Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Májsztró


Májsztró
addikt

Szóval van egy 80Gb-os Samsung ATA-s vinyóm és egy 40Gb-os Maxtor , ez is ATA-s .....
a MAxtor közvetlen a Samu alatt van ! a Samsung a rendszer a MAxtor tároló csak ! Szóval a Samu-nak állandó 46-47 fok a hőmérséklete ! De sztem ez ha használom ugye még melegszik ! Azt is mondta valaki hogy egy vinyónak max 40-45 fok a normális hőfoka !
Szóval ilyen hő miatt lehet az hogy a rendszerem csak úgy újraindul ??

(#2) mh197 válasza Májsztró (#1) üzenetére


mh197
senior tag

Mielőtt a gép újraindulna, és hallasz a winyóból egy halk kis klattyot (amikor épp kifagy a rendszer), akkor elképzelhető a túlmelegedés, mert ilyenkor a winyó kikapcsolja magát, vagymi. Nálam is volt már így, csak maxtor winyókkal. Miután tettem rá hűtést, azóta megy szépen, és nincs klattyogás! Ja, még ellenőrizd a winyó tápkábelét, hogy megfelelően érintkezik-e, rendesen szorulnia kell a winyóban. Meg nemárt megnézni az adatkábelt is, hogy minden oks-e azokkal is.
Egyenlőre kb ennyi. Az Idle 46-47 fok meg tényleg épp határeset, mert pl nálam másolás esetén a winyó hőfoka az idle-hez képest megugrik 7-10 fokot is. Bár elvileg ha jól emléxem mintha 54-55 fokig mennének rendesen a winyók, csak nem hálás nekik!

(#3) Loha válasza Májsztró (#1) üzenetére


Loha
veterán

Kapcsold ki az automatikus újraindítást, és akkor egyből kiderül, hogy miért indul újra.
Ha nincs kék képernyő, akkor meg a táp a legvalószínübb.

(#4) mh197 válasza Loha (#3) üzenetére


mh197
senior tag

Ezt az automatikus újraindítást hol is lehet kikapcsolni? Ez engem is érdekelne, mert már soxor volt, hogy kék képernyő felvillan, és újraindul, mielőtt el lehetne olvasni.

(#5) Loha válasza mh197 (#4) üzenetére


Loha
veterán

Vezérlőpult -> Rendszer -> Speciális -> Indítás és helyreállítás -> Beállítások -> És vedd ki a pipát az automatikus újraindítás mellől.

(#6) Májsztró


Májsztró
addikt

nem klattyog ... semmi hang nincsen .. kivettem az autómata restart-ot .. aztán majdcsak lesz valami ......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.