem art huteni a RAM-ot ;)

GIGABYTE GA-K8NSU-939, A64 3200+@2663MHz/9x295/,2x256MB 600Mhz A-DATA

(#38) Jufi válasza _az (#32) üzenetére


Jufi
csendes tag

Nem valoszinu, hogy hutes, mert akkor minden bootolasnal tulmelegedne, nem csak neha butolasnal. A masik pedig, hogy akkor ha ujra is indulna, nem adna kepet, csak nagyon rovid ideig (par masodperc), mert megint tulmelegedne, es ez igy menne a vegtelensegig...

GIGABYTE GA-K8NSU-939, A64 3200+@2663MHz/9x295/,2x256MB 600Mhz A-DATA

(#39) Jufi válasza ollie (#35) üzenetére


Jufi
csendes tag

Csak nem irok nagy hulyesegeket :D

GIGABYTE GA-K8NSU-939, A64 3200+@2663MHz/9x295/,2x256MB 600Mhz A-DATA

(#40) DonK válasza uzsz (#33) üzenetére


DonK
aktív tag

Tom szemétség ilyenkor irni, de sztem még kicsit korai volt ddr2es lapot venni. Én is amikor megvettem az az én lapomat (pedig nem tul új konstrukció) Összeakad a floppy, ráadásul rajtam felbuzdulva 4 haver is megvette ezt a lapot és mindenki szívott a floppyval :D mind1 sztem nem mindig érdemes a legujabbat megvenni ez a tanulság. Mindenesetre egy két 5let a problémára:
A memóriák képesek ilyen áttét hibákat okozni, annyira, hogy minden akad mindennel, csak mert sectoros a ram, vagy vmi. A másik lehetséges ok, hogy a proci cache-e gyárilag, vagy túlmelegedés miatt meghibésodott az is ilyen természetű problémákat szokott okozni, kezdő stádiumban, én azt tanácsolom, hogy ha nem is darabokban, de az egész vasat vidd ve oda, ahol a legtöbb alkatrész véve, lett vagy csak egyszerűen egy megbizhatóbb boltba a környékeden egy 1000ért megmondják hogy mi van vele.

[Szerkesztve]

(#41) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

egyébként proci is lehet. mondjuk ami nekem hibás p4 volt, az egyszerűen szó nélkül újraindult, de azt megbízhatóan mindig, max 1 perccel indítás után. jó móka volt, vittem vissza mistralba 200km-ről... :(

amit nem értek, hogy ha egybekonfigként vettétek, akkor miért is nem vittétek vissza gariba az egész gépet eddig?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42) desiato


desiato
csendes tag

Nem olvastam végiga topicot, de sztem ez táp gond lehet...kipróbáltad már, hogy mindent lehúzola tápról, és úgy próbálod?
Amúgy ahálózati feszültség mennyire ingadozik felétek?
Nálunk telente, ha eljegesednek a vezetékek gyakran újraindul a gép, villódznak a körték, stb...eléggé zavaró.

(#43) FordPrefect


FordPrefect
csendes tag

Üdv!

Nekem is csak tippem van így látatlanban mint mindenki másnak. Én is a RAM-okra tippelnék. 1 fél évvel ezelőtt én is több mint egy hónapot szopókáztam mire kiderült, hogy a meglévő 256M memhez vásárolt másik 256M nem fért meg egymás mellett. Bár nekem egy BIOS frissítés segített. Persze válogatott RAM-nál ennek kicsi az esélye és akkor télleg az alaplappal lehet valami.

Viszlát! És kösz a halakat!

(#44) uzsz


uzsz
senior tag

A tápot mé nem próbáltuk cserélni, lévén, hogy egy 20rugo-s tápja van, de majd az lesz a next. A másik nagy problem, hogy lekaptam 3db bios-t a laphoz, egyet a gyártó oldaláról, kettőt máshonnan és mindre azt mondja a lap, hogy nem hozzávaló, pdig a gyártó szerint mégis. Beszarás

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#45) Esmein válasza anulu (#28) üzenetére


Esmein
nagyúr

A hasamra ütöttem ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#46) uzsz


uzsz
senior tag

NNah addig jutottunk, hogy: A kép eltünés kiderült, hogy monitor hiba bár nem lehet konkrét művelethez kötni, pl. frekvenciaváltás, v gyors frame váltás. A ramokkal majd kiderül mi van, mert állítólag a héten hoznak próbára másik ramokat.

Viszont arra még mindíg nincs magyarázat hogy a bios mért síplgat ha olyanja van.
Lehet hogy több különálló probléma zavar minket? Pl: szar a monitor+akad az alaplap ezekkel a ramokkal+szar az elem a lapon?


[Szerkesztve]

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.